mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 03.07.2024 : 12:36:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Jaka se predstavlja
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jaka se predstavlja  (Prebrano 144870 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #510 : sreda, 21.11.2012 : 13:17:15 »

Če je borelija, nič ne pobegne, ostane za zmeraj, na žalost. Je pa ravno to nujno potrebno zdraviti, ker je izid lahko sicer tudi smrten. Na izvide čakaš skoraj 14 dni.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #511 : sreda, 21.11.2012 : 13:19:09 »

Če je frka, se da dobiti izvide tudi hitreje Wink.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #512 : sreda, 21.11.2012 : 13:24:48 »

Priznam, da ste me z odgovori in svojimi izkušnjami kar en mal prestrašili, ampak to jemljem kot dobronamerno. Wink
Iz službe se vračam po 16.uri, pa bom videla, ali je danes stanje kaj drugačno ali je isto kot včeraj.
Sanco1a - bolečina je v zapestju....kar Jaka da jasno in glasno vedet. Ko mu tačko malo pomigam oz.jo primem na točno določeno mesto v pegibu zapestja, takrat zatuli.

Je pa omenil vet še eno možnost in sicer bi lahko bila počena kakšna kostka v zapestju, kar bi se bolj natančno videlu po opravljenem CT-ju.
Menda so v zapestju dokaj drobne kosti in na navadnem rentgenu se lahko kaj takega spregleda. Undecided

Mal v hecu in mal zares - je rekel vet, da je Jaka medicinski nepojasnjem fenomen. Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #513 : sreda, 21.11.2012 : 13:33:07 »

Jaz sem, kot Sunny Day, omenila samo še eno možnost, ki je pri vseh slovenskih psih verjetno najpogostejša, ko gre za težave z gibanjem,  pa je nekateri veti še vedno ne jemljejo dovolj resno. Mene so tri dni pošiljali s psom na nevrološke in ortopedske preglede, čeprav sem že od prvega trenutka trdila, da so klopne (itak, baba histerična, vsak, ki samo stopi čez vrata, se že dere, da so klopne, so mi rekli). Ko so prišli pa testi, so pa oni zagnali totalno paniko.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #514 : sreda, 21.11.2012 : 13:48:27 »



bejba jaz bi tudi šla tole testirat za klopne. in to čimprej. če bi bilo zlomljeno, ne bi bil tako podrt (vsaj po moje).

pokliči vet-a in se zmeni še za danes. škodit ne more. držim pesti in bejbe vse tačke, da ni nič hujšega.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #515 : sreda, 21.11.2012 : 13:49:59 »

Se strinjam z natis!
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #516 : sreda, 21.11.2012 : 19:22:17 »

Ko sem prišla iz službe, je bil Jaka čisto bp.....tak, kot ga poznam.  Cheesy
Pa sem iz previdnosti (in malo strahu Huh) poklicala veta in mu povedala, kako se je včeraj obnašal.
Takole mi je rekel - včeraj je bila najbrž reakcija na injekcijo......dajmo ga opazovat kak dan ali dva, pa da vidimo kaj se bo izcimilo. Glede na to, da je danes čisto ok, ne bi delali panike, če pa se znaki potrtosti in slabe volje ponovijo, pa naj ga le pokličem oz.pridem na dodatne preiskave.
Malo prej je z velikim užitkom pojedel svoj današnji obrok, tudi pije zadovoljivo. Wink

Mogoče pa imam res nadpovprečno občutljivega psa (no ja, ko je cepljen proti steklini, ga še 2 dni boli tisti predel, kjer dobi pikico Tongue).
Držite pesti in tačke, da ostane le pri tem.
Hvala vsem za nasvete. Smiley

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #517 : četrtek, 22.11.2012 : 23:49:41 »

Držim pesti za Jakata da bo še naprej ok.  Smiley
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #518 : ponedeljek, 26.11.2012 : 21:58:37 »

Spet se javljamo.
Teste na klopne nismo delali, ker naš vet pravi, da Jaka nima tistih "ta pravih" znakov za klopne in da mi ne želi po nepotrebnem jemati denarja. (mi je všeč in upam, da je test res nepotreben Smiley).
Tablete sem mu dajala od torka do včeraj - to pomeni 5 dni, danes pa je Jaka spet imel bolečine. Sad
Vendar danes ne boli zapestje, ampak višje v rami. Šla spet do veta (ki mi bo počasi kafe skuhal, če bom tolk pogosto tja hodla Tongue), ga je pretipal, opazoval in spet pretipal.......Jaka je en čas ležal v ordinaciji, nato se je počasi začel sprehajat.....ga je spet pretipal........v ordinaciji sva bila 40 minut in doktor je priznal, da se mu ne sanja kaj bi lahko bila.  Huh
Povedal je le, da izključuje poškodbo, revmo, artritis, klopne, tudi živc naj ne bi bil kje stisnjen......torej ostane nič več sploh Huh.
Naslednje 3 dni sva še na tabletah.
Jutri moram veta poklicat v vsakem primeru in mu poročat o situaciji.
Je reku vet - ni me sram povedat, da nimam pojma kaj bi lahko bil vzrok, vem le kaj ni.
In ker mu zaupam, bom držala pesti te tri dni, prav tako sem rekla vetu - in da upam, da se ni vidimo nič prej kot naslednje leto, ko bo čas za cepljenje proti steklini. Cheesy

Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #519 : torek, 27.11.2012 : 07:26:52 »


ne bit huda, samo jaz ne bi dajala psu tablet proti bolečinam kar tako brez, da vem kaj mu je.

ali bi hotela, da mi ga preslikajo (rentgen, UZ) ali bi dala kri na preiskave ali .... NEKAJ ... ne bi čakala. lahko je jaka občutljiv (ma saj je desc, itak so vsi ene mevže  Grin) ampak vseeno. nevem no, tako je moje mnenje itak je pa od tebe odvisno kaj in kako ... pojdi vsaj še po eno mnenje. ne, da ne zaupaš svojemu vetu ... ampak ... ne vem, jaz bi šla.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #520 : torek, 27.11.2012 : 09:21:27 »

ne bit huda, samo jaz ne bi dajala psu tablet proti bolečinam kar tako brez, da vem kaj mu je.

ali bi hotela, da mi ga preslikajo (rentgen, UZ) ali bi dala kri na preiskave ali .... NEKAJ ... ne bi čakala. lahko je jaka občutljiv (ma saj je desc, itak so vsi ene mevže  Grin) ampak vseeno. nevem no, tako je moje mnenje itak je pa od tebe odvisno kaj in kako ... pojdi vsaj še po eno mnenje. ne, da ne zaupaš svojemu vetu ... ampak ... ne vem, jaz bi šla.
Prav vesela sem za mnenja, ki mi jih kdorkoli poda.......ne vem sicer, če lahk tu gor pišem, ampak midva z Jako hodiva k dr.Matku in kolikor sem seznanjena, bi naj bil izreden veterinar.
Rentgen bil 2x narejen - bp, kri smo vzeli za tisto klasično preiskavo, ki je gotova v 5 minutah - bp, pri revmi bi naj bila oteklina - je nima, res je, da zna bit Jaka ful občutljiv, ampak tako zelo pa spet ne. Sva se glede tega tudi z vetom pogovarjala in je rekel, da take bolečine in takega počutja ne bi mogel pes zaigrat.

Naj povem, da Jaka ni pes za v krilo - pač ga tega nismo navadli in je ves nesrečen, če ga kdaj želim imet v naročju in cartat......zdaj, ko ga boli, pa se on sploh ne sekira - bi mi preležal v krilu cel dan, če bi blo treba.  Wink
Pa ko ga v očke pogledam, vidim, da ni vse ok.

Sem se tudi glede tablet pozanimala- dajem mu Rheumocam, ki so v osnovi namenjene za  zdravljenje kroničnih (dolgotrajnih) kostno-mišičnih obolenj in akutnih (nenadnih in kratkotrajnih) bolezni, npr. zaradi poškodbe.
Pa tudi vet je rekel, da niso močne in jih lahko dobiva 10 dni, več pa ne.

Danes, ko sem se zbudila, je bil spet ves otožen. Undecided Ni vstal, na potrebo sem ga morala nest, na kratko se je polulal in stopil pred mene ter me milo gledal v stilu "a bi ti mene nesla nazaj domov"?

Dajte mi prosim vsi tisti, ki ste malo večji poznavalci, povedat, kakšni so pravzaprav znaki za za klopne?
Moj vet pravi, da Jaka nima "pravih znakov"........ jaz pa tudi ne bi rada bla preveč "pametna" in ga učila kako in kaj, pa kolikor vem, preiskava tudi ni ravno poceni.
Preden ga "prisilim", da opravi tako preiskavo, bi se rada malo bolj pozanimala.
Ker pa že res ne vem več, kaj je lahko narobe. Undecided
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #521 : torek, 27.11.2012 : 12:50:26 »

Morda me kdo popravi, a najbolj splošni znaki, ki jih pes na oko oddaja, so šepanje brez očitnega razloga ( seveda razlog obstaja, a to ni udarec, poškodba kože ali kaka druga mehanska poškodba), lahko tudi izmenično šepanje, zdaj na eno, zdaj na drugo nogo, utrujenost, pogosto tudi apatičnosti in/ali nespečnosti. Psa boli glava, a ti tega ne more povedati, lahko pa po obnašanju sklepaš, saj svojega psa poznaš in veš, kdaj odstopa od normale. V telesu se dogajajo spremembe, pogosto vidne na krvi, je pa odvisno, na katero od klopnih bolezni bi testiral pozitivno.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #522 : torek, 27.11.2012 : 13:01:48 »

Potrjujem "seznam" MaksiMaše. Znajo bit zahrbtne in so lahko tudi "nepravi" znaki. Jst bi do zdaj že imela rezultate, če sem iskrena. Pa tale apatija mi tudi sploh ni všeč.  Undecided Kaka podrobnejša krvna analiza mogoče, da bi videli, kakšno je stanje notranjih organov?
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #523 : torek, 27.11.2012 : 13:22:44 »

Bolj kot ne ima Jaka skoraj vse znake iz seznama, ki ga je MaksiMaša spisala..... Undecided
Odločitev je padla - grem popoldan k vetu in bom "tečna" tolk dolgo, da bojo nardili dodatne teste.

Šepa sicer ne, ampak se hitro utrudi pri hoji. Sprehod traja le 5 minut, pa se dečko že ustavi in čaka, da ga nesem.
Pa danes, ko sem ga nesla ven, sem imela občutek, da ga boli celo telo - tako kot pri ljudeh, ko nas vse boli, kadar imamo npr.vročino.  Huh

Ne me narobe razumet, ampak čudno se mi pa vendarle zdi, da moram jaz biti tista, ki zahtevam dodatne preiskave.......saj zato so veti, a ne?  Huh

Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #524 : torek, 27.11.2012 : 13:29:16 »

Ti si ambasadorka svojega psa ... Problem je, ko/če ne vemo, kaj bi bilo pametno še vprašat/naredit. Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Jaka se predstavlja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines