mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 09:27:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali lovci lahko...?  (Prebrano 50536 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #60 : sreda, 20.01.2010 : 20:51:18 »

Jaz nobeni živali ne privoščim da jo kdo raztrga niti da jo kdo ustreli. Nisem za to, da psi ganjajo in tudi nisem rekla nič v stilu ''bogi kmečki pes, se vsaj malo zleta zvečer, naj ima malo veselja v svojem životarenju.'' Tako da ne moreš tako enostavno obrnit.

Pravzaprav lahko tako enostavno obrnem, kajti zadevo si predstavila zelo crno-belo, pa ceprav to ni. Pa ne mislit, da so psi, ki preganjajo divjad, izkljucno v lasti kmetov. Moje izkusnje so take, da osvescanje tu ne pali in se niti ne trudim. Kar resnicno uzge je tabla "pozor, pse, ki preganjajo divjad, bomo ustrelili". Takrat se jih pa precejsen del userje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #61 : četrtek, 21.01.2010 : 10:53:05 »

Na to temo je članek v današnjem Večeru

http://www.vecer.com/clanekslo2010012005505143
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #62 : četrtek, 21.01.2010 : 11:54:17 »

Moje izkusnje so take, da osvescanje tu ne pali in se niti ne trudim. Kar resnicno uzge je tabla "pozor, pse, ki preganjajo divjad, bomo ustrelili". Takrat se jih pa precejsen del userje.

Točno tako.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #63 : četrtek, 21.01.2010 : 12:05:59 »

Jaz ne razumem ljudi  Undecided
Če bi moj pes brez ukaza (včasih ga spustim po sledi, vendar potem, ko živali več ni na spregled) zdirkal za srno, bi verjetno dvakrat premislil, predno bi to naredil drugič.

Priznam,da je včasih psa zelo težko zadržati. Jaz pazim,da ga pravočasno opozorim, še predno se požene. Je pa res,da mu je že po tonu glasu verjetno jasno,da se ne hecam.

Potem ga pohvalim in za nagrado spustim po sledi.

Edino fazane mi v sezoni non stop zbiva. Ampak so tako skriti,da jih jaz ne uspem videt vnaprej.
Pa še z racami v ločju imamo občasno težave. Enkrat jo je že ven prinesel (živo in nepoškodovano seveda). Jih res nisem videla, tako so bile skrite v ločju.

Nismo perle, se pa vsaj trudimo.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #64 : četrtek, 21.01.2010 : 12:22:04 »

king roy, ne razumem cisto tvojega posta. Se to pripravljate na lovski izpit al kako? V nasprotnem primeru se prinasanju rac preprosto izognes tako, da imas psa privezanega.  Undecided  Sad
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #65 : četrtek, 21.01.2010 : 12:23:09 »

king roy, ne razumem cisto tvojega posta. Se to pripravljate na lovski izpit al kako? V nasprotnem primeru se prinasanju rac preprosto izognes tako, da imas psa privezanega.  Undecided  Sad

Na treningu šarjenja za JZP se je to zgodilo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #66 : četrtek, 21.01.2010 : 12:58:41 »

Pravzaprav tudi mene ne bi prav nič motilo, če bi lovci odstrelili pse, ki dejansko delajo škodo (čeprav pri lastnikih bistveno bolj zaleže udarec po denarnici. Tistim, ki pse redno spuščajo da lahko jagajo okrog, je nabaviti novega psa najmanjša malenkost). Žal moje izkušnje od takrat, ko se je pse lahko mirno streljalo niso takšne. Namreč: večina lovcev tudi takrat psov ni hotela strelajti. Tisti, ki so jih, so pa to počeli v veliki večini iz užitka in ne iz potrebe. postreljeni so bili večinoma povsem nenevarni psi, pa strašno radi so strašili kakšne stare babe s psi, ki so bili tako zavaljeni, da gonit niti mogli ne bi, celo če bi hoteli. So pa ostali živi in zdravi psi, ki so redno gonili in tudi kaj ujeli, vsem jagrom na očeh, če so le imeli pravega lastnika. takega, ki se mu lovci niso hoteli zameriti.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #67 : četrtek, 28.01.2010 : 16:14:02 »

Dirtektno tema za moje vprašanje  Smiley

Včerajšni sprehod nam je malo "obremenil" tamkajšnji lovec, ki v tem rajonu skrbi za divjad. Vedno, že od prejšnega leta se sprehajamo po eni in isti gozdni poti. Se redno srečujemo, kadar gre z avtomobilom nahraniti divjad (sem videla, da ima v avtomobilu koruzo). Nikoli se ni ustavil, včeraj se pa je, ter odprl šipo, in nas lepo prosil (ampak je res lepo rekel), če se ne bi več tukaj sprehajali, oz. če bi se obrnili prej, kot do sedaj. Nam pa je ravno en cilj, da pridemo do vrha - konca ceste, ter se na vrhu malo ustavimo, se poigramo, malo povadimo, in gremo nazaj. Baje se ravno na tem mestu zbira divjad, in da jih mi preganjamo predvsem s tem, da je na vrhu polulano od psov, in da se divjad tega boji. Saj sem hotela začeti nekaj v tem smislu, da se lahko sprehajamo kjer nas je volja, ampak ker je bil lovec RES prijazen, sem bila tiho, ter se strinjala z njim, da ne bomo gor več hodili.

A ima lovec res pravico, da ti zabrani dostop do nekje pač, ali nima ?

Mi ga bomo najverjetneje ubogali.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #68 : četrtek, 28.01.2010 : 16:25:02 »

branka, enako štorijo sem prav včeraj brala v Primorskih novicah, se ja pa zgodila pri nas v Slo Istri. Ko so pohodniki zadevo prijavili lokalni lovski družini so jim slednji odgovorili, da se to nikakor ne sme početi in da lovec nima pravice komurkoli svetovati, naj se ne giblje na določenem območju, ter da so tisti prav gotovo bili krivolovci...  Grin
Of course.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #69 : četrtek, 28.01.2010 : 17:01:17 »

Baje se ravno na tem mestu zbira divjad, in da jih mi preganjamo predvsem s tem, da je na vrhu polulano od psov, in da se divjad tega boji.

Če je to res (koliko "pasje" vonjave brez psa samega znemirjajo divjad ne vem), potem je kljub pravici, da tja kljub vsemu vseeno greste, morda vseeno bolje, da zaradi dobrobiti večjega števila drugih živali njegovi prošnji. oz zahtevi vseeno ugodite. Vsaj osebno vem, da bi v takšnem primeru verjetno upoštevala (ali pa vsaj zmanjšala pogostost obiskov).

Zemlja verjetno tudi od nekoga je in težko verjamem, da lahko lastniku prepove hojo po lastni zemlji...
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #70 : četrtek, 28.01.2010 : 18:52:14 »

S koruzo se futra divje prašiče, jelenjad in srnjad je pri nas prepovedano hranit, našo neavtohtona divjad damjaka je pa potrebno krmit, sam mislim da njega večinoma s senom. Res je fajn, da se živalim pozimi zagotovi mir pri hranjenju, sploh ker krmišča niso ravno na vsakih 100m in je brezveze živali vznemirjat, če lahk gremo kam drugam. Čeprav po drugi strani so pa že srne zelo navajene človeške družbe, pri nas se nam pasejo praktično na parceli od šestih zvečer do 7 zjutraj in vsakič ko gremo ven, odskakljajo 50m stran, malo počakajo in se vrnejo. Ter isti postopek vsakič, ko zaslišijo da se vračamo oz. ko smo že preblizu. Tud v gozdu ne zbežijo, ampak grejo sam na varnostno razdaljo
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #71 : petek, 29.01.2010 : 09:50:26 »

Če je to res (koliko "pasje" vonjave brez psa samega znemirjajo divjad ne vem), potem je kljub pravici, da tja kljub vsemu vseeno greste, morda vseeno bolje, da zaradi dobrobiti večjega števila drugih živali njegovi prošnji. oz zahtevi vseeno ugodite. Vsaj osebno vem, da bi v takšnem primeru verjetno upoštevala (ali pa vsaj zmanjšala pogostost obiskov).

Zemlja verjetno tudi od nekoga je in težko verjamem, da lahko lastniku prepove hojo po lastni zemlji...

Tudi jaz bom upoštevala. Saj gozd je dovolj velik  Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #72 : četrtek, 01.07.2010 : 22:00:49 »

Bo lovec ostal brez strelnega orožja?
Strel. Lovec je v lovu na lisice ustrelil rodovniškega psa. Lastniku plačal 4.000 evrov odškodnine. Lovec ni poznal novega zakona.

http://www.zurnal24.si/stajerska/bo-lovec-ostal-brez-strelnega-orozja-176354/clanek
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #73 : četrtek, 01.07.2010 : 22:01:20 »

Mhm, ni poznal... prav gotovo.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #74 : četrtek, 01.07.2010 : 22:56:37 »

Ne zamerit...ampak kaj je pes delal brez lastnika v gozdu?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines