mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 01:54:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 851 852 853 854 855 [856] 857 858 859 860 861 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 556117 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #12825 : torek, 13.09.2011 : 07:29:10 »

Lepi ste!
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #12826 : torek, 13.09.2011 : 13:25:14 »

... in gremo naprej.

Po vzpenjajoči cesti so pridno vozili v koloni, na vsakem ovinku v skrbeh za dobrote, ki so se v prtljažnikih vozile zdaj na eno, zdaj na drugo stran. Dan je bil perfekten, lepo vreme in vršaci so spremljali ekspedicijo, ki so peljali mimo Ajdovske deklice, ki je prelomila obljubo zlatorogu, vse do vrha Vršiča. Čas za postanek dve, in čohljanje kužkov, ki so ovce na cesti ter parkirišču, mirno spregledali. Pogumni na dveh nogah so opazovali gorovje in načrtovali naslednje podvige...
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #12827 : torek, 13.09.2011 : 13:52:37 »





Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #12828 : torek, 13.09.2011 : 20:47:38 »

 Wink

[attachment deleted by admin]
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #12829 : četrtek, 15.09.2011 : 10:55:38 »

Spustili so se na drugo stran, h Kekčevi domačiji v Treni, k frajerju Lamu. A ta vihravi lepotec, ki je mimogrede tapravi šef posestvu, jih je pričakal pri vratih, a ni bil sam. Pričakala jih je tudi Tisa/Melody, kateri je gorski svet drugi dom. Vdih izdih svežega zraka in tišine, ki jih je obdajala ni bil dovolj, pred pohodom do Zapotoškega slapa se je bilo potrebno okrepčat. Predvsem pasja druščina, ki je že odtekla par skupnih krogov na domačiji, je potrebovala tekočino. A to ni tako enostavno, Lia namreč ne pije iz skodelic, Maxi tudi ne iz tujih, prav tako Minna ne. Posebni protokol je namreč zahteval, da Lia pije iz dlani in plastenke, Minna zgolj, ko voda kaplja iz plestenke, Maxiju pa je Lam šel konkretno na živce, ker se je smukal okoli punc in je zato odklanjal vse po vrsti. In četudi se je nekaj šušljalo o joti in je klopca sredi zelenega travnika (ki je zagotovo lepša kot od soseda) tako  mamljivo vabila, so se odpravili. Devet tibetančkov in kupček ljudi, matematika iz srednje šole je premalo, da bi sešteli vse tačke in noge, ki so krenili proti slapu...

Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #12830 : četrtek, 15.09.2011 : 11:03:20 »





Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #12831 : četrtek, 15.09.2011 : 11:57:06 »

No sedaj bi bilo treba prilimati kakšno sliko glavnega gostitelja Lama ... ampak ne bo šlo  Roll Eyes poba je bil non stop v gibanju in vsaj v tem delu ni kakšne njegove spodobne slike. Je pa tukaj ena izmed hišk Kekčeve domačije, Romi in Hrenovi ta'domači dve in lepotička Minna  Wink ... seveda pa čakamo da bo slike prispeval še kdo  Wink

[attachment deleted by admin]
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #12832 : petek, 16.09.2011 : 15:17:08 »

in nadaljujemo...

Med potjo dolgčasa ni bilo, Lia je še kar zbirala drva, Lam in Lucy pa sta se nenehno motala drug okoli drugega. Čudovita okolica in kup zgodb iz vsakdana življenja z ljubečim tibetančkom, ki skrbi za domače, je hitro vodila do cilja. No cilj, za “ta pogumne” in ogrete kosmatinčke je bila prva voda oziroma skoki in ležanje v le tej. Pobiranje kamenčkov in ponovno skakanje. Pa lovljenje pa skakanje v vodo pa iz nje še enkrat, na koncu so bili nekateri na dveh nogah celo bolj mokri, kot kužki. Na trenutke so pozabili v kako magičnem in lepem kotičku Slovenije se nahajajo, ker so bili prezaposleni z hihitanjem zaradi pasjih vragolij. Struga jih je vodila vse do Zapotoškega slapa, kjer se je  najpogumnejši človeški predstavnik skupaj s kužki vrgel v kristalno bistro hči planin. Sledila je pot nazaj...
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #12833 : sobota, 17.09.2011 : 07:59:23 »







Logiran
Troy
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #12834 : sobota, 17.09.2011 : 10:36:53 »

Kako vam je bilo lijepo!
i čini se da su se braća i sestre dobro slagali!!
Indija je sigurno ponosna mama s toliko krasne dječice Smiley
Jako mi je zao da i Troy nije mogao doci i upoznati najbližu rodbinu Sad
tko je još nedostajao osim nas?
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #12835 : sobota, 17.09.2011 : 11:00:23 »

Manjkali sta le še Lovisa in Loty - žal je Finska predaleč ampak nikoli se ne ve  Wink mogoče pride vsaj ena maja 2012 v Zadar  Wink
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #12836 : ponedeljek, 19.09.2011 : 12:52:28 »

Ko bi mi v naših krajih imeli tudi takšne vode...pri nas je sam mulj in pesek in en kup majhnih vejic pa trav in grrrr in sploh nimam volje psov spustit v kakšen potoček al pa reko, ker pol vem da bom še teden dni po tem vlačila ven iz dlake vse mogoče vejice....
raje gremo pol kam na savinjski konec kjer bodo res samo mokri......
luštni ste bli  Wink


 
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #12837 : ponedeljek, 19.09.2011 : 13:18:51 »





Ah, fanta se nista kaj prida razumela med seboj.. Smiley
Komaj čakam, da vidimo spet kaj vašega fanta, zagovoto je še vedno tako zelo luškan!

Amodini, Maxi ni plavalec, samo blaznice pomoči,.. mulj, pesek in kup majhnih vejic, to pa je že bolj po njegovem okusu! Cheesy
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #12838 : ponedeljek, 19.09.2011 : 13:20:12 »

in počasi zaključujemo našo zgodbico iz Trente..
...
Na Kekečevi domačiji pa jih je čakala lepo pogrnjena miza, topla in odlična jota in pijača; tudi dobrote iz vsakega doma so našle prostor na mizi. A kaj, ko je tam tako lepo, tam v objemu Jalovca, Bavškega grintavca, Planje, na prag planine Zapotok. In Lamu se tam res lepo godi in je vajen takih presenečenj, kot je velika pesjanska torta. Dobrota, ki je bila prvotno namenjena drugemu leglu, ki je dan prej praznoval prvi rojstni dan, so si bratsko Doegarčki razdelili na koščke, ki so jih dobili tudi tisti “ta starejši”. Tako je Ekspedicija Doegar 2011 končala prelep dan, za devetimi gorami in desetimi vodami, govori se, da so slišali dež, a k njim ni prišel,... mogoče jih pa kdaj najdete tam v pravljičnji deželi.
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #12839 : ponedeljek, 19.09.2011 : 14:37:15 »

No na poti do slapa nas je spremljala Joži (najbolj spredaj) in že na sliki vidite, da je nasmeh resnično doma v Trenti na Kekečevi domačiji

[attachment deleted by admin]
Logiran
Strani: 1 ... 851 852 853 854 855 [856] 857 858 859 860 861 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines