mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 23:29:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 143564 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #600 : torek, 21.11.2006 : 20:54:22 »

Ja to pa vam bo res Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
mj
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #601 : nedelja, 01.04.2007 : 10:39:25 »

Živjo!
Mi smo dali prejšnji teden sterilizirat našo psičko med gonitvijo (ker smo imeli pred hišo pravi mali zoo). Me pa zanima ena stvar, in sicer ona ne prenese nič na sebi, tako da se je že naučila kako se sleče mrežica, uni krožnik okoli glave - da niti ne govorim, kaj vse bi naredila, da bi se ga znebila ... Kako zaščititi šive? Včeraj sem opazila, da si jih je začela lizat, kar pa ni dobro. Priporočali so mi, da ji dam gor flajšter, ampak mislim, da se bo z njim zgodilo enako. Je še kakšna druga možnost? Šive bo dala ven v četrtek. Čez teden bo morala bit tud nekaj ur na dan sama, tako da je ne bomo mogli imet pod kontrlo.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #602 : nedelja, 01.04.2007 : 10:48:55 »

Če je krožnik pravilno gor ji nemore dol padit.
Naši psički so ga premalo zavezali in ji je uspelo ga dati dol.Ampak smo ji ga takoj dali nazaj.
Se je tudi trudila spravit ga dol,se zaletavala...Ampak se je navadila.
Logiran
zazie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


« Odgovor #603 : četrtek, 31.05.2007 : 12:03:00 »

Pozdravljeni,
moja psička je bila v petek naročena na sterilizacijo pa je včeraj začela krvavet. Mene pa zanima koliko dni po koncu gonitve jo lahko dam sterilizirat?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #604 : sobota, 02.06.2007 : 09:04:37 »

zazie pri moji je bilo enako. Je bila že naročena na sterilizacijo in se je malo dni pred tem začela gonit. Za tvojo psičko je najbolje, da počakaš dva meseca in jo potem pelješ na sterilizacijo, da se njeni hormoni že umirijo.  Sicer v enih klinikah so pripravljeni tudi že prej to narediti. Samo priporočljivo je, da se počaka nekaj časa.

lp
Logiran
ayana
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #605 : ponedeljek, 02.07.2007 : 20:25:40 »

Naša Kimy pa je bila sterilizirana danes.... in ne vem al je res tako zelo razvajena ali pa je kaj druga, ker je cel dan tako zelo boga, da če bi jo mogla dat še enkrat je v življenju več ne peljem... Verjamem da je to vredu in ah in oh, ampak boge psičke... Krožnika ne prenese, cvili kot nora... zato je brez njega in skoz pod kontrolo...
Taka kot je zdaj če jo pogledam se mi zdi da nikol več ne bo vstala... ker kk jo položiš tak ostane, pa ko ne spi jamra pa joka... pa sama žalost je je...
Tako da tisti ki boste v teh dneh dali to čez pripravite se, ker srce para ko to zraven gledaš....

Lp
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #606 : ponedeljek, 02.07.2007 : 20:43:57 »

Naša Kimy pa je bila sterilizirana danes.... in ne vem al je res tako zelo razvajena ali pa je kaj druga, ker je cel dan tako zelo boga, da če bi jo mogla dat še enkrat je v življenju več ne peljem... Verjamem da je to vredu in ah in oh, ampak boge psičke... Krožnika ne prenese, cvili kot nora... zato je brez njega in skoz pod kontrolo...
Taka kot je zdaj če jo pogledam se mi zdi da nikol več ne bo vstala... ker kk jo položiš tak ostane, pa ko ne spi jamra pa joka... pa sama žalost je je...
Tako da tisti ki boste v teh dneh dali to čez pripravite se, ker srce para ko to zraven gledaš....

Lp
Sej ti je ne bo treba več nikol pelat... Pa to še ni najhujš, kar se ji lah v življeneju zgodi...
Počakaj še kak dan, pol bo pa boljš... Naša je bila tut en dan čist boga, pol je še dva dni cvilila, pol je pa že začela spet laufat in noret... Je pa res, da zgleda ful grozno. Kar pa ni še nič v primerjavi s tem, kako je naša zgledala po operaciji obeh sprednjih tac...  Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #607 : ponedeljek, 02.07.2007 : 21:27:03 »

Hm, tako kot ljudje tudi psi razlicno prenasajo razlicne stvari - eni niso kaj veliko prizadeti po sterilizacijah/kastracijah, drugi so ze na pol hin Wink, eni ne jedo teh briketov, drugi bi jih pozrli, kolikor bi jih dobili, eni cvilijo za vsak prazen klinc, drugi krvavijo, pa se ob tem obnasajo, kot da nic ni ... Pac tako je in kot vsak poseg v telo, je tudi sterilizacija lahko stresna, boleca, neprijetna, celo nevarna za nekatere pse. Kroznik ni nic strasnega, ce pa ugotovimo, da nas pes kroznika ne prenasa, pac za dan ali dva organiziramo neprestano varstvo. Meni se smili zdajle moj macek, ker mora s kroznikom okrog letat (ga je kar krepko navajen), ker me pac vsake toliko prav ubogo pogleda, pa zamijavka zraven Cheesy. Ampak, vem da bo prezivel (od kroznika se ne umre) in vem, da je tako neprimerno bolje, kot da se grize na enem in istem mestu ali pa da letam za njim po hisi.

Pri vsaki stvari je potrebno razumsko gledati na dogajanje in ob tem pretehtati, kaj je bolje. Zame je neprimerno bolje, oz. sploh edina resitev, da pes nekaj dni (ce je treba pod prisilo) nosi kroznik zdaj zaradi sterilizacije/kastracije, kot pa da bi ga moral nositi neprimerno dlje v primeru, da se zaplete z zdravjem rodil kasneje ali da bi morala svojo psico gledati med "prisilno" brejostjo, kotitvijo in se ukvarjati z oddajo mladicev. Imam dve psici sterilizirani, pri eni pa se se ukvarjamo z gonitvami. In ce primerjam, je bilo neprimerno lazje zdrzati ob pogledu na "nebogljenost" tistih nekaj dni po sterilizacijah obeh psic, kot pa gledati in prenasati tretjo med gonjenjem. Prav tako je pri kastraciji. Kaksen dan ali dva je precej neprijetno in je prav tako treba paziti na pesjana, vendar je to sigurno lazje tako za lastnika kot za psa. Pes, ki je neprestano podvrzen blizini goneck, neprimerno bolj trpi ob gonjenjih (ne samo nekaj dni), kot pa po kastraciji.

Je pa druga pesem, ce je s psico/psom po sterilizaciji/kastraciji kaj narobe, ce se je kje kaj zapletlo. Vendar sem prepricana, da vsi toliko poznate svoje psice/pse, da veste, kdaj je stanje resno, kdaj pa gre samo za pooperativno smiljenje samemu sebi Wink, tako psa kot lastnika.
Logiran

tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #608 : torek, 03.07.2007 : 16:08:27 »

Moja je bila tudi sterilizirana, maja letos, po treh gonitvah, na kliniki v Lescah. Pa mi ni niti enkrat zajokala, zacvilila, nič... Tudi svetilke se ni hotela znebiti  Wink

Je pa res, da je bila prvi dan še čisto zadeta in tudi pol drugega dne je bila bolj 'takotako'... Nato pa je prišla k sebi in je ugotovila, da je taaaaakooooo boga in da priletim k njej takoj, ko se samo premakne, pa se je začelo izkoriščanje  Roll Eyes Sem jo pa imela do odstranitve šivov 24ur na dan na očeh... Ker sem dežurni panik, kar se tiče mojega psa, sem si namreč vzela dopust  sram Wink

Je pa tako, da naju zdaj ne obremenjujejo več navidezne brejosti, ni me strah, da bi prišlo do kakršnih koli bolezni rodil in tako dalje. Pa še nekaj: že pred sterilizacijo je bila Šia prava energijska bomba, zdaj pa je še bolj neutrudljiva in živahna. Adijo pamet Cheesy Grin
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #609 : ponedeljek, 20.08.2007 : 19:20:40 »

Tudi jaz se odločam za sterilizacijo psičke. Ker je pasma (Coton) bolj majhna se bojim, da bi se psička preveč zredila... Zanima me tudi ali ima kdo izkušje s sterilizacijo na kliniki PetVet v Ljubljani?
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #610 : ponedeljek, 20.08.2007 : 22:25:18 »

Zanima me tudi ali ima kdo izkušje s sterilizacijo na kliniki PetVet v Ljubljani?
Pri naši so vse naredili v redu... Nimam pripomb... Smiley
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #611 : torek, 21.08.2007 : 07:05:10 »

Zanima me tudi ali ima kdo izkušje s sterilizacijo na kliniki PetVet v Ljubljani?

Opravljala študentsko delo, veterinarskega tehnika in jih moram pohvaliti! Wink Tako da nič ne skrbi veterinarji so odlični in celoten kolektiv je zelo prijazen.

Ali te smem vprašati, če si bila ti s psičko že na tej kliniki? sram Roll Eyes
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #612 : sobota, 25.08.2007 : 11:49:14 »

Tjas, ja bila sem tam, zaradi ušeska, ker je imela unetje. Drugače pa hodi tja tudi njena sestrica Cotonka.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #613 : ponedeljek, 01.10.2007 : 14:27:09 »

Priznam, da nisem prebrala celotne teme, sem malo preletela ampak saj se kakšna zadeva tudi spremenijo in so dobrodošle ‘frišne’ informacije  Smiley

Intenzivno razmišljam, da bom v kratkem dala sterilizirati svojo psičko. Ravno danes se je začela goniti, tako da je sterilizacija spet prestavljena – za vsaj 2 meseca sem prebrala v tej temi.

Zanima me pa sledeče: koliko časa v povprečju nosi kroznik, po kolikem času se poberejo šivi in v kolikem času je v povprečju psička OK, npr a v 1 tednu je že vse po starem?. Seveda me najbolj skrbi da nebi preveč trpela še bolj pa kakšne komplikacije. Zato se tudi odločam že več kot leto dni za ta poseg. A obstajajo kakšne raziskave v kolikih primerih se lahko kaj zaplete ob predpostavki da je psička zdrava?

Aja pa katero kliniko priporočate?

LPK
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #614 : ponedeljek, 01.10.2007 : 14:37:04 »

Nasa kroznika ni imela, ker je bila pridna in pod stalnim nadzorom (drugace pa naceloma, dokler so sivi se notri), nazaj sem jo dobila kaksno uro po operaciji, sva bili obe tecni hehe, sive smo pobrali po enem tednu (prej kak dan manj kot vec), prvi dan je samo spala, drugi dan se je malo smilila sama sebi in izsiljevala, da je bilo vse po njenem, tretji dan je ze hotela noreti, pa je npr. zacvilila, ko je hotela skociti kak meter visoko, po enem tednu je bila pa ze cisto taprava trmasta razgrajacka - ampak izsiljevala nas je se kaksna dva tedna, je bolj hipohondraste narave, ceprav ji ni nic manjkalo - norela je lahko, ubogati pa ni "mogla".

Klinika... naso so sterilizirali na Gorkicevi in nimam nobenih negativnih pripomb. Smo se pa tudi vec kot eno leto odlocali o tem, pa nam zdaj ni zal (o tem, kaksno paniko sem zganjala, ko sem jo pustila tam, pa raje sploh ne bi).
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines