mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 29.10.2024 : 00:18:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 145022 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #300 : nedelja, 24.07.2005 : 18:34:16 »

Sem ravno danes slišala eno zgodbo,ki me je kar malce pretresla.Še posebej ker sme psičko poznala.Pa me nekaj zanima.

Torej.Pri neki učiteljici so imeli doma psičko (neki ovčar kateri ne vem sram).Psička je bila od malih nog pri ovcah.Bila je čuvaj,katerega še nisem videla.Če si prišel na njen teritorij je vstala izmed ovac,kjer s eni videla in zalajala.Pozimi je spala v hlevu pri ovcah,ponoči,v snegu in dežju…vedno je bila z njimi.Enkrat je imela mladičke.Hodile jih je le nahranit potem pa takoj k ovcam.Bila je prekrasna.
Lastniki pa so se po prvih mladičkih odločili za sterilizacijo.Ob posegu je bil navzoč njihov sin,ki študira veterino (1. letnik faksa) in je odličen učenec.Toda po treh dneh je psička poginila Cry.Povedali so,da ni bilo nobenih notranjih krvavitev in zapletov.A psička je poginila.

Je možno,da od stresa,ker je bila stran od ovac.Baje naj bi bila tudi zelo žalostna.Saj lahko,da je bil kriv veterinar,ampak vseeno me zanima.
Gospod ima sedaj že novega psa (ista pasma) in pravi,da takega ne bo imel nikoli.

Hvala za odgovor. 
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #301 : nedelja, 24.07.2005 : 20:08:57 »

V veterinarskih postaja ponavadi niti nimajo monitorjev, ki spremljajo psa med narkozo. Na vašem mestu bi jo peljala nekam, kjer so reference dobre, pa čeprav je malce bolj oddaljeno.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #302 : ponedeljek, 25.07.2005 : 08:03:41 »

Očitno zapleti niso tako redki, kot pravijo veterinarji  Sad
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #303 : sreda, 27.07.2005 : 18:19:21 »

senca, pri mladih psicah zdrave maternice ni treba odstraniti, pri starejših psicah je pa ponavadi bolje, da se da ven vse. je pa operacija težja.
komplikacije so kar pogoste, ponavadi razne otekline, ki zelo počasi izginjajo, pa zelo pogosto popusti kakšen šiv (ali pa si ga vzame ven psica če ne pazimo dovolj) in je treba ponovno šivati. pogini pa so redki, zgodijo pa se lahko vsem, tudi najboljšim.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #304 : četrtek, 28.07.2005 : 19:52:59 »

Lanabela - meni je veterinarka na Prvi kliniki (za enkrat hodim tja  z Taro) rekla, da če se psica ne sterilizira obstaja pač večja možnost da dobi pozneje kakšen rak, klahko na seskih ali drugih organih povezanih z razplodom. Ni pa to zdaj definitivno da bo imela teža, pač možnost je z vsako gonitvijo večja. In ona je samo to predlagala, ker kot je sama rekla je to kao njena dolžnost.
Čeprav itak ne moreš vedeti ali bo pes zbolel, lahko dobi kakršno koli bolezen... In glede na to da naj bi bilo to razmišljanje malo zastarelo... ne vem... mogoče so ene psice bolj nagnjene da bodo imele težave samo tega itak ne moreš vedeti. Je pa drugi problem v tem, da te male pasme živijo 15 let in več in valda da ima pol v starosti lahko več težav, kot pa ogromne pasme ki imajo krajšo življenjsko dobo in zato manj gonitev - manj hormonskih ˝šokov˝. Ne vem...
Tako da jaz resnično dvomim da jo bom dala sterilizirati, ampak bomo videli...

Aja glede Mestnega loga - sem bila enkrat tam samo so bili ful neprijazni, mislim nisem dobila dobrega občutka tam... ne vem...

Cepljena pa je bila steklina+ ostalo - ne vem točno imena, ampak se mora baje na tri leta cepiti tudi proti temu.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #305 : torek, 16.08.2005 : 18:41:19 »

Če se vzame ven maternico je precej večja možnost za inkontinenco - nekontrolirano uhajanje urina. naši Fabiji jo v Mestnem logu niso. Ven jo vzamejo le, če ni čista, so kakšni izrastki itd...

Je pa res, da na večini privat klinik rečejo, da je bolje kar vse ven vzet, da je mir. Je pa res, da na večini privat klinik rečejo tudi, da inkontinence skoraj ni Shocked
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #306 : torek, 16.08.2005 : 18:46:29 »

Citat
Je pa res, da na večini privat klinik rečejo, da je bolje kar vse ven vzet, da je mir. Je pa res, da na večini privat klinik rečejo tudi, da inkontinence skoraj ni
So rekli in so se v mojem primeru zmotili  Sad...... ali pa smo mi eden tistih redkih primerov. Žal!  Sedaj pa že dve leti mešamo Propalin sirup med hrano, ker drugače je zjutraj lužica na ležišču.

lp
Logiran
Kokoška
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #307 : sobota, 20.08.2005 : 21:35:24 »

No...za v ponedeljek sva naroceni za sterilizacijo...naša kužika nima pojma kaj jo čaka. Zdaj tako mirno tu zraven mene leži in spi... Roll Eyes
Jaz pa že po malem postajam živčna ... sram
Upam, da bo vse kot mora biti...  Undecided
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #308 : torek, 23.08.2005 : 09:01:46 »

Kokoška kako je bilo v ponedeljek?
Je s kužiko vse OK?
Lp K
Logiran
tesika
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #309 : torek, 23.08.2005 : 19:45:50 »

Jaz sem dala na sterilizacijo svojo psičko in mačko. Obe sta bili hitro operirani, okrevali sta v roku 1 tedna, pri mačkah je še toliko lažje ker ni šivov, pri psički pa sem samo mogla pazit da pač en teden ni tekala naokoli brez nadzora.
Poznam pa tudi dve psički ki sta bili sterilizirani pri več kot 10 letih starosti in je z obema  vse ok
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #310 : sreda, 24.08.2005 : 07:22:34 »

Imam eno vprašanje. Moja Žiža se je decembra 2004 gonila. Februarja 2005 smo jo dali kastrirati (samo odstranitev jajčnikov). Zadnje 2 tedna se mi zdi, da jo psi nenehno ovohavajo, nekateri jo naskakujejo. Zgleda ravno tako kot da se goni - samo krvavitve nima. Ali je možno, da se cikel gonjenja kljub kastraciji (vendar v manjšem obsegu, brez možnost zanositva) še vedno pojavlja? Ima še kdo takšne izkunje? Upam, da razumete kaj sprašujem...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #311 : sreda, 24.08.2005 : 15:44:41 »

Bilo bi možno, vendar tudi psice z vnetji sečil lahko privabljajo samce, tako da bi bilo bolje preveriti. mimogrede, ne sodi ravno sem, vendar tudi psice s piometro privlačijo samce.
Logiran
Kokoška
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #312 : sobota, 27.08.2005 : 22:48:44 »

Zivjo Oliver!
Ja, v pon. sva bili na sterilizaciji, v torek je bila ze polna energije.  Roll Eyes Ma jaz ji ne morem prepreciti, da ne bi kar naprej nekaj tekala in poskakovala...Smiley)) Saj zunaj jo imam na povodcu, notri je pa ravno ne morem imeti  Wink
Aha...no, prisli sva tja, je dobila pomirjevalo, malo sem jo se crkljala, ji je kar glava dol bingljala, tok je bilo cudno.  Cry
No, potem jo je prevzel veterinar in cez kake pol ure so me ze poklicali, naj pridem cez 15 min. ponjo. Bila je budna in vsa majcena in vsa boga.  Undecided
Doma je lezala cel dan, drugi dan pa kot ponavadi.  Roll Eyes
Ni dobila tistega ovratnika, ampak so ji prilepili gazico. Danes sem jo odlepila, ker je bila po spodnji strani ze umazana in zamenjala, pa mislim, da se šivi lepo celijo. Cez par dni jih greva ven pobrat. Super no. Zadovoljna sem  Grin


<http://www.moj-album.com/album/961632/>

lp Kokoska
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #313 : nedelja, 04.09.2005 : 00:02:15 »

Vsi pišete, da so psičke po nekaj dnevih že tekale naokoli ... A ni bilo potem nič narobe? Mene je namreč ful strah, ko se mala pripravi, da bo začela v krogih šprintat okoli mene. Shocked V stanovanju tudi non stop leče in nemogoče jo je umiriti. Sterilizirana je bila v torek dopoldne, danes je sobota ... Že ob normalnih sprehodih, tekanju in njenih "šprintih na 100 metrov v malih krogih" ima vedno preveč energije. Zdaj so sprehodi hudo omejeni (le nekajkrat na dan po 10 do 15 minut), ne dovolim ji, da nori, in zdi se mi, da bo počila od energije. Verjetno nisem edina s  hiperaktivnim pasjim pol-mladičem, kaj ste storili ostali?
Logiran
Kokoška
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #314 : torek, 06.09.2005 : 09:49:07 »

Pri meni je enkrat zunaj celo skocila z enega metra ( z enih skal). Kar groza me je bilo, da se ni kaj pretrgalo. No, pa se je vseeno lepo zacelilo. Sva imeli malo krajse sprehode, pa v gozd tudi nisva hodili takrat. Drugace je pa vcasih skocila tudi na kavc ali dol z njega. Mogoce je tudi razlicno to, koliko imas velikega in tezkega psa. Aja, pa da seveda ne omenjam, da skace kadar kdo pride na obisk Sad
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines