mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 20:24:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 801 802 803 804 805 [806] 807 808 809 810 811 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 568056 krat)
0 članov in 24 gostov pregleduje to temo.
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #12075 : sobota, 29.05.2010 : 12:30:42 »

Živjo

Tole kar navaja prodajalec »ne-rodovniških« psičkov je vsekakor vredno premisleka. Seveda njegovega.

Pravi da psičke dobro negujejo, celo razglistijo, socializirajom in navajajo na čistočo. Verjetno jih tudi cepijo, tudi kotilnica izgleda dobro, predvsem je čista (jasno vse skupaj je lahko tudi zaigrano za slikanje), mladički so videti luštni (kateri pa niso). Oče je menda vrhunski (škoda da ne vemo kdo je oče  Sad a kdo ve?),  z mamico pa verjetno tudi ni kaj narobe, vsaj ni navedeno. Če je res vse tako idealno bi pes in psička lahko imela narejeno tudi oceno in vzrejni pregled, če seveda sploh imata res oba radovnik. Slikat je treba kolke, pregledat kolenčka in učke. Mislim da bi tole stalo kakšnih 100 eur na psa. Naj me kdo popravi, če ve bolj natančno. Nato bi prijavili leglo, mladičke bi pregledal in tetoviral vzrejni referent, pa pregled pri veterinarju in mikročip ... in če sem še kaj pozabil bi bila cena vsega tega in pa izdelava rodovnika maximalno 400 eur na tole leglo. Recimo torej 600 skupaj. Rojenih je bilo 9 mladičkov – torej bi se cena mladička povečala le za cca 67 eur. Popravite me če sem slabo računal.

Pravijo, da se zavedajo dejstva, da marsikatera povprečna slovenska družina ne more odšteti od 900 pa tja do 1200 evrov za psa, samo zato da bo imel rodovnik, ki ga bo nekdo verjetno pospravil v en predal in nikoli več vzel ven. Ampak če gledamo iz tega stališča (ne morejo si privoščit  Sad) pa zaradi tega ker bi bila cena psičkov +- 520 eur nebi imeli nič manj interesentov. Poleg pa so nekateri stroški pri vzrejnem dovoljenju enkratni in ker so že imeli 17 zadovoljnih kupcev (hm z eno psičko  Sad + teh devet ...) se je ta strošek lahko razdeli na več mladičkov. Torej bi bila njihova cena lahko 500 eur ... Pa ne me basat.

Tukaj gre preprostoza štepanje mladičkov in verjetno celo 2x letno. Nočem pametovat a tole ni najbolj ok za psičko, čeprav spoštujem dejstvo, da so nekatere psičke tudi po večih leglih v vrhunski kondiciji. Cena mladička je »malenkost«, četudi zanj plačaš 1.200 eur, saj že za hrano prvo leto porabiš za brikete vsaj 30-50 eur na mesec, a tu pa tam seveda še kaj dodajate. Mi dodajamo meso, skuto, jajca, ...Torej hrana na leto je kaj hitro preko 600 eur ... če nisem napisal premalo. Če kupite sredstvo proti klopom , bolham ... Frontline je cena minimalno 8 eur in če ga uporabite vsaj 10x je tukaj že 80 eur. Ovratnica in fleksi +- 35 eur. Eno poceni ležišče  +- 30 eur. Ceplenje proti parovirozi, kugi, steklini ..., kakšna igračka, šamponi, glavnik, krtača, sliker ... in morda pasji frizer, če se odločiš za kratke frizurce, no lahko pa ga ostrišeč tudi sam. Torej, če bi vzeli nas za primer bi bil letni strošek na psičko veliko, veliko več kot 1.200 eur na leto. Če pa vzameš koga, ki je bolj varčen pa tudi ne bo prišel skozi veliko ceneje kot vsaj 100 eur na mesec čez celo leto.
Torej naj se vsi, ki kupujejo psička vprašajo ne koliko stane mladiče, temveč ali si psa želijo, mu bodo lahko nudili vse kar pes potrebuje in ali mu bodo vse to lahko nudili vsaj 10, pogosto pa 15 in več let. Da ne govorimo o ljubezni, zaupanju, ... ki pa jim jo bo njihov kuža vračal 100 in 100x nazaj.

Tale štepar nekaj skriva, kaj pa je to, bo tako ali tako prišlo na dan – če je to zaslužkarstvo je še najmanj, le da so psički zdravi in če bo dovolj zgodaj nehal izkoriščat rodnost psičke, to upam na njena naslednja leta ne bo imelo posledic. Skrbi pa me da ne bo tako ...

Ja  Angry tudi mene moti da na Bolhi ne slišijo to kaj jim sporočamo. Še bolj pa to, da gre kao "za zaupanja vrednega uporabnika". Vemo kako se dobi ta naziv, a naj to še vedno ne pomeni, da ni nadzora in lahko v celofan zavijamo laž in jo prodajamo za čisto resnico  Undecided
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #12076 : sobota, 29.05.2010 : 13:08:25 »

Se strinjam z vsemi, Marko ne glede kako si računal imaš prav gre za zavajanje in štepanje  Angry
Sama sem že nekajkrat bentila nad njimi ob pregledu bolhe, ostali tudi, če prav vem, pa jim v bistvu po zakonu ne moreš nič...če se motim, me prosim popravite, bi me zelo veselilo! Še eni za katere bo palca zrasla
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #12077 : sobota, 29.05.2010 : 13:13:03 »

jaz sem pisala na bolho - in mi od včeraj niso odgovorili nič..
mi pa je gospod, češ da se taki rasistični ljudje kot sem jaz, ki tako malenkostno gledam na pse, nimam kaj pisat spoštovani ljubeči gnadi.

mislim, da gospa z istim primkom prav tako štepari. ježeš, očtino je blesavost podedoval.
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #12078 : sobota, 29.05.2010 : 13:46:30 »

Že preprodaji mladičev sumljivega izvora, brez ustrezne nege, ceplenja ...nihče ne naredi konca. Čeprav se sedaj veliko dela na tem, oziroma se vsaj nekaj poskuša.Tako kaj kmalu tudi ni za pričakovat da bodo spletno oglasniki kaj boljši. Gre za brezplačen medij, kjer za oglasom stoji oglaševalec. Je pa res, da ima Bolha visok ugled in takle oglas sodi v cenzuro ... Sem pa vesel da imamo mojpes.net in veliko ljudi ga bere, tako vseeno prava informacija najde prava ušesa  Wink. Tista ušesa ki ne slišijo, oči ki ne berejo, možgani, ki ne seštejejo ena in ena je ... taki se odločijo in kupijo psička za 450 eur in želim jim da imajo srečo, kajti tistih zgodb z "mačkom v žaklju" poznam preveč, še več pa tistih kjer je veterinar stal več kot psiček in je le ta kaj kmalu poginil. So pa tudi druge zgodbe: mi imamo rodovniškega TT-ja  Huh pa je to dejansko čisto nekaj drugega. Za pasmo pa dragi gospod iz Bolhe je katastrofa, da se razširi med ljudi na tak način kot ga navajate vi. Vaši psički so "mogoče" potomci čistokrvnega tibetanskega terierja, morda celo obeh. Izgleda pa da starša nista opravljala ali opravila vzrejnega pregleda in vse kar sodi zraven - zakaj veste le vi. Zagotovo ne zaradi tega ker bi bili zaradi tega mladički nekaj dražji in si jih nekatere družine nebi uspele privoščit. Ostalo na to temo pa sem tako ali tako že napisal.

Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #12079 : sobota, 29.05.2010 : 13:49:49 »

Živjo Jasna

Daj objavi kakšno reportažo s fotografirajmi iz Barja (če ni mogoče prepovedano). Kajti res nas zanima kako ste žurali  Wink.

Gre kdo v Portorož jutri?

 Smiley
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #12080 : sobota, 29.05.2010 : 15:42:55 »

Žalostno je samo to, ker mene vsako leto kličejo ljudje ali lahko dobijo mladička tudi brez papirjev, po možnosti bi si itak vsi zmišlejvali kar neke barve ostalo pa jih en dr..briga,
niti to ne, kakšne preglede imajo pasji starši, kaj šele,kakšni so rezultatzi izvidov!Ja, pa največji problem je zemraj cena in ne resnost vzreditelja in zdravje psov,
da ne govorim o odnosu do psov. Fuj in fej taki mprodajalcem in fuj in fej ljudem, ki so priparvljeni delat takim ljudem posle. Oprostite,
maili, ki se nanapajo na vprašanje..kje lahko dobim kakšnega mešančka, ker za rodovniškega nimam dovolj denarja....mislim,
čez pol leta pa jih bomo vse spet gledali na TV..? Zame so vsi brez duše, prodajalci in kupci. Ker je toliko napisanega na vse te teme....
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #12081 : sobota, 29.05.2010 : 17:12:28 »

 Huh na vprašanja - oziroma v zadnjem času so to sms-i in e maili, ki gredo v začetku nekako takole: koliko stane psiček pri vas ...najprej nisem imel namena odgovarjat. Sedaj pa odgovorim in ljudem v enem e mailu razložim kaj menim o kupcih "ki se ozirajo najprej na ceno". Nisem nesramen, skušam bit korekten, a jim povem kar je treba. Jasno, da nekaterim to kej pomeni, drugim je bob ob steno ... slednjim žal ni pomoči, naj kupijo po spletu ali v Ari, mogoče pa ne bodo imeli težav ...ampak stavit na to ne bi šel nihče, ki je že kaj videl, slišal ali celo občutil na svoji koži....
Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #12082 : sobota, 29.05.2010 : 20:56:30 »

Uf!
Ne znam tko me više ljuti: štenceri ili kupci ?
Toliko je toga već na tu temu napisano.

Osobno sam za to: ili kupi psa s rodovnikom ili udomi nekog iz azila. Jednako će te voljeti, ovi iz azila ponekad i više.
Da nema ljudi koji kupuju da prođu "jeftino" (a to jeftino je ponekad puno skuplje kad shvate da se štene kasnije razboli, da nije dobio to što je kupio...itd), ne bi ni bilo onih koji štancaju.
450 Eura za štene bez rodovnika?Huh Pa to je strašno.
Za mene to štene vrijedi isto kao i ono iz azila.
za te novce ili čak i bez njih u nekoj kombinaciji suvlasništa možeš dobiti usitinu čistokrvnog psa.

Nije stvar da li će netko sa štencem na izložbe (niti su baš svi štenci iz istog vrhunskog legla vrhunski izložbeni psi), već je stvar da treba suzbijati crno tržište. Svi koji kupe psa bez rodovnika kupuju psa kojem je porijeklo nepoznato, ne kupuju pasminu koju bi htjeli imati, jer je rodovnik jedini dokaz da je taj pas uistinu to što kupujete.
Najjači su mi oni koji kupuju maltezere, pa kad izraste do 5-6 kg pa kažu to vam je srednji maltezer ...ni ne znaju da je jedan standard...

Meni se čini da je stvar u tome što si netko popravlja kućni buđet na uštrb jadnih životinja, da nema kune ulaganja i da to što prodaje naziva TT.ijem....
Radije bih otišla u azil i udomila životinju nego kupila od štancera...da da jer taj koji ima slike parenja to jest  Roll Eyes ...to što radi (a rekla bih da prodaje mačka u vreći) radi isključivo radi zarade...

O okrutnosti koje ta kuja prolazi pružajući svom vlasniku finu zaradu bez jednog eura ulaganja uopoće nemam komentara osim fuj.....a u oglasu se hvali kao da je kakv dobročinitelj  Angry

i bilo bi dobro da ljudi shvate:
Ljudi moji ako želite kupiti Mercedes od 100 000 Eura onda ne idete na Jakuševec(naš nedjeljni sajam) nego u auto salon.  Evil

Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #12083 : nedelja, 30.05.2010 : 09:29:11 »

Evo Marko, da še tebi odgovorim oz. pojasnim  Wink
 prvič nisem Šrvrkica sem se samo prijavila, da bom pomagala na prireditvi 22. maja  Cheesy
in nimam slik, naredila nisem niti ene  sram, ker sem imela z Mašo na skrbi otroke. Slike pa bodo objavljene na straneh KTP Slo. Sam ne me spraševat kdaj  Smiley
Glede poročila, lahko seveda napišem za otroški program. Za otroke smo imeli mini šotor - senčnik in dve mizi z barvicami, praznimi listi za risanje in pobarvankami. Risbice smo tudi sproti obešali na ograjo... že pred uradnim začetkom prireditve smo pričeli z risanjem. Nato smo skupaj z odraslimi poslušali predstavitev vseh petih pasem, ki so pod okriljem KTP Slo. Po predstavitvi je sledil Kviz O Tibetu in kužkih, namenjen tako otrokom kot odraslim. Otroci so se razdelili v 3 skupine in se na kvizu zelo dobro izkazali. Vsi udeleženci kviza so dobili diplome, zmagovalni pokal pa je ostal nepodeljen, saj smo imeli kar 3 zmagovalne skupine  Cheesy
Nato je Amodini družina pripeljala bograč in kar takoj je bilo na vrsti kosilo. Bi morali videt kako so bili otroci prvi v v rsti in kako so jedli, mi ta starejši seveda tudi  Tongue Tongue Tongue
Po kosilu smo otroke odpeljali na vadbišče KD Barja, kjer so jim Meta z Lasjo in Sara s Tashi pokazale osnove agilitija. Agility ni tuj niti Ani in Lili pa še nekaterim tandemom, katerih imen si žal nisem zapomnila  sram
Sledil je Kviz povzet po AKC poznavanje pasje govorice. Nad rezultati in podučenostjo našega "človeškega" podmladka sem bila prijetno presenečena. Udeleženci so dobili diplomo in pa Šrkovo zgibanko z naslovom "Švrkovi nasveti za sožitje otrok in psov". Kot zanimivost na zgibanki nastopajo tibetanske pasme ali udeleženci Švrkovih tečajev.
S tem je bil otroški program zaključen, smo si pa ogledali daleč najbolj atrakviten del "rajanja" pasje dirke, kjer so kužki tekmovali kdo bo prišel prej do svojega lastnika. Prvi trije vsake pasme so dobili zmagovalne trakce (zlat, srebern in bronast). Med vsemi je zmagala Mašina tibetanska in dobila pokal.
Lepo je bilo videt toliko spuščenih psov na kupu bzre kakšnih izgredov in če bo po sreči, bomo "Tibetansko rajanje ponovili".
Sama sem še posebej zadovoljna z Otroškim kotičkom, saj ni zaman rek, da na mladih svet stoji in glede na to, kaj se dogaja, je še kako pomembno, da so vsaj otroci pravilno izobraženi v tem vedno bolj materialističnem svetu
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #12084 : nedelja, 30.05.2010 : 09:33:19 »

Še nadaljevanje:
pijača in hrana na Rajanju sta bili zastonj tudi vsi ostali materiali so bili zbrani, kupljeni  in pripeljani zgolj kot dobra vojla članov KTP Slo, kar vsaj kar se mene tiče kaže, da še ni treba zgubit upanja nad celotnim človeštvom (Ok mal heca mora bit)  Wink
Zbirali smo prostovoljne prispevke za pomoč pri Potresu v Tibetu
To je to in gotovo sem kup stvari pozabila, ampak lušno je pa bilo. Zelo. Smiley
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #12085 : ponedeljek, 31.05.2010 : 11:52:50 »

še za nazaj. iz bolhe:
glede na opis oglasa je le-ta postavljen v pravo rubriko

Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #12086 : ponedeljek, 31.05.2010 : 15:59:18 »

Htjela bih nešto pitati: Da li je i kod vas pravilo, kao kod nas u HR da ako  pas ima zatvoreni Slovenski šampionat na svakoj idućoj izložbi mora psa prijaviti u razred Šampiona kad izlaže u Sloveniji.
Mi u  Hrvatskoj ukoliko pas ima zatvoreni HR šampionat od trenutka kad ga zatvori iduće izložbe koje se događaju u Hravtskoj mora nastupati u razredu Šampiona.
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #12087 : ponedeljek, 31.05.2010 : 16:11:44 »

Ponavadi pri nas ni tako strogo da mora biti kuža med prvaki. Je pa res da se lahko kdo pritoži.
Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #12088 : ponedeljek, 31.05.2010 : 16:30:54 »

znači pas može biti slovenski šampion ali se ipak izlagati na izložbama u Sloveniji  u otvorenima?
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #12089 : ponedeljek, 31.05.2010 : 16:37:05 »

Ja jaz ne vem da bi imeli v sloveniji to pravilo.
Logiran
Strani: 1 ... 801 802 803 804 805 [806] 807 808 809 810 811 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines