mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 16.09.2024 : 00:25:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 568176 krat)
0 članov in 20 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #195 : četrtek, 23.06.2005 : 15:23:57 »

Nobenih alergij, nobenega praskanja, pri nas. Koliko casa pa to ze traja? So se v procesu ugotavljanja na kaj bi lahko bila alergicna ali se jim ze priblizno sanja, kaj bi lahko bil vzrok?
S cim jo pa hrani?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #196 : četrtek, 23.06.2005 : 15:39:00 »

Nanook, s prejšnjo psičko so bile težave praktično celo življenje (umrla je pri menda 11 letih) in so ji v bistvu odsvetovali testiranja s piki (saj vemo tudi kako je pri človeku, dajo ti jih 12, vseh je pa preko 150, in tudi če bi ti jih dali vse razen enega, nismo naredili nič) - sedaj se dobro ne spomnim več... Vem tudi, da je najmanj 1x na mesec hodila na veterino stiskat analne vrečke ...

Sedaj pa ima že nekaj let drugo. Se sicer zaenkrat ne praska abnormalno, ampak izgublja dlako, tako na fleke. Ker človek pomisli na marsikaj, je šla na veterino (nekaj sem že pisala v temi: zdravje - alergije) in so izključili psoriazo, glive ipd... testirali na nekaj vzorcev,  nič pametnega ugotovili. Sedaj ji daja izključno dietno prehrano (menda Hill s) in tablete Telfast (ki jih sicer največkart izbruha). Pred tem je naredila EKG (ni mi jasno zakaj) in ga bo še 2x v času terapije... in potem naj bi 8 mesecev dobilvala neke injekcije 1x mesečno.

Ker nam vsem skupaj deluje čudno Shocked, sem jaz postavila to vprašanje (sestra ni na forumu).
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #197 : četrtek, 23.06.2005 : 16:45:25 »

Pri moji prijateljici, ki ima 10-letnega TT-ja, imajo tudi že celo njegovo življenje probleme s praskanjem, grizenjem tačk, vneto kožo. Šli so že na vse mogoče preiskave, na alergijske teste, izločevalno dieto - pa niso nič ugotovili. Celo dermatologinja je bila presenečena ...
Dvakrat letno se psičku stanje zelo poslabša, takrat je res revček - drugače se pa skos po malo praska. (Ponoči ima vedno tisti plastični "ovratnik", drugače ne gre.)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #198 : četrtek, 23.06.2005 : 20:56:04 »

Kaj pa bolhe? A hrano so izkljucili ali so poskusili s kako tapravo dieto (ne briketi)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #199 : četrtek, 23.06.2005 : 21:03:01 »

Ne niso bolhe. Preizkusili so izločevalo dieto s kuhano hrano; en vir OH, en vir beljakovin - 14 dni, potem postopno dodajanje. Imel je tudi neka zdravila za kožo, dobil je inekcije proti praskanju, pa ni bilo učinka. Zelo čudno. Veterinarka je potem rekla, da gre očitno za genetsko pogojen dermatitis. Je pa psiček iz kvalitetnega legla, ima rodovnik ...
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #200 : četrtek, 23.06.2005 : 21:03:43 »

Kaj pa alergija na travo in take reci?? To je imela namrec moja prva psicka in se je ravno tako ves cas "po malem" praskala, vsake toliko pa je imela prava obdobja divjega  praskanja, grizenja... celo tako jo je srbelo, da si je prav dlako pulila. je bilo prav grozno videti. pa ta alergija na trave ipd. sploh ni redka stvar...
lp, kaja
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #201 : četrtek, 23.06.2005 : 21:15:06 »

Mislim, da so ga tudi testirali na travo, pa cvetni in hišni prah... Bom še natančno vprašala.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #202 : petek, 24.06.2005 : 07:48:24 »

Naša tamala se je tudi že nekaj časa praskala predvsem po glavi in pod vratom in prsnem košu. Obe psički sta jedli Hill's Sensitive Skin. Mali sem prejšnji ponedeljek zamenjala hrano - zdaj je Canidae. Po kakih petih dneh sem začela opažati, da je praskanja vedno manj. Težko rečem, ali je vzrok zares hrana, vendar - nekje sem pač morala začeti iskati. No, upam, da je to to Wink
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #203 : petek, 24.06.2005 : 08:40:18 »

TagTu: koliko pa je tvoja psička stara? Poročaj, kako je z novo hrano in praskanjem Wink

Pri prejšnji psički je sestra poizkusila vse (no, zagotovo ne vse) glede hrane (izločevalno dieto), ni se pa spustila v testiranja, ker so ji odsvetovali...
S sedanjo psičko pa je imela že nekaj izločevalne diete, potem pa je pred ca 14 dnevi "padla" v neko raziskavo na kliniki, kjer so jo testirali na preko 30 stvari in ugovovili reskcijo na 3 totalno nepomembne za njo (bolšja slina - bolh nima, pernate živali - nima stika, in še nekaj, ne vem točno). Sedaj pije tablete in potem bo šal na injekcije.
Sestri "ni všeč", ker nam ni jasno, zakaj mora v tem času jemanja tablet 3x delati EKG.....

Tia, ko boš spraševala, daj prosim vprašaj še, katere tablete je dobival od prijateljice TT in če ve tudi, kako je bilo z injekcijami.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #204 : petek, 24.06.2005 : 09:02:56 »

Arieb - naša mala je stara 15 mesecev. Koliko je stara tibetanka tvoje sestre? Od kod pa je? Ime?

No, jaz sem začela problem reševati pri hrani. Če se po začetnem izboljšanju spet poslabša, nameravam zamenjati še šampone.  S starejšo  psičko sta imeli vse stvari iste in pri njej ni nobenih problemov.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #205 : petek, 24.06.2005 : 09:11:52 »

TagGu: Aša je stara 5 let, mama je iz ZG, očka pa od g. Bizjanove; prejšnja pa je bila iz vzreje družine Selan.
Torej obe z rodovnikom, odlične vzreje, in doma negovane, ljubeče in ...blablabla, vse naj Wink ...
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #206 : petek, 24.06.2005 : 09:25:51 »

Arieb - morda bi sestra vseeno poskusila s spremembo hrane (vključno s priboljški) ali pa sredstev za nego. Ker če so ugotovili alergijo na stvari, s katerimi sploh ni v stiku, se mi ne zdi prav, da bi jo kar filali s tabletami ali injekcijami (verjetno kortikosteroidi?) No, to je moje mnenje in ni nujno, da imam prav?

Nanook - kaj ti praviš?
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #207 : petek, 24.06.2005 : 23:51:07 »

Jaz sem se pred kratkim pogovarjala z eno gospo, njihov pes je bil tudi alergik. Baje so preizkusili vse mogoče veterinarske brikete, šli na alergijske teste, zamenjali izdelke za nego ... No, na koncu so ugotovili, da je bil pes alergičen na konzervanse v briketih, zdaj kuža je kuhamo hrano in Canidae brikete in je zaenkrat z njim ok.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #208 : ponedeljek, 27.06.2005 : 16:45:03 »

Ce so res naredili eno kuro s tapravo izlocevalno dieto in niso nic ugotovili, je verjetno kaka druga alergija. Ce so pri kuri kaj pofusali, potem spet ne morejo vedeti. Ce se pojavlja sezonsko in ce v tem casu hrane ne spreminjajo, potem verjetno ni kriva hrana.
Zal jaz nimam nevemkoliko zaupanja v nase veterinarje oz. se stopnja zaupanja iz dneva v dan manjsa, predvsem kar se tice prehrane in preventive (cepljenja ipd.).
Ce bi slo za Tarija, bi si jaz pricela zapisovati kje je bil, kaj je jedel itd. in kdaj se praska, kje se praska. Kot prvo. Sigurno bi poiskusila tudi z izlocevalno dieto, res tapravo. Brez briketov. Razni alergijski testi sicer zvenijo cisto fletno...ceprav jim ne zaupam prevec. Eni z mailing liste so pri psici ugotovili, da ni alergicna na A in B (pa ceprav je), ampak da je alergicna na C (na kar ziher, se, ni), tako da...
Imajo doma morda tepihe ali imajo parket, ploscice? Nedolgo nazaj sem namrec srecala gospo, katere psicka naj bi bila alergicna na prsice.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #209 : torek, 28.06.2005 : 09:12:05 »

Hvala za vse nasvete, sem sprintala in ji dala v branje. Bom obvestila, kaj se bo dogajalo (če bom pozabila, me spomnite Grin Cheesy Wink).
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines