mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 15:22:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 143702 krat)
0 članov in 24 gostov pregleduje to temo.
barbyika
otrok do 14 let
*
Sporočil: 22


« Odgovor #270 : četrtek, 30.06.2005 : 12:01:02 »

povej ko boš vedela kaj novega! Smiley Wink


bybybybyby
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #271 : četrtek, 30.06.2005 : 13:04:17 »

JUPI!!!!
Moj srček se je že zbudu  Cheesy
Jo grem zdajle iskat.  Smiley
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #272 : četrtek, 30.06.2005 : 13:09:34 »

Hehe se mi je zdelo,da bo sedajle enkrat tvoj post,saj je ura 4 minute čez Wink.
Sedaj pa poročaj kako bo preživljala naslednje dni itd.Upam,da ne bo kakšnih kasnejših zapletov.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #273 : četrtek, 30.06.2005 : 14:19:15 »

Jaz tudi upam, ja! Se bomo zdajle v sledečih dneh še kar melo tresli pomojem ... Drugače je pa čisto revček. Se trudi postavit na noge, pa nekako ne gre ...
Sem pa vesela, ker so slikali še kolke zraven in je rekel veterinar, da so popolnoma zdravi.  Cheesy
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #274 : četrtek, 30.06.2005 : 14:25:14 »

Super, me veseli, da je vse OK (tudi s kolki)  Kiss Me pa čudi, da so ti dali na pol zbujenega psa- zaradi varnosti bi morala biti tam, dokler ni sposobna hodit čisto normalno- rajši jo imej pod nadzorom, dokler se čisto ne zbudi oz. zdrami  Wink
Želim ji čim hitrejše okrevanje!
Logiran
barbyika
otrok do 14 let
*
Sporočil: 22


« Odgovor #275 : četrtek, 30.06.2005 : 16:05:40 »

ja tudi jaz ji želim čimhitrejše okrevanje!!!!!

povej še če bo kja novega! Smiley Wink
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #276 : četrtek, 30.06.2005 : 16:37:57 »

Me pa čudi, da so ti dali na pol zbujenega psa- zaradi varnosti bi morala biti tam, dokler ni sposobna hodit čisto normalno.

Ne vem ali je pri mačkah drugače kot pri psih ampak meni so pri Trstenjaku-Zajcu dali mačko po sterilizaciji še čisto uspavano.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #277 : četrtek, 30.06.2005 : 18:13:12 »

Meni so zjutraj rekli, naj pokličem ob enih, če bo takrat že zbujena, jo bom lahko prišla iskat, če pa še ne čisto, pa kasneje - okoli treh. Ker je bila ob enih v redu, sem šla ponjo. Saj zbujena je bila, samo na nogah še ni bila stabilna, kar pa še zdaj ni. Saj je že bolj pri sebi, ampak bolj ali manj pa leži in drema. Prejle sem jo odnesla ven na travo, da je šla lulat, zdaj pa naprej dremlje. Naredi par korakov, ampak se vidi, da jo boli, prejle je malce zacvilila, ko se je ulegla na parket (ker se je bolj sunkovito vrgla, kot se je navajena), tako da sem jo spravila nazaj do njene posteljice, ki smo jo za čas okrevanja prestavili v dnevno sobo (piše sicer miren, topel prostor - ampak, če je sama na hodniku, joka - hoče biti pri nama). Saj to je v redu, ne? Mislim, ali naj me že kaj skrbi???  Cry

(Sterilizirana je bila pa na kliniki v Lescah, za katero sem do zdaj brala le pozitivne ocene?)
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #278 : četrtek, 30.06.2005 : 18:28:40 »

Okrevanje po sterilizaciji je le nekaj drugega kot po operaciji zoba (čeprav tudi v narkozi). Oglasila sem se pa zaradi tega, ker so meni na kliniki v Mestnem Logu rekli, naj rajši počakam, da se bo psička popolnoma zbudila, ker mora biti pod strokovnim nadzorom. Veterinarka me je poklicala 15 minut po operaciji in mi povedala, da se je Buba že zbudila, da pa naj počakam še kakšne 4 ure, preden pridem ponjo. Ko sem jo šla iskat, mi je že skočila okrog vratu in skoraj tekla ven k avtu, da sva šle čim prej domov...
Zato mi je bilo čudno, da je bila tvoja psička še doma omotična. Seveda je tudi Buba doma spala potem več kot ponavadi, ampak v zbujenem stanju je bila pa čisto živahna...

So mi pa tam povedali, da klinike, ki se hočejo na hitro znebit živali, pse ali mačke ali kaj drugega (da jim jih ni treba nadzorovat), hitro pokličejo lastnika, da jih odnese domov. Se je tudi meni že zgodilo, da sem dobila domov še čisto uspavano mačko (na Prvi kliniki, npr.). Tu je predvsem nevarnost podhladitve in zadušitve z jezikom, zato je treba na tako živalco še posebej pazit.

Nič se ne sekiraj, psičko imej na očeh, če hoče biti pri vaju, jo kar pusti.
Lp,
Tina
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #279 : četrtek, 30.06.2005 : 18:37:58 »

Ni bila omotična. Samo hodi bolj počasi in previdno.
Zaenkrat mislim, da ni nič narobe, tudi navodila (z onega linka prej - klinika Loka) ne pravijo nič dugače:

Citiram:
Žival bo verjetno, ko jo bo boste pripeljali domov, ostanek dneva prespala. Tudi, ko bo poizkušala vstati, bo še zelo nestabilna.

Ojoj, danes verjetno ne bom nič spala  Undecided
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #280 : petek, 01.07.2005 : 07:54:30 »

Jutro vsem.
No, sem že boljše volje. Po napovedih, res nisem nič spala  Wink ker sem neprastano hodila gledat, če kuža še diha (zaradi varnosti sem njeno posteljo prestavila v spalnico). Seveda je spala kot top celo noč. Danes zjutraj pa je bila že naša stara Kala  Cheesy. Seveda še ne čisto polna energije, ampak je pa že veliko bolje. Hodi že normalno, ko sva šli lulat je veselo repkala in mi komaj pustila, da sem jo nesla po stopnicah - je silila ven iz naročja, češ: "saj znam sama". Sicer je vsa nesrečna, ker mora nositi ovratnik, ampak, kaj hočemo. Saj ni za dolgo. Je pa hecna, ko ima pobrit cel trebuh  Cheesy.
Je tudi že papcala - hehe, še nikoli ni tako z užitkom pospravila briketov ... (seveda manjšo porcijo, da ne bi bil prevelik šok za želodček).
No, bom poročala, kako bo naprej.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #281 : petek, 01.07.2005 : 08:40:52 »

Sem vesela, da je vse ok! Drugače jo pa malo čuvajte. Naj ne skače in naj ne divja preveč. Pri nas je bilo vse ok, samo Žiža jesti ni hotela. Kakšne 3 dni sploh ni kakala. Potem je pa kakala ful težko (očitno jo je bolelo, ko je napeljala trebušček).
Ovratnika pa mi nismo imeli, sem si jaz vzela dopust, Žiža je spala z mano v postelji, jaz sem ji dihala za ovratnik 100 na uro - ni bilo šans, da bi se lizala. Po 5 dneh smo odstranili šive, po enem tedno smo pa že skakli kot nori...
Dlake pa ji še po 5 mesecih niso čisto zrastle...
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #282 : petek, 01.07.2005 : 08:46:52 »

Sammy82, me veseli, da je s Kalo že boljše  Kiss Ovratnik pa verjamem, da jo moti - nekateri psi se tudi premaknit nočejo, če ga morajo nositi  Wink

Sebi, jaz res ne vem, kako to brijejo naši veterinarji, da psom in mačkam še pol leta dlaka ne zraste  Roll Eyes Sestrini psički so operirali kolk in je bila gola po nogici še lep čas... Je pa zanimivo, da smo eno od naših mačk dali sterilizirat na Nizozemskem in so ji tam zabrili samo 2 kvadratna centimetra dlake, rez pa je bil dolg samo 1 cm- verjetno se je veterinar kar namatral, ampak mačka je ful hitreje okrevala (v primerjavi z ostalima dvema, ki so ju sterilizirali pri nas)...
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #283 : petek, 01.07.2005 : 08:58:10 »

Citat
Sebi, jaz res ne vem, kako to brijejo naši veterinarji, da psom in mačkam še pol leta dlaka ne zraste 
Kako bi bila jaz vesela, da bi mene nekdo tako pobril, da bi bila pol leta brez dlak  Grin - tam aprila do oktobra, ko je treba kratke hlače pa kopalke nosit...





Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #284 : petek, 01.07.2005 : 09:45:01 »

Sammy82, me veseli, da je s Kalo že boljše Kiss Ovratnik pa verjamem, da jo moti - nekateri psi se tudi premaknit nočejo, če ga morajo nositi Wink


Danes ga mora imet gor ... Jaz si žal ne morem vzet dopusta, ker delam na radiu in bi me hitro skenslali, če bi si kaj zmišljevala.
Drugače pa, veš kaj dela!!! Stoji na vseh 4ih, glavo pa navpično na tla, tako da ima "megafon" popolnoma na tleh - tko, v A! In pol stoji tko ene pol ure. Hudo. Sej bom kmalu doma, pa bomo dol vzeli satelitski krožnik Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines