mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 08:06:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 139707 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #645 : četrtek, 18.10.2007 : 17:36:06 »

Ne vem točno, še lastnica ni vedela, vendar je šel pes na operacijo zelo pozno, odstranili so veliko odmrlega tkiva, odmrl je tudi del mehurja, verjetno so bile poškodovane tudi mišice, imel je veliko luknjo, ki je ni bilo mogoče zašiti, ker ni bilo dopvolj kože in je traaajalo da se je zarasla.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #646 : četrtek, 18.10.2007 : 18:11:21 »

O madona, to je moglo biti pa res grozno. Me veseli, da je pes okreval.
Logiran
niti
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #647 : četrtek, 15.11.2007 : 18:25:35 »

Pozdravljeni!
Sem brala vaše poste, vendar me še vedno skrbi. Imam tri leta staro psičko, mešanko s huskyjem, tako da je ves čas polna enegrije, radoživa, nagajiva. Vendar pa jo med gonitvijo pazim. Sama sebi se zdim "žleht" ker ima ona potem navidezno brejost, ker ji pač mladičkov ne pustimo. Zato sem se odločila, da bi jo dala sterilizirat. Pa me je strah, da bi šlo kaj narobe, ali da bi imela kakšne posledice. Že samo to, da bom dala psičko, ki mi zaupa in me ima rada pod nož me odbija. Po drugi strani pa se mi smili, ker je ob vsaki gonitvi čisto zmedena, pa še cesta je blizu in če mi nagonsko uide jo lahko prav hitro zmanjka. Zato prosim, a je možno zagotoviti, da bo s psičko med operacijo vse v redu? Kaj pa po njej, se zelo muči, jo lahko zelo boli?
Upam, da razumete, da me je strah.
Hvala
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #648 : četrtek, 15.11.2007 : 18:35:40 »

Niti, verjemi, da je čas, da gre psička na sterilizacijo. Tudi jaz svojo Galo nisem "dala pod nož", saj je bila v hiši, pa saj ni bilo tolikoooooo snubcev, pa še in še ... Po vsaki gonitvi navidezna brejost. Včasih lažja, včasih hujša. Do lanskega leta. Po zadnji gonitvi ni in ni hotelo biti vse "normalno". Tako dolgo, da sva potem z veterinarjem lovila minute, da sva ji rešila življenje. Sigurno je bilo potem okrevanje daljše in težje, kot če bi bila samo sterilizacija.

Niti, važno je, da se odločiš za veterinarja, kateremu zaupaš. Za sebe vem, da nikoli več ne bi čakala (ja, tudi moja psica je bila stara 3 leta) tako dolgo na sterilizacijo, ker legla nismo nameravali imeti. Danes se počuti normalno.

LP
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #649 : četrtek, 15.11.2007 : 20:29:50 »

Pri nas je sedaj trend steriliziranja psic pri 6 mesecih. V Ameriki je bil tak trend ze nekaj let nazaj, pa so ga nehal prakticirat, ker so ugotovili da imajo psice ogromno stranskih ucinkov. Od moznega zaostajanja v rasti, do pojava inkontinence in dolocenih vrst raka.

Jaz bom svojo psicko tudi dala sterilizirat, vendar bom prej pocakala da odraste, kajti to da das sterilizirat 6 mesecev staro psicko je isto kot da das sterilizirat majhno puncko.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #650 : četrtek, 15.11.2007 : 20:37:29 »

Zato prosim, a je možno zagotoviti, da bo s psičko med operacijo vse v redu?
Ne. Sterilizacija je rutinski poseg in tveganje je pri zdravih psicah majhno, se bolj ga zmanjsas, ce poseg opravi izkusen veterinar, ki mu zaupas, a zagotoviti, da bo vs eok, ti ne more nihce. Res je, verjetnost, da bo slo vse kot mora, je velika, celo zelo velika. A dejstvo je, da gre za poseg v splosni anasteziji. Tudi pri navidez zdravih zivalih (pred posegom se opravijo dol. testi, vendar vseh moznih zapletov ne mores izlociti z njimi) lahko pride do komplikacij in obstaja dolocen odstotek zivali, ki operacije, ceprav je rutinska in ceprav vse poteka vse tako kot mora, ne prezivijo. Kljub vsemu monitoringu, kljub pravilnim dozam anestetika, nobeni cloveski napaki ... Jasno, stevilo teh zivali se ne steje v odstotkih, prej v promilih, a moznost, d agre kaj narobe, obstoja. Ravno zato se v humani medicini (pa tudi v nekaterih veterinarskih praksah) pred posegi v splosni anasteziji podpisujejo izjave, da je pacient z rizikom seznanjen in da ga prevzema.
Toliko, ker si ze ravno vprasala na ta nacin.

Citat
Kaj pa po njej, se zelo muči, jo lahko zelo boli?
Po posegu zival dobi antibioticno (preventivno) in analgeticno terapijo (protibolecinsko). Kaksen dan po posegu je sicer psica se malo bolj previdna pri iztrebljanju in uriniranju (napenjanje misic), potem pa je ok ... Nekaj casa (do odstranitve sivov, s epravi pribl. 10 dni) je potrebno omejevanje gibanja (ne pretiravat s sprehodi in brez norenaj), da ne pride do poskodbe rane.
Jaz osebno mislim, da so za psico ponavljajoce navideznime brejosti bistveno bolj obremenjujoce - tako fizicno kot psihicno, pa se tveganje za dodatne komplikacije je pri takih psicah dokaj veliko (mastitis, gnojno vnetje maternice, nevarnost raka na seskih, ...).
m.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #651 : četrtek, 15.11.2007 : 22:52:52 »

Steriliziraj!
Kot ti je napisala že Maja, nobena operacija ni brez vsakršnega rizika, vendar je riziko tudi če ima psička težave z navideznimi brejostmi.
Mojo sem morala sterilizirati pri 12 letih zaradi gnojnega vnetja maternice in mi je žal da je nisem že prej. Zbolela je tudi za rakom na mlečnih žlezah.
Logiran
niti
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #652 : petek, 16.11.2007 : 08:32:30 »

Hvala vsem!
Res jo bom dala raje sterilizirat, kot pa da ima vedno težave z navidezno brejostjo.(edino čudno se mi zdi, ker jo je pri predzanjem gonjenju imela, pri zadnjem pa ne). Ker, ko jo je imela, je bila tudi čisto otožna, pa bruhala je, nič jedla. In ko sem jo peljala k veterinarju mi je ta rekel, da je tudi bruhanje zaradi psihičnih motenj. Ne vem. Jaz jo k veterinarju vozim v Kamnik. Kdo pozna to kliniko? Tam se mi zdi osebje res prijazno in se lepo zavzamejo za žival. Kot za otroka. In to mi je bilo všeč. No ja, takšne so moje izkušnje tam.
Logiran
niti
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #653 : petek, 16.11.2007 : 11:30:52 »

Samo še nekaj: kako vpliva teža psa? Na samo ceno, ali mogoče tudi na narkozo (da gre po kilogramih?) Ker sem prej že govorila z veterinarjem (ker je pri moji psički kao tisti najugodnejši čas po gonjenu za operacijo) in me je vprašal za kilažo. Pa sem mu povedala 1,5kg preveč (ker se je moja pikica mal poredila). A to kaj vpliva? No, saj mu lahko preden ji začne karkoli delati še povem, samo zanima me, kakšen vpliv ima to. Jej, vse me skrbi, da le ne bi bilo kaj narobe.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #654 : petek, 16.11.2007 : 11:42:39 »

Veterinar bo psičko pred operacijo še stehtal in ji pregledal kri.
Logiran
niti
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #655 : četrtek, 29.11.2007 : 17:59:35 »

Čao!
V sredo je bila moja psička že na operaciji, tako da greva jutri najbrž že šivčke ven pobirat. Sem pa danes opazila, da se ji malo gnoji na tam kjer so šivi. Samo ne prov čez rano. Je s tem kaj narobe? Sej sicer greva itak jutri k veterinarju, samo če bi bilo kaj čudnega bi jo takoj peljala.
Logiran
Lubenica
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #656 : torek, 15.01.2008 : 09:54:54 »

Oj.
Pri moji Bibi sterilizacija ni vplivala na težo. Po sterilizaciji je ostala enako živahna (zelo) in malo bolj poslušna. Sterilizirati pa sem jo dala pri približno 8 mesecih-pred prvo gonitvijo. Tako so mi svetovale veterinarke v Žalcu, ki so svoje delo po mojem mnenju dobro opravile, saj je bila naša lubica naslednji dan že čisto normalna pa tudi rana se je lepo zacelila.
LP
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #657 : ponedeljek, 18.02.2008 : 16:08:30 »

Kako pa je z odvzemom oziroma pregledom krvi pred samim posegom? Namreč, ko sem vprašala veterinarko ali je to vključeno v celotni poseg sterilizacije (saj je konec koncev potrebna splošna anastezija) je rekla, da krvi načeloma ne pregledajo pred operacijo. Razen seveda na (izrecno) željo lastnika psa, saj so s tem povezani stroški, katere si nekateri lastniki ne želijo. Tako je bilo rečeno.
Sprašujem zato, ker sem v enem od zgornjih postov prebrala (vsaj razumela sem tako) da je normalno da se naredi tudi krvna slika pred posegom.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #658 : ponedeljek, 18.02.2008 : 19:21:45 »

Ja to je normalno, vendar kot si že sama napisala nekaterim ljudem je to dodaten oz. odvečen strošek in se ne odločijo za pregleda krvi, če je kuža zdrav in mlad. Večina lastnikov se odloči za pregled krvi pri starejših kužkih.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #659 : ponedeljek, 18.02.2008 : 20:58:45 »

Tjas, hvala za odgovor.  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines