mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 14:25:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kupujemo psička
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kupujemo psička  (Prebrano 22646 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #45 : četrtek, 22.01.2009 : 09:32:20 »

Meni so uibr dobre tiste zgodbe o čuvajih, ki so lopove spustili noter in jih nato do prihoda lastnika niso spustili ven. So se v enem primeru celi izmenjavali in čuvali na izmene do prihoda lastnika Shocked Cheesy Grin Grin.
Te so mi res hude... take, mal žleht Roll Eyes
Osebno pa čuvajev ne maram in mi ta kvaliteta pri psu ni zaželjena Smiley.

Kar se pa otrok tiče, mi je pa idealen tisti pes, ki ni preveč neroden in divjaški, da jih pomotoma ne pomendra, ki pusti otroku vse in se v primeru preveč zoprnega otroka umakne Kiss Kiss, ne pa da se brani .... Tak flegmatik Smiley

Itak pa je to stvar osebne izbire Wink
Logiran
pičika
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #46 : četrtek, 22.01.2009 : 10:50:53 »

artemida, mejnega ovčarja   Cheesy  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.394


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 22.01.2009 : 11:16:37 »

Uh, PETIT, nemški kratkodlaki ptičar in bokser Grin Wink

Sam najbolje ves, da je pticar lovec in glede na to, da nimam pojma o pticarjih, ves o njem zagotovo vec ti Wink, predvsem za kaj ga bos rabil, oz. kaj bos z njim delal.

Lahko ti pa napisem za bokserja, da zna bit storast do otroka (ne nalasc, temvec taka je njegova narava - hiperaktivec, poln sam sebe in on vedno v ospredju). Biti moras ZELO dosleden takoj od samega prihoda mladica. Glede na neizmerno zivahnost in kilazo lahko racunas, da bo pri bokserju veliko dela z umiritvijo, saj pri tako majhnem otroku in mladicu lahko racunas, da ga bo v razigranosti veckrat podrl. Vecinoma so bokserji precej tolerantni do otrok, vendar je kljub temu treba prepreciti stalno tezenje otroka psu, kot pri vseh pasmah. Treba je paziti tudi pri igracah (mnogo bokserjev je posesivnih, ce jih ne naucimo drugace), nauciti ga cim prej, da mu tudi otrok lahko kaj vzame iz gobca ...
Skratka, sama vidim vas zelo velik vlozek v takojsnjo vzgojo tako enega kot drugega: bokserja in otroka, ce zelite, da bo sobivanje brez hujsih pretresov. Bokser je pac ves dan razigran, otrok pa vecinoma tudi in nadzor je ves cas obvezen. Ce boste bokserja in otroka uspeli uciti in nauciti, kako brez tezav sobivati, kaj se sme in cesa ne, je to res krasen pes ob otroku, ce pa vam eden ali drugi uide z vajeti Smiley, boste rabili ves cas neposreden nadzor nad njim in otrokom.
Tudi to moras vedeti, da je bokser otrok celo svoje zivljenje, je energijska bomba, ki ne bo dal miru ves dan, zvecer pa padel na lezisce in do zjutraj nabiral moci za nove izzive in zmage. Pri bokserju moras tudi pricakovati vecno tehtanje, kdo bo koga - preizkusa ves cas, kje so tvoje meje, kdaj te lahko spravi do popuscanja Grin. Vedno je treba biti res dosleden, pravzaprav morajo biti dosledni vsi clani druzine. Treba mu je ze na zacetku povedati, da je njegovo mesto zadnje na lestvici, torej ne pred najmanjsim otrokom in ne pred nikomer drugim. Na lestvici pa se bo poskusal povzpeti visje vse svoje zivljenje.

Srecno pri odlocitivi Wink
Logiran

lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #48 : četrtek, 22.01.2009 : 13:02:59 »

Hej,PETIT,kaj pa je sedaj to?A boš iz goničev prešaltal na ptičarje in službene pasme?
LP Tjaša
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #49 : četrtek, 22.01.2009 : 13:44:30 »

 Tako ja Hubi na ptičarje je treba prešaltat Grin...... končno te je pamet srečala Grin Wink

 jaz predlagam " gordon setra" Wink.....   lahko vam ga še na preiskus dam za kakšen teden Cool


Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #50 : četrtek, 22.01.2009 : 16:56:48 »

Ma ne ne! Smiley Ne bo nič s ptičarjem, ker je cela znanost, da ga pripraviš na PNZ, jaz pa sedaj nimam lih cajta s psom po polju tekat in krepane fazane nosit gor pa dol. Rabim psa s katerim lahko gre na sprehod cela družina. Bi pa bil, če bi ga vzeli, že peti ptičar pri naši hiši. Jaz sem shodil ob enem izmed njih in bi bil vesel, če bi tudi moja hči.
Vidiš...tako lovec pristane pri službeni pasmi, ker odgovornim pač ne moreš dopovedat, da kvasijo neumnosti in uničujejo lovsko kinologijo. Eden najbolj zagretih in med najuspešnejšimi lovskimi kinologi bo tako pristal pri bokserju Grin
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #51 : četrtek, 22.01.2009 : 20:17:25 »

Psi primerni za otroke so po moje tisti, ki niso premajhni, da jih otroci pomendrajo, imajo visok prag bolečine in so igrive narave. Pa seveda pravilno vzgojeni. Ob pravilni vzgoji psa in otrok je dejansko lahko vsak pes družinski.

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #52 : četrtek, 22.01.2009 : 20:24:55 »

Ma ne ne! Smiley Ne bo nič s ptičarjem, ker je cela znanost, da ga pripraviš na PNZ, jaz pa sedaj nimam lih cajta s psom po polju tekat in krepane fazane nosit gor pa dol. Rabim psa s katerim lahko gre na sprehod cela družina. Bi pa bil, če bi ga vzeli, že peti ptičar pri naši hiši. Jaz sem shodil ob enem izmed njih in bi bil vesel, če bi tudi moja hči.
Vidiš...tako lovec pristane pri službeni pasmi, ker odgovornim pač ne moreš dopovedat, da kvasijo neumnosti in uničujejo lovsko kinologijo. Eden najbolj zagretih in med najuspešnejšimi lovskimi kinologi bo tako pristal pri bokserju Grin

Najprej čestitke za naraščaj Cheesy
Boksar je  pa med delovnimi itak najbolj cool pes Smiley, kar se pa lova tiče.... pa  ne vem kaj te moti , tako ali tako se je boksar sposoben vseh traparij naučit, pa da ne bi bil uporaben še za lov  Grin... če se bo kdo kaj vsajal od tazelenih, rečeš da je vižla , mal se je pač v šipo zaletu, pa kaj pol Grin.  kolkor poznajo pasme ti bojo itak peljali Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #53 : četrtek, 22.01.2009 : 22:04:09 »

 Grin Grin Grin
Modeli....
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #54 : petek, 23.01.2009 : 10:43:40 »

Eko, se še sama vklopim v to debato. Artemida, po vašem ožjem izboru bi si jaz kupila srednjega šnavcerja - znajo biti "čuvaji", dajo glas, drugače pa je šnavcer izredno nežen, ljubeč do vseh družinskih članov, učljiv in še ena mega stvar - DLAKA MU NE ODPADA temveč se jo trima.
Se mi zdi, da je to zelo pomembno, ker potem namesto neprestanemu sesanju, lahko ta čas nameniš psu in družini.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #55 : petek, 23.01.2009 : 14:55:35 »

Meni so uibr dobre tiste zgodbe o čuvajih, ki so lopove spustili noter in jih nato do prihoda lastnika niso spustili ven. So se v enem primeru celi izmenjavali in čuvali na izmene do prihoda lastnika Shocked Cheesy Grin Grin.
Te so mi res hude... take, mal žleht Roll Eyes
Uf, to zgodbo sem pa jaz slišala če za ene 5 različnih pasem..ista zgodba, samo pasme se menjajp. Najnovejšo sem izvedela včeraj, glavna akterja sta bila Kavzakca. Enkrat drugič Nemške doge..
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #56 : petek, 23.01.2009 : 15:52:06 »

to zgodbo sem jaz slišala za Dobermana.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #57 : sobota, 24.01.2009 : 20:41:35 »

Jaz pa za rotvajlerje Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.394


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #58 : sobota, 24.01.2009 : 20:52:16 »

Hm, verjetno PETIT ne nacrtuje vecje stevilo psov, skoraj zagotov pa ne nacrtuje, da mu bodo psi v sahu drzali tatove Grin

PETIT, na bokserja se lahko pri cuvajstvu zaneses v toliko, da bo zagotovo (gromko) zalajal, ko bo kdo prisel, potem pa bos veliko svoje energije (vsaj v prvih letih) usmerjal v vlacenje svojega psa iz narocja obiskovalcev. Bokserjeva zivljenjska zelja namrec je, da vsem obiskovalcem zleze na vrh glave Wink Smiley

Moje izkusnje, hehe. Res je pa, da nimam izkusenj s tatovi, zato ti ne morem povedati, ali bi umeril kaksne hlace. Nas samec jih je postarju. Ta pa itak ne spada ne med obiskovalce in ne med tatove Tongue
Sicer je pa glas bokserja za zaprtimi vrati tako prepricljiv, da ne verjamem v korajzo nepovabljenih obiskovalcev.
Logiran

Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #59 : nedelja, 25.01.2009 : 10:08:39 »

Bom se jaz piskrcek pristavila in malo mesala strene  Grin

Kaj pa ce bi razmisljali o kompromisu?
Cirneco dell'Etna

Za gospoda Petit:
- je vsestranski lovski pes, ceprav z njim v nasih logih ni dovoljeno loviti
- ima kratko dlako kot bokser
- zelo hitro se uci (tudi neumnosti  Grin )
- njegova sposobnost komuniciranja je res neverjetna

Za gospo Artemido:
- izredno dober druzinski pes, ki ti ne spleza na glavo, ampak zleze pod kozo
- cuvaj v smislu glasnega opozarjanja na prisleke; zna pa tudi hlace pomeriti, ce je kdo ekstremno vsiljiv
- zivahen in igriv; z vsemi stirimi tackami pa se prepusti razvajati do onemoglosti

Ostalo:
- je samostojna osebnost, ki ne potrebuje neprestanega vodenja in usmerjanja
- zdrava pasma
- otroci so njegovi partnerji v igri, vendar zna postaviti meje in se vedno umakne, ce ima dovolj ali postanejo otroci malce prevec vsiljivi (to lahko napisem, ker vem, da bosta poskrbela za pravilen pristop otrok do zivali)
- potrebuje svojo dekico in povstercek v hisi, kar pa ne zavzame veliko prostora

Ta pes bi bil idealen za vas, ker oca znajo poskrbeti za pravilno usmerjanje njegovega lovskega nagona in ucenje pravil lepega obnasanja, mati za razvajanje in crkljanje, otroci pa bodo imeli partnerja v igri in idealnega ucitelja za spoznavanje pasje nravi.

Res je, da bo malo posmeha s strani sosedov, ker bo peso pozimi v mrazu potreboval plascek (nima podlanke), ampak se bodo ze navadili.  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kupujemo psička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines