mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 01:24:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 710 711 712 713 714 [715] 716 717 718 719 720 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 562268 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #10710 : sreda, 15.07.2009 : 20:59:07 »

Ali še kdo uporablja elektronske odganjalce?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #10711 : sreda, 15.07.2009 : 21:34:37 »

Moji so imeli po advantixu hude reakcije in so se zelo slabo pocutili (jaz pa se slabse, s slabo vestjo, ker sem bila jaz kriva za to sram...). Ne vem pa, ali je to pasemsko pogojeno(?) ali je kak drug razlog za to reakcijo?

Ko sem prvič kupovala ampule pri našem (novem) veterinarju, me je vprašal, kakšno pasmo imam doma. Ko je slišal, da imam shih tzuje, je jasno rekel, da potem advantix ni primeren. Ker sem že od prej vedela za primere, ko so shih tzuji slabo prenašali advantix, je pri meni takoj dobil par plus pik.

PS: Sicer je bil pa tudi na Lindinem seminarju. Wink
Logiran
Ljiljana Li
rad pišem
****
Sporočil: 396


« Odgovor #10712 : sreda, 15.07.2009 : 22:06:15 »

Moji su uspjeli dobiti piroplazmozu sa svim preparatima  Sad Sad Sad

SIgurnog rjesenja nema.

Probali Frontline...i ampula i sprej (bila jednom piro), probali Advantix ( 2 psa dobila gadne hot spotove), Bayer ogrlica (isto jednom piro),  Canina Pet Vital bio,  Scalibor.....pa sve to u kombinaciji s kojekakvim preparatima s cesnjakom.....i nismo ih se uspjeli rijesiti......nalazila sam fajn "debele" krpelje na njima.
Moram napomenuti da nije bilo sanse da nisam redovito stavljala......ampule svaka 3 tjedna......

Meni najbolji recept je jednostavno ne ici od veljace do  lipnja  u setnje sumom ili na mjesta gdje je visoka trava.
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #10713 : četrtek, 16.07.2009 : 12:26:26 »

Zadnje čase malo manj pogosteje prihajam sem  Cry en lep pozdravček zato vsem Cheesy

Meni se je zgodilo podobno kot Li. Na zaščito pred golaznijo smo zmeraj pazilimo,  vseeno staknili babezijo in Gorina komaj rešili.
Je pa tudi res, da smo od enega veterinarja leteli takoj k drugemu, ker me je tam neka mlada vajenka al kaj je že bila hotela prepičat, da je pes pojedel nekaj takega, kar se je ustavilo v črevesju in ga slikala z rentegnom 2x zaporedoma. Mislim, za druge pse ne vem, ampak moj pa pri takratnih 9 letih res več ni basal v gobec stvari, ki tja ne pašejo.
Jaz lahko iz lastnih izkušenj povem, da pri naših 6 kužkih stvari precej različno delujejo, učinkovite pa so več ali manj 1 mesec.
Znalo je tudi že prit do reakcij in so se kužki čohali na mestu nanosa.

V tem času, ko veliko kužkov odhaja na morje s svojimi lastniki bi mogoče veljalo razmisliti tudi o zaščiti pred srčnimi glistami, ki jih kuža lahko stakne s pikom komarice.
Se pa strinjam z Li in tudi sama ne rinem s psi tja,za kjer vem ,da ni fino....na koncu koncev še piči kaka druga žival tudi ne samo klop ali bolha. Smo pred leti v gozdu spoznali reakcijo na pik pajka in niti slučajno ni prijetna.
Da pa psa ne velja držati in skrivati v stanovanju pa nam je itak vsem jasno...se pač vsi trudimo po naših močeh.
Li..se spomniš tiste travice na kongresu v Angliji? Jaz bi kar tam šetala pse Grin Grin Grin
Logiran
nangsa la
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #10714 : petek, 17.07.2009 : 00:15:41 »

Pozdravljeni! Malo sem še nova na tem forumu, zato bi rada samo vprašala kako se pri psih kažejo znaki srčnih glist?
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #10715 : petek, 17.07.2009 : 09:03:37 »

Ko se pokažejo jese bojim  že malo pozno Cry večina kužkov ( in ostalih okuženih živali) sploh ne kaže znakov okužbe kar lep čas.
Od okužbe preko pika komarice pa do naseltive in razvoja v odraslega črva zna trajat tudi pol leta in več, znaki okužbe pa so minimalni.

Zelo kativni psi še najprej pokažejo znake...znajo pokašljavat med samo aktivnostjo....Pri veliki okužbi z odraslimi glistami ,ki so že dalj časa v srčku pa kuža poleg kašljanja lahko bljuva kri, se onesvesti, na kraju pa pogine zaradi zastoja srca.
dvzem krvi pri veterinarju da pravi rezultat.

Na srečo pri nas to vseeno ni tako pogosto, kot pa v kakih drugih državah, npr. J Amerika je strahota glede tega in tam s ekmetje bojijo za svoje črede. Je res grozno, ko bereš to in mogoče res velja, da psa pred tem zaščitiš ampak jaz se še zemraj vseeno oblj bojim bolezni, k ijih prenašajo klopi, ker je pač možnost okužbe dosti,dosti večja.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #10716 : petek, 17.07.2009 : 15:58:49 »

Kako pa lahko sploh psa zaščitiš pred srčnimi glistami?
Logiran
nuhl
rad pišem
****
Sporočil: 318


« Odgovor #10717 : petek, 17.07.2009 : 16:14:09 »

Ata Google najde vse: KLIK
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #10718 : petek, 17.07.2009 : 16:17:22 »

Lynn, poglej pod temo zdravje (zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni), pa boš našla veliko napisanega na temo dirofilarije Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #10719 : petek, 17.07.2009 : 16:57:47 »

O, hvala obema za informacijo, že berem.. Wink
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #10720 : petek, 17.07.2009 : 18:50:48 »

Upam, da nisem brcnila v temo ampka od ampulic, ki se dobijo na našem trgu se mi zdi, da je Stronghold edini ,ki nudi
zaščito proti srčnim glistam..vsaj v preteklosti je, razen če so ostali že uspeli kaj razširiti spekter delovanja...
Logiran
nangsa la
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #10721 : petek, 17.07.2009 : 23:33:15 »

Hvala za vsa pojasnila. Na netu je res kar nekaj informacij, zato si jih bom kar tam prebrala. Hvala še enkrat in upam, da moja tibetanka ne bo staknila srčnih glist.
Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #10722 : sobota, 18.07.2009 : 07:39:17 »

Ono što mene muči u cijeloj priči što nema jednog sredstva koje bi pokrilo sve nametnike: jedan je za krpelje i buhe, drugi krpelje, buhe i paptače, treći za buhe, paptače i srčani glisti...i naravno da sva ta sredstva koliko nam koriste toliko su i opasna...ipak su to sve "otrovi" koji se moraju dozirati po naputku. Dugo koristim sprej frontline, no sad kad idemo na more on ne pruža zaštitu od paptača.  Kombinirati?? ne znam...

Čini mi se da su kratkodlaki psi ipak u cijeloj priči o samim krpeljima u prednosti...ja dok ih sve pregledam prođe pol dana.
I opet nisam sigurna jesam li prešla svaki centimetar kože.  Sad

No nećemo dopustiti da nam svi ti silni nametnici upropaste godišnji  Angry


Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #10723 : sobota, 18.07.2009 : 23:08:54 »

Nakon teške teme o nametnicima  evo malo ljepših stvari ...
Svjetski su se putnici vratili kući....
Hvala vam na slikama a vi pišite kako vam je bilo...(uopće ne summnjam da ste uživali)...









Windy zna kako se provodi godišnji odmor-bez zamaranja  i umaranja Grin


Baš ste uživali!  Smiley
Logiran
Namshi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 418


« Odgovor #10724 : sobota, 18.07.2009 : 23:54:23 »

Oh, Luvi, od kje pa so te rajske slike  Roll Eyes  Tongue  Tongue ?
Logiran
Strani: 1 ... 710 711 712 713 714 [715] 716 717 718 719 720 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines