mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 15:20:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 143694 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
barbyika
otrok do 14 let
*
Sporočil: 22


« Odgovor #285 : petek, 01.07.2005 : 09:57:46 »

ja sej jaz mislim da nobenemu psu ni fajn če ima to na glavi. ja prs se je navajen svobodno gobati, ne da bi kaj mel na sebi. in seveda ga sedaj - kaj jaz mislim da je povsem običajno - to pač moti. ja sej ga več nebo rabla dolgo imeti gor na sebi pa bo potem že spet vse v redu. pa upam da nebo več tistega, ko gleda v tla pol ure. ja lep pozdrav tebi in tvoji psički sammy82.

 papapapapa
Logiran
tady
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #286 : ponedeljek, 04.07.2005 : 11:47:37 »

Pozdravček!
Sammy, mene pa zanima, ali so tvoji psički odstranili samo jajčnike ali tudi maternico in koliko šivov je dobila?
Namreč, tudi sama imam psičko, ki jo bom pred prvo gonitvijo peljala sterilizirati k dr. Čopovi.

Vem, da so prakse različne, ampak verjetno psičko manj boli in hitreje okreva, če se odstranijo samo jajčniki. Popravite me, če se motim!

Lep in ne prevroč dan še naprej vsem skupaj!
  Smiley
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #287 : ponedeljek, 04.07.2005 : 14:19:43 »

Ja, moji so odstranili samo jajčnike, ker je še tako mlada. Dobila je 4 šive, ki jih poberejo ven čez 10 dni. V Lescah so res zelo prijazni in odgovorijo ti na vsa vprašanja. Je pa res malce dražje kot ponekod, ne pa najdražje. Jaz sem dala za vse skupaj 40.000, ker so še slikali kolke - torej je sterilizacija 35.000.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #288 : petek, 08.07.2005 : 23:29:18 »

Pri nas je bilo vse ok, samo Žiža jesti ni hotela. Kakšne 3 dni sploh ni kakala. Potem je pa kakala ful težko (očitno jo je bolelo, ko je napeljala trebušček).
ravno zaradi tega, ker po operaciji težje kakajo ( oziroma jih boli pri napenjanju, pa v tistem položaju )  so meni svetovali prvih nekaj dni po sterilizaciji dajati bolj lahko hrano, da gre lažje na potrebo.
Če pa sploh kakšen dan noče na potrebo, pa malo odvajalnega sirupa npr. portolak, da malo olajšamo. Wink

Pa še to - ker verjetno psice po operaciji nimajo ne vem kakšnega apetita, smo mi dva dni prakticirali Hillsove konzerve za po posegih. (zelo majhne, pa vendar bolj kalorične, namenjene ravno takim primerom ) Huh

Vsem bolnicam čimprejšnje okrevanje brez zapletov !
Lp
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #289 : petek, 08.07.2005 : 23:41:58 »

Rina je imela pa velik apetit.Sicer je prve dni jedla konzerve hills,ampak to s takim užitkom... Cheesy.Potem je jedla Bello-Bella(konzerve) ,nato pa smo šli nazaj na brikete.Nam so rekli da če ne pade "obliž" sam dol po 2 dneh naj ga sami odlepimo,in smo ga brez problema Wink.
Mi na srečo nismo imeli problemov s stelirizacijo!!

LP;
Nina
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #290 : četrtek, 14.07.2005 : 14:21:14 »

Ok prebrala sem celotno temo, pa nisem ratala nič pametnejša Smiley
Mesec nazaj sem peljala svojo yorkico na cepljenje proti steklini in valda vsakič ko jo peljem jo pregleda drug veterinar. No in na zadnje je bila ena ženska in mi je omenila, če jo mislim sterilizirati, Taro namreč. Po pravici povedano sem razmišljala o tem samo...
Ok prva stvar je da sigurno ne bo mogla imeti mladičkov, ker je premala - 1,2 kg - tako da bi bilo to za njo fuuul rizično. Ampak po drugi strani kdo pa pravi da  bo zaradi tega, ker nebo sterilizirana imela kake težave. OK saj vem da se tega ne da v naprej vedeti, lahko se samo zmanjšajo možnosti za morebitna rakava obolenja.
Še vedno se ne morem znebiti občutka, da mi je to omeila pač zato, ker pač je to za njih dodaten zaslužek. Mogoče zato, ker sem skoz hodila na tisto kliniko in so mi po letu in pol povedali da ima tara še mlečne zobke not in da jih morajo ven dati. Za 4 zobke - res da so jo uspavali - 9.600, 00, naslednji teden pa še 10.000, 0 za cepljenje za steklino. In pol ti še tableto proti glistam zaračunajo ko sem povedala da sem ji to že dala. Mislim ne vem, sploh nisem ziher kaj naj naredim.

Aja če še nisem povedala, imam slabe izkušnje z sterilizacijo, res da iz druge klinike. Je pa zgodba čisto ista kot na tistem linku na eni od prejšnjih strani, ko je psička umrla 3 dni po sterilizaciji. Tako da imam upravičeno svoje dvome.

Ima mogoče kdo kaj za svetovati?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #291 : četrtek, 21.07.2005 : 13:43:20 »

Kje pa si za cepljenje plačala 10000? Poišči si kakšnega cenejšega veterinarja, vsaj za cepljenje. in tablete proti glistam ti morajo dati zraven in jih tudi pod razno ne smejo zaračunati. sicer bi pa za tvojo bilo dovolj 1/8 tablete =25 SIT. Nikjer ne piše, da moraš dati psico sterilizirati, če ti to ne odgovarja. Kakšne posebne koristi kar se tiče raka itak ne bo več, saj je za to že prestara.
Logiran
senca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #292 : četrtek, 21.07.2005 : 14:13:52 »

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kaj je boljše, če psički odstranijo samo jajčnike ali vse?

Nam so pa za ceno sterilizacije rekli da bi naj bila okrog 10 000 sit Huh s tem da bi ji odstranili samo jajčnike.Psička je bila včeraj stara 4 mesece, tako da še imam nekaj časa da se pozanimam o vsem tem.

Hvala za odgovore!

Lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #293 : četrtek, 21.07.2005 : 14:23:46 »

10.000 sit?Huh Shocked.Toliko naj bi bil (baje) pri mačkah en minimum.Kolikor so meni rekli je za psičko tam okrog 25.000sit...
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #294 : četrtek, 21.07.2005 : 16:57:11 »

Mogoče je cena brez stroškov narkoze ...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #295 : četrtek, 21.07.2005 : 18:10:24 »

Cepljenje proti steklini je okrog 8000-10000 tisoč.

Fabijo-doberman smo sterilizirali v Mestnem logu in dali za vse skupaj ene 35.000 sit - ceneje kot drugje. Prevezali so ji samo jajcevode, maternico pustijo, saj je že tako ogromna možnost za inkontinenco pri velikih psicah.

Ni bilo nobenih zapletov. Pelji jo tja.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #296 : četrtek, 21.07.2005 : 19:46:59 »

Jaz sem dala pred 2 leti in pol na Kliniki Prva, pri Zaninoviču za 30 kg težko psico, bokserko 33.000,00 sit.
Ampak kot sem že nekje pisala imam slabe izkušnje, saj so ji najprej pobrali samo jajčnika ( čeprav sem prej povedala za hormonske motnje in neprestane navidezne brejosti...), čez dobrih 14 dni, ravno ko smo odstranili šive, pa je dobila hudo vnetje maternice, tako, da so jo operirali še enkrat. Angry
Ampak sem se seveda pritoževala, tako, da so mi drugič računali samo narkozo in zdravila, brez dela.
Tudi jaz, če bi peljala še enkrat, bi definitivno peljala v Mestni log, na Fakulteto. Wink
Moje mnenje je, da če psico sterilizirajo, je bolje, da vzamejo ven vse - jajčnika in maternico, saj maternica sama itak ne opravlja nobene funkcije več, je pa večja možnost za kasnejša obolenja.
Lp
Logiran
senca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #297 : četrtek, 21.07.2005 : 20:47:16 »

Hvala za odgovore.
Takšno ceno so mi povedali na naši (mestni) veterinarski postaji.
V Mestni log (kjerkoli že to je, predvidevam pa da nekje v bližini Ljubljane), pa naše psice ravno ne morem peljati na operacijo saj bi potem morala narediti mislim da okrog 200 km dolgo pot. Pa ne me razumeti narobe, saj bi, če bi bilo z njo karkoli narobe (bog ne daj!), z veseljem prevozila teh 200 km samo da bi jo "zrihtali".
Tudi po moje bi bilo boljše da ji odstranijo vse, čeprav so mi rekli da je takšna operacija težja in da če s psico ni nič narobe, se ne splača odstraniti tudi maternice.

Lp
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #298 : četrtek, 21.07.2005 : 20:52:42 »

senca - v katerem konci Slovenije pa si?
Sigurno imaš tudi bližje kakega dobrega veta. Wink A pa opravljajo na vaši vet. postaji tudi sterilizacije ?
Logiran
senca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #299 : petek, 22.07.2005 : 11:14:11 »

gina1 sem iz prlekije Wink
Ja, poznam enega dobrega oz. dobro veterinarko, vsaj naj bi bila. Bom šla vprašat še tja, pa kam drugam seveda tudi.
Ja na naši vet. postaji opravljajo tudi sterilizacije.
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines