mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 19:28:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 143775 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #750 : petek, 16.10.2009 : 06:31:28 »

Hvala Smiley
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #751 : petek, 30.10.2009 : 14:45:24 »

Mene malo firbec glede razlik v ceni strilizacije.
Jasno mi je to, da so veti  bruham in VETI   Afro

Zanima me, ali je dejansko kje razlika v samem posegu, narkozi, ipd......

Ker res ni logično,da kličem na našo lokalno veterino (kjer me poznajo in vedo,da sem zelo sitna stranka  Wink) in je cena cca 100€, potem pa še Lj na kliniko, ki ji (zaradi vseh odličnih priporočil in personala) zelo zaupam in tam je cena cca 170€.

Če se odločim in psa peljem v Lj, me bo vse skupaj stalo več kot 200€.
Ne me slabo razumet, ni mi bil nikdar problem plačati oz.peljati psa/mačko tudi na konec sveta, če je to potrebno.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #752 : petek, 30.10.2009 : 14:50:50 »

king-roy: sama osebno rajsi peljem psico na sterilizacijo nekam, kjer jim je to rutinska operacija, saj jo izvajajo vsakodnevno (celo veckrat na dan), pa ceprav to pomeni, da placam malce vec. Kajti smatram, da imajo taki vec izkusenj, tudi z morebitnimi komplikacijami, ki se lahko pojavijo.

Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #753 : petek, 30.10.2009 : 14:52:38 »

Nisem baš nek strokovnjak. Ampak po slišanem in videnem v zadnjih mesecih, ti lahko povem, da nekateri psa npr. ne dajo pod narkozo, ampak samo na pomirjevala. Tu je menda tveganje, da se prej zbudi (tako so mi razložili, če je to res tako, pa ne morem trdit).

Druga razlika, ki sem jo tudi sama zaznala, ko sem spraševala pri vetih za kastracijo, je bila, da nekateri obvezno opravijo, drugi priporočajo, tretji pa sploh nič ne omenjajo pregleda krvi pred posegom. Vetka, ki mi je to priporočila, je rekla, da košta dodanih 50€.

Menda bi lahko kaj razlike v ceni prinesla tudi razlika v uporabljenem medicinskem materialu in pa pri S v samem posegu - ne vem, ali vsi veti psički celotna rodila ven poberejo al se gredo kateri cenejšo varjanto in samo jajcevode prevežejo, precviknejo.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #754 : petek, 30.10.2009 : 14:55:35 »

king-roy: sama osebno rajsi peljem psico na sterilizacijo nekam, kjer jim je to rutinska operacija, saj jo izvajajo vsakodnevno (celo veckrat na dan), pa ceprav to pomeni, da placam malce vec. Kajti smatram, da imajo taki vec izkusenj, tudi z morebitnimi komplikacijami, ki se lahko pojavijo.

Število S/K na dan tukaj žal ni merilo, naši pokrivajo še italijansko Gorico in so tako zasedeni,da so naročila potrebna za 10 dni vnaprej.

Mene zanima, če je dejansko razlika v samem posegu, ki ga opravijo v Lj (kjer so cene po klinikah praviloma enake) ali pa v Kopru, Logatcu,......
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #755 : petek, 30.10.2009 : 14:57:15 »

Menda bi lahko kaj razlike v ceni prinesla tudi razlika v uporabljenem medicinskem materialu in pa pri S v samem posegu - ne vem, ali vsi veti psički celotna rodila ven poberejo al se gredo kateri cenejšo varjanto in samo jajcevode prevežejo, precviknejo.

To sprašujem. Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #756 : petek, 30.10.2009 : 15:00:12 »

Hmmmm, to bi po mojem lahko povedal le nekdo, ki vsakodnevno "posluje" z veti, ali pa kdo, ki na klinikah dela.

Lahko pa vprašamo takole po ljudsko: a vaše S psičke še imajo mestruacijo al ne Smiley Če namreč vse ven poberejo, potem pač nima kaj krvavet, če pa ne, bi rekla, da "menstruacijo" še naprej imajo, samo do oploditve ne more priti (mater sem zakomplicirala Tongue ).
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #757 : petek, 30.10.2009 : 15:03:32 »

Psico dam pod narkozo samo tja, kjer mi jo prej pregledajo in kjer je med operacijo prisoten anestezist.   Ponavadi je to drazje, ja. In zadnjo operacijo smo imeli na fakulteti in ce se le da, bomo sli tudi naslednjic tja.  Smiley lp

Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #758 : petek, 30.10.2009 : 15:07:25 »


Menda bi lahko kaj razlike v ceni prinesla tudi razlika v uporabljenem medicinskem materialu in pa pri S v samem posegu - ne vem, ali vsi veti psički celotna rodila ven poberejo al se gredo kateri cenejšo varjanto in samo jajcevode prevežejo, precviknejo.

Psici se pri normalni sterilizacijo vzamejo ven samo jajčniki. Maternico samo v primeru, če so na njej vidne kake spremembe. Tako da to ni "tapoceni" varianta.

Če se jajcevod samo zavežejo je res to po definiciji sterilizacija, ampak psica se po tem posegu še vedno lepo goni, edino mladičev pa ne more imeti.

Tako, da dejansko sterilizirana ni nobena psica, ampak so po definiciji vse kastrirane. Sterilizacija se je prijela tudi med veterinarji, ampak je njena raba napačna
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #759 : petek, 30.10.2009 : 15:09:21 »

Menda bi lahko kaj razlike v ceni prinesla tudi razlika v uporabljenem medicinskem materialu in pa pri S v samem posegu - ne vem, ali vsi veti psički celotna rodila ven poberejo al se gredo kateri cenejšo varjanto in samo jajcevode prevežejo, precviknejo.

Jaz sem pa dobila obcutek, da opravijo, kar lastnik zivali zeli. Namrec, ko smo naso vecjo psico dali sterilizirat, sem si svasta prebrala o tem in sem se potem tudi po posvetu z veterinarjem odlocila (menda pri vecjih psicah prej lahko pride do inkontinence, ce je odstranjena tudi maternica), da zelim, da ji odstranijo samo jajcnike, maternico pa pregledajo in jo pustijo, ce je vse okej.

Letos smo pa tudi "porihtali" tri s ceste snete macke in sem seveda sprasevala, kako to gre, pa mi je veterinar rekel, da v primeru, da je breja, je seveda treba vse ven pobrat, drugace pa naceloma samo jajcnike.

Razlike v ceni pa zato ni - cena je bila pri sterilizaciji psicke v vsakem primeru ista, pri macki, ki je bila zal breja, se pa tudi po posegu cena ni spremenila.

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #760 : petek, 30.10.2009 : 15:10:03 »

Aja, še to. Če se poberejo "samo" jajčniki, se psica ne goni več, ker ravno jajčniki določajo vse skupaj...
Se pa tu pojavi vprašanje, kakšno funkcijo ima maternica v telesu, če ni jajčnikov?
Samo tega žal ne vem...
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #761 : petek, 30.10.2009 : 15:10:59 »

Vsekakor ti svetujem, da vprašaš, koliko ti bodo zaračunali in kaj bo v tej ceni. Vem za psičko velikosti tvoje Caroline, za S katere so par mesecev nazaj na fakulteti plačali skoraj 300€. Ni tako malo to, po mojem bi se dalo kje dobiti primerljivo storitev vsaj za kakih 100€ manj.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #762 : petek, 30.10.2009 : 15:11:31 »

Lunca, a to pomeni da maternica vpliva na inkontinenco?
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #763 : petek, 30.10.2009 : 15:13:09 »

V ceno sterilizacije navadno ni vključen pregled krvi oziroma biokemija (stanje jeter, ledvic). To pač sam doplačaš.

Ponavadi se veterinarji odločijo, da psičkam pred prvo gonitvijo, "ven" vzamejo le jajčnike, kasneje pa vse, tudi maternico. Brez jajčnikov pa ni hormonov, ki bi se izločali oziroma izredno malo, tako da "menstruacije" ni.

Pred anastezijo dajo psu najprej pomirjevalo. Enako kot pri ljudeh. Smiley

Za psičke do 10 kg je v Ljubljani cena tam med cca 150€ in 200€ + kri.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #764 : petek, 30.10.2009 : 15:15:45 »

Tudi kasneje vzamejo samo jajčnike... Tudi, če je imela psica mladiče. Če le ni sprememb ali če ni maternica gnojna...
Logiran
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines