mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 30.09.2024 : 01:20:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 315712 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #240 : četrtek, 02.12.2004 : 14:32:59 »

Zdravo "francozi"

Kaj je narobe z vami?  Sad Že kar nekaj časa se nič ne dogaja na tej temi.  Roll Eyes Vas je morda uničilo to depresivno vreme zadnjih dni? Dajte no napisat, kaj je novega z vašimi zgubančki.

Lep sončen dan vam želim!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #241 : petek, 03.12.2004 : 10:15:33 »

He he Luka,

nič ni narobe z nami  Grin Smo se malo polenili, ker je tako žalostno vreme. Naši buldiji pa vseeno veselo nagajajo  Wink in jih ta pozna jesen čisto nič ne moti.

Ravno ugotavljam, da je Buba enkrat kot angelček, ko pa najmanj pričakuješ, pa ušpiči takšno, da ne moreš verjet. Do predvčerajšnjim je imela super tri dni, najbolj priden pes na svetu, in mi je bilo že malo sumljivo. Pa greva ob enajstih zvečer na sprehod, je bila spuščena, in jaz klepetam s sosedo in ji razlagam, kako je Buba pridna (sem pa res butelj), potem naju še fant z balkona dol pokliče in se midva nekaj meniva, Buba pa izgine za minutko, nič več. In greva lepo domov. Ko pa prideva v stanovanje, je pa smrdelo po pristnem človeškem dreku  Lips Sealed In jaz gledam svoje superge, če sem v kaj stopila, pa ni bilo nič. Potem pa pogledam Bubo in me je skoraj kap- lahko rečem, da je imela vrat, kot da bi jo kdo z Nutello namazal (žal ni dišalo po Nutelli). In smo se kopali skoraj ob polnoči (da ne omenim, da se tega vonja skoraj ne znebiš iz pasje dlake, sem jo na koncu še s kisano vodo polila). Pujsa mala...

No, zdaj se že dva dni sveti, kot da bi jo zglancali  Grin Pa pridna je tudi (torej ima spet kaj za bregom). Jo pa imam na sumu, da se tako rada kopa, da se je zanalašč povaljala, samo da bi prišla v banjo (pa mogoče jo je tudi zeblo in se je hotela pogret)  Grin

Takole je pri nas, ful pestro, drugi bi pa tudi lahko kaj napisali (sigurno ga ostali francozki ful biksajo). Marjana, kako je s Hugom?

Lp,
Tina
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #242 : petek, 03.12.2004 : 10:27:53 »

Zdravo Tina!

To kar si napisala, mi zveni čudno znano. Res da ne s Pacotom (upam da tudi ne bo), ampak z mojo prejšnjo psičko - koker španjelko. Povaljala se je v prav vsako smrdljivo reč. Bolj kot je smrdelo, bolj je bila zadovoljna. Paco sicer tudi vse prevoha, toda zaenkrat se še izogiba (moram hitro potrkat na les).

Marjana,
tudi jaz sem firbčen. Kako napreduje Hugo?

LP!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #243 : petek, 03.12.2004 : 11:27:50 »

Na srečo se je to zgodilo samo enkrat, kot je tudi samo enkrat (ko je bila še mladiček) eno tako stvar pomalicala  Angry Ampak tisto je bilo še hujše (s kožuha že nekako spereš)- kakšen zadah  Roll Eyes  Lips Sealed  Tongue

Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #244 : petek, 03.12.2004 : 11:38:36 »

Tina, si kar predstavljam. Verjetno se vam nekaj časa ni preveč približevala - oz. vi njej.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #245 : petek, 03.12.2004 : 11:41:04 »

Ja, pa ji ni bilo jasno, zakaj je nočemo lupčkat  Wink Smo pospešeno umivali zobke in glodali mentolove kostke (od Gimborna)  Grin Pa saj imam kar srečo, nekateri psi na vsakem sprehodu najdeljo kaj smrdljivega  Lips Sealed
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #246 : petek, 03.12.2004 : 12:37:09 »

Tina, ti kar verjamem, da ji ni bilo nič jasno. Tudi naš Paco je ves zgubljen sedaj ko mora biti v kletki.  :(Mu tudi ni čisto nič jasno, zakaj ne sme biti venomer z nami in se cartati.  ???Gleda pa tako užaljeno, da se ti srce trga.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #247 : petek, 03.12.2004 : 19:05:26 »

Živjo!

Jutri  ob 11h ste vsi francozki in lastniki lepo vabljeni v Zajčjo Dobravo v Ljubljani na pasje srečanje. Pridite v čim večjem številu!

Info, kako do tja, najdete v rubriki Srečanja (pod Člani med seboj).

Upam, da se vidimo  Cheesy

Lp,
Tina
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #248 : sobota, 04.12.2004 : 22:36:48 »

Ko smo ravnopri drekcih: včeraj popoldne sem peljala Hugota lulat, potem se je pa kar obiral in ni hotel domov. Ne bodi lena, sem se sklonila, da bi ga ujela in dvignila, ko sem z jakno podrsala po tleh, natančneje po nečem svežem in zelo smrdljivem, nakar se mi Hugo z namočenimi (kar v tistem trenutku še nisem vedela) tacami nasloni na hrbet. Obrnila sem se in ga dvignila v naročje, ko pogledam navzdol in vidim oziroma zavoham dva odtisa sprednjih tac na majici, se od slabe volje dvakrat prestopim in namočim še čevelj v dotični drek. In potem sva šla domov...... Mislim, da mi ni treba podrobneje opisovati, kako omamno je dišalo v stanovanju.

Sicer pa se počasi navajamo na Hugotove izdatne prdce  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes in se potolažimo z dejstvom, da zaenkrat niti malo ne smrči. Lužice pa tudi non stop pucamo, ker se obnaša popolnoma ignorantsko do pripravljenega papirja - razen, ko dobi napad in ga v petih minutah strga na mikro koščke. Undecided

Imamo pa en problem: ko gremo ven se moramo sprehajati samo tja kamor si on želi, saj drugače trmasto obsedi in potem stojimo, dokler kdo, beri: jaz, ne popusti. Tudi, če ga spustim s povodca on kar po svoje oddirja in šele po hudem pregovarjanju stopi dva koraka za mano, potem pa spet po svoje.

sicer pa je že ful zrastel - še najbolj v trebušček Grin


Lepe pozdravčke vsem,

M.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #249 : nedelja, 05.12.2004 : 00:58:04 »

Marjana,

moram reči, da Hugo postaja prava francoska trma  Grin  Grin  Grin

Glede vzgoje pa tole: kar ga boš navadila zdaj, tako bo še nadaljnih 10 let. Tako da naj popušča on in ne ti. Tudi če na sprehodih ne bosta prišla dlje od vhoda. Pa probaj ga malo animirat, z igračko ali priboljškom ga zvabi v svojo smer- midva sva Bubo samo na ta način spravila tja, kamor sva MIDVA hotela  Wink

Pes (tudi če je še majhen) mora ubogati tebe in ne ti njega- pa tudi če te fuuul lepo gleda ali pa tako žalostno, da se ti srce trga. So vražički, tele francozki (pa tudi ostali mladički), točno vejo, na katero struno je treba igrati, da bomo popustili  Roll Eyes

Zdaj grem pa pogledat tvoj album, če je gor kakšna nova slikica  Wink

Enega  Kiss Hugotu na trebušček še zame! Lahko noč,
Tina

P.S.: Kaj pa če bi namesto časopisa za lulanje uporabila tiste posteljne podloge? Bolj vpijajo tekočino kot papir- mogoče ga pa to moti, da noče tja lulat (Buba je namreč imela tak problem, malo je fina pa ni hotela potacat lužice, ki je ostajala na papirju).
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #250 : nedelja, 05.12.2004 : 14:08:46 »

Joj, ne, Hugota nič ne moti lužica - on jo namreč naravnost obožuje. Ko se polula in me slučajno ni zdraven, veselo povoha zadevo in potem namoči noter vsaj eno taco, potem pa razposajeno opravi vsaj dva kroga po stanovanju. Seveda me potem gleda kot angelček, da se počutim ful krivo, če povzdignem, glas.

Sem pa brala na forumu pod "vzgoja", da naj bi te mladiček pogledal in stekel stran, ko mu rečeš fuj, če ne vžge pa mu zdraven še s prstom požugaš. Pri nas je to tako, da se "fuj" popolnoma presliši - on namreč mirno naprej gloda kar si je zamislil. Če pa začnem s prstom žugat, priteče  k meni vsa navdušen in mi ga skuša odgrizniti.  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Da ne govorimo kako izsiljuje, ko ležim na postelji in ga ne pustim gor. Pravi cirkus zganja. Najprej se s sprednjimi tacami obesi za rob postelje, nato pa začne taktično cvilit in jokcat. Ko vidi, da to ne vžge, začne skakat kot zajec in na ves glas lajat. Taka ceremonija se navadno odvije ob pol sedmih zjutraj ali ob dvanajstih zvečer.

Mislim, da sem dodala samo eno ali dve slikce, ker mi je potem baterij na foto aparatu zmanjkalo.

LP M.

Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #251 : nedelja, 05.12.2004 : 19:29:51 »

Cau!

Sem prelistala celo temo, pa nisem nikjer zasledila koliko (in kaj) pojejo vasi francozi!
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #252 : nedelja, 05.12.2004 : 21:07:10 »

Moj zdaj je še štirikrat na dan in sicer trikrat Royal canin junior, enkrat na dan pa ga malo crkljamo s kaksnim kuhanim meskom, zmesanim z rizem, testeninami, korencki....ali pa s skuto z briketi, mehko kuhanim jajckom....

Aja, pa totalno je nor na sadje, predvsem na mandarine!


M.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #253 : nedelja, 05.12.2004 : 21:31:09 »

Marjana hvala za odgovor ... ceprav me v bistvu najbolj zanima koliko pojejo in s tem kaj (ker je razlika ali poje 200g kuhane hrane ali 200g briketov in seveda spet odvisno kaksna kuhana hrana in kateri briketi)!

Tako da prosim, ce mi lahko bolj natancno napisete! Hvala!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #254 : ponedeljek, 06.12.2004 : 01:01:16 »

Pa se ena simpaticna slikca male Lu (sem zadnjic narobe napisala ... to je (bivsa) psicka od forumovca Miha1993 - ne Miha13 ... verjetno se se spomnite)

http://www.moj-album.com/slike/9715/pYWpDMmxi9EwSlGA.jpg

Drugace me pa se vedno zanima glede prehranjevanja telih francozkih struklov!

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines