mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 01:18:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 569241 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #585 : nedelja, 12.02.2006 : 09:25:11 »

Saj ne kompliciramo, odgovarjamo ti le na  stavek: "
Tudi iz Češke imam neko vezo in starši naj bi bili nekakšni CH večih držav". Sicer pa, če ti je vseeno, če je CH ali ne, pa tako ali tako to nima pol veze, a ne?

Moram pa ti povedati, da je mi res zelo zelo žal, da meniš, da preveč kompliciramo glede zdravja.
Bi pa res pričakovala, da če nameravaš kupovati psa, pa naj bo to pri nas ali pa  v tujini, da ti bo le- to na prvem mestu! sram
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #586 : nedelja, 12.02.2006 : 11:18:55 »

Marko,

Takole je - pravzaprav nihče ne komlicira, dejansko ti vsi želimo le pomagati oz. povedati kaj lahko realno pričakuješ od svojega novega TT-ja.

Tvoja odločitev je od kje (Slo ali tujina), čigavega (linija in vzreja), kakšnega (barva) TT-ja in ali za razstave in vzrejo ali za ljubljenčka ali kar za vse skupaj..... boš pripeljal v svojo družino.....

Dejansko ti vseskozi ponavljamo, da se ne zanašaj samo na CH-je in tujino kar povprek od vzhoda na zahod, sever in jug, ker večina nas (ki se ti oglašamo na forumu) hodi na razstave in vemo kako in kaj se tam dogaja in vemo kako redko vidimo res dobrega psa z BOB ..... in vemo tudi da CH samec in CH samica vedno ne dajeta v leglih to kar bi človek želel,.... da imajo samčki in samičke z ocenami 4 ali 5 pa brez CAC-ov in CH-jev super potomce,  ter da se velika večina odličnih samčkov in samičk ne razstavlja ...... Poleg tega poznamo kar nekaj psarn in vzrej (S J V Z ) in vemo kaj kdo ima kje......

Druga stran je zdravje na katerega te opozarjamo in to ne samo na PRA, kolki itd..... IN  vsi vemo, da je ZELO pomembno in na PRVEM mestu ....  in ti dejansko svetujemo, da najdi  vzreditelja, ki bo stal za svojim malčkom in ob tebi celo njegovo ali svoje življenje

Vedeti moraš tudi to, no saj mislim, da veš ampak vseeno....., da je TT živo bitje in so eno pričakovanja drugo pa kaj se nato v življenju odvija po zakonih narave, kjer lahko človek le malo ali nič posega. Skratka, če si TT-ja želiš, poišči si ga in nato ga ljubi z vsem svojim srčkom ne glede na to kaj bo prinesel v tvoje življenje...saj poznaš tisto "v dobrem in slabem ti bom stal/stala ob strani"...To je vse kar šteje !

Barva TT-ja....vem, da si o tem slišal že kar nekaj in vem zakaj si želiš črno (čeprav praviš, da ti je sedaj vseeno...mislim, da ni čisto res tako)....zato tale resnična zgodbica...lani se mi je javila gospa, ki ji je umrla njena Tibetančica...želela si je zopet TT-ja...vendar gospa je rekal takole: "Prosim naj bo samček, ker vem, da, če bo samička jo bom vedno primirjala z mojo XXXXXXX  in vem, da to ne bi bilo prav in dobro, ne zanjo, ne zame " ..... Torej, vem, da ni lahko, a ne išči svoje Barby v novi Tibetančici, ker ti ne bo prineslo nič dobrega......

Predvsem pa .... živiš v Sloveniji in mi "Tibetanski" Slovenci imamo zelo, zelo, zelo  veliko srečo  Kluba za Tibetanske pasme in ljudi, ki ga vodijo in dihajo in živijo za klub in Tibetanske kužke, to so ljudje, ki imajo ogromno izkušenj, znanja in poznajo situacijo doma in v tujini.....moj nasvet je obrni se nanje, povej svoje realne in iskrene želje in potem jim zaupaj, ko ti bodo svetovali !!!!!!!
Kot sem sezanjena ..........pravi naslov imaš !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #587 : nedelja, 12.02.2006 : 14:43:26 »

Kolikor vem psa v privi meri kupuješ zato, da bi dobil, zvestega in vdanega prijatelja, vse ostalo pa pride s časom, in boljše da ne delaš prevelikih načrtov, saj so TT-ji kužki pri katerih skoraj nikoli ne gre vse po načrtih. Wink
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #588 : nedelja, 12.02.2006 : 22:09:30 »

Nekako se mi zdi, da sem dolžan še nekaj odgovorov, ker se morda nismo dobro razu,eli:

... Moram pa ti povedati, da je mi res zelo zelo žal, da meniš, da preveč kompliciramo glede zdravja ...

Moj odgovor sem bolj kot ne navezoval na: Bili so psi, ki so bili mulit CH in to v svetovnem pogledu, naredili so več 100 mladičev in svoj čas bili najbolj zaželjeni plemenjaki, ne le v Evropi temveč tudi drugod. Bili so pa tudi precej bolni in so svojo bolezen (in tukaj ne govorim o bolezni oči, da ne bo pomote!!)posredovali na svoje številne potomce.

Zato, da bom kupil psičko iz dobre in upam tudi zdrave linije sem se obrnil na priznano pasrno. Rodovnik je znan in zaprosil sem ljudi iz društva, ki se spoznajo, da mi svetujejo. Upam, da bo psička zdrava ampak kaj več kot upanje mi ne preostane.

Dejansko ti vseskozi ponavljamo, da se ne zanašaj samo na CH-je in tujino kar povprek od vzhoda na zahod, sever in jug, ker večina nas (ki se ti oglašamo na forumu) hodi na razstave in vemo kako in kaj se tam dogaja in vemo kako redko vidimo res dobrega psa z BOB .....

Mislim, da sem samo enkrat ali pa 2x na forumu omenil CH in še to le v navezavi ponudbe iz Češke. Meni zagotovo ni merilo CH starši je pa to zagotovo podatek, ki nekaj pove vsaj tistim, ki se že dolgo ukvarjate z vzrejo. Imate še kakšno boljše zagotovilo kot je priznana psarna, ker rejci zagotovo stojio za svojimi mladički in so pregledani in zdravi tako starši in mladički. Vsakogar in tudi mene zanima zdrav kuža, ki bo bomo dolga leta z nami. Če bova šla na razstave bova šla, če ne bova šla pa ne bova. Ali bo kakšen CH mi sploh ni pomembno. Pravzaprav sem mi zdi, da se je tale polemika o CH preveč razmahnila. Tako kot pravim že od samega začetka mojega obiskovanja foruma:  Naša nova psička bo seveda najprej družinski član, vendar bomo morda obiskali tudi kakšno razstavo in če bo šlo vse po sreči imamo interes tudi po vzreji.

... toliko zaenkrat - sem bolj na kratko s časom ... in kmalu se spet oglasim

lp

MARKO

Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #589 : nedelja, 12.02.2006 : 23:31:24 »

Jaz mislim, da smo sedaj o teh ch.-jih dovolj povedali in bi bilo lepo če bi se začeli pogovarjati o kakšnih lepih temah, o tem kako so naši psi in kako so bodoči lastniki in njihovi psi!? Wink

LP
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #590 : ponedeljek, 13.02.2006 : 08:43:27 »

Ena bodoča lastnica joka in stoka,  Cry ker ni mogla iti pogledat svoje malčice med vikendom in je tudi še v tem tednu ne bom mogla. Undecided  Kako dolgo je še do vikenda?  Angry Potem sem pa še danes dobila slikice in sem se čisto raznežila. Kako rastejo! Cheesy Razmišljam tudi, kaj vse vi lahko bilo nevarno za kolke po prihodu domov. Sedežna oz skakanje v globino, stopnice, laminat ( so še pripravljene preproge). Kaj še? Učim se peščine (Govorite po pasje?) in mislim, da bom rabila inštrukturja za tuje jezike.  Grin .

LP
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #591 : ponedeljek, 13.02.2006 : 09:18:16 »

Živjo Bela Pia.
Oh, kako vem, kako se počutiš. Wink Vikend bo kmalu, obljubim!! Boš videla, da se ti bo izplačalo, da si počakala, majhna kosmata kepica ti bo sigurno stisnila enega mokrega lupčka na lička. Smiley
Na kolke, pogačico ipd. boš morala kar nekaj časa paziti. Tudi kaki agility al pa kaj takega v prvem letu raje ne.
Mogoče tudi popazi, da kužica ne bo preveč dirkala naokoli, pa skakanje na kavč in iz kavča...to pa imajo še posebno radi.
Za peščino pa ne skrbi, se je boš kar hitro naučila. Grin

LP
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #592 : ponedeljek, 13.02.2006 : 09:28:53 »

Ja, tudi jaz mislim, da sedaj vsi vse razumemo in zato.....sledi Lepša tema ...

 Torej Bela Pia, jaz sem crkljala med ostalimi štručkami tudi tvojo malčico v soboto !! Pravi cukrčki so ! Ne bit žalostna, če ne moreš na obisk! Pomisli, samo še malo pa bo Kepica pri tebi !!!

Kar se kolkov tiče je pri malčkih takole: po stopnicah jih je potrebno nositi tja do 8-ega meseca (govorim o stopnicah v bloku), sprehodi naj bodo bolj igra, ne pa dolga in enolična hoja, na daljših izletih ga malo nosimo malo pustimo da leta naokrog, pred sedežne garniture in postelje je dobro dati preproge, ki ne drsijo, da ko/če skoči dol varno pristane na tleh, ne mu metati žogic po stanovanju kjer ni trdne podlage (tepison, preproga) in bi lahko kužku zdrsnilo pri "zdelovanju kakšnega ovinka"  . Pazi na hrano, svetujem kakovostne brikete, da dobi vse potrebno, vsekakor naj ne bo meso njegova glavna hrana. To je več ali manj vse kar lahko narediš.

Govorite po pasje? je super knjiga ! Ko boš imela enkrat  Tibetančico doma in z njo živela boš hitro razumela tudi "pasji jezik". Si prebrala že knjigo  Psi za Telebane - ta je moja najljubša !!! In pa glede na to da boš imela samičko poskusi najti knjigo Moja psička. Mislim, da jo ima tudi Brigita,
na naslednjem obisku jo lahko prosiš, da ti jo posodi .   
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #593 : ponedeljek, 13.02.2006 : 09:50:35 »

Se strinjam z Nando. Moja psička je res super knjiga pa tudi "Psi za Telebane" je zelo dobra.
Mogoče bi še dodala knjigo od dr. Eve heidenberger - der unverstandene Hund, je pa v nemškem jeziku, v kolikor vem,pa  obstaja tudi ponatis v angleškem jeziku.
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #594 : ponedeljek, 13.02.2006 : 09:51:57 »

Pasje telebane sem že predelala pred časom, pa jo bom še enkrat, Mojo psičko tudi že imam, a priznam, da  sem jo zaenkrat le še preletela. Pride na vrsto za Hovhovščino. Vmes sem še prebrala Težave s psom, Naravno zdrav pes in še nekaj kar se ne spomnim naslova.
Zavitam Nandi! Pa bom nadoknadila. Vendar vem, da je za mucico bolje, da me večkrat že prej spoznava. Čeprav, bo meni vsakič huje, jo pustiti pri mami. Vem, da je v dobrih rokah in da je Brigita super, zato bo malce lažje. Ampak dneve, pa že odštevam. Hvala za slikice.
Hrana bo ista kot v leglu. Že vem, kje jo kasneje nabaviti. Za prenašanje sem že našla en starejši nahrbtnik. Zdi se mi primeren, malo ga bom še predelala, potem bo pa Tisa povedala kako in kaj ji je bolj všeč. Zaenkrat ne bom kupila nič takega, ker morava družno ugotoviti, kaj ji paše in kaj ne. Kako dolgo je lahko psička tako nošena? Je lahko v nahrbtniku nap. nekaj ur (z vmesnimi nekajminutnimi sprehodi za opravljane potrebe), ali ji to lahko kaj škodi. Seveda, če se bo sama strinjala, da bo notri tako dolgo?  Kaj pa blazinice na tačkah, zahtevajo kakšno posebno nego (drugačno kot pri odraslem?) Kako je s hojo po asfaltu, makedamu? Vem, da predolga hoja po asfaltu ni priporočljiva niti za starejše pse. Pa ne mislim, tistega razbeljenega v poletni vročini, ko se še adidaski skoraj topijo na njem, ampak takega v običajnem stanju.
Za
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #595 : ponedeljek, 13.02.2006 : 10:10:01 »

Nahrbtnik je OK za pomoč, ampak ne za predolgo in pazi kako bo imela tačke notri "zložene" . Morda je boljša varjanta malo večja torbica za okoli pasu, tako da nanjo "nasloniš ritko" z drugo roko pa podpiraš kužka pod prsnim košom...tako nekako razporediš težo in zadnje tačke niso preveč obremenjene.

TT-ji nimajo pretirano občutljivih blazinic...moje (odrasle kužice) hodijo po hribih tudi več ur (rekord je dva zaporedna dni po 8 ur) in nimamo problemov. Jim pa vseeno ob takih podvigih potem (zvečer pred spanjem) namažem blazinice z avokadovo ali mandljevo mastno kremo .... bolj zaradi crkljanja, ker jim takoo zelooooooo paše masaža tačk, kot kaj drugega in pa v gorah je skrotje res ostro in polno prahu....

Asfalt še za človeka ni najboljši, a verjamem, da bo Tisa tako ali tako zbirala travnate površine ob pločnikih in mislim, da ti ni potrebno skrbeti....
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #596 : ponedeljek, 13.02.2006 : 10:15:55 »

Na tako torbico se pa nisem spomnila. Res dobra ideja. Kaj pa če naredim v torbico (ali pa tudi v nahrbtnik) luknje za noge in tako bo teža na njeni ritki. Takšna zadeva kot so kingurujčki za otroke. Je to že kdo poskusil?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #597 : ponedeljek, 13.02.2006 : 10:30:18 »

Haha, bela pia, komaj cakam, da te srecam z rukzakom iz katerega bodo strlele kosmate noge. Grin Kaj pa Alf pravi na novega pasjega prijatelja? Si mu ze povedala? Wink lp
Logiran

Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #598 : ponedeljek, 13.02.2006 : 10:34:46 »

Ja, kengurujček preizkušen na moji tamali Shu, vendar se ni izkazal za OK. Ne moreš je dati sedeti kot dojenčka pokoncu in pravilno razporediti teže na obe strani kolkov enako. Poskusila sem tudi v "ležečem položaju" , pa mi je lezla z ene strani na drugo (ritka), pa še njene tačke so bingljale med mojimi nogami in je bila hoja bolj mučenje kot užitek.... Torbica na kateri sedi, leži kot na tleh (in kolki ne trpijo) se je izkazala kot najboljša varjanta, vsaj pri meni.
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #599 : ponedeljek, 13.02.2006 : 10:50:06 »

Saj rabimo v Zasavju malo zabave in če bo to moj kosmati nahrbtnik tudi prav.
Ja, Alfu sem že povedala. Se že pripravljava, tako, da božam druge pse v njegovi prisotnosti. Ne bom pozabila nanj. Tako, kot sem se mu vedno prilagajala, sem bom sedaj prilagodila še malo lastnim in Tisinim željam. Še vedno ga imam rada in se zavedam, da če bo preživel (živi namreč nevarno življenje) bo v starosti v moji oskrbi, saj lastnik zanj ne bo mogel skrbeti še kakih 10 let. Upam, da bo zanj skrbel vsaj še kakih par let. Sedaj oz. kadarkoli  ga bom težko navadila na življenje v stanovanju, pa ga bom morala, če ne bo šlo drugače. Sprejema pa druge mladičke in psičke vseh starosti., tako, da se Tisa nima kaj bati. Igrati se zna tudi z mlajšimi (yorki), bom pa seveda pazila vedno, in ju postopno privajala enega na drugega. Če mi bo uspelo lastnika prepričati bo tudi kastriran, saj ga hormoni vodijo v pogubo.

Vidim, pa da nimam samo jaz takih idej o kingurujčkih in podobnih norostih. Ha, ha prizor je res zabaven, pa kaj le da je zdrav, udoben in koristen.
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines