mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 15:20:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 143690 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #150 : ponedeljek, 22.03.2004 : 13:48:20 »

Če sem jaz spravila na mojega ibiškega hrta, ki ni ravno majhna mrcina, pa mu je bilo kar malce preveliko, bi tudi za dogo zadostovalo. Sicer pa imajo različne premere (fi-je) teh mrežic. Odreže jo pa itak toliko kolikor jo rabi, ker je pakirana na metre.
Vprašaj veterinarja oziroma naj ti on naredi prvo obvezo, potem boš pa že sama lahko nadaljevala.
In če boš malce pazljiva, lahko tudi ovratnik odmisliš. Saj vse skupaj ne traja dolgo.

Glede vlage pa - mi smo imeli kar nekaj velikih gaz za zamenjat, za primer "mokrih" sprehodov.

Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #151 : ponedeljek, 22.03.2004 : 14:41:35 »

maja01, poizkusi ji obleči eno staro veliko majico. Glava skozi ovratnik, prednje noge v rokave in za zadnje ji naredi luknje  Wink. Za silo ji bo šive zaščitilo vsaj pred kepami blata in peska Grin.

Kako pa se počuti Špela? Je vse OK?

LP Noli
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #152 : ponedeljek, 22.03.2004 : 15:40:01 »

bomo poskusili se z majco, po sluzbi pa letim se v lekarno vprasat za te mreze in njihove velikosti.

@noli: ja zdaj je ok, je bila pa posteno zdelana od narkoze. V petek je bila itak kot na kaksnem overdosu. se lulat smo sli samo na vrt, potem pa je morala reva kar na travi eno kitico odspat, da je lahko rpisla nazaj noter. V soboto dopoldan je bila se vedno vsa uboga. Popoldan sva s tezavami iz roke pojedli pol skodelice grisolinota. Vceraj pa je bila ze skoraj taprava. Ko sva sli popoldan na hiter sprehod, sva srecali enega psa (karo, Taro - nekaj podobnega - tak kot en mesanec med ovcarjem in rotijem s kupiranim repom, pa "spicasto" ovratnico ima) in se je Spela hotla igrat z njim.  Shocked Sem samo pobuljila, ker Spela se naceloma ne igra. Sem jo komaj stran "odvlekla", ker koza bi kar skakala naokrog. tako da se moram, ko damo sive ven, zmenit z njegovo lastnico za igralne urice.  Grin
m.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #153 : ponedeljek, 22.03.2004 : 15:40:08 »

LP,Maja01!
Ko smo imeli pri našem dugiču enake težave, sem mu oblekla svojo staro jopico na gumbe in to tako, da sem potisnila prve tačke v rokave, gumbi pa so se zapirali na hrbtu. Če je šlo na mojega, ki je bil veliko večji od Špele, boš našla primerno velikost tudi zanjo.Pod jopo lahko še zmeraj prilepiš kirurške obliže, vendar ti so narejeni za po suhem, saj se neboleče odstranjujejo tako, da se morajo navlažiti. Ravno zato se neprimerni za zaščito na pasjih sprehodih. Upam, da boš lahko kakšnega od naših nasvetov uporabila. In čimprejšnje oklevanje, da bomo lahko šli na sprehod.
LP,Miša
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #154 : ponedeljek, 22.03.2004 : 16:05:31 »

Citat
dvomim, da imajo tako mrezo... Doga?

Pri nas se je po carskem rezu odlično obnesel ženski body,
uporabili smo ga tudi, da se psici niso preveč odtegnili seski.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #155 : ponedeljek, 22.03.2004 : 16:14:24 »

Kako so pa tamali ceckali čez body?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #156 : ponedeljek, 22.03.2004 : 16:18:05 »

Lahko kupis oblize, ki gredo stran tudi brez vode. Malo potecnari v lekarni in povej za kaj rabis in sigurno jih bodo nasli.

Mefisto, cigav body ste pa uporabili? Grin Grin
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #157 : ponedeljek, 22.03.2004 : 19:32:02 »

hvala vsem, sva s Spelo nasli en star Lukatov brezrokavnik - tak, lep, podlozen... To bo vesel, ko pride domov  Grin
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #158 : ponedeljek, 22.03.2004 : 20:41:12 »

Dunja, takrat smo ga slekli.

Kaja, mojega zagotovo ne, bi bil premajhen Grin - takrat sem kupila 3 kose full raztegljivih v Betini trgovini pa seveda XXXL.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #159 : ponedeljek, 22.03.2004 : 20:50:50 »

Citat
Dunja, takrat smo ga slekli.
Verjetno res, ha, ha!  Wink Cool

Pri moji bi bilo to nemogoče, saj je 3 tedne ves čas ležala pri malih. Še jesti ni hotela drugje, kot v kotilnici. Na kakanje in lulanje jo je bilo pa potrebno dobesedno odnesti ven. Mamica  sram
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #160 : ponedeljek, 22.03.2004 : 21:59:35 »

Body!
Prvič slišim, videla pa tudi še nikoli.
Ampak mi je zamisel čisto všeč. Še ena dobra ideja, ki bo sigurno prišla kdaj prav.  Grin  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
dona
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #161 : četrtek, 01.04.2004 : 16:37:09 »

Jaz imam zelo dobre iskušnje z sterilizacijo psičke. Steriliziral jo je Matko v Topolščici. Ni imela nobenih težav zaradi narkoze, ob 12 sem jo oddala ob 14,30 je že sama prišla iz ordinacije popolnoma zbujena in nič omotična. Rane pa ni imela zašite ampak zalepljeno. Čez en dan sem odlepla flajšter in je bila še samo tanka črta, ponekod že čisto zaraščena. Sedaj se ji pa čisto nič več ne vidi, kje je bila sploh vrezana.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #162 : četrtek, 01.04.2004 : 20:59:18 »

Še naša izkušnja : rana je bila prekrita z gazo, zalepljena čez in čez s tistim "selotejpom", ki se uporablja za ljudi, če imaš rano (takšne bele barve je)-imela je oblepljeno okrog in okrog telesa. Pa ni šlo popolnoma nič dlake dol, ko smo vlekli dol (pa je dolgodlaka). Potem sva razrezala eno staro rjuho na kose in ji še s tem prekrila gazo (zavezala sva na hrbtu). Na koncu je sledila še mreža, katero je imela čez cel trup, za tačke pa so bile luknje. Če se gaza umaže, je potrebno nujno previti-če ne, se rana lahko vname! Ne skrbet-imajo tudi "xxxl" velikosti gaze (smo tudi mi večjo rabili). Grin Glede umirjanja psičke sva imela isti problem-po treh dneh bi dama kar norela, skakala, ipd. Ja nič...non-stop je bila na povodcu, pa sprehode smo malce skrajšali. LP
Logiran
sasaP
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #163 : ponedeljek, 03.05.2004 : 21:25:53 »

Hey!

Imam sedem mesecev staro zlato prinasalko Tino. Glede na to, da sem se odlocila, da ne bo imela mladickov jo bom dala sterilizirati naslednji ponedeljek. Glede na to, da s tem se nimam nobenih izkusenj (prej smo doma imeli samo pse in nikoli psicke) me samo zanima, kaj je bolje, da vzames ovratnik in ga pes nosi tistih deset dni dokler ji ne poberejo sivov, al je bolje da celo obleces v tisto mrezo. A mrezo lahko zgrize?? Pa se to, ce ima ovratnik in ji ga za spat vzames dol, kaj storis, da ne odtrga gaze z rane?? Zelo me skrbi kako bo po operaciji. A mi lahko kdo okoli tega kaj svetuje???

Hvala, Sasa
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #164 : ponedeljek, 03.05.2004 : 21:49:44 »

Zivjo!
Ce bos sterilizirala pri dobrem veterinarju razen 1 siva ne bo imela nic drugega,cez rano naredi prevez ki rano nekako zlepi ta obveza  se po treh dneh odstrani in ni vec tezav .Ovratnik nosi samo te tri dni in se naslednji dan ko prevez odstranis in nic vec.Mi smo nasi ovratnik odstranili ze naslednji dan ker se ni nic lizala.Pri ovratniku zraven rane sploh ne pride.Poseg tudi ne traja dolgo.Pri Matkotu smo psicko pripeljali ob 12 in odpeljali ob 14.30.Urin tudi  ni do sedaj nic uhajal tako da smo sedaj zadovoljni .LP
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines