mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 08:27:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 139709 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #690 : petek, 28.03.2008 : 14:51:34 »

Tako je, mladim psičkam, ki se še niso gonile, odstranijo le jajčnike. Razen če bi se med samo operacijo videle kake "spremembe" na maternici in bi jo bilo smiselno tudi odstraniti. Čeprav pa pri mladih psičkah tega niti ni za pričakovati. Načeloma, seveda. Rez je pa resnično minimalen in se zelo hitro niti ne opazi več.

Glede sprememb same psičke pa je pri nas tako. Bom povedala en primer. Včeraj sva po dolgem času na sprehodu srečali znanca, kateremu se je Tija (pa večini drugim tudi) vsakič vrgla na tla, pa čohanje do nezavesti, pa skakanje, lubčki, .... No, včeraj ga je tudi lepo pozravila, mahanje z repkov, metanje po tleh, vse kakor običajno. Le prenehalo se je pa vse skupaj relativno hitro. Kako minuto je bila taka, potem pa se že ovohavanje okolice itd.... Jaz temu nisem posvečala pretirane pozornosti je pa znanec omenil, da kako pa ni toliko navdušena kot je bila vsakič poprej. Ker je znana po tem. Tongue Pa ravno od sterilizacije ga nisva videli. Lahko da je kaj na tem ali pa tudi ne. Ne vem. Mi je pa vseeno dalo misliti, tudi zato, ker zadnje čase opažam tudi nasplošno večjo umirjenost pri njej. 
Logiran
alenka66
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #691 : ponedeljek, 31.03.2008 : 13:49:03 »

Najlepša hvala za odgovore in spodbudo. Ah ja, saj bo. No Pokica, mogoče pa je njena umirjenost tudi odraz tega, da počasi ni več mladiček ampak mlada damica. Je slikica v linku od Tije Huh Mislim, ta je prava za žulit.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #692 : ponedeljek, 31.03.2008 : 14:23:27 »

Ja seveda. Lahko je ogromno dejavnikov. To je (mogoče) le eden izmed. Mi je pa, priznam, všeč, da je tako, ne glede na to, kaj je res. Wink  Ja, to je njena slika v avatarju. Smiley
Logiran
alenka66
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #693 : ponedeljek, 14.04.2008 : 09:14:13 »

Še malo pa gre naša Mimi na ta poseg. Zanima me, ali je preko šivov povita. V petek bo namreč operirana, v ponedeljek pa je revica že sama doma, ker smo v službi, šoli,... Undecided Cry
Upam, da se bo lepo celilo in da bo vse OK. Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #694 : ponedeljek, 14.04.2008 : 09:41:07 »

Ponavadi je cez sive gaza, potem pa psico "oblecejo" v tak elasticen povoj. Seveda je "kroznik" (lucka) skoraj obvezen.
Saj bo. Ko bo poseg za vami, se boste bolje pocutili Kiss
Logiran
alenka66
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #695 : ponedeljek, 14.04.2008 : 11:31:51 »

Saj vem, samo... danes sem gušila veterinarja, da mi je opisoval oblike narkoz in postopek sterilizacije do potankosti. Se mi je že malo smilil.  Wink
Sicer pa sem "zagrozila", da bom zraven, da jo umirim, da zaspi,  potem pa bom čakala zunaj, da naredijo, kar morajo. Upam, da ne bo zdravnik emigriral, he, he,... No sicer mi je pa vseeno če je dobil mnenje, da sem "zadeta"  Cheesy. Samo, da bo naša Mimi takšna kot je, ker je pravi srček.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #696 : ponedeljek, 14.04.2008 : 12:39:02 »

Ja, človeka skrbi in to je normalno. Vendar je res, kar pravi bina, po posegu se boste bolje počutili.

Tudi nič čudno ni, da si s svojo psičko, ko jo pripravljajo na operacijo. Verjetno ji bodo prvič v življenju kri jemali in je fajn da si zraven, da jo pomiriš. Pa potem čakat, da pomirjevalo prime ....  Na koncu si želiš le to, da je vsega skupi čim prej konec. Tongue

Čez rano pa navadno dajo samo obliž.

Tudi naša psička je bila operirana v petek, da smo bili lahko dva dni stalno ob njej. V ponedeljek bo pa tudi Mimi že super. Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #697 : ponedeljek, 14.04.2008 : 19:58:37 »

... potem pa bom čakala zunaj, da naredijo, kar morajo....
Ti resno priporocam, da ne, pusti, da v miru naredijo kar imajo za naredit in da psico pustis pri veterinarju, da se popolnoma zbudi iz narkoze. Presija je veliko vecja, ce ti nekdo "visi za vratom" in steje minute. In takrat gre, tudi pri tako rutinskih posegih kot je sterilizacija, prej kaj narobe. Pa se podzavestno jih tako lahko prisilis, da ti psico dajo v domaco oskrbo takoj po posegu (kar ni ok, saj je treba zbujanje nadzorovati, pa fino je, da zival potem ostane tam se kaksno urco, da se vidi, ce je vse ok).
m.
Logiran
alenka66
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #698 : nedelja, 20.04.2008 : 07:55:59 »

Pa je za nami.
Držali smo se  VSEGA, kar so nam svetovali veterinarji. Nazadnje je dobila hrano v četrtek popoldan, v petek zjutraj sem ji vzela še vodo in ob 8.15 sva bili pri veterinarju "čisti" in pripravljeni. No pri pregledu so slišali šum na srcu, skoraj sem padla po tleh, sledil je jok in stok, ko ji je vstavljal kapalno  Cry. Rezultat pa - šuma med operacijo na EKG niso našli (mnenja so, da je posledica prehlada, ki se je vlekel v februarju), ostali pa smo brez jajčnikov.
Domov sem jo odpeljala po treh urah, zbudila pa se je šele okoli pol dveh zjutraj, pa še to za kakšno uro, da je malo pojedla in popila. V soboto je bila še tako - tako, nervozna, popoldan pa že OK. Danes, ha danes pa je moja Mimi že Carica Marica. Z majčiko na sebi se igra z gumijasto kostjo, me malo poliže, malo nagaja in mislim, da v ponedeljek ne bo problemov.  Wink Zadovoljni smo, da je za nami in da naša Mimi ne kaže nobene zamere. Kako pa bo, ko jo bomo peljali odstranit ta en šivček, pa ne vem. Ampak s kakšno nagradico jo bomo prepričali, da je hrabra in pridna. Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #699 : ponedeljek, 12.05.2008 : 21:38:29 »

Mi smo šive po carskem rezu odstranili kar sami, pa ni blo prevelike panike. Je pa res, da so se lepo celili in ni bilo nikakrsnih problemov.
Logiran
alenka66
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #700 : sreda, 28.05.2008 : 11:54:59 »

Dobra si, jaz tega nisem zmogla. Imela je en šivček, ostali so bili notranji. No, k veterinarju je šla kot v filmu, z vsemi štirimi se je upirala, pa sem jo zamotila s tehtanjem pa priboljškom, ko je prišel veterinar je bilo tako hitro šiv zunaj, da sploh nisem opazila.
Zelo sem vesela, da je tako prenesla to operacijo in srečni smo, da je takšna kot je bila in še boljša. Wink
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #701 : sreda, 06.08.2008 : 14:18:24 »

Mene pa zanima če je res da se psice po sterelizaciji zredijo?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #702 : sreda, 06.08.2008 : 14:26:42 »

sedi!, pred vsakršnim nadaljnim sprasevanjem preberi, kar o tem ze pise.
Bi slo? Ker bral namesto tebe ne bo nihce, knjig pisal pa tudi ne.

Ne bi bilo slabo, ce bi si priskrbel kaksno knjigo o psih. Recimo Psi za telebane in Moja psicka.
Logiran

kayla
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #703 : ponedeljek, 13.10.2008 : 07:46:31 »

Moja psička je stara 4 meseceme, pa me znima, kdaj jo lahko dam sterilizirati( če je že dovolj stara). Ker bi jo rada dala sterilizirati takoj ko je to mogoče , da ne pride do kakih presenečenj.
lp
 Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #704 : ponedeljek, 13.10.2008 : 07:50:18 »

A pri veterinarju ti niso nič svetovali? Pogoj zavetišč pri mladičih je, da se ga sterilizira do 6. meseca starosti, če ti ta podatek kaj pomaga.
Logiran
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines