mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 01:27:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 569292 krat)
0 članov in 36 gostov pregleduje to temo.
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #660 : četrtek, 09.03.2006 : 12:00:30 »

Ker so bile Asine punce dan prej tetovirane so bile baje zelene kot žabice, ko so šle k veterinarju.
Saj brskam po navodilih za fotoaparat in vse kar sem ugotovila, je to, da rabi moj računalnik nadgradnjo. V službi mi pa g. administrator ne dovoli kakršnega koli nalaganja programov. 
Boga Naja! Je bilo zelo hudo po Pratelu? Vseh 6 Asinih je pasto do sedaj tudi dobro prenašalo. Je pa vprašanje kako bo s tabletkami. Sicer lahko pa vsaj zaenkrat še ostanem na pasti.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #661 : četrtek, 09.03.2006 : 12:10:07 »

Metha, glede bulice....se res pojavi na mestu vboda in čez čas tudi res izgine..

In ja, informacijo imaš pravo..... pri nas res držimo pesti, da nam bo  "ljubezenski zmenek" med našo "Modrijanko" in njenim izbrancem Wink prinesel male kepice !!!  Cheesy


Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #662 : četrtek, 09.03.2006 : 12:13:02 »

Glede paste (Banmint?) - zadnje čase ni več tako zanesljiva. Pri nekaterih mladičkih, ki so bili redno tretirani z njo, so se kljub temu zaredile gliste. Zato vsaj naš veterinar priporoča druga sredstva. Na srečo moje pupike nimajo nobenih težav s Pratelom.
Logiran
metha
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #663 : četrtek, 09.03.2006 : 12:17:56 »

Imela je prebavne težave, niti ne drisko, bila pa je prisotna sluz in tudi malce krvi, tako da sem jaz zagnala paniko in zjutraj čakala pred veterinarsko ambulanto. Smo pa se pozdravili v 1 dnevu in brez zdravil, prav tako ni bilo nobenega slabega počutja ali neješčnosti. Do sedaj pri naših kužkih s tabletami nismo imeli težav, je pa Primož rekel, da je Pratel precej močan in da je zaenkrat boljša pasta (sedaj se tolčem po glavi ker se nisem prej z njim posvetovala, čeprav drugače kar veliko "težim" s svojimi vprašanji). Upam, da bo v prihodnje manj takih problemčkov.
Kalsang, sem tudi jaz slišala tole glede paste, ampak prihodnjič s Pratelom ne bomo več poskusili. Res je sicer, da ne vemo točno, kaj je bilo, vendar je do reakcije prišlo še tisto noč in v njeni prehrani se ni nič drugega spremenilo  Huh. Kako pa glede na sneg kaže z našo šolo?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #664 : četrtek, 09.03.2006 : 13:18:35 »

Oooooo, kako pridno pišete, punce. Jaz imam malo gužvice zadnje dni Huh

Če bo vse posreči, tečem po službici pogledat pasjo družinico k Brigiti, ker pride svoje punce pogledat tudi ata Brik Wink Cheesy
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #665 : četrtek, 09.03.2006 : 13:38:57 »

Pišemo, pišemo. Sem pa jaz tudi imela gužvo. V službi sem pridna da je kaj, ker moram še za drugi teden oddat in pripravit stvari, da se slučajno ne spomnijo, da ne bodo zdržali en teden brez mene. Pa tudi doma se pripravljam tako, da sem v tem tednu odpravila vse take nadležne opravke, pri katerih si vezan na uro. Tako se bom drugi teden lahko posvetila le malčici. Sicer ne bom vedno pri njej (ker se mora navaditi tudi biti sama) vendar bom urnik lahko prilagodila njenim potrebam in jo bom tudi le postopno puščala samo.
TagTu, upam, da ta tvoja gužva ne pomeni kaj preveč slabega?!

Sicer imam pa polno glavo informacij. Počutim se tako kot kandidat za voznika mot. vozi. ko je osvojil teoretični del znanja potem nima pojma kako bo šlo v praksi, in če se bo takrat ko bo sedel za volanom, še spomnil vseh napotkov. Dobro, da imam "inštruktorico" vedno na voljo in prepričana sem, da bova skupaj zvozili.
Res se čudim tistim, ki vzamejo lastništvo psa tako na lahko, kot bi šli v trgovino po mleko. Blagor jim v njihovi nevednosti in hkrati uboge dušice, ki se znajdejo pri njih.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #666 : četrtek, 09.03.2006 : 13:42:57 »

Ne, Bela Pia, ni hudega, samo malo manj časa imam za skoke na forum Wink
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #667 : četrtek, 09.03.2006 : 13:52:17 »

Jaz sem pa kot kameleon. Eno učko imam na računalniku, drugo pa na službenih zadevah. Če bom na naslednjem zdravniškem škilila, bom vsaj vedela za razlog.
Logiran
metha
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #668 : četrtek, 09.03.2006 : 14:13:43 »

Ja, Bela Pia te popolnoma razumem. Sama se še lovim in iščem vse mogoče nasvete. Pa čeprav Naja ni moj prvi kuža se mi zdi precej stvari novih. Res pa tudi je, da je od takrat, ko je bila moja Daša mladiček preteklo že veliko let in da se stvari tudi pozabijo, pa še kužki se razlikujejo med sabo. Meni je bili na primer zelo "zanimivo", kakšen mali pujsek je Naja. Res je sicer še mladiček in kot majhen otrok, ki vse nosi v usta, a Daša se je takim stvarem izognila v precejšnjem loku (je verjetno tudi od pasme do pasme različno). Ona zunaj samo išče, kaj vse od vseh mogočih svari bi ona "poskusila". Šele sedaj vidim, kakšna svinjarija leži okrog našega bloka, pa je vrt ograjen (kar pomeni, da smeti mečemo stanovalci sami) in še plačujemo za urejanje okolice  Angry , pa se je že zgodilo, da sem vzela vrečko in sama počistila.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #669 : četrtek, 09.03.2006 : 14:33:12 »

Metha, če bo lahko, bi naročili lepo vreme, da bi lahko začeli s šolo. Pa nam nič ne preostane, kot da čakamo na pomlad...

Sicer pa je 16.3. uvodno srečanje s teorijo na strelišču in se takrat vidimo.
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #670 : torek, 14.03.2006 : 17:31:00 »

Ko takole brskam po spletu sem našel tudi to stran in res lep video iz razstave:

http://www.westminsterkennelclub.org/2006/results/breed/tibter.html

Če še kdo kdaj naleti na kaj podobnega naj nam sporoči preko foruma.

lp

MARKO
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #671 : torek, 14.03.2006 : 19:11:40 »

Sem mislila, da se bom lahko vzdržala komentarja na video iz razstave....Ma mi ne rata..."kupčki" dobesedno speglane dalke, cukanje za vrvico in zateg, da letijo prednje noge po zraku namesto po tleh in da jezički visijo ven od vsega dušenja, pa še cukanje in premetavanje za rep ...in na koncu še dobi 1 mesto revček, ki ga njegov "vodnik" najbolj z navdušenjem premetava naokrog kar tako "za rep".....takole za zgled, kaj naj drugič počno "vodniki" v ringih s svojimi psi, pa bodo dobili 1 mesto.....Žal, slaba reklama za razstave......in zelo slabi napotki, kako se psa razstavlja in ureja (no, TT-ji naj bi bili naravnega izgleda.....tile žal niso !!!)...čeprav, drži, da se te zadeve na razstavah res vidi ...Samo moje mnnenje, nič drugega...

Lp,

Nataša
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #672 : torek, 14.03.2006 : 19:30:28 »

Še enkrat sem pogledal video in vse je res Nanda. Amapak "video" kot dokumentacija dogodka je dobro narejen - škoda le da je iz razstave kjer razstavljalci cukajo pse, zategujejo vrvice, ... ampak veliko tega sem videl tudi v nedeljo v Grazu, pa v Ljubljani, ... Tudi jaz menim, da mnogi razstavljalci prestopijo meje. Kaj naj rečem - mogoče pa je še kje kakšen video, kjer rejci lepše predstavljajo svoje kužke in zagotovo si ga bomo radi ogledali.

lp

M

Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #673 : torek, 14.03.2006 : 20:01:58 »

Tole pa je TT iz Gradca, ki me je mene najbolj očaral.

Ima še kdo še kakšne slike iz te razstave - jaz sem bil med razstavo delno odsoten (imeli smo en seminar) in nisem uspel videti vseh TT-jev?

lp

M

[attachment deleted by admin]
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #674 : torek, 14.03.2006 : 22:06:52 »

Marko, na žalost je ta ameriški način razstavljanja psov vse bolj popularen, zato ker pes leti kar po luftu, dlaka valovi, pa sploh ni pomembno, da ga raztavljalec vleče in cuka, ker vse skupaj izgleda res spektakularno. To je kot nalašč za razkazovanje izredno dolge dlake na psu, ki ga po možnosti spodaj nič ni. Ampak glavno da se dlako pokaže, ostalo - telo, koti, substanca, glava, vrat, hrbet - sploh ni pomembno....

Američani so to povzročili kar pri vseh dolgodlakih pasmah - naj me kdo popravi, če nimam prav. Ljudje pa za njimi ponavljajo, ker je laže pridelat ogromno dlake kot imet kvalitetno vzrejo tipičnih predstavnikov svoje pasme. Da ne govorim, kako pse omejijo pri gibanju - jih zapirajo v kletke - da zraste takšna dlaka...

No, ampak nekateri se še ne damo in vztrajamo pri solidnih temeljih in predvsem pri spoštljivem in prijaznem ravnanju z našimi pasjimi prijatelji, ki niso (samo) sredstvo za uresničevanje bolnih ambicij...
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines