mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 16.09.2024 : 21:41:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 568970 krat)
0 članov in 43 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #555 : torek, 07.02.2006 : 15:46:08 »

Marko, podatki o predvidenih leglih so objavljeni v Kinologu - v prvi številki, ki izide po prijavi paritve. Prav tako so informacije objavljene v Kinologu v rubriki, ki jo ima KTP-SLO. Seznam vzrediteljev je v Tshagbi in vsak potencialni zainteresirani lahko pokliče in se pozanima.
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #556 : torek, 07.02.2006 : 15:58:09 »

Sorry Jana, nekako se ne morem navaditi,  sram da je vse to v bistvu reklama. Saj se bom disciplinirala, obljubim počasi in vstrajno Cry.

A Tsa Rja mi prosim pošlješ tisto pod zvezdicami (kar je pridna administratorka zbrisala) na moj elektronski naslov.

Hvala in lep dan še naprej.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #557 : torek, 07.02.2006 : 16:00:26 »

A Tsa Rja mi prosim pošlješ tisto pod zvezdicami (kar je pridna administratorka zbrisala) na moj elektronski naslov.

Obe imata tudi zasebna sporocila  Wink, prav tako dostop do vseh tem.
Logiran

A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #558 : torek, 07.02.2006 : 16:05:11 »

Ja hvala Jana, sva se spomnili.
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #559 : torek, 07.02.2006 : 16:15:50 »

Jasno da se mi ne odpre ker pa sem mini - se bom potrudil da zrastem.

lp

MARKO
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #560 : torek, 07.02.2006 : 17:25:33 »

Kalsang

Moj predlog o širitvi baze podatkov sem posredoval g. Peeru in morda se bomo o tem pogovorili na naslednjem sestanku.

TagTu
 
Jaz sem pred 11. leti kupil našo Barby pri preprodajalcu in zraven sem dobil tudi vse papirje. Vse skupaj sem nato tudi uredil na Kinološki zvezi, tako da je bilo k sreèi vse OK. Takrat sploh nisem vedel, da obstajajo ti psi v Sloveniji, na kinološki zvezi nisom dobil nobenih informacij in zato mi ni ostalo drugega kot preprodajalec. Tudi sedaj se najdejo ljudje, ki išèejo Tibetanèke in na straneh društva je bolj malo podatkov o rejcih in zdi se mi, da jih vendarle ni tako malo. Tudi slovenskih internetnih strani je bolj malo in še sreèa, da obstajajo forumi.

Glede šteparjev nerodovniških psov, pa jih lahko seveda odrivamo ali pa se jih skuša pripeljati na pravo pot. O tem je verjetno že bilo veliko govora pa zato nebi še jaz odpiral to temo.

lp

m


Hm, se mi zdi cudno, Marko, da pred 11 leti nisi vedel, da ti psi v Slo. sploh so in da ti je preostal edino preprodajalec, sama sem namrec tibetancka kupila pred ca. 10 leti, sem se pa zanje zanimala ze veliko prej in so mi v klubu z veseljem pomagali. Tak da informacije zagotovo so bile in so se vedno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #561 : torek, 07.02.2006 : 18:02:47 »

Ja ... tako sem se jest znašel pred sedaj že skoraj 12 leti. Ampak jest v tem ne vidm toliko slabega kot drugi - res pa je da sem imel srečo. Barby je imela trebušno kilo, ki smo jo takoj operirali (to se je zgodilo 1x tudi v našem leglu španijelov) - ostalih težav pa z Barby ni bilo. Slišal sem pa že veliko zgodb, ki so se končale celo z poginom.

Moje mnenje je, da bodo vedno tudi preprodajalci, ki bodo zapolnili verzel med ponudbo rejcev v Sloveniji in željami kupcev. Vsak, ki pa psa kupuje pa se mora na čim več načinov prepričat o tem kaj kupuje, od koga kupuje, kakšno je zdravstveno stanje mladička, če je rodnovniški pes pa tudi kako je z dokumenti ... itd ... pa sej dobro veste kako se temu streže. Tudi jaz iščemo psičko in predno se bom odločil za nakup bom rodovnike staršev dal preverit v društvu, zagotovo pa bom dobil tudi vso dokumentacijo o zdravstvenem stanju in pregledih.

So pa vedno tudi najivni ljudje, ki nasedejo slabim preprodajalcem. Zagotovo Kinološka zveza stori veliko pri tem, da obvešča preko revije, posamezni kinologi svetujejo po radiju in tv, tudi v tiskovinah se najde veliko člankov in "takoimenovani preprodajalci" imajo vedno težje delo. Pričeli bodo morali poslovati z čistimi dokumenti, ob posredovanju se bodo morali zaščititi sami in tudi kupca psa, ... Če pa ne bodo dvignili nivo svojega posredovanja, bodo pa kmalu ostali brez posla.

Danes ima dogovorjen klic v Nemčijo, kjer se obeta eno zanimivo leglo in morda se dogovorimo za obisk pri njih - jasno ko bodo mladički dovolj veliki za prvi kontakt.

lp

m
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #562 : torek, 07.02.2006 : 18:07:43 »

Zagotovo Kinološka zveza stori veliko pri tem, da obvešča preko revije, posamezni kinologi svetujejo po radiju in tv, tudi v tiskovinah se najde veliko člankov in "takoimenovani preprodajalci" imajo vedno težje delo. Pričeli bodo morali poslovati z čistimi dokumenti, ob posredovanju se bodo morali zaščititi sami in tudi kupca psa, ... Če pa ne bodo dvignili nivo svojega posredovanja, bodo pa kmalu ostali brez posla.

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Nimam besed, no.
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #563 : torek, 07.02.2006 : 19:07:50 »

Grin hura

Ravnokar sem govoril s prijateljem iz Nemčije Wink, ki je zame posredoval pri enih znanih rejcih glede novega legla. Načeloma so ZA da dobim eno TT-jko čeprav mi bodo kaj več sporočili preko vikenda. Seveda je danes nemogoče govoriti o tem koliko bo samčkov in samic - saj bo samička povrgla predvidoma naslednji teden. Obljubili so mi slike legla in sedaj se bom pozabaval z rodovnikom. Verjetno pa tudi oni kontaktirajo svoje veze  Wink in se odločajo ali bodo kakšno svojo malčico res zaupali enemu Hrenu iz Slovenije.

Ko bo kaj novega pa vam sporočim

lp

MARKO

 
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #564 : torek, 07.02.2006 : 20:33:29 »

Marko, želim ti veliko uspeha!
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #565 : torek, 07.02.2006 : 21:18:20 »

Rodovnik od očeta že imam  Grin za strokovno oceno pa sem tudi že zaprosil.

Nekje sem prebral kako je ena članica TT foruma nestrpno čakala svojega TT-jčka. Ta napetost se počasi pojavlja tudi pri meni.

Začelo se je nekje po 20.12.05 ko sva se z ženo odločila, da bo pri hiši spet nov družinski član. V zadnjih dneh decembra sem začel brskat za legli. Z brskanjem po netu sem imel sicer že nekaj izkušenj - sodelavki Aniti iz PLESNEGA MESTA sem namreč našel črno Shih Tzujko takorekoč v nekaj urah. Potem so seveda potekali pogovori preko Darje Skok in Ronja je bila kmalu v Ljubljani. Za mojo novo TT-jko pa kar nekako ni pa ni šlo. No dobil sem nekaj zanimivih namigov za legla v Sloveniji in še vedno to obstaja ena izmed možnosti.

Torej sedaj sem zares v igri in upam, da bo "kepica" nekje proti koncu aprila že pri nas.
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #566 : torek, 07.02.2006 : 21:49:38 »

Marko držimo pesti, da bo vsaj kakšna psička in da bo ta vaša, ker se narava zelo rada poigra - moj kužek je postal očka 6 punc in nobenega fanta.

Lp
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #567 : torek, 07.02.2006 : 23:44:15 »

Naj se narava kar poigra še 1x - pa naj jih bo 7, da bodo vse srečne v svojih novih družinah. Jaz bom v primeru, če bo več kot ena psička - skušal narediti sledeče: obiskal bom vzreditelje, se malo igral s psički in po določenem času se bom umaknil malo na stran in počakal. Če bo katera izmed psička prišla k meni in pri meni tudi ostala - bo ta zagotovo moja. Ne vem če mi bodo rejci sploh to omogočili, ampak tako sem izbral mojo ovčarko Flido - pravzaprav je ona izbrala mene. Flida je bila nato vrsto let moja spremljevalka in zvestoba je bila v njenih očeh - to je tisti pogled, ki ga poznamo vsi "pasjeljubci" in smo ga deležni vsak dan.

Želim si popolnoma črno psičko, a konec koncev bi bil vsel tudi kakšne zlate - mogoče s temnim gobčkom, ali pa ... Pa saj barva pravzaprav nima veze.

lp

Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #568 : sreda, 08.02.2006 : 08:41:21 »

Marko ko smo mi čakali na kužka smo poznali le črno bele in belo črne tibetančke. Ko pa se je naš skotil nas je čakalo presenečenje, saj je prišel na svet soboljeve barve z belini lisami.

Lp,  Wink
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #569 : sreda, 08.02.2006 : 11:02:44 »

Soboljeva barva je tista rumeno zlata - ali nekako pšenična Huh

Pošlji mi sliko na [kontakt izbrisan; Drejči]

lp

M
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines