mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 01:22:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 143580 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #480 : sreda, 18.01.2006 : 21:55:02 »

Kalsang: Nastaja pri namišljeni brejosti ampak ne pri vseh. Pri enih več, pri enih manj. Moja ga je vedno imela in ko sem stisnila sesek za videt je priteklo mleko.
Je pa v januarski reviji Moj Pes lep članek o tumorjih na seskih, kako nastajajo, koliko pripomore sterilizacija, kakšni so procenti.... Jaz vam svetujem da ga preberete tisti ki ste v dvomih. Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #481 : sreda, 18.01.2006 : 22:04:55 »

Hvala za odgovor! Sem že pomislila, da mogoče nastaja pri vseh psicah med gonitvijo... Sem se že ustrašila! Za navidezno brejost pa vem...

lp
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #482 : sobota, 21.01.2006 : 21:37:41 »

imam eno veselo novico nasa psička gre drug teden na strilizacijo Smiley
le bojim se da me gonitev prehiti Undecided  Undecided
zanima me kako naj vem če bo po operacije s psicko kaj narobe(kakšni so znaki?? Huh)



lp ksenja
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #483 : sobota, 21.01.2006 : 22:43:14 »

Ni treba tolk skrbet, da bo šlo kaj narobe. Sterilizacija je skoraj rutinski poseg, tako da se ni treba bati.  Če je psička že zelo stara, bi lahko šlo kaj narobe.

Včasih se pokažejo alergične reakcije - okoli šivov predel oteče ampak to splahni samo od sebe.

Ni ti treba skrbeti, bodi optimistična.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #484 : sobota, 21.01.2006 : 22:43:46 »

To ti bo znal veterinar povedat, mislim pa da boš sama opazila, če kaj ne bo štimalo. Normalno je, da je vsaj tisti dan malo omotična in žalostna, lahko tudi bruha zaradi nerkoze, ampak pol bi moglo bit ok in naj bi se vedla dokaj normalno, razen če jo bo motila obveza ali ovratnik bo bolj žalostna.
Moja je bila na začetku ful prestrašen ko sem jo šla iskat in mi je kar planila v naročje, da sem se začela kar jokat. Grin
Pol se je počasi umirila in se navadila na obvezo.Šivi so se hitro zacelili in po enem tednu smo šli dat dol šive.Če ji bojo samo jajčnike žašili bo imela ful majhno rano.Moja ki ima 3kg je imela približno 1,5cm dolg rez in zdaj se sploh ne vidi nič več.

Pri komu boš sterilizirala?
Logiran
Ula
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #485 : nedelja, 22.01.2006 : 11:09:35 »

Zivjo!
Tudi sama se odlocam in se vedno premlevam kako in kaj s to sterilizacijo. Psicka ima navidezne brejosti in tudi zivinozdravnica sama je predlagala sterilizacijo, ce seveda ne mislimo imeti mladickov. No, ker jih pac ne mislimo imeti...ze dva meseca premlevam...sterilizacija da ali ne. Sej navidezna brejost kot taka ni bila ne vem kako huda, je pa nastajalo mleko in baje so lahko posledice kar precejsnje. Psicka je dala skozi dve gonitvi in bo konec januarja oz v racetku februarja ravno na polovici proti tretji...takrat pa naj bi bil najboljsi cas za sterilizacijo. Skrbi pa me tudi inkontinenca...koliksna je varianta da bi psicka ki ima 7, 7 kg postala inkontinetna, ce bo sterilizirana po drugi gonitvi? Aja, in kaj je bolje, naj odvzamejo samo jajcnike ali tudi maternico?
 

Lp
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #486 : nedelja, 22.01.2006 : 14:41:50 »

Moja psička je bila sterilizirana, ko je imela 8 let (zdaj jih ima 10) in ni imela nikoli problemov z inkontinenco. Jaz mislim, da je to odvisno od posameznega psa in da ne moreš definirat možnosti za to.
Jaz mislim, da, če ni potrebe in je psička zdarava je dovolj samo jajčnike, ker je manjši poseg kot odvzem maternica. Tako so meni rekli.
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #487 : nedelja, 22.01.2006 : 14:43:01 »

Hvala za odgovore! Wink
sterilizerala bom pri g. mohoriču(saj mislim da se tako piše Huh) v novem mestu- bolj rečeno kandij  LP
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #488 : nedelja, 22.01.2006 : 14:47:11 »

Srečno tebi in psički!!! Wink
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #489 : nedelja, 22.01.2006 : 14:59:49 »

hvala  Cheesy
bom sporočila kako se bo izšlo Wink

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #490 : nedelja, 22.01.2006 : 22:12:14 »

Ula, bolje je samo jajčnike odstranit/rezat. Eden od verjetnih razlogov za inkontinenco naj bi bil prevelik poseg, ko odstranijo tudi maternico.
Logiran
Ula
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #491 : ponedeljek, 23.01.2006 : 09:17:38 »

Aha, se pravi nekega pravila sploh ni. No saj, povedano mi je bilo da je mala verjetnost inkontinence pri malih psickah...te tezave naj bi bile prisotne predvsem pri velikih psickah, prevsem s kupiranimi repi...sedaj..koliko je v tem resnice pa spet ne vem.
No, se pravi ce je le mogoce naj pustijo maternico notri, seveda pa jo je treba pregledat ce je zdrava...ce sem prav razumela.
Ah....sej mogoce prevec kompliciram, sam res mi je grozno sprejemat take odlocitve. Sploh zato, ker sem bila od zacetka prepricana, da je ne bom dala sterilizirat, niti ne bo imela mladickov.
Upam da se bom odlocila pravilno...

Hvala za pomoc,

Lp Ula
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #492 : nedelja, 05.02.2006 : 15:17:55 »

nasa pika je končno sterilizerana! Roll Eyes
vse se je super izslo če odstejem poplave v ordinaciji! Grin Cool
zraven sem dala se slikat kolke ki jih ima v zelo dobrem stanju(če bi bila rodovnik bi bila za vzrejo Wink)
no danes je 1 dan po sterilizaciji in ima zelo velik apetit vendar ji ne dam preveč hrane da nebi bilo kaj narobe Huh Undecided

lp ksenja
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #493 : nedelja, 05.02.2006 : 15:38:32 »

No super,da se je super izšlo pri tvoji Piki.  Moja je bila pred enim mesecem sterilizirana, pa je blo tud vse vredu na srečo, je jedla že isti dan po operaciji, sicer malo kolikor je pač je, no zato mislim, ko ima tvoja že tak dober apetit, da je vse super in bo kmalu taka kot prej. lp
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #494 : nedelja, 05.02.2006 : 18:12:39 »

jah....... ka bi mela sam apetit zdej ze vragolije zganja pa dlake otresa Sad Grin Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines