mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 00:12:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 315636 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ajka333
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #180 : torek, 26.10.2004 : 09:28:11 »

Francozeki ne lajajo prav dosti in ce ze lajajo je to prikupen lajez, zato je ta pasma psa se kako primerna za okolje, oz. sosede, ki jim gre pasji lajez na zivce. So pa dobri cuvaji in ko so sami, opozarjajo na nenavadno dogajanje, npr. na osebo, ki je ne poznajo in to z "lajezem" opozarjajo. Ni pa primerjave njihov lajez z lajanjem psov, ki jim je to ocitno v veselje  Smiley

Lep pozdrav,

Mojca

[izbrisani nepotrebni "entri"; Jana]
Logiran
Packo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #181 : četrtek, 28.10.2004 : 14:46:41 »




Evo tukaj pa so še slikice od ajka333 in njene veternake Ajke.

LP Alenka
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #182 : četrtek, 28.10.2004 : 15:40:35 »

Živjo Mojca!
Ko sem vidla fotke, sem se takoj spomnila na njeno mamico  Cry ... Ajka je kljub njeni starosti še vedno zelo lepa...

Kar se pa lajanja tiče... prejšnja buldika ni lajala skoraj nič. Šan pa se mi zdi kar veliko laja (mu je to v veliko veselje), čeprav se sosedje za enkrat še niso nič pritožili.

Lep pozdrav vsem,
Ana
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #183 : četrtek, 28.10.2004 : 16:01:49 »

 Grin Grin Grin
Joj Packo - Alenka...kje si pa tole "smeško" s štumfi našla???  Grin Grin
Kakšna simpatična pesika...  Kiss A so štumfki za okras, al zato da je ne zebe v tačke??  Grin Grin Grin

LP, Eva
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #184 : petek, 29.10.2004 : 10:32:23 »

Iiiiiiiii, kakšen cukrček  Kiss A potem ste zadevo rešili z nogavičkami za dojenčke- super! A si jih nič dol ne trga?

Koliko je pa damica stara? Ker izgleda prava mladoletnica  Grin

Lp vsem,
Tina
Logiran
ajka333
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #185 : petek, 29.10.2004 : 10:57:28 »

Tina, ta buldika je bila 20.10.2004 stara natanko 10 let.
Kot receno ze pri fotikah, prava veteranka Smiley. Ja, nogavicke ji damo gor, ko ji tacke namazemo, da si ne zlize zdravila dol, ko pa ima priliko, si jih kaj hitro "sezuje" in potem jih iscemo po stanovanu Smiley.

Lp,

Mojca
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #186 : petek, 29.10.2004 : 11:06:02 »

Mojca,

čestitke tvoji srčiki, 10 let so prav lepa leta za francozinjo  Kiss

Me pa zanima, s katero kremo ji namažeš tačke? Če se prav spomnim, ima neko alergijo? A krema kaj pomaga?

Lp,
Tina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #187 : petek, 29.10.2004 : 11:10:09 »

Se malo slikic ... Tinina Buba ... da malo zamotimo mazanje tack:

Buba bere Nedelo!
http://www.moj-album.com/slike/9715/4f0OEHSbZJh662Ym.jpg 143.15 KB

Mali vrag!
http://www.moj-album.com/slike/9715/4hMDVtfnsUEy0p5c.jpg 150.77 KB

Pocitek!
http://www.moj-album.com/slike/9715/t_Ph4xSWzWBuhmtY.jpg 141.05 KB

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
ajka333
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #188 : petek, 29.10.2004 : 11:50:17 »

Ocitno imajo ti buldogi veliko skupnega, cartanje na tak nacin kot pocne Buba Smiley, izvirni pri tem pocetju in tezko jim odreces tovrstno izkazovanje ljubezni :)Najraje imajo lezanje tesno ob cloveku in zanimivo, da pri nas si je zbrala lezanje pri vsakem druzinskem clanu na svoj nacin.
In najbolj srecen pes pod soncem, ce cuti clovekovo blizino oz. toploto.

Tina, nic kaj ne pomagajo mazila, malo morda oblazijo, potem se pa spet "veselo" grize naprej. (veterinarka ji dala otonazol mazilo).

Lp,

Mojca

[izbrisani nepotrebni "entri"; Jana]
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #189 : petek, 29.10.2004 : 12:27:35 »

Tina,
Buba se je razvila v pravo lepotico  Kiss!

Lp,
Ana
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #190 : petek, 29.10.2004 : 13:00:27 »

Ana,
hvala za kompliment- pa enega  Kiss tvojemu Šanu.

Mojca,
se čisto strinjam, kar si napisala glede cartanja. Včasih imajo res take prebliske, da težko verjameš, da je to pes  Roll Eyes

Zadnjič sva z Anžetom zaspala pred TVjem, oba na boku, in ker Buba ni našla druge variante, je splezala na naju (torej na drugi bok) in spala tam  Grin  Grin

Lp,
Tina
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #191 : sobota, 30.10.2004 : 17:20:21 »

ola, čisto eno hitro vprašanje, ker se mi (oprostite ignoranci) ne da brskat po vseh postih  Cool..

kako je pa pri francoskih glede barv in s tem povezanih razstav ter vzreje. Sem opazil da je belih tudi kar dosti, pa takih, ki imajo samo par flekcev. A tu veljajo enaka pravila kot pri bostonih? Sej vem da v standardu tudi kaj piše, samo danes nisem ravno za angleščino razpoložen Smiley
hvala Smiley
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #192 : torek, 02.11.2004 : 12:16:39 »

Živjo,

žal se na barve in razstavne standarde (še) ne spoznam dovolj, tako da ti priporočam, da posrfaš tale FCI link http://www.fci.be/uploaded_files/101gb98_en.doc in pogledaš, kaj je dovoljeno, kaj nezaželjeno in kaj prepovedano.

Iz izkušenj ti pa lahko povem, da na razstavah najbolj pogosto sodelujejo francozki "brindle" barve oziroma tigrasti z belino na prsih, potem beli s črnimi oznakami in bolj poredko tudi krem barve. Je pa zanimivo, da v ZDA smatrajo bele (s črno) za razstavni "material", tigrastih pa ne, medtem ko je pri nas ravno obratno.

Lp,
Tina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #193 : petek, 05.11.2004 : 11:46:43 »

Upam, da ste vsi tu sodelujoči včeraj gledali Tednik na SLO1 (ponovitev bo to soboto ob 12h) in med Matoševimi ubogimi kužki opazili tudi enega francozka. Meni je šlo kar na jok, kako se je revček postavljal na zadnje tačke, da bi prišel v bližino kamermana  Cry  Cry  Cry To je res taka pasma, da rabi človeško bližino v največji možni dozi, tiste revček je bil pa prav osamljen. Da o vseh možnih zdravstvenih zapletih, ki ga najverjetneje čakajo, sploh ne govorim  Angry
Upam, da se bodo bodoči lastniki francoskih buldogov prej dobro pozanimali, kje kupiti svojega člana družine in da se bodo preprodajalcev na daleč izognili (seveda upam, da bo kdo od bodočih kupcev zašel tudi na tale naš forum in najprej vprašal za nasvet tukaj).
Lupčke vsem vašim srčkom, ponosnim lastnikom pa en lep pozdrav,
Tina
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #194 : sobota, 06.11.2004 : 22:27:43 »

Cez dober teden koooooncno dobim francoskega buldogca  Grin Grin Grin Grin Grin Grin, pa me zanima, ce je pasja kletka res nujna? Pa se to: kaksen povodec priporocate - fiksen ali tistega  na katerem ga lahko spustis tekat malo dlje?


LP
Marjana
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines