mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 16:25:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 575013 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #945 : torek, 18.04.2006 : 22:27:02 »

Tečaj za mladičke je več kot priporočljiv! Smo ga tudi mi obiskovali in sem bila  zelo navdušena! Tako navdušena,da takoj ko bo dopuščal čas gremo še maprej, na izpit A!  Tako da Marko,če se odločiš, vpiši svojo Indio v tečaj za mladičke, bo tebi pomagalo in pa seveda, da bo mala spoznala čim več kosmatih prijateljčkov!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #946 : torek, 18.04.2006 : 23:07:54 »

1bunka in MARKO HREN je ista oseba in Marko ve, da govorimo o posameznih solah, tecajih in kinoloskih drustvih v za to namenjeni rubriki Klasično šolanje, do katere ima dostop tudi on Wink.
Logiran

MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #947 : sreda, 19.04.2006 : 08:04:48 »

Žal ne vem kaj vse skriva forum in portal moj pes - bom pa vsekakor skočil "klasično šolanje" in se informiral o tem.

 Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #948 : sreda, 19.04.2006 : 10:07:56 »

Marko, kot že veš znotraj tvojega pasemskega kluba deluje tudi šola, ki jo vodijo med drugim ljubitelji tvoje pasme, ki s TT-ji živijo že zelo dolgo in jih zelo razumejo. TT je zelo poseben kuža, zato ti svetujem, da Indio šolaš pri "nas". Živahnost TT-jev ljudje hitro zamenjajo za neposlušnost, dominantnost, celo agresivnost in "zlobo", v bistvu pa potrebujejo samo malo drugačen pristop.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #949 : sreda, 19.04.2006 : 10:50:50 »

Marko, kot že veš znotraj tvojega pasemskega kluba deluje tudi šola, ki jo vodijo med drugim ljubitelji tvoje pasme, ki s TT-ji živijo že zelo dolgo in jih zelo razumejo. TT je zelo poseben kuža, zato ti svetujem, da Indio šolaš pri "nas". Živahnost TT-jev ljudje hitro zamenjajo za neposlušnost, dominantnost, celo agresivnost in "zlobo", v bistvu pa potrebujejo samo malo drugačen pristop.

Tukajle dodam svoj podpis Wink

Kalsang, si včeraj mogoče kaj opazovala Shelo, ko je Kala zapustila prizorišče?
Logiran
metha
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #950 : sreda, 19.04.2006 : 10:56:20 »

Tudi jaz se pridružujem mnenju Kalsang. Super inštruktorji in super sošolci!! Priporočamo!
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #951 : sreda, 19.04.2006 : 10:57:07 »

Tudi midve s Tiso hodiva v "lokalno" šolo, vendar jo vodi inštruktor, ki sodeluje z šolo, ki jo navaja Kelsang. Tisa je dopolnila komaj tri mesece, pa že kaže svoj temperament. Brez šole in strokovnega vodstva bi jo verjetno težko krotila, kljub temu, da sem dobila, in še dobivam, obsežna navodila od vzgojiteljice in drugih lastnikov tibetančkov. Opozarjali so me na to, da jo kaj hitro lahko razvadim in to bilo tudi res, če jih nebi poslušala. Sedaj je še kepica, sicer malo večja kot ob prihodu, a vseeno cortek in vse vragolije se ji odpuščajo. KO bo večja, pa ne bo več  toliko tolerance, predvsem okolica in drugi ljudje v urbanem okolju pričakujejo relativno poslušnega psa. Tisa bo moja spremljevalka povsod in kot taka se mora znati tudi obnašati. Doma in na sprehodih lahko počne neumnosti, lahko trmoglavi, lahko me jezi in nagaja meni in svojim pasjim prijateljem.  Ko pa gre zares, gre pač zares.
Saj vem, da 100 % poslušnosti ni, in če bi hotela tako discipliniranega psa, bi si kupila pliškota na baterije. Vesela sem, da imajo tibetanci svoj karakter, svojo voljo, saj niso naši sužnji. Vendar ni bolj sramotno, če te kuža sredi množice ljudi "nosi v r.t." in ga ne moreš ukrotiti. Sila odpade, potem pa lahko le nemočno tuliš kot zverina, cukaš za povodec in delaš galamo, pasja mrcina se ti pa smeji v brk (to ne velja samo za TT).  TT so inteligentni galantneži in na nas lastnikih je, da jih prikažemo v taki luči.
Na njihovo telesno lepoto se navadiš, saj so lepi in oh in sploh, vendar je njihov karatker tisti, ki te vedno znova pritegne. Sama dlaka brez njihovih iskrivih oči ne pomeni nič.

Kako nama gre v šoli?! Pri nekaterih ukazih skoraj ne rabiva ponavljat. Drugje pa ponavljava in ponavljava, da doseževa vsaj relativen uspeh. Tudi sama sem se učila zraven, ker sem delala napake, zamujala s klikanjem, predolgo vlekla seanse in zahtevala pozornost, ... tako, da ko enkrat jaz delam brez napak to začne kapirati tudi Tisa. Pri vse več različnih vajah sva vse bolj usklajeni in komunikativni.
Je pa šola super zadeva. Enkrat tedenske ure mi najprej niso bile ravno povšeči, vendar sem ugotovila, da pri pogostejšem tempu sploh nebi uspela dohajati snovi. Toplo priporočam šolo vsem lastnikom mladih in tudi starejših psov, majhnih in velikih, aktivnih in ležernih.

Spisek hvala za sličice. Pri meni je uspela le ena kolikor toliko vidna, na vseh ostalih je le nek nerazpoznaven klopčič beline s preveč tačkami, repki in glavami.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #952 : sreda, 19.04.2006 : 11:08:36 »

Ja, Bela Tisa, Denis je naš kolega in njegove metoda šolanja so mi zelo všeč. Sicer pa vsi inptruktorji v naši šoli delamo s klikerjem. Med tednom Denis uči pri nas, ob vikendih pa v Trbovljah.

Lepo si opisala TT-ja. Takšni so, lumpi, ki ti sedejo naravnost v srce, pa čeprav si dostikrat puliš lase ob njihovih pogruntavščinah.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #953 : sreda, 19.04.2006 : 11:16:00 »

Uf, Metha, hvala za takšno pohvalo! Me veseli, da sta zadovoljni...
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #954 : sreda, 19.04.2006 : 12:29:44 »

 Smiley

Dobil sem informacijo da bo naslednja začetna skupina na Barju  imela sestanek 12.5. ob 17:30 in potem bodo "treningi" za lastnike in zabava za "pesjane" potekali ali pon - sre ali tor - čet * torej 2x tedensko po 45 min. Ime male šole za pesjane pa ne upoam napisat, ker bo Jana verjetno huda. Govoril sem z Miro - torej gre za pravo šolo.  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #955 : sreda, 19.04.2006 : 13:34:00 »

Super, se vid'mo!
Logiran
šajša
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #956 : četrtek, 20.04.2006 : 12:48:48 »

No, po dobrih štirih letih , sem se le opogumila in pošiljam prvo sporočilo.
Pozdrav vsem tibetancem, pri nas imamo triletno TT-jko, za katero upam da tako uživa z nami kot mi z njo.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #957 : četrtek, 20.04.2006 : 13:29:48 »

Od kod pa je tvoja princesa? Kako ji je ime?
Logiran
šajša
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #958 : četrtek, 20.04.2006 : 13:51:11 »

Naša punca je Ajša, iz Sežane
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #959 : četrtek, 20.04.2006 : 13:55:19 »

Tarina hčerka? Super Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines