mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 12.08.2024 : 13:23:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 785 786 787 788 789 [790] 791 792 793 794 795 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 561378 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #11835 : ponedeljek, 29.03.2010 : 12:30:07 »

Marko,
kaj natančno misliš z izjavo:
Citat
dane pozabim India je opravila pregled oči in so OK, torej je s tem izpolnjen pogoj za podaljšanje vzrejnega dovoljenja, saj bo menda KTP od sedaj dalje zelo natančen glede tega
.

A morda do sedaj ni bilo tako?
Tudi pravila za pridobitev / podaljšanje vrezjnega dovoljenja se niso spremenila.
In ostajajo napisan ana Klubski strani KTP :

http://www.klub-ktp.si/

lp
Jasi
Logiran
nuhl
rad pišem
****
Sporočil: 318


« Odgovor #11836 : torek, 30.03.2010 : 01:56:02 »

Verjetno misli na tole (objavljeno dne 24.3.2010 na straneh KTP:

"Zaradi vedno pogostejših kršitev vzrejnega pravilnika (pregled oči po paritvi ipd.) je SK KTP Slo sprejela sklep, da bomo kršitelje odslej objavljali v klubski rubriki revije Kinolog in na domači strani KTP."

In to tudi jaz berem kot "zaostritev".

Vsa pravila so pa verjetno zapisana v "Vzrejnem pravilniku", ki ga na straneh KTP ne najdem. Ponavadi imajo pasemski klubi kakšne dopolnitve pravilnika FCI / KZS, ki jih zapišejo in javno objavijo v svojem pravilniku.




Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #11837 : torek, 30.03.2010 : 08:57:23 »

Jutro,
natančno tako, datum je pa 24.3.2010, ker ima KTP od takrat na novo postavljene spletne strani.  Cheesy
Zaostritev sama razumem bolj kot delovanje v skladu s pravili, če si jih pripravljen kršiti bodi tudi pripravljen nositi posledice, ki se meni ne zdijo ravno zelo boleče.  Mislim objavljen boš v Kinologu in na netu, nič ti n ebodo zakasirili in mladiči bodo normalno dobili rodovnik. Oprosti, ampak to pa res ni kakšna restrikcija, gre pa seveda  za mojo subjektivno presojo in razumevanje.
Glede vzrejnega pravilnika, tudi za KTP veljajo KZSjevi Pravilniki in Poslovniki o strokovnem delu, mislim da iz 2007. Tiskan izvod imam doma, na straneh KZS pa sem našla Statut, tako da ga ne morem posredovati. Lahko pa pošljem kopijo.
O tem kaj imajo kateri klubi obljavljeni pa takole, ker gre za prostovoljno dejavnost, smo vedno vsi, ki smo karkoli pripravljeni narediti dobrodošli. S tem mislim fizično, konkretno naredit, ne le komentirati, predlagati in potem preložiti izvedbo na nekoga drugega... to pišem zato, ker je bilo ravno na oktobrsem KTP sestanku govora o tem, kako bodo prenovili klubske strani, da bodo res "profesionalne" .... ja in so jih prenovili, čez pol leta, pa seveda ne tisti, ki je podajal bleščeče ideje  Undecided
 Jana, če gre tole kam drugam, mislim med člane, lepo prosim prestavi  Wink
lep dan vsem,
Logiran
Niky555
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #11838 : torek, 30.03.2010 : 11:42:19 »

Mi pa smo bili v nedeljo v pasji šoli in tam srečali tudi Bennyja!  Grin Grin Grin Grin Mislim, da ga je Ašika prepoznala, brez dvoma pa je Benny njo!  Wink Bilo je krasno!  Afro Benny je čista kopija Aše, le da je svetlejši!  Cool SKUPAJ STA KOT DVA MALA SLADKORČKA! 

Že komaj čakam nasldenjo nedeljo, da se spet vidimo!


                  pozdravček BENNY-ju,
                                                            AšA Kiss

Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11839 : torek, 30.03.2010 : 14:24:31 »

Ja  Smiley tudi jaz menim da gre za "zaostritev" in hkrati menim, da je to OK.

Kajti vzrejni pravilnik je nekaj kar je treba spoštovat, bi bilo pa prav da je javno objavljen tudi na spletni strani kluba, za kar pa ni potrebno imeti »profesionalnih strani«, saj tudi prejšnje in sedanje to omogočajo. Še vedno pa se verjetno vsi strinjamo, da bi bile strani lahko narejene tudi bolje, predvsem pa manjka še veliko pomembnih informacij, čeprav opažam da jih je vedno več, kar pa pozdravljamo verjetno vsi. En primer z informacijami res bogata stran je: DLVKOS - Društvo ljubiteljev in vzrediteljev kraških ovčarjev ... http://www.dlvkos.si/

Jasna ne gre za to, da nekaj predlagamo pa moramo to tudi neposredno naredit. Večino stvari sploh ne moremo ali ne smemo naredit ali pa niti ni potrebno ... Kasneje kot veš vse "premelje" upravni odbor in naredi se to kar menijo da je potrebno. Brez idej in predlogov, ki pa opridejo tudi od članov izved UO bi se marsikaj odvijalo počasneje ... Po to ni nikakršna kritika na karkoli - le ideje in predlogi ali pa vprašanja naj ne "bolijo" - dobro naj se uresniči, sabo, nepotrebnmo, škodljivo zavrže ... vsakomur pa naj se na predloge, vprašanja, ... vljudno odgovori in če so teme pogosto enake naj bo narejena še tema: POGOSTA VPRAŠANJA in ODGOVORI.

Če pa je prostovoljstva premalo  Wink sem prvi za da se poveča članarina pa naj nekdo za ažuriranje strani dobi primeren honorar.
Logiran
Niky555
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #11840 : torek, 30.03.2010 : 16:58:12 »

Marko kdaj pa mislite imeti leglo? Huh
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11841 : torek, 30.03.2010 : 18:09:11 »

India ni nič kaj redna pri pojatvah - pa vseeno menimo da bo to nekje maja meseca.
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #11842 : torek, 30.03.2010 : 19:31:42 »

Marko, se strinjam za Kraševce, ti imajo res "zrihtano v nulo".  Wink
Mene sicer še najbolj muči, da imajo narejen "Finger print" (tu me lahko strokovnjaki kregajo oz. Nanook na pomoč), moja prijateljica Jerneja mi je razložila, da lahko na podlagi tega testa ugotavljaš ali gre za pasmo ali ne...  no in ker njen kolega to dela pri Kraševcih, ga je hotela nahecat, da bi naredili še za TTje, pa nas je baje premalo, v nacionalnem interesu nismo, denarja pa tud nimamo  Roll Eyes
Po drugi strani pa, predstavljaj si, da ti predpišejo plemenjaka oz njihov izbor, tako kot je to opisano v prilogi o Kraševcihv Kinologu ... sama bi sigurno "bentila" , če ne zaradi drugega iz principa, pa ne da nisem za razpravo, ampak možgane imam zato, da jih uporabljam, ne pa da drugi mislijo namesto mene  Grin
skratka, mislim, da nam pri Tibetancinh ni hudega in imam sum s kom boš paril Indijo  Evil
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11843 : torek, 30.03.2010 : 20:14:21 »

 Angry Nikoli nisem rekel da je vse na strani Kraševcev OK - imajo pa dobro narejeno  Wink

Kaj je to finger print ? ne razumem ali je bojazen da ne gre za pasemskega psa ...

Če sem prav razumel glede kombinacij menda obstaja program za izračun tega in onega - vsaj Paula mi je za nekatere kombinacije za prvo leglo to tudi poslala. Nisem pa nikoli vprašal kako to naredi ali kdo ji to naredi.

Kar se plemenjaka tiče ne vem kako imajo Kraševci - nisem tudi bral člankov o njih. Mislim da je najbolje da strokovno telo - torej vzrejna komisija da na razpolago podatke za vse razpoložljive plemenjake, ki imajo narejeno vzrejno dovoljenje in si bo vsak ki ima možgane  ;)kot praviš ti, jaz bi raje rekel znanje in izkušnje - znal najti nekaj primernih plemenjakov. Tisti, ki imajo kaj soli v glavi  Wink pa bodo za svoj ožji izbor povprašali za mnenje tudi komisijo. In obratno komisija na prošnjo lastnika tako ali tako ponudi nekaj plemenjakov za katere meni da so priporočljivi in ker je to strokovna komisija to tudi utemelji. Po moje - sem tudi že povedal UO bi morali biti vsi plemenjaki z vzrejnim dovoljenjem objavljeni na spletu, sedaj pa še dodajam da tudi vse psičke - tako kot imajo Kraševci.

Jasna zagotovo nimaš pojma koga bomo poprosili če bi bil ata ... Lahko pa ugibaš javno in tudi vsi ostali - me prav zanimajo vaši namigi. Obljubljam pa da tega ne bom naredil sam - izbor namreč, ker jaz še nimam dovolj znanja in izkušenj za kaj takega. Bom šel po isti poti kot prejšnjič - predlogi KTP vzrejne komisije + predlogi Paule in na koncu ožji izbor in naj ona dokončno odloči. Morda pa me vi spomnite na kakšnega primernega, mi utemeljite zakaj in mogoče bom predlagal KTP in Pauli da povedo kaj mislijo o tem. Evo odprta je debata ...
Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #11844 : torek, 30.03.2010 : 20:58:49 »

Marko,  Sigurno imaš neke svoje želje.Daj nam mig.... Linebreeding ili outcross?
Što od novog legla želiš dobiti?
Idete u Finsku?  Cool

Web KTP Zagreba ima dobro osmišljen dio oko Parnjaka/Najava legla/Trenutnih legla  Smiley
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #11845 : sreda, 31.03.2010 : 08:23:26 »

Verjetno kak Waterley Dressed To Impress, razen če je razdalja prevelika   Tongue
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #11846 : sreda, 31.03.2010 : 08:32:22 »

skratka, mislim, da nam pri Tibetancinh ni hudega in imam sum s kom boš paril Indijo Evil
ma Jasna, jaz mislim Tibetanci funkcioniramo odlično glede na to, kakšne pikaste vrtnice nas na momente obdajajo Smiley
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #11847 : sreda, 31.03.2010 : 09:37:48 »

Amodini se popolnoma strinjam, čeprav ni popolnosti na svetu  Cheesy
in Marko ne me z rdečo in odebeljeno pisat, nisem rekla, da imam pojma, ampak sem se hecala, da sum in dolker "me ne znormaliziraš" ne bo nič z ugibanjem, oprosti bolje, da tud z ostalim najnim komuniciranjem
lep dav sem, kjub dežju  Wink
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11848 : sreda, 31.03.2010 : 10:23:14 »

Amondini: Waterley Dressed To Impress je res lep samček, kot veš sem ga opazil že pred leti, vendar je poba naredil že ogromno legel in zato se mi zdi, da je dal že dovolj potomcev. Razdalja ni bila in ne bo problem.

Jasna: to da nimaš pojma  Grin je bilo mišljeno nekako takole " niti jaz nimam še nič otiplivega" in prav zanima me kaj imaš na sumu ti  Wink dolker "me ne znormaliziraš" ne bo nič z ugibanjem, oprosti bolje, da tud z ostalim najnim komuniciranjem tega ne razumem najbolje - kaj naj te znormaliziram  Huh 
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #11849 : sreda, 31.03.2010 : 10:59:42 »

Amondini: Waterley Dressed To Impress je res lep samček, kot veš sem ga opazil že pred leti, vendar je poba naredil že ogromno legel in zato se mi zdi, da je dal že dovolj potomcev. Razdalja ni bila in ne bo problem.

Marko, to je bila šala!!!
Glede uporabljivosti samcev pa ti lahko povem samo to, kar je meni povedal gospod, od katerega bi se lahko vsi samo učili:
večkrat greš z istim piskrom po vodo, večja je verjetnost, da ugotoviš, kje pisker dejansko popušča Wink
Logiran
Strani: 1 ... 785 786 787 788 789 [790] 791 792 793 794 795 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines