mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 22.07.2024 : 04:27:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 241 242 243 244 245 [246] 247 248 249 250 251 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 649898 krat)
0 članov in 94 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #3675 : sreda, 03.03.2010 : 23:27:07 »

Saj pravim tole je meni not possible.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.348


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3676 : četrtek, 04.03.2010 : 00:37:32 »

Zaradi bulmastifov hitijo z zakoni
Kinološka zveza Slovenijeprav tako nasprotuje temu, “da bi zakonodajo spreminjali na hitro in zaradi enega samega dogodka povezanega s psi”, je pojasnil Jože Vidic.
Delovna skupina pod okriljem Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano že pripravlja izhodišča za novi zakon, ki naj bi določil nove pogoje za skrbnike (potencialno) nevarnih psov, a nobene od pasem ne bo prepovedoval. Prav tako pripravljajo zakon, ki bi število dovoljenih živali s sedanjih pet zmanjšal na dva ali tri na stanovanjsko enoto.

http://www.zurnal24.si/slovenija/zaradi-bulmastifov-hitijo-z-zakoni-162191

Logiran

Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #3677 : četrtek, 04.03.2010 : 08:29:22 »

Pa je KZS sama--oziroma trije samoklicani kvazi-strokovnjaki--dala ven take neumne predloge že PRED napadom... Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3678 : četrtek, 04.03.2010 : 09:03:59 »

Kje ste vzreditelji? Ste mnenja, da se vas to ne tice? Vam je vseeno? Povejte, komu boste pa pse prodali? Ce nekdo vec kot 2 ali 3 ne bo smel imeti, pa ze ima recimo 2 ali 3... A je tako lahko prodati psa v Sloveniji? Ali je vseeno kam gre, samo da gre? Nameravate prodajati v tujino?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.348


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3679 : četrtek, 04.03.2010 : 10:45:51 »

Nan, ne vem, kaj se je zgodilo z vzreditelji. Upam, da so sicer vsi v redu in samo razmisljajo, kaj vse jim bodo zakonski predlogi prinesli (ok, odnesli). Upam, da kmalu kaj nastudirajo.

Sicer pa nekaj novih zadev v medijih:

Upravno sodišče: Pri odločanju o bulmastifih ni šlo za napako
Nova predsednica tega sodišča Jasna Šegan pa nam je zatrdila, da pri sojenju v zadevi bulmastifi ni šlo za napako, saj je sodišče v sodbi podalo svoje pravne argumente za uporabo zakona.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042342192

Milan Pogačnik bo predvidoma danes podal dodatnima pojasnila o bulmastifih
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042342255

Tole je sicer ze mal zaprasen clanek, pa vendar - nasla sem ga zdajle Smiley

Pasja hobotnica   
nedelja, 28. februar 2010

http://www.revija-reporter.si/index.php?option=com_content&task=view&id=2807&Itemid=59
Logiran

lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #3680 : četrtek, 04.03.2010 : 12:08:51 »

Jaz sledim temi, zbiram podpise. Nikakor se ne strinjam s predlaganim zakonom, zato sem tudi pisala maile, odgovore še čakam, se pa res ne oglašam v to temo kaj veliko.  sram
Čeprav sem jaz "padla" bolj v vzrediteljske vode, kot pa da bi se sama odlocila za to.

Se mi pa tudi poraja vprašanje ob vsem tem... Recimi Micka ima 3 pse in Janez 3 pse. Se spoznata, zaljubita in skupaj preselita. A po tej logiki, bosta polovico psov morala dati na "odstrel"? Ali je bolje, da se pred zmenkom pozanimata koliko psov ima kdo doma, da ne bo kasnejšega kršenja zakona.  Tongue
Po pravici povedano mi še vedno ne gre v glavo, da nam res grozijo s tem in da so resni okoli tega bedastega zakona.  Huh
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #3681 : četrtek, 04.03.2010 : 12:09:38 »

Bedastega predloga, ne zakona.
Logiran
Šakal
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #3682 : četrtek, 04.03.2010 : 12:29:12 »

Ja, baje, da naj bi se v takšnih primerih preverjalo od primera do primera, kar pa se mi zdi neizvedljivo in brez veze. To bi se sprevrglo v šikaniranje poštenih skrbnikov, ostalim pa bi se fučkalo za vse predpise kot je to bilo doslej.
Tudi bi baje naj bilo vzrediteljem še nadalje dopuščeno, da imajo po več psov, ostalim pa ne, kar pa je ponovno diskriminacija. 
Samo mene v tej državi nič več ne more začuditi ali presenetiti, tudi če bi takšen zakon prišel "skozi".

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.348


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3683 : četrtek, 04.03.2010 : 12:52:40 »

lorry, mi je jasno, da eden sam ne more veliko, pa tudi pisanje tukaj nikakor ni merilo dogajanja med vzreditelji in po pasemskih klubih. Trdim pa, da bi morale biti njihove spletne strani odraz dogajanja pri njih, zato sklepam, da se po pasemskih klubih ne dogaja nic, ce samo en pasemski klub objavi svoja stalisca, dva pa objavita link na javno pismo KZS. Ali pa so spletne strani samo zaradi lepsega in informacijam na njih ni vredno verjeti, saj ne odrazajo dogajanja v klubu in razmisljanja vzrediteljev ter drugih clanov?

Sem pravkar pregledala spletne strani tistih, ki so objavljeni na seznamu KZS:

krasevci - nic
pticarji - nic
belgijci - nic
bernci 1 - nic
spici in pratipski - nic
dobermani - nic
bokserji - nic
rottweilerji - nic
snavcerji in pinci - nic
rodezijci - nic
tibetanci - nic
retrieverji - imajo objavljen link na javno pismo KZS
bernci 2 - nic
britanci - nic
hrti - nic
ovcarji in pastirji - nic
pritlikave pasme - imajo objavljen link na javno pismo KZS
shar pei - edini imajo objavljeno svoje javno pismo in vabilo na okroglo mizo KZS
terierji - nic
skvpm - nic

Drugi nimajo spletnih strani.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #3684 : četrtek, 04.03.2010 : 13:03:03 »

Tibetance sem po elektronski pošti eksplicitno prosila za izjavo. Menda, da so pred cca 14 dnevi še vedno sestavljali besedilo (to je bilo napisano na tem forumu, prav v tej temi).
Potem pa naj začetnike še kdo pouči o dobrohotnosti namenov posameznih vzrediteljev in klubov, če si upa.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #3685 : četrtek, 04.03.2010 : 13:22:05 »

http://www.mojvideo.com/video-atos-atlas-in-joy-pripovedujejo-resnicno-zgodbo-afere-baricevic/d1c6517871cb3e732dc9
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #3686 : četrtek, 04.03.2010 : 14:02:12 »

Tibetanci smo izjavo poslali na KZS. Na tek straneh pa je objavljen prispevek Metode Mikuz
lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3687 : četrtek, 04.03.2010 : 14:51:59 »

Ja, baje, da naj bi se v takšnih primerih preverjalo od primera do primera, kar pa se mi zdi neizvedljivo in brez veze. To bi se sprevrglo v šikaniranje poštenih skrbnikov, ostalim pa bi se fuèkalo za vse predpise kot je to bilo doslej.
Tudi bi baje naj bilo vzrediteljem še nadalje dopušèeno, da imajo po veè psov, ostalim pa ne, kar pa je ponovno diskriminacija. 
Samo mene v tej državi niè veè ne more zaèuditi ali presenetiti, tudi èe bi takšen zakon prišel "skozi".


Točno to, ma jaz bi zgrabila glave teh kretenov in butala z njimi ob steno, da bi mogoče pa vendarle le dojeli.
Kolk pa košta registrirat gojišče in potem tokom njegovega obstoja?

Me zanima kdo bo hodil po terenu in kontroliral, al bojo kar sosedje pooblaščeni za prijavljanja sosesov s preveč psi? A bo šel kdo v naselja Pitbullov, nečipiranih, necepljenih puppy mašin? Kako bojo vedeli da ima nekdo preveč psov in krši zakon, če njegovi psi v življenju niso bili cepljeni, niso v registru in ne obstajajo?

Moj nasvet je da se pse pač vozi cepit izven države, na šverc čez mejo, nobenega vnašanja v register pa tudi vaši/naši ne bojo obstajali.. množično izstopanje iz KZSja..pa naj se sami futrajo:)

In naj se gladko jebejo vsi, ker tole je pa too much Smiley
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3688 : četrtek, 04.03.2010 : 15:08:00 »

Od bokserašev ne pričakujte nič. Žal. Že na forumu je jasno opisano njihovo videnje na situacijo.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #3689 : četrtek, 04.03.2010 : 15:25:39 »

Tibetanci smo izjavo poslali na KZS. Na tek straneh pa je objavljen prispevek Metode Mikuz
lp
Izjava ni za v javnost?
Logiran
Strani: 1 ... 241 242 243 244 245 [246] 247 248 249 250 251 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines