mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 16.09.2024 : 04:13:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 568352 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #285 : torek, 13.12.2005 : 14:30:19 »

Čestitke vzrediteljem in naraščaju njihovih varovancev. Cheesy
Sem že kontaktirala g. Peer-a. Sva se dogovorila, da me obvesti o vzrediteljih in predvidenem leglu v januarju ter seveda vzreditelje obvesti o interesentu. Potem bom tudi jaz šla lahko čohat male kepice.  Cheesy Se že veselim. Do takrat bom pa pridno preučevala literaturo. Vaše izkušnje in informacije so mi nadvse dobrodošle. Vas bom še morila z vprašanji  sram Se beremo.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #286 : torek, 13.12.2005 : 14:38:19 »

Koliko so pa kaj visoki ti nasi TTji?
Kateri te zanimajo?

Bela Pia - le vprašaj, kat+r te zanima.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #287 : torek, 13.12.2005 : 14:39:52 »

Mislim nase, slovenske, kako se kaj giblje visina.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #288 : torek, 13.12.2005 : 14:43:57 »

Samci približno 39 do 44, samice nekaj manj.
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #289 : torek, 13.12.2005 : 14:56:18 »

ojla!

Kolikor jaz vem jih bo nekaj, eno že vrjetno v januarju!

Lp
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #290 : torek, 13.12.2005 : 15:25:59 »

Želim si psičko in pri teh naj bi bili še prav posebej pozorni na hojo po stopnicah. Je tudi pri TT potrebno pazit na to, da mladički ne skačejo po stopnicah. Ali to pomeni nič ali ne pretiravati ( recimo 20 stopnic na dan recimo?!) Saj ni problem jo nosit ker sem itak v pritličju Grin vendar stopnice se najdejo povsod. Do katere starosti je potrebno paziti na to. Kaj pa ostalo gibanje. Ji lahko pustim neomejeno, a brez prisile tekati po travi.
Prijateljica je pri yorkici naredila napako in jo je veliko nosila okrog in potem se je mala scrkljanka uprla hoji in je vedno tiščala v naročje. Kar precej težav so imeli, da so ji dopovedali, da je hoja in tek lahko užitek.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #291 : torek, 13.12.2005 : 15:28:28 »

TagTu, koliko pa naj bi bili TT-ji visoki po standardu? V eni moji knjigi piše 30-40 cm. Spomnim se tudi Mone Selbach, sodnice, ki je na eni od specialk enega samca merila in mu dala mislim samo dobro oceno zaradi višine...

Kaj je zdaj prav? Meni se tudi zdi, da so TT-ji vse višji...
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #292 : torek, 13.12.2005 : 15:30:30 »

Meni so rekli naj ga nosim do 6 meseca, a sem ga pri približno 5 mesecih počasi postavila na stopnice, po malem pa je šlo, pa nisem imela težav. Res pa ni priporočljivo ga že na začetki pustiti hoditi po stopnicah, zaradi kolkov predvsem.

Lp
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #293 : torek, 13.12.2005 : 15:33:05 »

To je bil moj kužek. Res je malo prevelik, saj je dovoljena višina 40.5 cm moj pa ima 44cm.

Baje pa so na TDE (tibet dog europe), pred razstavo merili samce in jih je bilo 70% prevelikih.

Če je samček prevelik se pa potem z malo manjšo psičko pari v upanju na ravno prav velike kužke.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #294 : torek, 13.12.2005 : 15:36:29 »

Pri šicujih se pojavljajo podobni problemi, še posebno pri ameriških linijah. Stvar je v tem, da potem pri šicujih proporci sploh niso več pravi, ker morajo biti daljši kot višji, če pa so na visokih nogah, se jim skrajša hrbet, pa so potem kvadratični...

Mislim, da bi bilo treba vsaj pri šicujih bolj paziti na višino...

Daj Briku enga lubcka zame, saj so TT-ji pravi frajerji!

lp
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #295 : torek, 13.12.2005 : 15:40:37 »

SIZE: Height at shoulders: Dogs 35.6 - 40.6 (14 - 16 ins),Bitches slightly smaller.

Tole je copy-paste iz standarda, vendar je res, kar pravi A-Tsa-Rja.

Hoja po stopnicah je prepovedana do cca enega leta, kar se prostovoljnega divjanja po travnikih tiče, pa ni omejitev. Pri mladičkih se je dobro omejiti na več krajših sprehodih, ker TT zlepa ne pokaže, da je utrujen. Če se gre na kak daljši pohod (npr. v hribe), je dobro imeti s seboj torbo ali nahrbtnik, kamor se lahko da mladiča, da se malo odpočije. Naročja pa nikakor ne priporočam za kaj drugega, kot domače crkljanje Wink
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #296 : torek, 13.12.2005 : 15:49:45 »

Glede na vaš pogovor; eno butasto sramali največji mladiček vedno zraste v največjega psa in obratno, najmanši ostane med manšimi predstavniki svoje pasme, glede na plečno višino in ne po kilogramih mislim?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #297 : torek, 13.12.2005 : 15:58:47 »

Želim si psièko in pri teh naj bi bili še prav posebej pozorni na hojo po stopnicah. Je tudi pri TT potrebno pazit na to, da mladièki ne skaèejo po stopnicah. Ali to pomeni niè ali ne pretiravati ( recimo 20 stopnic na dan recimo?!) Saj ni problem jo nosit ker sem itak v pritlièju Grin vendar stopnice se najdejo povsod. Do katere starosti je potrebno paziti na to. Kaj pa ostalo gibanje. Ji lahko pustim neomejeno, a brez prisile tekati po travi.
Prijateljica je pri yorkici naredila napako in jo je veliko nosila okrog in potem se je mala scrkljanka uprla hoji in je vedno tišèala v naroèje. Kar precej težav so imeli, da so ji dopovedali, da je hoja in tek lahko užitek.


Tudi jaz sem v pritlicju in sem ga kar nekaj casa nosila, ceprav je imel za prehodit samo 8 stopnic. Poleg tega sem se sredi noci zbujala in gledala, ce se diha, ker sem imela fiksno idejo, da bo zdaj zdaj umrl (ne me vprasat zakaj, ker tudi meni ni jasno). Cist psiho zadeva, ker mi je po nevemkoliko letih uspelo prepricat starse za psa in sem mislila, da bo zdaj pa ziher slo kaj narobe.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #298 : torek, 13.12.2005 : 16:01:15 »

Ni nujno, da npr. najmanjši v leglu ob skotitvi tudi ostane tak. Razmerje se lahko še zelo spremeni. Fanta iz našega prvega legla sta (in imam občutek, da še zdaj, pri dobrih dveh letih in pol) tekmujeta med sabo pri razvoju, pa naj bo to masa, razvoj dlake.....
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #299 : torek, 13.12.2005 : 16:04:24 »

Nanook- Imela sem enake težave in se kar strinjam s tvojo razlago. Še zdaj se kdaj zgodi da raje pogledam, da diha.
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines