mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 11:34:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad na mojega psa  (Prebrano 55700 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #150 : četrtek, 27.07.2006 : 16:37:53 »

ja, moje mišljenje glede policije in redarjev je pa tako, mislim namreč, da policaj verjetno sploh ne bo prišel na kraj, kjer se potika spuščeni pes, dokler ta ne bo koga napadel, če pogledamo samo park Tivoli , kjer je ogromno spuščenih psov in  seveda tudi  nekaj redarjev in pa videla sem tudi že policaje na konju, ki so popolnoma mirno jahali mimo spuščenih psov ali pa redar, ki sedi na klopci in opazuje pse, kako prosto tekajo po parku, pa še nisem zasledila, da bi kakemu lastniku psa, napisal kazen, še bolj me je čudilo, da niso reagirali niti lastniki svojih štirinošcev ter bi jih vsaj v prisotnosti mož postave pripeli.
Verjetno jim je to zadnja skrb na njihovem seznamu. Čudi pa me, da se s svojo malomarnostjo, če se lahko tako izrazim,odpovedujejo kar precejšnemu znesku, ki bi lahko bogatil Ljubljanski proračun.

Hja, če pogledam samo moj kraj , kjer živim, bi lahko na dan klicala najmanj desetkrat, pa mislim da s tem ne bi prav nič dosegla, edino na policiji bi me imeli polno kapo, če bi pa prišli je pa tudi vprašanje še večje vprašanje je če bi sploh vedeli kdo je lastnik, saj se psi popolnoma prosto gibajo tudi brez bližine lastnika, če ga pa vprašaš ali se ne boji za psa, pa ti odgovori, da točno ve kje je doma in se je še vedno vrnil, pa še zelo zelo prijazen je in popolnoma nenevaren in kako naj jaz vem ali je pes nevaren ali ne.

Tudi občinski odlok, prepoveduje spuščanje psov v urbanem naselju in so zato predpisane kazni, pa nihče prav nič ne ukrene, seveda dokler se ne bo zgodio.

Res smešno, zakon je,odloki so, vajeti imajo v rokah, denarne kazni so predpisane a psi brez lastikov in z njimi še vedno prosto tekajo naokoli. Res ne vem ali mora res vedno priti, do tragedije, da se odgovorni zganejo in premaknejo svoje riti.

LP
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #151 : četrtek, 27.07.2006 : 17:03:26 »

ok Neža, saj razumemo point. Roll Eyes Je treba pa res v vsako temo privlečt ne...

Ja, na žalost je še vedno treba. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #152 : četrtek, 27.07.2006 : 17:07:28 »

Luknje v riti ali pa smrt psa sta pa dve dokaj različni stvari, a ne? Pri obeh situacijah si lastnika zaslužita kazen, ampak mislim da je sarkazem v tem primeru res odveč. Wink

Nočem biti sarkastična, samo če ne bi imela Darka vsaj približno pod tako kontrolo, kot ga imam, bi lahko nek drug maltežan končal v črni vreči zaradi lukenj v riti, ki sta jih povzročila omenjena nadobudna osebka. Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #153 : četrtek, 27.07.2006 : 19:22:13 »

Nočem biti sarkastična, samo če ne bi imela Darka vsaj približno pod tako kontrolo, kot ga imam, bi lahko nek drug maltežan končal v črni vreči zaradi lukenj v riti, ki sta jih povzročila omenjena nadobudna osebka. Lp N.

Jaz mislim da je rešitev v tem, da prglasimo Maltežane za nevarno PASMO! Pa upam, da si zadevo prijavila na policiji, ne...
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #154 : četrtek, 27.07.2006 : 19:28:31 »

Jaz mislim da je rešitev v tem, da prglasimo Maltežane za nevarno PASMO!

Seveda, pa ne pozabi prosim še na čivave.

Pa upam, da si zadevo prijavila na policiji, ne...

Seveda, kot še toliko drugih. Pa tudi predlagala davek na neumnost za njihove lastnike. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #155 : četrtek, 27.07.2006 : 19:31:05 »

No super. Sporoči kako se bo zadeva odvila, bom z zanimanjem poslušala Smiley

Davek na neumnost vseh lastnikov ali samo lastnikov Maltežanov in Čivav? Kako si to želela opredelit? Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #156 : četrtek, 27.07.2006 : 19:34:04 »

Žiži, na žalost se moram strinjati z vsem napisanim Undecided Tudi mene vedno čudi v Tivoliju, kako policaji nemo opazujejo polzenje denarja skozi prste Roll Eyes

Drugače pa, če po tel. fino zatežiš, da se pes spuščen sprehaja naokoli, da veš kdo je lastnik itd. in jim obenem še obrazložiš, da je njihova dolžnost, da se odzovejo in reagirajo v skladu s predpisi, potem jim skorajda ne preostne drugega, kot da pridejo.

lp,
Diana
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #157 : četrtek, 27.07.2006 : 20:31:28 »

Agnes

sedaj me pa res zanima tvoja zgodba, in kje si bila ti v času maltežanovega ugriza, kako je sploh do tega prišlo.

LP
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #158 : četrtek, 27.07.2006 : 20:37:07 »

Zakaj se vedno take debate razvijejo v kreg o pasmah,ki so nevarne in obratno.Nekako vsi dajemo vtis da je krivda samo lastnika,potem se pa masirate kateri pes je hud in kateri ni.Civava me je v roko ugriznila najmanj stokrat.Moj oce jo ima in sem jo na koncu navadil da ko je hotla savsnit,sem ji nastavil prstan in je savsnila v prstan.je kar debelo pogledala ko je zaslisala kovinski zvok med svojimi zobmi Smiley .Od takrat  sem ji vedno ponudil prstan na prstu in je od takrat naprej nakazala da me bo ugriznila a je le nezno probala ce je prstan se zmeraj na svojem mestu.Fasal sem veckratni ugriz na roki od kokerspanjela,tako da me je dejansko oskrbel veterinar Smiley , ki je bil v blizini in ugriznil me je velik pes velikosti tistega ze prej omenjenega boksarja.Pristal sem na klinicnem. Pa kaj naj jaz zacnem masirat vse pasme po vrsti?Samo sprasujem upam da nisem slisat tecen Smiley
PS:v zivljenju me se ni ugriznil pes ki ga marsikdo oznacuje za nevarnega hmm....se clovek kar zamisli
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #159 : četrtek, 27.07.2006 : 22:14:49 »

SamSvojMojster se strinjam z napisanim.

lp,
Diana
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #160 : četrtek, 27.07.2006 : 22:21:13 »

Aja mel tebi se na eno vprasanje nisem odgovoril.Vprasala si me kaksnega psa sem imel pri bajarju,imel sem dva,enega sem jaz vodil enega pa druga oseba,vendar tvoj tip je vprasal za mojega terrierja,ki sem ga jaz vodil,seveda ce gre to za vaju dva. Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #161 : petek, 28.07.2006 : 00:17:38 »

Aja mail te ze caka sem ga ravnokar ustvaril s prijetnim imenom Smiley

Hvala, dobila, odgovorila. Wink
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #162 : torek, 01.08.2006 : 20:54:04 »

Sele sedaj ko pisem in ko pocasi zbiram misli za nazaj, ugotaljam kako neznansko sreco sem imela danes...zvecer sva sla z Ganyem na sprehod ob vodi in srecava starejsega gospoda z nemskim boxerjem, ki se namaka v vodi (pes namrec)... jaz pripnem Ganya in greva naprej, brez vohanja, ustavljanja, kot da ni nic...cca 100 m naprej srecava gospo z zlatim prinasalcem in nastane "small talk" kako lusten kuza itd itn...in naslednji trenutek se nama z gospo zacne priblizevat v hitrem kasu taisti boxer, gospa vsa panicna zacne vlect svojega psa v bližnje grmovje, ces, da ji je zadnjic ta pes ze napadel njenega...jaz sem Ganya iz ne vem kaksnega instinkta prijela v naracje (danes prvic odkar ga imam, drugace pustim, da se psi zmenijo sami), saj sem videla, da za psom tece gospodar, ga klice, se dere, pes pa ga tudi pogleda ne... pes je pritekel do mene, direktno name in na sreco, sem imela okrog pau z vsemi mogocimi stvarmi polno ledvicko (majhen rukzak), ki je prestregla ugriz, drugace bi pokasirala ugriz direktno v trebuh....no naslednjega ugriza na sreco ni bilo, ker je gospodar ze zagrabil psa za vrat in ga zacel mlatit...

Bila sem toliko sokirana, da sprva niti nisem vedela kaj me je doletelo...rekla nisem nic, samo v hitrem koraku sem odsla naprej...

Kaj ce bi Gany ostal na tleh? Glede na to, da nima dlake in je samo koza? Koliko sivov, bi imel sedaj, ce bi bil sploh se ziv? In se mnogo takih vprasanj, mi trenutno roji po glavi...

Sedaj ko razmislam za nazaj, mi je sele jasno, da bi to bila lahko se ena zgodba s tragicnim koncem...in da bi se morala obrniti na policijo in prijaviti dogodek, ampak v tistem trenutku Huh...

Nina
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #163 : torek, 01.08.2006 : 20:57:41 »

in da bi se morala obrniti na policijo in prijaviti dogodek, ampak v tistem trenutku Huh...

Nina

Po mojem se še vedno da.
Če se ne motim, so nekaj časa oglaševali tudi številko za anonimne klice (če se kdo noče izpostavljati).  Huh  Mogoče pa kdo ve, ali pa je napisana kje na kaki spletni strani... Lahko bodo potem vseeno kaj bolj pozorni na tega gospoda z bokserjem.

LP, T
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #164 : torek, 01.08.2006 : 23:06:12 »

Tega bokserja srečujemo kar pogosto.NA SREČO je vedno privezan,se pa vedno zaganja proti psom z glasnim renčanjem-tudi v Rino,ki je psica.
Danes smo imeli tudi mi eno slabo prigodo.Ni ravno nevem kakšen napad na psa.Srečali smo starejšo zlato prinašalko,ki je najprej začela igrat z Rino,nato je Rina prekinila igro in se je šla valjat na tla ter se igrat z chayo.V trenutku ko se je chaya umaknila stran,je psica skočila na rino,se ji vlegla na trebuh,jo ovohavala okoli riti in pri tem glasno renčala.Rino sem prijela za glavo,čče bi slučajno reagirala,a je le vstala.Psica je skočila proti Rini,ampak ker sem jo potegnila stran,sem fasala jaz.Sicer malenkost-se mi pozna samo odtis zoba-,ampak če nebi umaknila Rine bi verjetno ta ugriz končal na Rininem vratu Undecided .

lp
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines