mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 20:09:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad na mojega psa  (Prebrano 57311 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #180 : sreda, 02.08.2006 : 18:51:03 »

Hm ja...sej na zacetku je tudi na nas samo od dalec lajal in si ni upal na cesto... Zdaj pa ko smo s kolesom pa pritece za nami in od odzadaj napade ter ugrizne mojega psa. Sej ce sem peske ze poracunam s kriljenjem in kricanjem s taksnimi in drugacnimi cucki, na kolesu pa sem na zalost nemocna.
Nanook hvala za razlago... Smiley a pol poznas tudi tibetanske spanjele iz prisnikove?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #181 : sreda, 02.08.2006 : 19:09:36 »

Kaj pa ce gres dol s kolesa in tisti del prehodis? Ne vem no, upam da zrihtate. Zna bit pesjan kar nadlezen, ampak (do mene in malcka) cisto neskodljiv.

Ja, poznam tibetanska spanjela, en je crn z ozigi, drugi pa svetel. Saj mislis tedva? Vecinoma je ignoriranje obojestransko.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #182 : torek, 05.09.2006 : 21:47:29 »

Mel kako se sedaj zgodba nadaljuje pri tebi?

Kako pa je z vama? Počasi celita rane, tako fizične kot psihične?



Pozdravcek

Nina
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #183 : torek, 05.09.2006 : 23:16:55 »

Pa, kaj naj rečem...Zadeve se premikajo, čeprav počasi Roll Eyes Ampak, jaz pravim glavno da se.

Sama še vedno zdravim poškodbe, z Orijem nama pa sprehodi niso nekaj lepega. Žal. Psihično se težje pobiram. Pa tudi Ori se še vedno na veliko izogiba psom. Sprehodi ga ne mikajo več, sploh. Mene pa tudi ne.

Upam, da bom lahko kmalu napisala, da je zadeva že na Sosišču.

Lastnica psa je seznanjena zdaj že res z vsem. Nikoli ni vprašala po počutju, stanju, poškodbah...prejela nisem nobenega opravičila, ničesar.

lp,
Diana
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #184 : sreda, 06.09.2006 : 10:12:14 »

Drži, se Mel! Počasi, a sigurno bosta tudi vidva postala bolj sproščena.

Me pa nič ne preseneča, da se lastnica tistega psa ni opravičila. Verjetno se dogodka sploh ne spomni, glede na njeno stanje...
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #185 : sreda, 06.09.2006 : 10:17:06 »

Mel, pa menda nisi pričakovala poleg vsega še opravičila.
Lep ozdrav tebi, tvojemu fantu in seveda en velik Aishin hoooouuuuw hoooooooooooouuuw tvojemu sončku.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #186 : sreda, 06.09.2006 : 10:29:25 »

Saj vem, da sem optimist, ampak jaz sem res pričakovala vsaj opravičilo. Huh Zgleda, da nisem za na ta svet Wink Jaz pač nisem tak človek in ne bi mogla živet z mislijo, da sem nekomu storila nekaj slabega (če to stori moj pes, je enako kot da sem storila jaz). Mene bi to "požrlo".

Trenuno imam občutek, da so meni spehodi za vedno zapisani...upam, da se močno motim.

Drugače pa hvala vam punce! Smiley

LP, Diana
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #187 : sreda, 06.09.2006 : 10:57:02 »

 Cheesy  Cheesy  Cheesy Ne bit tak pesimistična.

Poglej raje, kakšen sonček se dela zunaj, vsaj pri nas v Laškem je tako.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #188 : sreda, 06.09.2006 : 15:45:46 »

Saj ves kako pravijo...čas celi rane!
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #189 : sreda, 13.09.2006 : 12:17:00 »

Tudi mi smo včeraj doživeli napad podivjane lastnice dveh psov.
S kolegico sva se sprehajali s tremi kosmatinci (rotijka, tibetanska terierka in nemški ovčar), vsi trijje na fleksijih, skratka pod nadzorom, kot že ničkolikokrat sva srečali dekle z dvema spuščenima psičkama (staford ali nekaj takega) Lastnica najman 50 m za spuščenimi psičkami. Kolegica ji ponovno tuli naj pripne pse, ker se z najinima psičkama ne razumejo. Ker so psice že čisto blizu, spustim NO ja v ospredje (zanimivo, da se se z tema dvema damama razume, če je sam, drugače pa brani svoje kardelo) in so skočili drug v drugega. Saj je bilo grdo, vendar ne nevem kako krvavo, sama sem kontrolirala No, da ni katere preveč zagrabil, a sem mu dala možnost, da se oz. da nas brani. Lestnica se približa, jaz odvlečem No, rotijka se razburja, TT debelo gleda kaj se dogaja. Lastnica pa namesto, da bi prijela svoje pse, začne pobirati kamenje po tleh in zaluča najprej proti kolegici, nato še proti meni, gre proti kolegici , stresa psovke, nama grozi, tuli,...opazi, da ima kolegica prosto roko zato navali name ( v vsaki roki sem imela enega psa. Se zakadi vame, bum tresk po glavi, mi strga očala z glave. Pa spet in spet. Sploh se nisem imela časa in možnosti branit. Samo za mojo TT me je skrbelo, ker je bila pod mojimi nogami živa kopica renčečih psov in se je ena od psic že zaganjala vanjo in jo držala za dlako: Hvala NO, da je bil zraven in je posredoval, kolikor sama nisem mogla odriniti  nadležnih psic, po meni je pa padalo. Kolikor sem lahko sem branila TTjko. Ko sem zavpila kolegici naj pokliče policijo, je čarovnica med vreščanjem odivjala in se na poti domov znesla še nad kolegičinim avtom (razbita zadnja šipa - seveda je pa nisva videli, ker sva imeli avte parkirane za vogalom.  Policija prišla, danes damo ovadbo, včeraj sem bila pri zdravniku, ..., skrbi me za NO, ki je doma (ni moj,a  skrbim zanj) v bljižini te trape, da se ne maščuje njemu, ker očitno je sposobna vsega. Mislim pa folk je na splošno odtrgan. NO ima le eno ranico na glavi - smrčku, jaz imam buško, rano na obrazu,vrat in rama, ter glava , ker imam zasilna očala z slabšo dioptrijo, me bolijo . Sploh pa je razljuknjana naša psiha. Upam, da drži Nincin10 nasvet in čas celi vse rane.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #190 : sreda, 13.09.2006 : 12:23:06 »

Bela Tisa do konca! Takoj odvetnika nabavit, rane pofotografirat, vse dokumentirat, dobit uradno zdravniško poročilo o poškodbah.

Ljudje so res podivjani. Treba bo tisti solzilec nabavit!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #191 : sreda, 13.09.2006 : 12:47:59 »

BELA Tisa obvezno pojdi do konca!!

1. Pridobi poškodbeni list (če prav razumem, ga že imaš?) in seveda tudi tvoja kolegica!
2. Podajta obe prijavo na Policijo
3. Slikajte vse!! (poškodbe vas in psov, vozila...)
4. Pridobite poročilo veterinarja za pošjkodbe NO-ja
5. SAMI podajte prijavo tudi na VURS

Predvsem pa - ne dopustite, da gre zadeva mimo. Ta napad se bo zagotovo ponovil, saj so lastniki več kot očitno neodgovorni! Vendar so v naslednjem napadu lahko žrtve mrtvi psi in hudo poškodovani lastniki. Predstavljaj si, da bi bile ve brez NO-ja, samo s TT-jem?!

Zelo mi je žal, da ste morali to doživet. Bogi kosmatinci! Želim vam čimprejšnje okrevanje, če rabite kakršnokoli pomoč, nasvet...pa povejte.

lp,
Diana
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #192 : sreda, 13.09.2006 : 12:51:37 »

Še nekaj, dan pred tem je kolega sporočil, da sta se psički zaganjali v njegovo družino, najprej v ženo z malim otrokom v naročju, in nato renčali še vanj ker je držal svojo psičko, do kontakta ni prišlo. Lastnica je psa končno ujela, privezala se le opravičila in šla naprej. Včeraj pa spet!. Ampak kakšna reakcija. Svojih psov tudi pregledala ni, če sta poškodovana. Ne pomaga nama pa veliko, da sva oba s kolegom pravnika, saj je dama študentka brez dohodkov z očetom samohranilcem. Pa vzemi tam kjer ni, če lahko. Bova pa oba podala ovadbo, prič imava dovolj, ko me le nebi skrbelo, da se ne bi znesla nad NO, njegov lastnik pa ne vidi nevarnosti, idiot in psa noče spraviti kam na varno (sedaj je na prostem za ograjo in je lahka tarča!  
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #193 : sreda, 13.09.2006 : 13:21:06 »

Pes bo šel vsaj v register nevarnih psov. In se ga bo ob ponovnem napadu obravnavalo resneje.

Naj podata pisno izjavo tudi kolega in njegova žena!

lp,
Diana
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #194 : sreda, 13.09.2006 : 13:28:17 »

Kolega, bo podal ovadbo, žena pa izjavo.
Hvala Mel, počutim se zelo slabo, pa v mojem primeru še ni tako hudo, kot je bilo pri tebi, tako da si ne predstavljam, kako si se morala šele ti počutiti.
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines