mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 25.09.2024 : 14:47:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: vnete dlesni
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: vnete dlesni  (Prebrano 38202 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #45 : petek, 20.08.2010 : 20:21:12 »

Niso prevelike, so kar ene velikosti, samo mačka moraš naučiti, da odpre gobec dovolj široko. Ne s celo površino ščetke samo po zunanji strani, nastaviš na polovico in hkrati ščetkaš na notranji in zunanji strani zob. Ti ne svetujem, da to počneš, ko je zelo vneto. Meni se je zdelo mazanje s Stomodine samo 1x dnevno premalo.
Če ne gre s ščetko, poskusi z gazo ali kosom frotiraste cunje. Nekaj, kar je bolj trdo, malo ščetinasto. Jaz to uporabljam za Šnapi, ki je bolj presrane sorte in si ne upa odpreti gobca dovolj na široko, krtačke se boji. Kupim frotiraste kuhinjske krpe ali bolj tanke brisačke, jih operem, da so bolj trde, namažem s pasto in zdrgnem.
Mene pri Karlie ščetkah moti samo to, da so precej grobe in trde za vnete dlesni.  Preden daš na dlesni, obvezno nekaj minut drži pod vročo vodo, da se zmehča.
Moram potrkat na les, Jakob je sedaj res super glede na to, da je bilo začetno stanje zelo, zelo žalostno. Dobesedno luknje po gobcu ob zobeh.
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #46 : petek, 20.08.2010 : 21:11:14 »

Super, hvala za informacije.  Bom nabavila to ščetko, čeprav je pri moji ravno to problem, da noče gobčka dovolj odpret. Ji čistim z gazo, ampak po notranji strani ji nikakor ne morem. Prav zaradi tega sem razmišljala o ščetki, ker bi ji lahko čistila z obeh strani hkrati. Sem že probala z eno ultra mehko človeško ščetko in je šlo za silo, le prevelika je bila. Kasneje sem kupila otroško, pa se mi je zdela pretrda...
Me veseli, da Jakobu pomaga, Urla še ni imela tako kritične situacije in upam, da mi bo uspelo, da ne bo prišlo tako daleč. Mogoče bi bilo res bolje, če bi ji mazala 2x na dan. Vem, da se lahko Stomodine uporablja dolgotrajno, ampak koliko časa je to mišljeno? Jaz sem vedno skeptična glede teh "žavb" ipd.  Huh
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #47 : petek, 20.08.2010 : 21:57:45 »

Sem že probala z eno ultra mehko človeško ščetko in je šlo za silo, le prevelika je bila.
Ne vem, ali si morda že kdaj zasledila potovalne zobne ščetke, ki so jih pred recesijo potnikom delili na dolgih avionskih letih (tak set za enkratno uporabo, z nogavicami in spalnimi očali). So zelo majhne, tudi ročaj je sestavljen iz dveh delov- lahko uporabiš recimo le enega. Poleg tega pa so ščetine tako zelo mehke, da kaj podobnega še nisem zasledila. Temu primerno se seveda hitro uničijo.
Upam, da imaš možnost nabaviti kaj takega. Jaz pa ne vem, kdaj bom kaj šla domov pogledat, ali se kje v hiši še kaj skriva. Predvidoma bom šla šele okoli novega leta   Undecided
Mogoče pa ima kdo od forumašev kaj podobnega doma?
Ravnokar sem pomislila še na eno reč. Eeeeemm...Saj sploh ne vem, če si upam napisati  pevka  Roll Eyes  Ampak bom . Tongue  Kaj pa kakšen čopič? S primerno dolgimi ščetinami. Čopičev je res veliko vrst, trdot, dolžin, materialov, ročaj se da enostavno obrezat, itd.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #48 : petek, 20.08.2010 : 22:05:35 »

Mislim, da ni kakšnih  stranskih učinkov pri Stomadine, tudi pri dolgotrajni uporabi ne. Vsaj veterinar  jih ni omenil.
Ja, o otroških ščetkah sem že razmišljala, samo kaj, ko nimaš dovolj trdnega prijema pri dolgem ročaju, še zlasti če moraš še malo podpirati mačji gobec, da ga ne zapre.
Sicer pa navadno človeško ščetko uporabljam pri psu, ki je precej bolj miren, in se obnese super, boljše od naprstnih, ki so se prehitro uničile.
Tistih letalskih pa nepoznam, čopiči pa  Shocked Shocked
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #49 : petek, 20.08.2010 : 22:13:29 »

Tudi meni ni nihče omenil stranskih učinkov, ampak sem večni paničar in si jih hitro lahko zamislim.  Grin
Pri človeških zobnih ščetkah je res ročaj problem ja, upam, da se bo naprstna boljše obnesla.

Ksantipa, mislim, da sem enkrat na letališču videla nek avtomat s takimi ščetkami. Bom naslednjič bolj pozorna, hvala za idejo.  Wink
Hehe, tudi tale ideja s čopičem mogoče ni tako mimo.  Tongue Enkrat sem na netu brskala za mačjimi ščetkami in sem nekje na tujih straneh naletela na eno, ki je res zgledala kakor čopič.  Cool
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #50 : petek, 20.08.2010 : 22:23:54 »

Če bo slučajno kje katera na netu ali kje drugje naletela na kakšno fajn mačjo, se priporočam za ZS.
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #51 : petek, 20.08.2010 : 22:35:49 »

Hvala, Čaja   Wink
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #52 : petek, 20.08.2010 : 22:36:31 »

Kaj pa TOLE? Prvič vidim kaj takega  Huh
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #53 : petek, 20.08.2010 : 22:40:04 »

Se mi je zdelo, da sem nekje že videla dvostransko  Smiley  Saj vem, OT, ampak še bolj všeč mi je spodaj omenjena zobna pasta z okusom po piščancu  super
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #54 : petek, 20.08.2010 : 22:42:53 »

Saj mojadva jo imata tudi - Mila noče ni blizu in je vsakič vojna, Meli bi pa najraje celo tubo prežveču  Evil

Al je pa po ribah okus, zdaj ta trenutek nisem več sigurna  Huh Skratka, že po vonju ni za humano uporabo, vsaj ne pred kakšnim pomembnim sestankom  Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #55 : petek, 20.08.2010 : 22:52:42 »

Ravnokar sem malo pobrskala po domačih spletnih trgovinah in imajo povsod nove, take dvostranske, kot kaže Cats. Samo vse so z ročajem, en daljši od drugega.  Jaz pa bi za mačke čisto navadno naprstno, samo da bi bila mehkejša od trenutno dobavljivih.
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #56 : petek, 20.08.2010 : 22:53:30 »

Če bo slučajno kje katera na netu ali kje drugje naletela na kakšno fajn mačjo, se priporočam za ZS.

Tudi jaz se priporočam. Wink

To dvostransko sem tudi jaz danes prvič videla, ko sem brskala glede naprstne. Zanimiva ideja, je pa spet ta dolg ročaj.  Undecided

Piščančja zobna pasta je moji zakon, se ji kar trga od navdušenja, ko jo zavoha. Ko pride ščetka zraven je pa   stop Evil
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #57 : petek, 20.08.2010 : 22:55:26 »

Ampak se jih v glavnem da privadit, malo po malo, sprva ne pretiravat s triminutnim ščetkanjem.  Grin
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #58 : petek, 20.08.2010 : 23:00:00 »

 Afro Jaz pravim, da se vse da, če se hoče.  Wink Za začetek so tudi 3 sekunde dovolj.  Smiley
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #59 : petek, 20.08.2010 : 23:05:57 »

Še nekaj sem se spomnila... kaj pa vpliv hrane, ali katera ve kaj več o tem? Nekje sem zasledila, da je boljše, da v takem primeru jedo samo brikete in nič mehke hrane (sklepam, da zaradi nalaganja oblog).
Jaz ji dajem brikete, ki imajo med drugim tudi "funkcijo" zmanjševanja oblog, občasno pa ji dajem tudi prav dental verzijo (jih obožuje). Ampak, da bi ji ukinila vrečke in konzervice bi bilo pa katastrofa (zanjo seveda  Tongue). Pomoje me ne bi več pogledala.  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: vnete dlesni
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines