mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 16:59:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 143730 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #585 : ponedeljek, 23.10.2006 : 20:18:16 »

Kar pa jaz opažam pa je, da je psico najbolje sterilizirati, ko res dozori. Torej pri letu in pol do dveh.
Ker hormoni vplivajo na rast in je logično, da če jih ni, se psica drugače razvije.

Že sama sem opazla določene fizične spremembe pri prezgodaj steriliziranih psicah, pa tudi drugi to že dlje od mene opažajo. Najlažje je seveda videt pri pasemskem psu.

Najbolj se vidi na prsnem košu. Je bolj švoh nekako.
V zadnji študiji, ki sem jo prebrala pa piše tudi da višje zrastejo in so bolj suhcene. Dosti sem pa že pozabla...

Kar se bolezni tiče, se res nekoliko zmanjša nastanek raka na seskih se pa zato poveča verjetnost za kostnega raka in tudi za druge oblike te bolezni.

To sem si najbolj zapomnila, ker je moja prejšnja sterilizirana psica prav tako dobila kostnega raka.

So pa to zgolj statistični podatki in vemo kaj to pomeni.

Se mi pa zdi čisto logično, da se otroka ne sterilizira in da če so zunanje razlike bodo verjetno tudi notranje.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #586 : ponedeljek, 23.10.2006 : 21:22:24 »

AngSeter o tem kot praviš sem tudi že slišala, samo večina priporoča tako kot sem že prej napisala, ravo zaradi raka, ker prej opraviš to, manj verjetnosti je, da psička dobi raka. Sam to ne pomenim, da ga ne more dobiti, samo mnogo manj verjetnosti je za to. Hm glede razvitosti pa bi težko rekla, vsaj, če mojo pogledam, ker ima res ornk močan pljučni koš in tudi moćne kosti, ni tako švohcana. No ja jep res, da od psice do psice različno. Jaz ostajam pri tem, da je bolje pred prvo gonitvijo to narediti, če se že za to odločiš. Aska je bila stara malce manj kot 10 mesecev, ko je bila sterilizirana (zakaj prej ne, sem pa tak že pisala)..lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #587 : torek, 24.10.2006 : 20:23:24 »

Aska. Zmanjša možnost SAMO za raka NA SESKIH in ne za ostale rake. To je treba ločit.
In moja ni dobila raka na seskih, ampak raka na kosteh-kostnega raka.

Če bi preslikali na ljudi, kar je v bistvu nehvaležno, ampak bolj raziskano, kakšna so priporočila? Kdo ve?
Nočem težit, samo res ne vem in me zanima, če bi kdo vedu.

Vseeno pa še vedno mislim, da je bolje sterilizirat bolj zgodaj, kot pa met nezaželjeno leglo. Torej vsak, ki ne misli konkretno čuvat psice (samec namreč pride v skoraj vsak pesjak, vsekakor pa vsak vrt, nekateri iznajdlijvci, tudi v blok) naj jo raje sterilizira še pred prvo gonitvijo.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #588 : torek, 24.10.2006 : 22:07:22 »

Aska. Zmanjša možnost SAMO za raka NA SESKIH in ne za ostale rake. To je treba loèit.
In moja ni dobila raka na seskih, ampak raka na kosteh-kostnega raka.

Èe bi preslikali na ljudi, kar je v bistvu nehvaležno, ampak bolj raziskano, kakšna so priporoèila? Kdo ve?
Noèem težit, samo res ne vem in me zanima, èe bi kdo vedu.

Vseeno pa še vedno mislim, da je bolje sterilizirat bolj zgodaj, kot pa met nezaželjeno leglo. Torej vsak, ki ne misli konkretno èuvat psice (samec namreè pride v skoraj vsak pesjak, vsekakor pa vsak vrt, nekateri iznajdlijvci, tudi v blok) naj jo raje sterilizira še pred prvo gonitvijo.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #589 : torek, 24.10.2006 : 22:09:46 »

Aska. Zmanjša možnost SAMO za raka NA SESKIH in ne za ostale rake. To je treba loèit.
In moja ni dobila raka na seskih, ampak raka na kosteh-kostnega raka.
Prej prehitro oddala sram..No se pa strinjam s tem napisanim, da prepreči samo raka na seskih.

lp
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #590 : sreda, 25.10.2006 : 13:58:48 »

Hm....moja psička,ki je škotska ovčarka gre ju3 ob 8:30 na sterilizacijo Undecided in upam da bo vse v redu Undecided.V soboto pa bo stara 6 mesecev. Smiley
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #591 : četrtek, 26.10.2006 : 13:42:55 »

Danes je operacija v redu opravljena Smiley,s psičko je vse v redu,trenutno pa spi v garaži na odejah Smiley.Cena sterilizacije pa je bila 26.000sit,malo v primerjavi z nekaterimi,ki so plačali 45.000sit in podobno.Domov je prišla malce omotična,a je pozneje že hodila in isklpala vrata Smiley
lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #592 : četrtek, 26.10.2006 : 20:02:39 »

Cena je veliko odvisna tudi od načina uspavanja. Varnejši način je kar dosti dražji.
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #593 : četrtek, 26.10.2006 : 20:32:54 »

Menim da je cena odvisna od količine narkoze(manjši pes-manjša narkoza,večji-večja narkoza),ter pripomočkov ki jih potrebujejo za operacijo.Sicer pa kolikor vem,so dandanes sterilizacije nižje zaradi čim več ljudi,ki se odloča za ta postopek.Cene so povsod drugačne.Imajo pa vsi veterinarji cenike,kjer si lahko pogledaš njihove operacije in tudi cene.
lp
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #594 : četrtek, 26.10.2006 : 20:42:27 »

Am, niti ni tako zelo odvisno od velikosti. Za sterilizacijo 30-kilske psicke sem letos junija dala 45.000 sit, dva dni kasneje pa je mamina kolegica za sterilizacijo psicke pasme srnin pinc dala pri istem veterinarju 38.000 sit - pa je kar velika razlika v velikosti psick.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #595 : ponedeljek, 20.11.2006 : 19:36:30 »

No, naj še jaz povem, da smo v soboto peljali sterilizirat našo psičko Friggo. Sam postopek je minil brez zapletov, je bilo pa kasneje, ko je Frigga že prišla domov, kar hudo. Bila je čisto boga zaradi narkoze, imela sem občutek, da je tudi malo jezna in žalostna, cel čas je ležala pod klopjo (najbrž, ker je hotela imeti mir), zvečer je tudi bruhala. V nedeljo je bilo že malo bolje, še vedno zelo počasi hodi in občasno malo brunda (najbrž zaradi bolečine).
Zdaj pa imam eno vprašanje - pri veterinarju je Frigga čez gazico (in čez cel telešček) dobila tisti mrežasti povoj (ne vem, če sem se pravilno izrazila), ki pa je zelo neudobno nameščen, treba ga je premikati, kadar gre lulat ipd. - mi lahko kdo svetuje, če obstaja kakšen bolj praktičen način za zaščito tiste ranice s šivi...

Sicer pa najlepša hvala Gregorju in njegovi ekipi z novomeške klinike za vso prijaznost.
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #596 : ponedeljek, 20.11.2006 : 20:05:55 »

Moja psička je imela tanke šive in rano popolnoma odprto in smo premišljevali,če bi ji kupili kakšno gazico in ji polepili rano,pa ni bilo potrebno,ker se je zelo hitro celila,edino kar je bilo,da jo je srbelo,kot srbi pač vsaka rana,ki se celi.A je bilo kaj narobe z rano,da so jo tako povili ali pa tako delajo vedno? Huh.Če je z rano vse v redu,bi ji lahko snel mrežast povoj in bi ji rano samo z nekakšnim povojem ali kako zalepil.Kaj več ti naj povedo drugi,ker nisem glih expert na tem področju.Mislim,pa da je bila na tem forumu slika sterilizirane psičke,ki je imela zelo lep povoj(trak) na rani.
lp Smiley
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #597 : ponedeljek, 20.11.2006 : 20:17:25 »

Aha...a tvoja psička nima ovratnika za po operaciji?Ker bi bilo to še najboljše in bi tako lahko sigurno odstranil mrežast povoj.Se mi zdi to še najboljša rešitev,ker pač nimaš psičke ves čas pod nadzorom in se je že zgodilo,da so si strgali gazo in šive ter si vse kožo razgrizli ter razcefrali.
Veliko sreče  Wink
lp Smiley
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #598 : ponedeljek, 20.11.2006 : 20:23:55 »

Slikica obliža(povoja,..) na koncu,tudi postopek,kateri te pa najbrž več ne zanima Smiley http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1018
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #599 : ponedeljek, 20.11.2006 : 22:28:43 »

Ja, je dobila tudi ovratnik in veterinar je dejal, da ji ga nataknemo v primeru, če se bo začela po rani lizati ali praskati. Zaenkrat se to še ne dogaja.
Mrežo smo ji sedaj sneli in na rano dali novo gazico ter jo povili s povojem. Problem je le v tem, da ji povoj kar naprej leze dol in ga je treba vedno znova popravljati. No, pa sej bo že. V skrajni sili bo pač treba natakniti ovratnik...predvidevam, da ga bo neizmerno vesela in sploh ne bo jezna na nas  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines