mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 20:21:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad na mojega psa  (Prebrano 57261 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #105 : ponedeljek, 12.06.2006 : 09:22:56 »

Treba se je vprašati, zakaj je pes agresiven. Se je res že rodil agresiven? Močno dvomim. Takih je zelo malo. Če živi s pijanci, je že od majhnega pod hudim stresom, zraven pa se ni bil deležen prave vzgoje. In rezultat - zelo nevarna, tempirana bomba.

Benti, bi bilo res treba uvesti animal cops in par ljudi v čuzo spravit...
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #106 : ponedeljek, 12.06.2006 : 09:32:31 »

Tudi jaz se strinjam s Kalsang, vsak primer ima svoje razloge in značilnost. Enkrat gre za nesrečo, drugič za protinapad, tretjič zato ker brani lastnika, pa svoj teritorij. Le da je v tem primeru sodu izbilo še to, da ga .... lastnica ni mogla obvladat. Mogoče bi bilo v primeru, da bi bilo srečanje kdaj drugič, vse čisto normalno.

Glede lajanja na pijane ljudi pa še moja izkušnja (enkrat sem že napisala). Aisha ponavadi ni alergična na kakšnega pijančka, ki se majavo premika okoli bloka. Ne, z balkona laja na ljudi, ki so lahko v tistem trenutku popolnoma trezni, jih pa osebno poznam in vem, da v primerih, ko prestopijo določen alkoholni prag postanejo izredno nasilni - predvsem doma.
Ne vem, Aisha je prišla v zavetišče pri dveh mesecih, morda je imela kakšno slabo izkušnjo. Ampak interesnatno, tudi moj doberman Arh, ki pa je k nam prišel naravnost iz legla, ni reagiral do takšnih ljudi popolnoma nič drugače.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #107 : ponedeljek, 12.06.2006 : 09:47:52 »


Da ne bomo samo razpravljali o napadih, slučajno soupada s to temo, ker govorimo o bokserju. V sosesko se je nedavno preselil mlajši par, ki si je privoščil bokserja belina. Aisha ga je takoj sprejela za svojega prijatelja, sta približno enake velikosti le da je on za "par kil" lažji. Pa popolna razlika v barvi seveda, kot da bi gledal zaščitni znak wiskija Black and White.
Je pa najbolj simpatičen takrat, ko pokaže spodnje zobe in dvigne spodnjo čeljust zraven pa Aishi nameni neopisljiv pogled s tistimi rdeče obrobljenimi očmi.
Sicer pa oba lastnika zelo lepo skrbita zanj, mislim da je opravil že malo šolo, da o pobiranju njegovih iztrebkov in dosledni uporabi povodca sploh ne govorim.

Da pa lahko ima pes, ki je daljčasa živel v družini z nasiljem, težke posledice, verjamem. Konec koncev, če nasilneži  pretepajo ženo in otroke, je bil kakšne brce najverjetneje deležen tudi pasji član.

Vsem LP
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #108 : ponedeljek, 12.06.2006 : 18:26:15 »

berem in sem zgrožena... upam, da boste kmalu vsi okrevali in ''predelali'' travme.

strašno lepo se mi zdi, da je tvoj fant tako odreagiral. še dobro, da ste bili v tistem trenutku skupaj...

stoprocentno podpiram stališče, da je v takih primerih treba pritisniti na pristojne, da ukrepajo. sicer ti še vedno ostenjo mediji. na tvojem mestu bi šla do konca, kajti s tem se zavzemaš tudi za vse tiste pse, ki bodo nekega dne šele prišli pred nos tega bokserja. in pred nos vseh ostalih psov, ki si jih bodo ti neodgovorneži morebiti omislili v prihodnosti.

imam pa vprašanje, čisto praktične narave: kje je prišlo do tega napada? oz. bolje: v katerem naselju ali soseski stanuje ta bokser? (morda ste že kje napisali, pa sem spregledala.)
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #109 : ponedeljek, 12.06.2006 : 18:40:15 »

Sara to se je zgodilo pri nas v Kosezah. moja mama (Zdenka) je ta gospa, ki se je javila na sosednjem forumu, ker se je že srečala s tem psom... še dobro, da je bila takrat lastnica tega psa dokaj trezna, da ga je še pravočasno privezala na ulično svetilko, ker drugače bi bili mi brez naših dveh kosmatincev  Undecided 
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #110 : ponedeljek, 12.06.2006 : 19:01:26 »

V kolikor kdorkoli od vas pozna ali ve za primernega odvetnika, vas prosim, da mi to sporočite. Hvala.

sarabenji, ja se strinjam, gre se tudi za vse ostale kužke...da se jim ne zgodi isto, kot mojemu Oriju.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #111 : ponedeljek, 12.06.2006 : 21:04:49 »

Citat
gina1 ali je to kaj vazno,če je bokser rodovniški?
V kolikor je bokser rodovniški, bi obvestila vzreditelja v kakšnih rokah je "njegov" pes, saj zgleda, da to ni bil osamljen primer in da je lastnica totalno neprimerna, neodgovorna in svojim početjem škoduje okolici in nenazadnje psu samemu.
Mel - ti na ZS javim kontakt odvetnika, ki je v svoji praksi že obravnaval podobne "konflikte", samo da pridem do kolegice. Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #112 : ponedeljek, 12.06.2006 : 21:56:57 »

strašno lepo se mi zdi, da je tvoj fant tako odreagiral. še dobro, da ste bili v tistem trenutku skupaj...

Se strinjam. Do konca življenja mu bom hvaležna. Če ne bi bili takrat skupaj, moj Orči ziher ne bi bil več ob meni.

gina1 super, samo nimam ZS -ja Undecided Po moje lahko kar tu napišeš Huh
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #113 : ponedeljek, 12.06.2006 : 22:03:42 »

gina1 hvala Wink
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #114 : ponedeljek, 12.06.2006 : 22:05:29 »

Ni problema, samo, da stopim v kontakt s kolegico, pa ti javim. Wink
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #115 : torek, 13.06.2006 : 09:53:22 »

Moja kolegica je imela najboljše izkušnje z temi nova odškodnina ali nekaj podobnega. Za primer, ko so ji odvetniki odsvetovali tožbo, so ji pritožili 3 milijone. Ker so plačani 10% od iztoženega, se zelo potrudijo. Če ne najdeš odvetnika, se obrni na jih. Glede na te izkušnje se splača.
lp
T.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #116 : torek, 13.06.2006 : 10:38:01 »

Tudi meni se zdi to dobra rešitev, ker oni vzamejo vse v svoje roke. Vzamejo samo primere, za katere mislijo, da lahko zmagajo. 
Logiran
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #117 : torek, 13.06.2006 : 19:48:04 »

Mel seveda se ta NO še kdaj klati sam okoli Angry Angry..V nedeljo je bil spet sam zunaj Angry tako,da je moral biti Dony cel dan v stanovanju in Lony v pesjaku, ker se je cel dan klatil okrog naše hiše Angry .
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #118 : torek, 13.06.2006 : 21:26:07 »

Prijavite policiji! Pes se nima kaj spuščen okoli potikati, brez nadzora lastnika in brez povodca! Ukrepajte, predno bo prepozno!

Pa čohec malemu,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #119 : torek, 13.06.2006 : 21:32:45 »

Še to. Odvetnika že imam, sem mu predala vse papirje in zadeva gre naprej. Seveda bom obveščala kako se vse odvija.

In še enkrat - iskrena hvala vsem, za vse nasvete. Brez vas se zadeva ne bi tako razpletla, saj bi verjetno zamudila vse roke, in bi se prepozno obračala na odgovorne. Hvala vsem, ki ste se javili javno in zasebno!

lp,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines