mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 11:55:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad na mojega psa  (Prebrano 55702 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #120 : sreda, 14.06.2006 : 09:27:56 »


Z Janinim posredovanjem dobila tvojo številko, pokličem te takoj, ko v red spravim svojo baterijo na mobilcu. Počohaj svojo mrcinico, odpelji jo na sprehod, potem pa pogumno v boju z birokracijo naprej.

P.S. Včeraj doživela "napad človeka na človeka s psom - to sem bila jaz. Po označeni pešpoti se mi od zadaj pripeljeta dva kolesarja, nekje 17 - 19 let. Aisha seveda z menoj. Prvi kolesar lepo mimo, drugi se mi zaleti v komolec. Vsa sreča da je bila Aishina pozornost namenjena pasjemu prijatelju, ki se je približeval, sicer ne vem, kaj bi bilo. Kolesarja sta zavila v bližnjo trgovino, tam sem ju počakala, nato sta se mi opravičila zaradi svojega divjanja na kolesih. O.K. Opravičilo sprejela, kaj pa bi bilo, če bi se moj kosmatinec v koga od njiju zagnal. Bi tudi takrat enostavno sprejeli moje opravičilo.

Aisha: Hooooooooooooooooow hoooooooooooooooooow obema.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #121 : sreda, 14.06.2006 : 21:33:22 »

Hvala Jana Smiley Ko boš imela čas se slišiva in lepo, da se je z vajinim "trčenjem" vse ok končalo.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #122 : ponedeljek, 19.06.2006 : 08:38:50 »


Mel, kako kaj vi trije. Jaz nisem pozabila na vas, je zdravljenje sončka uspešno?
Pokličem te pa tudi, le čas me zadnje dni nekaj prehiteva.

LP
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #123 : ponedeljek, 19.06.2006 : 23:15:09 »

Drobtinice, ni problema, ko boš pri času pokliči.

Mi se pa zdravimo...

lp,
Diana
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #124 : torek, 20.06.2006 : 12:36:34 »

Kaj pa je zdaj z useskom? Se še tako umika, ali ga ne boli vec tako?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #125 : torek, 20.06.2006 : 18:43:41 »

Zdravimo še vedno...umika se še vedno, ampak verjetno bo še kar nekaj časa tako.

lp,
Diana
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #126 : torek, 20.06.2006 : 21:31:42 »

Ubožec mali. Lepo napredujta še naprej.
Logiran
majča
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #127 : sreda, 21.06.2006 : 21:25:13 »

Mel, ob branju tvojega posta me je pa kar stisnilo Cry
In res se tudi jaz že dolgo sprašujem, kdaj se bo v Sloveniji kaj premaknilo - da bi naredili en konkreten načrt, zakon, ki bi predvidel take in drugačne neprijetne dogodke ter da bi bile tudi sankcije veliko veliko strožje.

Ni izgovora, ki bi odtehtal. Najhuje pri vsem tem pa je to, da se ponavadi taki lastniki niti preveč ne sekirajo, jim je vseeno (kar je itak razvidno iz tega, kakšnega psa so "vzgojili" Undecided).

Hudo mi je za tvojega kužka in za vse podobne primere, hkrati pa imam tudi sama vse večji strah pred raznimi takimi "izbranci", ki jih njihov okoliš ponavadi dobro pozna, vendar se glede tega očitno ne da nič narediti sram

Upam da bo tvoj kuža lepo okreval.

p.s.: od sedaj naprej bom tudi jaz preventivno nosila en velik kamen v svoji pasji torbici, za vsak slučaj. Če bi se slučajno kdo kdaj spravil na mojo pikico!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #128 : sreda, 21.06.2006 : 23:12:25 »

In res se tudi jaz že dolgo sprašujem, kdaj se bo v Sloveniji kaj premaknilo - da bi naredili en konkreten načrt, zakon, ki bi predvidel take in drugačne neprijetne dogodke ter da bi bile tudi sankcije veliko veliko strožje.

Problem je še večji - namreč že obstoječi zakon se ne izvaja, zato sem prepričana da se tudi nov, strožji ne bi. Začeti je treba v jedru problema - odgovornih inštitucijah in uradnih osebah - le ti so namreč zgubljeni ob takih dogodkih...Tudi če bi bil nov zakon, bi bili - zdajšnji je namreč tudi med novejšimi, pa osnovne zadeve niso jasnem tistim, ki bi morale biti.

Ni izgovora, ki bi odtehtal. Najhuje pri vsem tem pa je to, da se ponavadi taki lastniki niti preveč ne sekirajo, jim je vseeno (kar je itak razvidno iz tega, kakšnega psa so "vzgojili" Undecided).

Hudo mi je za tvojega kužka in za vse podobne primere, hkrati pa imam tudi sama vse večji strah pred raznimi takimi "izbranci", ki jih njihov okoliš ponavadi dobro pozna, vendar se glede tega očitno ne da nič narediti sram


Ne ni izgovora, res ga ni. In strah je tudi mene - včasih sem se z veseljem sprehaja z Orijem, komaj sem čakala lepe dni, da greva lahko na dooolge sprehode. Zdaj mi je osnoven kratek sprehod, ki služi samo opravljanju potrebe - katastrofa. Nobenega užitka nimam ob tem...


p.s.: od sedaj naprej bom tudi jaz preventivno nosila en velik kamen v svoji pasji torbici, za vsak slučaj. Če bi se slučajno kdo kdaj spravil na mojo pikico!

Nočem te še bolj staršit ali kaj podobnega, samo če ti iskreno povem, ti v takem napadu, kot je bil na Orija noben kamen ne bi pomagal. Sem že videla pasji pretep in vse, vedela sem, da take situacije grozno izgledajo, čeprav na koncu psa, ki sta se stepla pokasirata le kakšne površinske ugrize...ampak to, to je bilo pa katastrofa. Prvič sem videla, kaj pomeni plenski nagon, kaj pomeni ko pes napade psa in ne popušča in gre samo na to, da ga ubije. Prvič sem videla, kako je, ko je pes v takem afektu, da je tudi na udarce neobčutljiv...in žal je bil na drugi strani moj pes.

Jaz razmišljam in razmišljam, kaj naj vzamem s sabo, da se bom upala z Orijem na sprehod. Kamen in palica, vem, da mi ne bi pomagala.

Pazite na svoje kocinice,
Diana
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #129 : ponedeljek, 17.07.2006 : 23:18:47 »

Diana, kako je zdaj z vami? Je ušesek dobro? Kako je s postopkom?

Lp.

Čohec malemu in en pasji cmok od moje.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #130 : ponedeljek, 17.07.2006 : 23:40:47 »

Ojla bejbi,

ušesek je že zelo vredu! Mali zdaj dovoli, da ga pregledamo, in ga lahko tudi že čohamo po ušseku, če pa se njemu slučajno zazdi, da mu želiš ušesek kaj pregledat se pa itak razburi Roll Eyes No, pri čohanju seveda popusti Wink

Postopek je v teku, čakam še par zadevic...

lp in čohec tvoji mali,
Diana
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #131 : ponedeljek, 17.07.2006 : 23:48:57 »

Itak, da se razpištoli Grin Hvala bogu, lepo je slišati, da se stanje izboljšuje Wink Kako pa sta s sprehodi? Upata iti na kakega daljšega?

Držim pesti, da se bo vse izteklo v vajino dobro... Boš zadevo kaj v medije dala?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #132 : ponedeljek, 17.07.2006 : 23:53:32 »

Hej tukaj ti pa ponosno objavljam, da sva si z Orijem v soboto privoščila prvi sprehod po napadu. Sej sva že prej poskušala nekaj lomastiti okoli bloka, pa se je vse precej hitro in klavrno končalo Undecided V soboto pa sva bila korajžna Cool No ja, nisva bila sama, ampak je bil še moj zraven, tako da čisto sama se na to še nisva podala  Sad Ampak bomo že...počasi se daleč pride. Je bil pa to "le" sprehod po našem - "znanem" teritoriju - našem naselju...
Kdo bi si mislil, kako te taka zadeva zdela do amena. In to mene Shocked

Ja, glede medijev sem že bila v stikih, dogovarjam se, da dam zadevo ven...bomo videli. Odvisno od dosti zadev.

lp,
Diana
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #133 : četrtek, 27.07.2006 : 00:21:12 »

Mene pa res nekaj zelo zelo zanima.Kdo hudica ti mora dati kazen ce psa nimas na vrvici?Moja mama je delala na policiji pa pravi da se ne spomne da bi kadarkoli kaksen policaj ovadil kaksnega lastnika zaradi neuporabe povodce.Mislim da je v policiji bila cca 40 let?!Cist nic mi ni vec jasno.Ker jaz imam ze tega poln kufer raznih grebenarjev ki hodijo za svojimi lastniki 30 metrov razdalje lastnik se ne ozre dan poprej pa mi napade grebenar psa.Mah to je kapla cez rob.Naj omenim vec kot desetkrat napad nekega psa na mojega?! ne mores verjet.Nekako mi je pa tesko klicati policijo vsakemu za vrat,ker ponavadi piz.... in gre stvar ze mimo.Ampak se nekako to ponavlja.In tega je v naseljih toliko da je groza.Naj omenim neko babico,ki je resnicno dusa od cloveka.Zenska ko gre na sprehod  se izogiba psom,a ko hoce domov priti ma take tezave da kar verjeti ne mores.Ima ga vedno na vrvici,je pa ena izmed redkih,kar je pa druga zgodba.Jezi me to da zenska ne more priti do doma normalno saj cim zagleda spuscenega psa naredi krog se obrne v drugo smer in hodi naprej.In tako v nedogled ker so vsi spusceni.To je konc.Mislim da smo ljudje tako brezbrizni eden do drugega,da dejansko sprehajamo ubogo babico,ki bi ce bi bila zlobna komot sla lepo mimo psov in bi lastniki laufali do svojih psov in jih vezali na strike saj ima dekla preklemansko mocnega psa.Pa da ne bo pomote ga ima cisto pod kontrolo,ne pa kot neka zenska ki sem jo parkrat srecal , ki ima res lepega bokserja ampak je vsakic strik motala ogrog drevesa ali kaksne ograje da ne pride do pizd......saj bi se ji drugace iztrgal.Jaz cisto razumem mel,naj omenim zlom repa mojega prvega psa ko mi ga je nek rotti sesul,ko je bil moj na striku,rotti pa free,potem me je pa se lastnik hotel polepsat(omara,mu je rotti kar pasal) ko sem brcal njegovega orjaka.Nosil sem ga domov v narocju pes pa se je drl ves cas kot da bi klal svinje.Pot je trajala cca pol ure ali vec.Pes rottijev od takrat ni mogel videt razen samic Smiley rep pa je drzal ob telesu vec kot mesec.Veselje je izrazal z gibom ritke,kar mi je bilo zelo hudo saj je imel res lep rep in sem ga rad videl veselega.Fizicne poskodbe so se popravile,psihicne pa nikoli.Pac tako je treba se je sprijaznit bota ze.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #134 : četrtek, 27.07.2006 : 03:08:47 »

ne pa kot neka zenska ki sem jo parkrat srecal , ki ima res lepega bokserja ampak je vsakic strik motala ogrog drevesa ali kaksne ograje da ne pride do pizd......saj bi se ji drugace iztrgal.
mislim, da si srečal istega psa, ki je napadel maltežana od uporabnice Mel. o tem boxerju teče cela debata v tej temi... napad se je zgodil v Kosezah (blizu Kresničke) in tam nekje ta ženska tudi živi. če se ne motim si iz Dravelj, zato predvidevam, da je šlo za istega boxerja... je imela pa tudi moja mama bližnje srečanje s tem psom. zraven je imela naša dva mešančka (oba na vrvici, seveda) in je ta ženska takoj, ko je videla mojo mamo s psi, privezala svojega boxerja za drevo in se začela dret naj gre hitro mimo, ker njen pes kao ne mara majhnih psov...  Undecided  ko je pa ta pes napadel uporabnico Mel in njenega psa je bila pa lastnica mrtvo pijana in ni bila sposobna zadržati tako močnega psa (no v takem stanju, kot je bila, nebi zadržala niti čivave). toliko o odgovornih lastnikih...  Lips Sealed
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines