mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 11:17:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 143641 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #315 : torek, 06.09.2005 : 09:55:30 »

Fabija je bila že naslednji dan, kot da se ne bi nič zgodilo (razen obroča okrog glave). na sprehode smo normalno hodili, le da je bila ves čas na povodcu (hodimo v gozd), da si ne bi kakšnih šivov na kakšnem grmovju strgala. Pazili smo le, da ni stala na mrazu (pozimi je bila sterilizirana) in da je ni zeblo (predvsem zaradi inkontinence).

Jaz mislim, da ti ni treba nič posebno pretiravat, le pazi da šivi ostanejo celi in, da se ne prehladi.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #316 : torek, 06.09.2005 : 14:56:33 »

Mene pa zanima ali so tudi vaše sterelizentke Wink takoj po sterelizaciji začele puščati tolikooooo dlake kot moja Oxa? Undecided
Dlaka ji definitivno odpada zaradi tega. Prej ni bilo niti polovico toliko ''odvečnih'' dlak, niti kadar je dlako menjala Tongue
Zanimalo bi me, ali se bo stvar čez čas uredila?
Nerodna zadeva, posesam, še isti večer spet polno dlak... Sicer pa imam veliko raje dlake, kot pa kakšne kapljice Wink Wink (trkam Smiley )

Teja
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #317 : četrtek, 22.09.2005 : 09:57:34 »

Imamo 7 mesecev staro boxerko. Ker je v prihodnosti nimamo namena pariti, razmišljamo o sterilizaciji. Posveti z različnimi strokovnjaki in "strokovnjaki" pa so nas privedli v nerazrešljivo dilemo!
Med tehtnimi argumenti za in proti, nobeni očitno ne prevladajo, zato se sploh ne moremo odločiti.
Prosim forumovce, če mi sistematično predstavijo svoje argumente za in proti, ter svoje osebno stališče!
Vsem hvala!!! Smiley
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #318 : četrtek, 22.09.2005 : 10:04:16 »

sterilizacija

Mislim, da bi bi bilo bolje, da pišeš v tej temi.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #319 : četrtek, 22.09.2005 : 10:07:32 »

Hmmm ... ne vem ce ne bo Jana tele teme prestavila v ze odprto temo ... Sterilizacija!

Moje mnenje ... nisem za, ker je toliko psick inkontinentnih ... po drugi strani pa ... za, ker se psicke lahko "obvaruje" pred rakastimi obolenji in vnetji maternice!

Ce bi se odlocila za sterilizacijo bi bilo to prav gotovo pred prvo gonitvijo! Pa ne na nacin, da ji vse poberejo ven, ampak da samo prerezejo jajcnike, kar pa po drugi strani spet ostaja moznost za vnetje maternice, ...

Sem pa nekje brala (mislim, da celo v temi nemski bokser), da imajo bokserji se vecjo moznost za inkontinenco - "kratkorepi"!

Moji nista sterilizirani in tudi ne bosta, ce le ne bo kakih zdravstvenih problemov. Ju raje pazim tista dva meseca na leto, kar mi pa ni problem! Wink Sterilizirana je Era, pa je inkontinentna, tako da tudi Dona ne gre na sterilizacijo (prav tako, ce ne bo zdravstvenih tezav), bomo tudi njo cuvali (ona se goni tako na eno leto Smiley )!

Lp, Ursa
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #320 : četrtek, 22.09.2005 : 10:15:00 »

TOMAS
Citat
Imamo 7 mesecev staro boxerko. Ker je v prihodnosti nimamo namena pariti, razmišljamo o sterilizaciji. Posveti z različnimi strokovnjaki in "strokovnjaki" pa so nas privedli v nerazrešljivo dilemo!
Med tehtnimi argumenti za in proti, nobeni očitno ne prevladajo, zato se sploh ne moremo odločiti.
Prosim forumovce, če mi sistematično predstavijo svoje argumente za in proti, ter svoje osebno stališče!
Vsem hvala!!! 
 

Sama sem bila pred kakšnim letom na istem kot ti. Sicer je bila psica starejša kot tvoja in je imela že nekaj gonitev za sabo. Sem se ful zanimala na okrog...

za:
- če se še ni gonila preprečiš raka na seskih
- preprečiš raka na jajčnikih
- preprečiš (skoraj zagotovo) raka na maternici
- preprečiš možnost navideznih brejosti in s tem povezanih depresij
- imaš mir pred nadležnimi cucki, ki ti poserjejo vse okrog bajte in skačejo   po vratih

proti:
- predvsem inkontinenca (mislim, da jo je pri bokserkah kar precej). Če pride do tega, ji moraš do konca življenja dajati sirup propalin, ki pa tudi vpliva na srce in ožilje...

Mi smo se za sterilizacijo odločili, ker je bila Fabija ves čas depresivna zaradi navideznih brejosti. Inkontinenca se pojavi občasno in takrat potrpimo. Če bi ji pa začel urin uhajati redno, imam pa doma pripravljen sirup.
 
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #321 : četrtek, 22.09.2005 : 10:16:42 »

Citat
Mene pa zanima ali so tudi vaše sterelizentke  takoj po sterelizaciji začele puščati tolikooooo dlake kot moja Oxa?


Ne vem, če na to vpliva sterilizacija??
Pri Fabiji se ni na dlaki nič poznalo...

Pomoje je le čas, ko tvoja psica menja slako.
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #322 : četrtek, 22.09.2005 : 11:29:58 »

TOMAS

Sama sem bila pred kakšnim letom na istem kot ti. Sicer je bila psica starejša kot tvoja in je imela že nekaj gonitev za sabo. Sem se ful zanimala na okrog...

za:
- če se še ni gonila preprečiš raka na seskih
- preprečiš raka na jajčnikih
- preprečiš (skoraj zagotovo) raka na maternici
- preprečiš možnost navideznih brejosti in s tem povezanih depresij
- imaš mir pred nadležnimi cucki, ki ti poserjejo vse okrog bajte in skačejo po vratih

proti:
- predvsem inkontinenca (mislim, da jo je pri bokserkah kar precej). Če pride do tega, ji moraš do konca življenja dajati sirup propalin, ki pa tudi vpliva na srce in ožilje...

Mi smo se za sterilizacijo odločili, ker je bila Fabija ves čas depresivna zaradi navideznih brejosti. Inkontinenca se pojavi občasno in takrat potrpimo. Če bi ji pa začel urin uhajati redno, imam pa doma pripravljen sirup.
 

...Seveda pa nihče ne more podati verodostojne ocene kolikšna je možnost za pojav inkontinence v odstotkih?? Recimo količnik tveganja...
Zdi se, da sicer več argumentov govori ZA sterilizacijo?? Undecided Undecided
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #323 : četrtek, 22.09.2005 : 11:32:17 »

KAJ PA PRAVI NA TO SLOVITI ALTERVITA???  Roll Eyes Roll Eyes
Kako se nekoga na forumu pokliče-povabi v neko temo???
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #324 : četrtek, 22.09.2005 : 11:37:25 »

...Seveda pa nihče ne more podati verodostojne ocene kolikšna je možnost za pojav inkontinence v odstotkih?? Recimo količnik tveganja..

Mislim, da sem zasledila, da se inkontinenca pojavi pri priblizno 5-ih odstotkih steriliziranih psic. Zanimivo bi bilo vedeti koliksen je ta odstotek v rizicni skupini (nad 20 kg)...  Huh
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #325 : četrtek, 22.09.2005 : 11:38:10 »

Nam so rekli, da je moznost inkontinence 2%... ampak ce prav berem, je 95% steriliziranih psic, ki sodelujejo na tem forumu, vsaj malo inkontinentnih, tako da ne vem Huh
(btw nasa je tudi inkontinentna)

Ce te zanima Altijevo mnenje, se oglasi v temi o bokserjih ali mu napisi ZS Wink
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #326 : četrtek, 22.09.2005 : 11:40:58 »

Meni se zdi, da je ogromno steriliziranih psic inkontinentnih! Vsaj tistih, ki jih poznam ... sem prepricana, da jih je vec kot pol!!! Undecided

Me prav zanima ce obstaja kaka statistika ... po moje ne, ker bi za vsako sterilizacijo moral lastnik psice sam sporociti ali je postala inkontinentna ali ne ... to pa se lahko zgodi tudi cez leto ali vec!!

Lp, Ursa
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #327 : četrtek, 22.09.2005 : 11:42:19 »

Najbolje, da mu pošlješ zasebno sporočilo ali pa ga vprašaš v temi boxerji.

Jaz imam dobermanko in so mi rekli, da je inkontinentnih 7 do 8 od 10h. V bistvu ne poznam nobene, ki ne bi bila. Pri bokserkah je pomoje precej podobno. Baje imajo večjo možnost psice s kupiranim repom. Je kupirana?

Imamo pa srečo, ker do sedaj (1 leto od sterilizacije) ji je le parkrat puščal urin in to ponoči - zjutraj je bila na kavču ogromna luža. S propalinom smo rekli, da bomo odlašali dokler bo mogoče. Me pa skrbi, da bo izbruhnilo na zimo, ko bo bolj hladno....

Če jo boš peljal sterilizirat jo daj na kakšno dobro kliniko (Mestni log), ker na nekaterih privat  psicam kar avtomatično poberejo ven še maternico in s tem se možnost za inkontinenco neprimerno poveča. Na teh privat klinikah ti pa itak rečejo, da to ni odvisno od pasme, ne od kupiranih repov, ampak je zgolj smola in, da je inkontinetnih psic mogoče 3 %!!! Halo!!?? No temu ne verjet...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #328 : četrtek, 22.09.2005 : 11:43:18 »

Joj kako smo si enotni Cheesy
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #329 : četrtek, 22.09.2005 : 11:44:13 »

Hehe, zal sicer ne najdem clanka, ampak povedano je bilo, da so ugotovili, da je veliko kupiranih psic tudi inkontinentnih. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines