mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.07.2024 : 11:36:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: mucek Gandhi
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: mucek Gandhi  (Prebrano 59901 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
avena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #210 : sobota, 17.04.2010 : 21:27:39 »

Čista lepota, oba  Kiss
Logiran
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #211 : nedelja, 18.04.2010 : 12:14:56 »

Res sta neverjetna lepotca oba. Pa tud fotograf ni od muh Smiley
Še mal potrpljenja - sigurno se bo vse porihtalo...
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #212 : nedelja, 18.04.2010 : 14:59:05 »

krasne fotke, wau!  Afro
Logiran
pipikus
rad pišem
****
Sporočil: 314


WWW
« Odgovor #213 : ponedeljek, 19.04.2010 : 20:31:57 »

Fotke super mački so pa sloh modeli
Logiran
Swoosh
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #214 : četrtek, 22.04.2010 : 08:59:13 »

Hej ...

Odkar smo se nazadnje oglasili, so se stvari obrnile na glavo. Sad

Gandhi se je očitno kar na lepem odločil, da mu družba več ne paše. In kako smo to ugotovili ... Pike sploh več ne povoha, tudi igrata/ravsata se ne več ... postal je zelo oblasten in vsakič ko prideva domov, je Pika skrita nekje v kotu, medtem ko se on veselo sprehaja naokrog. Očitno ji tudi na WC več ne pusti, ker se je zdaj že tretjič zgodilo, da naju je čakalo neprijetno in predvsem smrdljivo presenečenje na tleh ... sem bil tud priča, ko se je to zgodilo...
Pika se je čisto spremenila ... postala je plašna in kadarkoli je Gandhi v njeni bližini, zbeži stran ... na drugo stran stanovanja. Sad Zadnje čase neprestano mijavka, ponoči ne spimo ... skratka groza.

Poskušala sva jih tudi ločit ponoči, vendar ne pomaga. Stanovanje je enostavno premajhno in se sliši vso mijavkanje, poleg tega so naju opozorili tudi sosedi na mačje "dretje". Na to se sicer preveč ne oziram, ampak enostavno opažama, da to več ni to, kar je bilo sprva. Očitno bova morala Piko vrniti, pa čeprav nama je že zdaj ful hudo za njo.  Cry Cry Sva se trudila, da bi prepričala najine kolege, da jo vzameta k sebi v hišo, pa se nista odločila.

S punco sva precej upala, da se bosta razumela in ujela, vendar žal ne gre. Upam, da bo Pika vseeno našla kakšen prijeten dom.

Lp, E. Sad
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #215 : četrtek, 22.04.2010 : 09:32:31 »

Lepo prosim, postavita še en WC na drug konec stanovanja, preden vrneta Piko!!
Logiran
Swoosh
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #216 : četrtek, 22.04.2010 : 12:34:33 »

To pomeni, da lahko postavima WC v dnevno sobo zraven postelje, kjer spiva? Enosobno stanovanje s 45m^2 enostavno nima pogojev še za 1 mačji WC, čeprav sva o tem že veliko razmišljala. Poleg tega je stanovanje mansardno, prihaja poletje in prostori se hitro segrejejo, kar pomeni, da bodo vonjave še intenzivnejše ...  Undecided
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #217 : četrtek, 22.04.2010 : 12:46:43 »

vem, kako izgleda terorizirana mačka in zato tudi vem, da boli gledat v svojem domu muco, ki se s spuščenim repkom plazi po trebuhu in panično gleda čez ramo ob vsakem najmanjšem šumu. če se stanje celo slabša, potem hitro postane jasno, da takega življenja muci (pa tudi sebi) naslednjih 15+ let ne želiš.
pomojem tudi 2 wc-ja nimata kaj dosti pomagat, ker se na tako omejenem prostoru Pika enostavno nima kam umikat in bo Ghandiju povsod v napoto.

vmes je že izgledalo zelo spodbudno.  žal mi je, da ne gre.  Sad
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #218 : četrtek, 22.04.2010 : 12:49:52 »

pa še pripomba: glede na to, da so bila še za vikend poročila dobra (se skupaj igrata in lupčkata...), bi mogoče poskusili "potrpeti" še nekaj dni, če gre mogoče za prehodno obdobje. nabavite pištolco z vodo in Ghandija pošpricajte vsakič, ko je grd do Pike. mora mu biti jasno, da takega obnašanja ne bosta tolerirala.
Logiran
Swoosh
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #219 : četrtek, 22.04.2010 : 12:56:40 »

Nekako sva se odločila, da bova počakala še ta vikend, ker drugače je enostavno preveč pucat vsak dan drek iz tal. Undecided

Pri Gandhiju sva tudi poskušala z "prevzgojo" vsakič ko je grd do nje, ampak potem je še bolj grozno gledat dva mačka, "ki se s spuščenim repkom plazita po trebuhu."

Očitno je Gandhi pač najraje sam, kar so ugotovile že njegove skrbnice pred nama ... saj je bilo tud kaj napisanega o tem.

Za Piko pa nama je ful hudo. Punca je rekla, da je sploh več noče pogledat, ker ji je enostavno prehudo, ker bo verjetno morala it.  Cry Cry
Saj zato pa sva se trudila poiskat ji dober dom v najini bližini, da bi jo še kdaj pa kdaj videla ... Cry
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #220 : četrtek, 22.04.2010 : 13:07:53 »

sej ne vem, kaj bi ti še rekla. če ste prišli do točke, ko enostavno ne zdržite več...  Cry
Logiran
Swoosh
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #221 : četrtek, 22.04.2010 : 13:11:11 »

Marsikaj bi se še dalo zdržat, če bi stanovanje bilo malo večje ... ampak gledat Piko takšno kot je zadnje dneve ... to ni fajn. Saj si sama napisala, da veš kako je to.

Na začetku je bila razigrana, divja, cartljiva ... zdaj je pa vse to šlo ... neznano kam. Boji se mene in punce, čeprav se je prej veselo cartala pri nama in tud pri vseh obiskih, ki sva jih imela ...

Bomo vidli, kaj bo danes, ko pridem domov ...
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #222 : četrtek, 22.04.2010 : 13:22:56 »

ej, Swoosh - jst verjamem, da bosta naredila tko, kot bo za oba mačka najbolje. Kakšna odločitev, pametna na dolgi rok, kdaj tudi ornk boli - tko pač je. Tale tvoja zadnja pisanja res ni obetavno brat, lahko si tudi predstavljam, kako vam je v živo.
Ampak kaj, za vraga, se je neki zgodilo tamle enkrat vmes? Res je blo že videt kot začetek ene u ibr pocukrane limonade.
No ampak, kot sem rekla - za narest je tko, kot je za mačka najbolje. Za oba. Tako je moje osebno mnenje.
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #223 : četrtek, 22.04.2010 : 13:43:45 »

Zelo priporocljivo bi bilo poskuiti se z veckrat omenjenim Feliwayem in baldrijanom.
Pri nas so se pri zelo anksiozni muci ful ful dobro obnesle tablete navadne celadnice in baldrijana, ki jih lahko dobita pri Dorwest-u, ki macka pomirijo, ne pa tudi zadrogirajo, tako da ni zaspan ali odsoten. Vsake toliko casa dobi sicer popdke in je takrat zelo tezka, ampak se ze po parih dneh umiri.

Sicer samo vidva vesta kako resna je sicer situacija, a za muco je stresno tudi, ce mora spet menjati okolje in se navajati (nazaj) na druge zivali.

Poskusita, zgubiti nimata kaj, pomaga pa vse nasteto tudi v drugih situacijah, tako da lahko vse uporabljata tudi v prihodnosti pri Gandhiju, ce se s Piko res ne obnese. Vsekakor si noben ne zeli, da bo muca trpela....

Upam, da vam vseeno uspe cez vikend doseci napredek....



Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #224 : četrtek, 22.04.2010 : 18:16:58 »

Swoosh, tole ne bo prepričevanje v karkoli, samo moje izkušnje bi vama rada napisala.

Prostorsko smo približno na istem, stanovanje je majhno nekje 43 kvadrate. Ravsanje in predvsem teroriziranje se je začelo šele po mesecu in pol. Mislim, da ga je vzpodbudil nek nočni dogodek, kjer je Binko "prišel na okus", Pupa pa se mu je podredila. Ko se je to začelo, sem ju ponovno začela striktno ločevati, kadar ni bilo nikogar doma in tudi ponoči.  Vsako teroriziranje sem kaznovala z zapiranjem Binkota v kopalnico. Vmes je začela Pupa lulat na mojo posteljo. Pa smo prali in sušili. In Feliway je bil tudi nekaj mesecev v uporabi. Pupa je bila vsakič hvaljena in vzpodbujana, kadar se mu je vsaj malo postavila po robu.

Bila sem že odločena, da ju bom pač morala celo življenje ločevati, ker se lubici Pupi nisem več mogla odreč.

Sčasoma so se stvari unesle. Nista bila in tudi ne bosta nikoli takšna prijatelja, da bi se umivala in cartala, sta se pa navadila en na drugega in se skupaj igrala.

Hočem povedati predvsem to, da se včasih pri mačkih zadeve popolnoma obrnejo. Pri nas so se toliko, da sem si umislila kar še tretjo, Drejko. In tudi sedaj ne gre brez težav, ampak vem, da bo čas naredil svoje.

Nikakor ni kar za obupat. Če pa res ne gre in ne gre, potem pa je seveda treba narediti tako, da je za muce najbolje.
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: mucek Gandhi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines