mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 12:21:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Napad in ugriz lastnega psa
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad in ugriz lastnega psa  (Prebrano 65142 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #165 : sobota, 25.06.2005 : 12:19:43 »

Sicer nismo morali dajati kapljic v oči, ampak tablete v žrelo (ker jih je v hrani vedno opazil in jih ni hotel pojesti), vendar mogoče lahko to tudi vi poskusite.

No bilo je tako. Prvič v njegovem življenju smo mu morali daljše obdobje vsak dan večkrat dajati tablete in ker tega ni bil vajen, smo imeli na začetku kar nekaj težav. Samo da je zaslišal značilno škrtanje folije, jo je popihal na vrt, potem pa nas je spretno kar nekaj minut "zezal" z izmotavanjem.  Angry

Težavo sem rešila tako, da sem hkrati s tabletami odrezala tudi kos sira, ki sem si ga dala med zobe. Potem sem počepnila in psa poklicala k sebi in ga dala na "sedi" (ob pogledu na sirček je bil itak pripravljen storiti vse). Potem sem pomirjujoče govorila "Aaaa", mu nežno razprla gobec in v miru zložila noter tiste tri tablete in nazadnje nagradila s sirom in obilnimi pohvalami. Dvakrat trikrat je še malo čudno gledal, potem pa se je odločil, da je za sir vredno potrpeti in je na "Aaaa", že kar sam odpiral gobec.  Grin
Logiran
elle
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #166 : sobota, 25.06.2005 : 15:51:05 »

Hvala za vse nasvete. Smiley
Danes je bilo vse skupaj dosti bolj uspesno, ceprav je trajalo zeloooooooo dolgo.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #167 : sobota, 25.06.2005 : 16:30:25 »

Jaz pa poznam osebo, ki je po vsakem ugrizu glasno zacvilila, tudi če je bil samo rahel, tako da je pes vedel, da to lastnika boli, pa tudi zvok ni bil prijeten in ga tako odvadil od grizenja.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #168 : nedelja, 26.06.2005 : 14:59:42 »

Jaz bi na tvojem mestu rekla NE in ga pri tem pogledala v oci(tako psu "nadvladas"). Nato bi mu ponovno poskusala dati kapljice(najboljse je, ce ga mocno primes za gobec), ko bi koncala bi ga pohvalila(razen ce se res ne bi prevec upiral).
Ce te je ugriznil ni to nic takega. Psa je pac strah, to je nekaj novega in je normalno, ce se tega boji.
Logiran
barbyika
otrok do 14 let
*
Sporočil: 22


« Odgovor #169 : nedelja, 26.06.2005 : 15:07:52 »

ja sammy verjetno je ta "oseba", ki jo opisuješ to delala tako dolgo - zacvilila - da je pes res spoznal da lastnika to boli, a mislim da ga je ta "oseba" na to mirala dolgo navajati. to je le ena izmed mnogih metod, s katerimi poskušaš psa navajati na to, da ne bi grizel.

 sicer pa je prej elle rekla da je njen psiček star 4 mesece in je še mladiček in za njega je vse to igra, nekdo pa mu potem hoče vsiliti nekakšna zdravila - v tem primeru kapljice -. vedeti pa moramo tudi, da pes ne ve da mu bodo kapljice koristile. mislim da moreš psa počasi navajati na kapljice in mu pokazati da kapljice niso nič groznega in kmalu ga ne bo več strah.  Smiley

mislim pa, da moramo misliti tudi na psa in na njegov strah, pes se z ugrizom le brani, da se mu ne bi zgodilo kaj groznega, mladičke pa je še posebaj vsega strah, saj so še mladi navihančki!!!!!
 Smiley
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #170 : nedelja, 26.06.2005 : 17:17:38 »

"mislim pa, da moramo misliti tudi na psa in na njegov strah, pes se z ugrizom le brani, da se mu ne bi zgodilo kaj groznega, mladičke pa je še posebaj vsega strah, saj so še mladi navihančki!!!!!"

Seveda je normalno da ga je strah,lih v tem je stos da kljub strahu njegova reakcija ne sme bit agresija.Ok,zdaj je se majhen,ampak ce mu ne pokazes da tega ne sme in ga se pohvalis z bozanjem te bo savsnil tudi pri 9 mesecih ko bo recimo imel vnetje uses....kam pa pol pridemo.Tudi v krdelu ali leglu iz katerega je prisel mu bratci in mama niso pustili da jih je savsal in grizel do krvi...
Se pa strinjam z Markom006....dokler je majhen se ga moramo dotikat povsod in tudi poskusat z kaksnimi "zdravstvenimi prijemi",ker bo prej ali slej treba usesa ocisti,temperaturo izmerit,noht postrizt,....pa ga je na vse to lazje navadit ko je se majhen in se mu bodo pol te stvari zdele naravne.
Lp
Logiran
skar
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #171 : nedelja, 26.06.2005 : 22:34:38 »

[[tr]quote]
Citat
Jaz pa poznam osebo, ki je po vsakem ugrizu glasno zacvilila, tudi če je bil samo rahel, tako da je pes vedel, da to lastnika boli, pa tudi zvok ni bil prijeten in ga tako odvadil od grizenja.

JEZUS KRISTUS.......
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #172 : nedelja, 26.06.2005 : 23:02:47 »

Skar, zakaj pa jezus kristus Huh Tudi pri moji psico ta metoda deluje.

Lp Jana
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #173 : ponedeljek, 27.06.2005 : 07:29:57 »

Tudi jaz sem cvilila ce me je v igri -sama sem ga pripravila do ruvanja z mano-prevec mocno prijel z zobmi....tako se pac nauci koliko lahko prime cloveka za roko in se mi ne zdi nic slabega-zdaj je nezen tudi pri jemanju briketov iz roke ali teniske zogice.
Lp
Logiran
skar
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #174 : ponedeljek, 27.06.2005 : 08:36:10 »

Zakaj "Jezus Kristus" ? Zato ker sem ostala brez komentarja. In zato ker ima krščanstvo cel kup odličnih pregovor, v tem kontekstu - Ugriznil me je - npr. "Brezmejna je človeška neumnost" ali pa "Blagor ubogim na duhu, kajti njih je nebeško kraljestvo".

Metode vzgoje psov z ignoranco, sistem "če se mu ne ljubi, pač ne dela", klikerji in posebna salama za vsak, v pravem grmovju narejen d..k - OK, naj bo, saj "vsak po svoje pesmi poje" in ima "vsak tele svoje vesel'e". Ampak, da cviliš, če te pes ugrizne (ne glede na kapljice za oči) in potem se pa pes počasi nauči, kje je tvoj prag bolečine in je naprej do bridkega konca "nežen" s tabo - TO JE PA PREVEČ!

Vidiš, Jana, zato "Jezus Kristus". Pa lep dan še naprej. Jasna

Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #175 : ponedeljek, 27.06.2005 : 09:19:50 »

Ta psicek ni ugriznil iz igre ampak iz strahu, kar cloveka pes ne sme. Tudi moj je to naredil eni osebi in takrat sem se zavedala, da je kuza bojec in da se tako brani, ampak da je taksno branjenje zelo napacno. Ko je mladicek, ugrine malo, ko pa bo velik in se bo v strahu tako branil, pa so ugrizi lahko zelo mocni in hudi. Najprej se zacne s strahom do kapljic, potem se lahko to nadaljuje v branjenje od cesanja in se kaksnih stvari, ki mu ne bodo pasale. Mi smo takoj odreagirali. Kadarkoli je imel taksne izpade smo ga drzali v narocju v zraku in mu rekli fuj....ko se je umirili smo ga pohvalili in ga spustili na tla.
Sama moras ugotovit kaksna metoda tvojemu kuzku ustreza in kako ga navadit da ga ne bo strah novih stvari, ampak pazi, ker ce ne boste ukrepali, bo lahko to postal popadljiv kuza, ki bo v situacijah strahu grizel (veterinarje, tebe...).
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #176 : ponedeljek, 27.06.2005 : 12:08:14 »

Meni se ta metoda, da zacviliš, če te pes ugrizne zdi v redu Smiley, saj se že kot majhni mladički kužki med seboj grizljajo, ko pa nekdo preveč ugrizne, drugi kužek zacvili Tongue.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #177 : ponedeljek, 27.06.2005 : 12:22:19 »

Mi smo s prejsnjim psom ravnali tako, kot je pisalo v knjigi. Ko je se kot mladicek prevec ugriznil, smo ga prijeli za vratno gubo in stresli. Pri zdajsnjem pa smo samo vpili "Auuu!". Prvi ni grizel, ker je vedel, da ne sme, ta pa ne grize, ker noce.

Katera metoda je boljsa? Huh Meni osebno ta druga (vpitje, cviljenje).
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #178 : ponedeljek, 27.06.2005 : 13:39:46 »

anana, točno zato se mi zdi ta metoda v redu.
jaz sem pa svojega naučila tako, da sem ga primila za gobec in ga nekaj sekund tak držala, ko je nekajkrat zacvilil, sem ga spustila, potem pa igra. tako delajo pasje mamice, na tisti način pa se med sabo učijo pasji mladički.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #179 : ponedeljek, 27.06.2005 : 13:43:44 »

Marjetka, kaj pa ko par mesecev, ne dni ali tednov cviliš, vpijes, ignoriraš in ne pomaga nič? Potem se pač moraš poslužit tiste druge metode, jaz  sem mojo samo enkrat stresla, pa me ni nikoli več vgriznila, razen čisto nežno v igri.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Napad in ugriz lastnega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines