mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 07:12:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 754 755 756 757 758 [759] 760 761 762 763 764 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 561691 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #11370 : nedelja, 22.11.2009 : 21:04:14 »

Kako je ovo dobro napisano  Afro 
...ali BIS Puppy Troya je predivan završetak dana i jednog lijepog druženja  veselje
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11371 : nedelja, 22.11.2009 : 21:59:03 »

... TOLE BOM NAPISAL IN PROSIM DA SPLOH NE KOMENTIRATE, OBSOJATE, OCENJUJETE ...

Moja Romi, India, Missy in Kali so počakale v avtu ker sem jaz najprej postavil mizo,stole itd. Ko sem odšel po moje punce so me ustavljali ljudje v lobiju, pri vhodu in spraševali po veterinarju ...  Sad ... slednjega nisem videl niti v petek, niti v soboto, .... niti danes ... vseeno mi je bilo malo čudno. Šel sem ven in spet so me Italijani, Hrvati, Slovenci, ... spraševal po veterinarju, judje so bili zmedeni, tekali so sem in tja, ... Nekatere sem nemočno zgolj napiti k info pultu. Nadaljeval sem k našemu avtu ... 50 metrov naprej zavijem levo in na tleh lastnica s hrtom, nekaj ljudi naokrog okanenelo stoji, en možakar masira prsni koš psa, lastnica v solzah daje umetno dihanje ... stečem naprej k njima, pokleknem in izvem ... katastorfa ... kuža doživlja verjetno srčni napad, ... kaj naj storim, nemočen sem, ne znam pomagati vzamem le telefon v roko, pokličem Suzano - kričim v telefon PROSIM POMAGAJ NAJTI VETERINARJA, NA VRATIH GA NI, KUŽA UMIRA .... Suzana odreagira ..., ljudje tekajo naokrog, iščejo veterinarja možakar ga še vedno oživlja ... jaz sem nemočen, kaj naj naredim, tudi mene stiska ... nič ne morem, možak oživlja psa, ona joče, kliče na pomoč, ... prvič mi je žal da nisem nadaljeval študija na veterini ... Kuža se je na rokah lastnice poslovil  Cry ... kaj naj rečem, mogoče tole: bila sta vsaj skupaj, to veliko šteje, a grenak priokus ostaja ... nenazadnje je bila to vendale kinološka prireditev in na število psov bi moralo biti kar nekaj veterinarjev in ne le eden, pa še tega ni bilo ... Saj vem, da mogoče nebi mogel pomagat ... ampak lastnici bi bilo lažje, tako pa se bo verjetno vedno spraševala ali bi ga mogoče lahko veterinar rešil če bi bil zraven.

Ne obsojam veterinarja, še zdaleč ne. Grenak priokus gre zgolj na račun organizatorja, ki bi lahko naredil več ... čeprav verjetno ne bi veliko pomagalo niti 10 veterinarjev, mogoče, a le mogoče bi kaj pomagalo će bi bila čisto blizu kakšna dobro opremljena vet klinika, .... a da ni niti enega veterinarja ... Ne, ne obsojam in ne obsojajte tudi vi - če pa vas prizadene prižgite svečko - jaz jo bom ravno sedaj.

Kuža ... imej se lepo in pozdravi naši Barby.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #11372 : nedelja, 22.11.2009 : 22:20:48 »

 Cry Cry Cry
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #11373 : nedelja, 22.11.2009 : 23:18:43 »

 Cry Cry Cry
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #11374 : nedelja, 22.11.2009 : 23:30:04 »

Cry Cry
Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #11375 : nedelja, 22.11.2009 : 23:55:05 »

uf...još sam se nećkala pročitati ili ne....jesam   Cry  Cry  Cry
Spavaj mrno...maleni...
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #11376 : torek, 24.11.2009 : 11:31:04 »

Čestitke vsem nastopajočim in uvrščenim. Me veseli ,da bo tudi klub od sosedov začel s specialkami.  Smiley Smiley Mi smo full želeli prit, da se končno spet vrnem v razstavne vode, ko pa je bil čas, da se prijavim, pa se je malo zakompliciralo z zdravjem M in smo raje ostali doma. 
Luvi ,Marko, kako je pa to hudo.  Cry CryŽe samo, ko to berem, ne pa da bi zraven še gledala, bi me od žalosti pobralo. Zdaj pa sploh, ko še prebolevam mojega Gorina, ki je tudi odšel zaradi srčnega infarkta.
Uboga lastnica  Cry
In to ne leti sedaj na njo, ker ne vem ali je bil njen kuža sicer zdrav.... ampak vendar, velikokrat sem videla v razstavnim ringih pse, ki tja kar se zdravstvenega stanja tiče, ne sodijo!! To pa je za obsojat vredno in zelo,zelo žalostno Cry
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #11377 : torek, 24.11.2009 : 11:57:50 »

Mogoče za prebrati, se opravičujem, da je v angl. jeziku...

Emergency First Aid For Dogs
Emergency First Aid for dogs is should be carried out on the way to the Vet or when the Vet is on their way to you,
if possible whilst you are administering First Aid, you should have someone call the vet to inform them that you are on the way to them and the situation.
Breathing Difficulties
There are alot of things that can lead to your dog having difficulty breathing, an object lodged in its throat, the dogs tongue, strangulation,
electrocution, poisoning, drowning, chest injury or even a heart attack.
 If the dog is breathing with difficulty, clear airway and, if necessary, start artificial respiration immediately. If you cannot see breathing
movement place your ear on the dog's chest and listen for a heartbeat or take its pulse.
Artificial respiration
Open dog's mouth, grasp tongue and pull it well forward clear of back of throat. Wipe away any mucus or blood. Remove any obstruction.
Remove any collar or restricting item.
If the dog has fluid in its throat or is a victim of drowning hold it upside down by its rear legs for 15-30 seconds.
If dog is still not breathing, start artificial respiration. Close mouth, place your mouth over the dog's nose and exhale to force air through
 its nose to the lungs. Watch the dog's chest for the lungs to inflate. Remove your mouth, and repeat the cycle about six times a minute.
You may need to carry on for 30-60 minutes, until the dog is breathing by itself or is pronounced dead.
Heart compression
If you cannot hear the dog's heartbeat, strike its chest sharply with your fist once or twice in the region just below the dogs left shoulder.
 If heart is still not going, apply heart massage. Place the dog on its right side on a firm surface.
Put the fingers of one hand on each side of the chest over heart area and compress it firmly but not too hard. Then release the pressure. Repeat 70 times a minute.
if you suspect that your Dog has been poisoned do not attempt the artificial respiration


[attachment deleted by admin]
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #11378 : torek, 24.11.2009 : 14:19:45 »

Zalostno
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11379 : torek, 24.11.2009 : 14:38:29 »

Ugogi pes. Upam, da bo lastnica urgirala na HKS in da se ne zgodi vec, da na razstavi ne bo veterinarja! Angry

Nama s prijateljico se je na razstavi zgodilo, da je psicka verjetno od stresa, zacela vse hitreje dihat in se pregrevat. Pa niti vroce ni bilo, bila je v klimatiziranem avtu, kasneje v senci.... Najprej sploh nisva reagirali nanjo, ker zna bit "drama queen", ampak po 10 minutah sva pa le odsli po veterinarja. Takoj so ga poklicali po ozvocenju in je bil v dveh minutah pri psici. Daj ji je infuzijo, obkladke, zdravila....psicka je imela ze tako povisano temperaturo in tako slab pulz, da smo mislili, da jo bomo izgubili. Res sama sreca, da je imel vet s seboj pravo malo lekarno in se je kaksne pol ure trudil z njo. In jo postavil na noge. Kiss Ce ga ne bi bilo ali pa bi bil kaksen manj spreten, bi nama psicka umrla.  Cry In racun? Vse nama je naredil zastonj. Smiley  Smiley

Zal mi je, da se temu revezu ni dalo pomagat. Cry Cry Cry
Logiran

MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11380 : ponedeljek, 30.11.2009 : 23:26:41 »

 Smiley da tema popolnoma ne zaspi bom nalimal eno našo "gonečko"



[attachment deleted by admin]
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11381 : ponedeljek, 30.11.2009 : 23:30:25 »

Kdo pa je tole  Roll Eyes

 Wink prosimo lastnike  Smiley da se takoj javijo na mojpes.net-u  Grin



[attachment deleted by admin]
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #11382 : torek, 01.12.2009 : 00:31:45 »

Lepotci.

 Kiss Kiss
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #11383 : torek, 01.12.2009 : 13:00:41 »

lepi punci Smiley
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #11384 : sreda, 02.12.2009 : 07:49:00 »

Ooo Marko  Smiley beli pes  Cheesy obožujem bele pse  Kiss !
Logiran
Strani: 1 ... 754 755 756 757 758 [759] 760 761 762 763 764 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines