mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 15:20:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 143689 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #120 : sobota, 29.11.2003 : 09:11:03 »

Zivjo Era! Ne, nisem uzaljena! Smiley Sprejemam mnenja drugih, ce le imajo dobre argumente, tvoji pa so bili (zame) pac bolj majavi, zato sem odreagirala. Lep pozdrav!
Logiran

SIMONA
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #121 : nedelja, 30.11.2003 : 22:38:27 »

Ja Era očitno nisi ena od tisih in hvala bogu da ne. Toda tvoja trditev, da psi znajo poskrbeti zase očitno ne drži. Saj tvoja psička tako lepo ne bi znala poskrbeti zase kot ti zanjo. DRŽI!!

Pa še veliko lepih in prijetnih trenutkov ti želim s tvojo psičko. Smiley

Sterilizacija DA ali NE pa mislim, da se mora o tem vsak sam odločit in hvala  da taka stran obstaja kjer lahko preberem različna mnenja!

Hvala vsem prijateljem in njihovim štirinožcem.... Cheesy
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #122 : nedelja, 04.01.2004 : 19:37:35 »

Ponovno razmišljam o sterilizaciji;

Psička ima že pet let- a se lahko pri tej starosti že kaj zaplete?
Je sploh smiselno psico sterilizirati, če je razlog to, da je malce nerodno, če bi se gonila v neprimernem času glede reševanja (tabori, lavine...)??
Starejša psica ni steril., pa še nisem imela problemov z njo, prav tako s to, mlajšo. Pri krvavitvi imajo hlačke, med gonjenjem ne uhajajo, samce pa sem pač prisiljena tolerirati.
edino mi je žal, , da tista 2, 3 tedne dvakrat letno ''zamudim''
vadbišče. To je pa tudi vse.
Je sploh kakšen smisel v mojem razmišljanju?? sram
Kaj pa nekakšne inekcije?? (npr. v primeru gonjenja ravno na neko reševalno dejavnost)

Malce se tudi bojim negativnih stvari (inkontinenca po nekaj letih, saj je psica kar težka, še najbolj pa me je strah, da bi postala lena, ker že tako ali tako ni hiperaktivka!!)

Mnenja Huh
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #123 : nedelja, 04.01.2004 : 20:12:32 »

Saj si že sama odgovorila na vprašanje - ni potrebe po sterilizaciji.
Vse imaš urejeno, psička je zdrava in tudi s samci ni problemov.
Nekako mi tisti kratek izostanek na vadbišču ali taboru, ni zadosten razlog za sterilizacijo.

Če si s starejšo psičko normalno delala kljub njenim gonitvam, zakaj te gonitve motijo pri mlajši?

Vprašanje nisem zastavila v smislu provokacije. Zanima me samo v čem je razlika med starejšo in mlajšo, oziroma med takrat in sedaj.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #124 : torek, 06.01.2004 : 18:11:13 »

Citat
Če si s starejšo psičko normalno delala kljub njenim gonitvam, zakaj te gonitve motijo pri mlajši?

Zanima me samo v čem je razlika med starejšo in mlajšo, oziroma med takrat in sedaj

S starejšo psičko nisem bila kinološko aktivna (KD...) ; pravim, da nisem imela problemov na splošno.

No, tudi jaz mislim, da imam premalo razlogov, nevem no. sram
Logiran
SIMONA
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #125 : torek, 06.01.2004 : 19:20:07 »

Teja, tudi jaz sem bila v dvomih in sem spraševala tudi tukaj na forumu. Trenutno ne razmišljam o sterilizaciji samo v primeru če se bodo pojavile kakšne zdravstvene težave, sicer pa menim da
če je s psičko vse ok. tiste dneve ko ne bosta v KD bosta pa že
nadoknadile. Mene grozno moti samo to da v času gonitve
čuvajo pesjak nadležni psi!! Vse okrog polulajo, kakajo in čakajo
kdaj bova šle na sprehod. Grozno res, upam da ti nimaš takih
težav. Bi bilo pa fanj če bi lastniki teh psov malo bolj pazili nanje
in se to ne bi dogajalo, da bi lastniki psičk samo zaradi njih množično sterilizirali svoje psičke.  Angry

lp

Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #126 : torek, 13.01.2004 : 22:42:18 »

Oj,

mi imamo 5-letno novofundlandko in 13,5-letno labradorko.

Labradorka ni sterilizirana in je precej let dobivala inekcije proti gonitvi, čeprav nam takrat niso zares grozili s problemi - veterinar je pač omenil, da je zaradi teh inekcij večja možnost za težave in je rekel, naj razmislimo o sterilizaciji, ampak nikoli ni to izpostavil kot zares velik problem. Poleg tega smo imeli prej majhno mešanko (manj kot 5 kg), ki je bila sterilizirana pri 3 letih, potem, ko je imela že 3 legla in je pri 7-ih postala inkontinentna. Sicer naši psi ne živijo v stanovanju, je bilo pa vseeno neprijetno. Labradorka je zaenkrat še kar zdrava, razen da slabše vidi, sliši in težko hodi. Je pa imela enkrat mladiče.

Novofundandko pa smo lani poleti dali sterilizirat in mene je bilo precej strah, da ne bi tudi ona "puščala" (že če pušča 5 kilski pes je neprijetno, kaj šele, če 50 kilski). Sicer je bila inkontinentna skoraj takoj po sterilizaciji (vzeli so ji vse ven), vendar je veterinar rekel, da je to verjetno posledica antialergijskih zdravil, ki jih je tudi takrat dobivala. Odkar jih ne dobiva več, je uredu (trkam). Za njeno sterilizacijo smo se pa odločili, ker smo na vasi in smo imeli precej snubcev. Ona sicer ni bila preveč zainteresirana zanje, so bili pa zato oni toliko bolj tečni, ko so tulili in lulali in kakali po dvorišču. Mislim, da je mami prekipelo, ko so polulali perilo, ki se je sušilo zunaj Wink Pripomoglo pa je tudi to, da so zanjo dosti bolj propagirali sterilizacijo kot za prejšnji dve psički (po mojem ne toliko zaradi pasme kot zato, ker so se spremenili časi in navade).
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #127 : sreda, 14.01.2004 : 10:05:19 »

Jaz imam 4 letno psičko, sterilizirano sem jo pred enim letom posvojila v zavetišču. Če je tam ne bi sterilizirali, bi jo verjetno jaz, ker imam doma tudi samca. Ker živim na vasi in vidim, kaj počnejo psi, ko se samice gonijo, bi jo verjetno sterilizirala tudi, če samca ne bi imela. Ne vem pa, kako bo z inkontinenco. Psičko bom poskušala držati v kondiciji, mogoče pa tako ne bo prišlo do tega problema, saj mi nihče ne zna pojasniti, zakaj mišica popusti.
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #128 : sreda, 14.01.2004 : 14:37:04 »

Nekje sem zasledila podatek, da se inkontinenca večkrat pojavlja pri steriliziranih psicah, ki imajo kupirane repe (npr. rotweiller, bokser,...). Ta teorija se mi zdi tudi precej verjetna.

Lp, Ivana
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #129 : sreda, 14.01.2004 : 15:24:48 »

Živjo!
Sem mnenja, da gonitev spada k psički, kakor menstruacija k ženski. Prenašamo jo vsak mesec po cel teden, pa se zaradi tega ne bomo dale sterelizirati, mar ne?

Sama imam doma 2 psički (ena 2,5 let stara, druga 3 mesece) in 3 samce. Vsi živijo z menoj v stanovanju!
V času gonitve samcema zabičam, da je to ne (kljub temu, da sta 2 izkušena plemenjaka), psički dam gor hlačke z vložkom, ki ga menjam vsaj 5x na dan, pri tem psičko tudi umijem, poleg tega pa uporabljam tudi sprej, ki odganja pasje nosove - ženske in moške, he, he in pa klorofilne tablete, ki so zelo učinkovite in ne predrage.

Nikoli nisem imela nikakršnih problemov, prav nobenih. Tiste 2,3 dni, ko je psička na vrhuncu, pa malo zapiram vrata - tako da se takrat pač malo izmenjujeo pred televizorjem.

Torej, moje mnenje je, da ni opravičljivih razlogov (razen zdravstvenih), da se psičko sterelizira. Tisti, ki pa imate psičke po celo leto zunaj, v pesjakih: ste mogoče pomislili, da bi ji ponudili prostor ob sebi ali pa vsaj v garaži, vsaj v tistih dneh, ko je najhuje?

Ljubiteljica psičk in njihovih težav,
pa Lep pozdrav!

P.S.: Glede spuščanje vode... Moja prijateljica ima sterelizirano stafordko (z repom), ki je zelo aktivna in v izvrstni kondiciji (aktivna tekmovalka v agilityu), pa ji je vseeno uhajala voda.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #130 : sreda, 14.01.2004 : 22:33:56 »

Ok, ok, s to inkontinenco ste me prepričali Wink Wink
Sem le razmišljala, pa nikoli  resno Roll Eyes

Zanima pa me kako je s ''tistimi'' inekcijami??

Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #131 : sreda, 14.01.2004 : 23:53:57 »

živjo!
Teja, za hormonske injekcije sem že šlišala, tudi v felinološkem svetu. Za prekinitve in pospešitve gonitev. Ne vem... Moje mnenje je, da se s takimi stvarmi ni za hecati. Pomoje kontracepcija v živalskem svetu še ni tako razvita kot v človeškem. Mogoče se motim, upam.

Upam tudi, da ti bo odgovoril kdo, ki je tako injekcijo že dal svoji psički. Predvidevam, da so reakcije na hormonske dodatke zelo različne, odvisno od vsake psičke posebej.

čau
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #132 : četrtek, 15.01.2004 : 19:09:53 »

Midva s fantom sva dajala psički inekcije proti gonitvi, ko sva se selila v pritlično stanovanje (cca. 1,5 leta-vsake pol leta ). Psička je zdaj sterilizirana, ker je imela tumor na seskih in so ji to opravili "obenem", da ni toliko tveganja, da se stvar razširi, ponovi... Malce imam slabo vest, saj te hormonske inekcije baje vplivajo tudi na rast tumorjev. Jaz, če bi bila na tvojem mestu in ne bi razmišljala o mladičkih, bi dala psičko sterilizirat... Midva sva dala mlajšo takoj, ko je bilo možno. Verjetno tudi zaradi težav, ki jih je imela starejša ( ravno v obdobju, ko se nama je obetala "nova pridobitev" ). Večina veterinarjev pa nama je tudi svetovala sterilizacijo, če ne bi želela mladičev, saj se zmanjša možnost tumorjev na rodilih... Ne vem, ... moje mišljenje. Inekcij pa zdaj ne zagovarjam več, ker sem prepričana, da je na večanje tumorja tudi to, vsaj malce, pripomoglo... Undecided LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #133 : četrtek, 15.01.2004 : 22:35:37 »

Prijateljica je svoji zal ze pokojni psicki dajala hormonske injekcije, kljub odsvetovanju veterinarjev.  Dokaj mlada psicka (6 ali 7 let) je imela hudo gnojno vnetje maternice, kar naj bi bila posledica teh injekcij. Takrat je pomagala le sterilizacija. Psicka je imela enkrat mladicke.

Nasi odrasli psici (10 in 7 let) nista sterilizirani, nikoli nista imeli mladicev in nobena ni dobivala injekcij. Zaenkrat (trkam na les) nimata nobenih tezav (na zalost poznam ogromno nester. psic, ki se jim v starosti pojavljajo tumorji). Tudi najmlajsa ne bo sterilizirana, verjetno bo imela mladicke, sigurno pa injekcij ne bomo nikoli uporabljali. Torej sterilizacija ali pa psicko pazi. Prepricana sem, da bi ti tudi veterinar tako svetoval. lp
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #134 : četrtek, 15.01.2004 : 22:46:20 »

Aja, imeli smo eno namisljeno brejost, ki pa se je koncala brez tezav. Ob naslednjih dveh gonitvah navidezne brejosti ni bilo. lp
Logiran

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines