mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 18:45:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad na mojega psa  (Prebrano 57236 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Byron
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #90 : nedelja, 11.06.2006 : 14:34:27 »

Rodovnik ni nobena garancija, da pes ne bo napadalen.
Bokser je lahko tudi pes brez rodovnika. Lahko se zgodi, da se vzreditelj ne potrudi skozi vse postopke kinologov.
Odnosi med psi so pač drugačni kot med ljudmi.
Med samci vedno poteka dokazovanje, kdo je višji na njihovi hierarhični lestvici. Ljudje premalo razumemo njihovo govorico. Vidimo pa lahko njihove reakcije.
Naša dolžnost, ne glede nato, ali imamo majhnega ali velikega psa, pa je, da preprečimo tragedije.

lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #91 : nedelja, 11.06.2006 : 14:56:24 »

nihce ni rekel, da je garancija, se pa kinologija trudi, da osebki, ki kazejo znake agresije ne dobijo vzrejnega dovoljenja in da je skotenih cim manj mladicev, ki bi imeli ze v sebi neke osnove za kasnejse agresivne izpade
bokser ne more biti pes brez rodovnika...npr. lahko ima mamo bokserko in oceta mesanca, pa bo pobral gene po mami in imel izgled bokserja...ampak to ni bokser, ampak mesanec.
Vzreditelj, ki se mu ne da dati nekaj jurjev za vzrejni in prijaviti leglo, ni vzreditelj, ampak rejec!
Za govorico se strinjam s tabo, ampak kot je v tem primeru - neodgovorna lastnica se ni brigala niti zase, kaj se bo za reakcije in znake svojega psa - takih ljudi pa je na zalost prevec in potem marsikdo nedolzen nasrka
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #92 : nedelja, 11.06.2006 : 16:58:45 »

V mojem primeru je nesmiselno govoriti o kakršnikoli govorici telesa, ker je pes napadel sunkovito (prvo mene!) brez obotavljanja, z vso silo. Moj pes ni imel niti časa, da bi dal povod ali vzrok za napad. Obenem, je pes prišel izza ovinka, se pravi nepričakovano in kot že povedano "naenkrat".

nasty99 ali ste napad prijavili?

drobtinica, slikice tvoje kocinice sem si že ogledala včeraj. Izredno simpatična in mila mi deluje na njih Wink Z veseljem pa bi se tudi osebno spoznala Smiley
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #93 : nedelja, 11.06.2006 : 18:07:49 »


Tudi jaz Mel. Upam, da ste O.K., da sonček skače tako kot je treba, da sta poškodbe sanirala tudi vidva s fantom.

Se opravičujem če je bilo moje mnenje, da na tem podforumu v glavnem sodelujete le lastniki manjših psov, napačno in da nisem koga užalila.
Zame je pes pes, ne delam nobene razlike o tem, kako velik ali "NEVAREN" je, dejstvo pa je, da je, pa čeprav neodgovornemu lastniku, veliko lažje zadržati malega pesjančka kot pa veliko mrcino. Seveda, če ni pod vplivom opiatov, pri katerih pa sploh ne ve, da ima na povodcu žival.

Če dovolite, vam bom na kratko opisala, kakšen trening poslušnosti sva opravile midve z Aisho. Leto dni je od tega, ko sem se vrnila s službene poti in Aisho peljala na "nujen" sprehod. Ampak za blokom je bila družina, imeli so srednje velikega kužka (izgledal je prav simpatično, ne vem pa ali je bil pes ali psica), ki ga je na povodcu držal okoli 9 let star fant. Vse O.K. Kuža radoveden kot je bil, začne fanta vleči proti Aishi, jaz pa v nasprotno smer (kadar koga ne poznam se rajši umaknem, bil je konec koncev Aishin teritorij) Njegov oče roke v žepih, mama pa kot da živi v nekem drugem svetu. Posledice: spolzka trava, čisto nedolžen padec (mene), urgenca, 1 dcl vode v kolenu, 6 tednov longeta, 40 dni fiziopterapije. In nauk: Aisha je v času moje poškodbe opravila izvrsten trening poslušnosti. Nobenega vlečenja na sprehodih, hoja počasi in tik ob meni v 3. nadstropje, nobenih nenadnih gibov. Nisem sicer sigurna, ali ji bo ta poslušnost ostala do konca življenja (kljub temu, da ima opravljeno tudi šolanje iz poslušnosti), ampak v času moje poškodbe se je resnično izkazala.

Aisha pravi BRRRRRBRRRR (smrčanje)Oriju in vsem ostalim, ki se nahajate na tem forumu.

Glede odnosa mojih psov do tistih, ki prekomerno uživajo ........ pa naslednje. Ne govorim o tem, da pes ne mara človeka, ki si tu in tam privošči pivo ali kaj podobnega. Saj si ga tudi jaz. Govorim o tem, da sta oba moja dosedanja psa (prej sem imela dobermana) pokazala negativen odnos do tistih, ki so bili opijatom podvrženi do te mere, da so v okolici nasilni.
Logiran
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #94 : nedelja, 11.06.2006 : 19:23:07 »

Mel napada nismo prijavili in še danes ne vem zakaj ne. V torek bo eno leto odkar je Dony tako hudo trpel. Cry
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #95 : nedelja, 11.06.2006 : 19:29:55 »

nasty99 zelo mi je žal za malega. Napad pa bi morali prijaviti! Se ta NO še vedno nenadzorovano klati naokoli??
Logiran
Byron
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #96 : nedelja, 11.06.2006 : 20:39:31 »

Mel
Nikakor ne mislim, da ste bili premalo previdni.
Posledice takšnega napada bosta vi in vaš kužek še dolgo čutila. K pisanju me je vzpodbudila lastna huda izkušnja pred leti in pisanje mnogih lastnikov velikih psov, ki se ne zavedajo kaj lahko takšen velikan stori majhnemu kužku in kako hitro se to zgodi.
Ravnali ste pravilno s prijavo, predlagam pa vam tudi odškodninsko tožbo ( tudi za nematerialno škodo-duševene bolečine).

Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #97 : nedelja, 11.06.2006 : 20:56:54 »

bokser ne more biti pes brez rodovnika...

Potem moj ni bokser...   Cry Cry
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #98 : nedelja, 11.06.2006 : 22:03:34 »

Teski

pa moja tudi, ne maltežanka, ampak jo imam vseeno zelo rada.
Da ne bo pomote, ne podpiram štepanja psov,(v žargonu)nevestnih vzrediteljev ali celo preprodajanja psov. Ampak za to že obstajajo druge teme.
Je pa zelo res, da je za okolje veliko večja grožnja nevzgojeni vodnik velikega psa, kot pa malega.

LP
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #99 : nedelja, 11.06.2006 : 23:32:53 »

Do sedaj me je ugriznil samo 1 pes (pa sem že celo življenje med njimi). In ta pes je imel 3 kilograme. Kaj to pove? Kakor komu.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #100 : nedelja, 11.06.2006 : 23:34:14 »

Do sedaj me je ugriznil samo 1 pes (pa sem že celo življenje med njimi). In ta pes je imel 3 kilograme. Kaj to pove? Kakor komu.

Pa v čemu je zdaj problem?? Da je napadal večji pes, ali kaj? Ma...
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #101 : ponedeljek, 12.06.2006 : 00:10:59 »

Ni malo nesmiselno, da se "koljete" med sabo v smislu veliki : malim pasmam, ali bokserji : čemerkoli, ali rotweilerji : xy,... Huh
Vsak lastnik naj ima svojega psa pod kontrolo, ker ugriz ni prijeten ne glede na to od kakšne velikosti in pasme psa pride! Pa mislim, da je brez veze se spraševat kakšne "krvavitve" povzroči ugriz katere pasme, velikosti , barve, oznake, modela,... psa! Kontrola pa je pomembna tudi za varnost lastnih psov - kajti mislim, da nobenemu ni fajn obiskovati veterinarje za oskrbo ran lastnega psa.
Pomembno je, da se prepreči take dogodke kot je ta od Mel in še ostale povezane s kakršnimikoli ugrizi drugih psov in ljudi, ne glede na to ali ima pes rodovnik ali ne, ali je rotweiler, ali bokser ali kokeršpanjel ali karkoli, in ne glede na to ali je bel, rjav vijola ali zelen, velik, srednji ali mikro...
Če bo tu kreg o statistiki npr. koliko ugrizov je v npr. letu 2005 "napravil" kakšen pes, ne bo nič boljše - le med sabo bo vse skregano. Brez veze, se vam ne zdi??

Mel, kako je sedaj z Orijem? Kaj pa tvoje koleno? In hrbet tvojega fanta?
Počohajte Orija!

Naj vas grizejo le komarji, pa še tisti čim manj! (in seveda zdravi)  Wink

T
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #102 : ponedeljek, 12.06.2006 : 00:27:00 »

Hehe Teski, se podpišem Wink

Drugače pa se moj Orčka pobira Smiley Jaz sem samo presrečna da je živ. Počasi mislim, da ga vedno manj boli telo. Seveda ga še vedno ne morem vzeti v naročje ali ga dvigniti kakor mi zapaše, ampak moram na določene dotike paziti, ker ful zajoka. Buške in ugrize, ter podpludbe ima še vedno, ampak pomembno je, da se celijo. Ušesek mislim in upam, da se je neahal gnojit, samo je tako težko za ziher rečt, ker je rana ravno na pregibu ušeska in je še vseno krvavo in tako...ma mislim no, da bo bolje.
Občutek imam, kakor da je Ori v zadnjih dveh dneh šele res prišel ven iz šoka. Ven sicer gre, ampak le pred blok in okolico bloka, kjer se počuti varnega. Zunaj sva samo 1x srečala psa, ki ga Ori sicer pozna, in se ga nikoli ni bal, zdaj je pa v šusu pobegnil nazaj v blok Cry Jaz ga nič ne silim, delam bolj tako, da je on pomirjen, nič ga ne silim. Če ne srečava nobenega psa, je v okolici bloka rad, ampak je noro pozoren na vse šume..listje, avtomobili, rolete, trobljenje...na vse izjemno trzne in se prepriča če je vse ok, če je varno. Danes je v daljavi slišal lajanje 2 psov (mislim, da ni bilo ravno prijateljsko lajanje, oz. vsaj slišati ni bilo tako) in je želel nazaj v stanovanje, čerpav je še pred tem z veseljem vohljal. No ja, potrebno bo veliko potrpljenja in truda, da se bo upal na drug teritorij.
Glavno da je živ in da se rane zacelijo! Me pa vseeno srce zaboli, ko ga pobožam in začutim ugrize in buške...ali pa ko me pogleda in vidim polovico pobrite glavice in ušeska in rano...in ko zajoka ko ga dvignem Cry In se vprašam, kaj mu/nam je bilo tega treba??
Jaz sem psihično še vedno na koncu, ker se ponoči zbujam, vsak večer ena in ista nočna mora - odvrti se mi celotni film napada, trganje in metanje Orija po tleh, strsanje in grizenje. Napad je v bistvu identičen tistemu, ki se je zgodil. Zunaj sem tudi kar malo v strahu, ker ne vem, kako zaščititi Orija, ko sem sama, če bi se slučajno spet kaj zgodilo? Saj bomo že...Koleno boli, boli...upam, da ne bo potrebno punktiranje, kakor so mi napovedali Lips Sealed
Fant je tudi kar ok, čeprav dvomim, koliko bi po pravici povedal, če bi ga kaj matralo Wink

Grem jaz Oriju ponovno ušesek namazt, pa razkušit, pa očistit...

Čohec vašim mrcinicam nazaj in mirno noč!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #103 : ponedeljek, 12.06.2006 : 09:16:29 »

Mel, vsem trem želim čimprejšnje okrevanje!

Tako kot pravi Teski, brezveze se je zdaj tukaj klat o velikih in majhnih psih. Pri tem napadu je bilo ključno nekaj drugega: pijana lastnica!

Ne samo zato, ker psa ni mogla nadzorovati. Psi ne prenesejo pijanosti in njen bokser je bil razdražen in napadalen prav zaradi njene pijanosti. Po eni strani je bil nervozen zaradi nje, po drugi pa je verjetno čutil, da jo mora braniti. Ta mešanica je pa hudo eksplozivna...

Ne zagovarjam bokserja in njegove lastnice, še zdaleč ne. Hočem samo povedati, da ne posplušujte. Vsak primer ima svoje razloge.

Pijanost lastnika je za psa zelo hudo stresna, obremeniln situacija. Sigurno ste že opazili, da vaši psi ne marajo pijanih ljudi, da včasih tudi znorijo in jih hočejo pregnat, če gre kakšen pijanec mimo hiše. Če je pijan lastnik, je pa to za psa popolnoma skicofrena situacija. Na žalost se je temu bokserju strgalo in na žalost bo verjetno to še kdaj ponovil.

Upam, da se nikomur to ne bo zgodilo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #104 : ponedeljek, 12.06.2006 : 09:19:57 »

Kalsang, mislim, da ne gre le za pijanost ampak je ta pes agresiven nasploh - smo ugotovili na sosednjem forumu, ko se je javila punca, od katere mama je že videla, kako je lastnica zavezala psa za ulično svetilko, ko je zagledala druge pse in se drla, naj se umaknejo, ker pes ne prenese drugih psov. Zato mislim, da problem ni samo v alkoholiziranosti.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines