mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 00:17:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 723 724 725 726 727 [728] 729 730 731 732 733 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 562223 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #10905 : nedelja, 30.08.2009 : 21:16:32 »

... NO PA JE ZA MANO

Pred nekaj meseci sem se odločil, da bom mogoče ekrat skušal opravit tudi sodniški izpit in nekje je treba začet. Najprej sem odšel na seminar KZS za vodje krogov in zapisnikarje. Za Trbovlje sem imel sicer prijavljeno Indio - takole mal za trening po mladičkih, a se mi je nato ponudila prva priložnost, da opravljam vlogo vodje kroga. Najprej sem bil določen v enem drugem krogu in Indio nisem imel namena odjavit, a so me kasneje premestili v 9 krog, kjer pa so bili med drugimi tudi TT-ji. Jasno da sem Indio nato odjavil - seveda pa ni ostala brez ocene  Roll Eyes jasno po razstavi. Kar se tiče našega kroga je bolj ali manj vse potekalo tako kot sem mi je zdelo najbolj prav in iz mojega stališča in mojega področja dela "nismo imeli nobene težave". Le en sodniški list smo napačno vpisali in smo zato šli takoj iskat nov izvod. Nedtem pa seveda "hudič ne počiva" in se nam je po mojem zapisniku polila kava Roll Eyes.

V delo sodnice se ni nihče umešaval, sodila je počasi ter dosledno in sam si nebi dovolil kakšen slab komentar čez njeno delo. Jasno pa da morda kdo ni bil zadovoljen "kajti to, da bi bili vsi zadovoljni se še nikoli ni zgodilo". Tudi sedaj bo kdo na katerem forumu - mogoče tudi tukaj, napisal kaj čez sojenje. Tudi čez ograjo je bilo tu ni tam slišati kakšne medklice, ampak saj veste navijaške in tekmovalske strasti so na tak vroč dan še bolj vroče  Tongue. Mogoče bi dodal le tole, da je bila današnja zmagovalka v TT skupini glede na konkurenco prava - oziroma, da se ne bo narobe razumelo "tudi jaz bi jo izbral" zato še čestitam   Smiley

Od celega dne me malo moti le to, da ne znamo niti zaploskat ko izbrani pes dobi BOB. Mogoče bi bilo lahko malo več fair play-a, če se temu lahko tako reče. Na koncu sem zato zahteval aplavz za zadnji BOB in se javno zahvalil sodnici za opravljeno delo - aplavz ni izostal.

Ker pa sem ostal do konca moram še čestitat Kaji in sestri za zmagi v handlingu - le ljubše bi mi bilo, če bi bile z njunim Brikom  Roll Eyes ampak tukaj sem tudi jaz malo bolj navijaški "TT ruls  Wink"

Zdej pa še naša TT plat medalje. Naša mami India je s seboj pripeljala dva svoja mladička. Sicer nista bila ne vem kako zanimiva za TT sceno, ker so imeli seveda vsi veliko dela s pripravami in predstavitvami v ringu, smo pa bili delžni ogromno crklanja iz strani ostalih razstavljacev in obiskovalcev. Ena malo močnejša gospa je celo kr precej navijala v stilu ... ja ampak mogoče pa bi jo vseeno oddali ... in Romi pravi NE. No en fotograf - mislim so ga sklicali Sašo  Roll Eyes pa je kr nekaj pritiskla na aparat. Če ga kdo pozna, naj ga plosim sfehta da kakšno fotko napopa tudi tukaj na forumu. Mal se hecam  Wink Sašo in ostali če imate kakšno sliko (ne mojo) jo prosim nalepite, kajti jaz še zdaleč nisem imel časa, da bi sploh pogledal če imam sploh fotič s seboj. Martina in Maxi - hvala za obisk, crklanje pa kdaj drugič.

Lep pozdrav vsem, ki ste bli in škoda da niste bli še ostali v danes lepih in sončnih Trbovljah.

 Smiley
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #10906 : nedelja, 30.08.2009 : 21:40:52 »

Tudi za mano je prijetna nedelja in hvala vsem na štirih in dveh nogah za zares prijetno družbico Smiley Kiss

Čestitke vsem razstavljalcem in kužonom, še posebej pa moji favoritki Tarici in njeni šefici, ki sta osvojili zaslužen BOB ter Kaji in Uli za blestenje v SH in JH Kiss Kiss Cry

Kot je že Marko povedal, se je tudi meni zdelo sojenje sodnice korektno in pošteno in tudi njen pristop do psov je bil za moje oči prijazen in nisem opazila, da bi kdo bil nejevoljen zaradi ocene.

Seveda pa pride tukaj še en AMPAK Undecided....zgroženo sem opazovala dva razstavljalca, ki sta strahotno grdo ravnala s svojima kosmatincema....starejši gospod s Shih-Tzujem, ki je reveža kar naprej dvigal in prestavljal za rep in vrvico in mlada razstavljalka, ki je s svojim Tibetanskim terierjem počela nekaj podobnega, le da še veliko bolj grobo in živčno Angry Angry Angry

In priznam, Marko, če si slišal ogorčene medklice z druge strani ringa, si jih verjetno ravno takrat, ko sta bila omenjena v ringu in namenjena sta bila njima in nikakor ne sodnici....


Nisem ne sodnica in tudi vodja kroga nisem bila še nikoli, ampak takole ravnanje bi moralo biti razlog za diskvalifikacijo!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #10907 : nedelja, 30.08.2009 : 21:48:52 »


Seveda pa pride tukaj še en AMPAK Undecided....zgroženo sem opazovala dva razstavljalca, ki sta strahotno grdo ravnala s svojima kosmatincema....starejši gospod s Shih-Tzujem, ki je reveža kar naprej dvigal in prestavljal za rep in vrvico in mlada razstavljalka, ki je s svojim Tibetanskim terierjem počela nekaj podobnega, le da še veliko bolj grobo in živčno Angry Angry Angry In priznam, Marko, če si slišal ogorčene medklice z druge strani ringa, si jih verjetno ravno takrat, ko sta bila omenjena v ringu in namenjena sta bila njima in nikakor ne sodnici....
Nisem ne sodnica in tudi vodja kroga nisem bila še nikoli, ampak takole ravnanje bi moralo biti razlog za diskvalifikacijo!

No, mogoče za diskvilifikacijo takoj ravno ne. Vsekakor se mora pa osebje v ringu (od vodje kroga, zapisnikarja in v končni fazi tudi sodnika) enotno postaviti proti takšnemu ravnanju s psi. Vodja kroga mora takoj opozoriti, da se tako s psom ne dela, morda pomiri razstavljalca, mu po posvetu s sodnikom pokaže, kako gre reč, ali mu sodnik dovoli, da si vzame še malo časa, da vidi, da se nikamor ne mudi. Če se pa takšno ravnanje nadaljuje, je pa ostro potrebno takega razstavljalca sankcionirati po posvetu s sodnikom in strokovnim vodjo, kajti tudi če je človek plačal razstavo, še ne pomeni, da lahko s psom dela kot z vrečo krompirja.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #10908 : nedelja, 30.08.2009 : 21:49:55 »


Ker pa sem ostal do konca moram še čestitat Kaji in sestri za zmagi v handlingu - le ljubše bi mi bilo, če bi bile z njunim Brikom  Roll Eyes ampak tukaj sem tudi jaz malo bolj navijaški "TT ruls  Wink"



Čestitke vsem razstavljalcem in kužonom, še posebej pa moji favoritki Tarici in njeni šefici, ki sta osvojili zaslužen BOB ter Kaji in Uli za blestenje v SH in JH Kiss Kiss Cry


Hvala za čestitke. Ula in jaz sma državni prvakinji v Junior in Senior handlingu in tega sma zelo veseli.

Brik je veliko pripomogel k tem, saj je vsak dan pridno treniral. Za tekmovanje pa ga nisma vzeli, saj še ni v dlaki za razstavo.

Pa še nekaj slikic

[attachment deleted by admin]
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #10909 : nedelja, 30.08.2009 : 21:52:52 »

Hvala!  Kiss Kiss Ja Brik ne bi zdržal tako dolgo na vročini, ampak glede na to da sem ga sedaj spet malo natrenirala se bo še kdaj pokazal v JH-ju ali SH-ju  Wink

Vsekakor se strinjam z vama! Jaz vedno čestitam vse, ki jih srečam Smiley. Pač, enkrat eden, drugič drugi  Smiley Verjetno pa nikoli na razstavi ne bodo dosegli takega fair play-a. Sej, kakšni aplavzi so pa v BIS-u.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #10910 : nedelja, 30.08.2009 : 21:54:14 »

Joooooooooooooj, pozabila čestitati Budi in Teri za prvi razstavni nastop sram Čestitam in bom zelo vesela, ko vaju ponovno vidim Kiss Kiss Kiss
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #10911 : nedelja, 30.08.2009 : 21:55:41 »

Ja seveda pa čestitke vsem razstavljavcem. Kiss

[attachment deleted by admin]

[attachment deleted by admin]
Logiran
teri
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 177


« Odgovor #10912 : nedelja, 30.08.2009 : 22:16:37 »

Hej, punce Wink !

Kaja in Ula , čestitam še tukaj  Cheesy,.....res sta lahko ponosni na sebe in le tako naprej !....aja, kakšne inštrukcije bi mi prav prišle, zato se priporočam  Wink Tongue !

Ja, tudi meni bo tale dan ostal v lepem spominu  Smiley. Za naju je bilo prvič, prišle sva se malce pokazat, in to je to. Pričakovanja-nobena ; sojenje pa je bilo OK....samo vroče je bilo in šele doma sem ugotovila, kakšno moč je imelo sonce  Shocked....smo opečeni Tongue  !!!

Se pa zelo strinjam s TagTu....nekorekten odnos do kužka je bil zelo očiten in viden  Sad (tam, kjer sem jaz stala, še bolj)!
 .
Joooooooooooooj, pozabila čestitati Budi in Teri za prvi razstavni nastop sram Čestitam in bom zelo vesela, ko vaju ponovno vidim Kiss Kiss Kiss
Hej, TagTu,....naslednjič s teboj v ringu Grin.
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #10913 : nedelja, 30.08.2009 : 22:21:20 »

...zgroženo sem opazovala dva razstavljalca, ki sta strahotno grdo ravnala s svojima kosmatincema....starejši gospod s Shih-Tzujem, ki je reveža kar naprej dvigal in prestavljal za rep in vrvico in mlada razstavljalka, ki je s svojim Tibetanskim terierjem počela nekaj podobnega, le da še veliko bolj grobo in živčno ...

... mlada razstavljalka, ki je s svojim Tibetanskim terierjem počela nekaj podobnega, le da še veliko bolj grobo in živčno

Pri SHIH TZU-ji sta vsaj dva izvajala svoje razstavljalske prijeme z dvigi za rep, en je prišel celo do BOB in še naprej. Meni se ni zdelo zelo kritično ali pa vsega nisem videl. Ampak to je zgolj moje mnenje. Pri TT-jih pa mislim, da ima deklica veliko željo in bo z vajo zagotovo napredovala in vsi ki imate obliko razstavljalskih izkušnj ji lahko zelo pomagate. Je pa bil kuža zelo nervozen in deklica je pač odreagirala tako kot pri svoji razstavljalski kilometrini pač zna. Sem videl že večja imena razstavljanja, ko ji enostavno ni šlo ...

Nisem ne sodnica in tudi vodja kroga nisem bila še nikoli, ampak takole ravnanje bi moralo biti razlog za diskvalifikacijo!

Zagotovo ni bila potrebna nobena diskvalifikacija in o tem načinu hendlanja smo govorili s sodnico. So pa včasih v drugih ringih veliko bolj problematične zadeve in JA tam pa bi bilo na mestu tudi kakše pogovor z razstavljalcem ali celo opomin pred naslednjo ali celo direktno diskvalifikacijo.
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #10914 : nedelja, 30.08.2009 : 22:22:29 »

Budi ti bomo z veseljem dali inštrukcije.

....samo vroče je bilo in šele doma sem ugotovila, kakšno moč je imelo sonce  Shocked....smo opečeni Tongue 

Hehe mi smo vsi rdeče paprike.
Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #10915 : nedelja, 30.08.2009 : 22:33:50 »

Koliko je tu čestitara za jučer...ma hvala vam puno.  Kiss
Nije to neki uspjeh, nego više subjektivno moj: jer sam mislila kako ću ja to..međutim vražica je sve sama odradila i bila je super, a ja sam samo nju slušala i pratila...
Evo još nekoliko slika od prijatelja iz Slovenije i puno im hvala na tome i na svemu ostalom; najviše na prijateljstvu Windya i Kari.
Slike su predivne.... Hvala fotografu, hvala Kari  Wink

Tasha






i njen predivni brat Windy. Nema ljepšeg nego vidjeti da je štene koje ste držali u rukama kao pahuljicu ovako voljeno i paženo




Hvala Romi na groomingu i pohvalama za Windya


i jedna za Laku noć  Cheesy  Kiss ...čudi me samo da se i Maja nije zavukla s njime  Grin


Čestitke svima zadovoljnima...Super da vas je poslužilo dobro vrijeme.
Posebne čestitke curama za handling  Kiss Kiss Bravo!

Marko čujem da je India predivna i dalje nedodirljiva a Missy naprosto neodoljiva  Kiss a Maxi da je isto super dečko
Beskrajno ti hvala na podršci i pomoći koju nesebično pružaš zaista svima, pa tako i "mojim" štencima jer imam osjećaj da bi inače u Sloveniji bili sami. I to im jako puno znači. Romi i ti ste pravi primjer ljudi koji su iskreni i veliki u svom naumu i primjer mnogima kakvi bi pravi ljubitelji pasmine trebali biti. Velike čestitke  za prvo stažiranje. Iskreno vjerujem da tvoje vrijeme tek dolazi i da su velike stvari pred tobom. Divim ti se jer imaš svoj cilj, svoju viziju, svoju glavu i svoj stav...što na žalost ne možemo vidjeti često. Ljudi često zaborave počistiti pred svojim pragom pa od silne zloće i ogovaranja zaborave zašto su se zaljubili u ovu pasminu.

Prekrasna obitelj: India, Missy & Maxi






i koga ja tu još vidim???  Cheesy





Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #10916 : nedelja, 30.08.2009 : 22:35:11 »

Hehe mi smo vsi rdeče paprike.

Pa ne izgledate tako... Grin ...dapače izgledate super!! Obje  Kiss  Kiss
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #10917 : nedelja, 30.08.2009 : 22:37:49 »

... Vsekakor se mora pa osebje v ringu (od vodje kroga, zapisnikarja in v končni fazi tudi sodnika) enotno postaviti proti takšnemu ravnanju s psi. Vodja kroga mora takoj opozoriti, da se tako s psom ne dela, morda pomiri razstavljalca, mu po posvetu s sodnikom pokaže, kako gre reč, ali mu sodnik dovoli, da si vzame še malo časa, da vidi, da se nikamor ne mudi.

Vodja kroga in zapisnikar ne dobita navodila na seminarju, kako in kaj ukrepat v takih primerih. Naša naloga je zgolj opozoriti sodnika, če opazimo kakšne nenavadne posebnosti in zato smo o tem govorili. So pa druge napravilnosti na katere moramo skrbeti - torej imeti red v ringu in nenazadnje tudi ob njem. Ta, ki ukrepa pa je seveda sodnik in lahko takoj ukrepa če meni, da način razstavljanja ni premeren - s slabšo oceno, opozorilom razstavljalca in diskvalifikacijo. Sem pa kot vodja kroga skušal pomirit deklico in psa vendar kaj več kot to ni šlo. Zagotovo bo že prihodnjič veliko bolje, kuža je namreč fletn poba  Roll Eyes


.........iiiiiiiiiii  Smiley luvi7777 hvala za slike, še posebej od naše Trishe
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #10918 : nedelja, 30.08.2009 : 22:41:30 »

Luvi hvala.

Lepe slikice tvojih mladih.

Marko vaša mala dva pa sta tudi bila tako sladka. Kiss
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #10919 : nedelja, 30.08.2009 : 22:42:13 »

hvala Kaja  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 723 724 725 726 727 [728] 729 730 731 732 733 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines