mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 14:17:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 315540 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #120 : ponedeljek, 28.06.2004 : 11:57:30 »

Ne nisem sprasevala, ker lastnik ocitno ni bil zainteresiran za pogovor...   Undecided Ze to starost sem komaj izvlekla iz njega..
Kar se tice resilnih jopicev, zadnjic sem malo presrfavala ene strani in sem celo nasla neke take zadeve, ampka za narocanje prek neta je verjetno malo pozno... Ce se ti da sivat (in znas), ti jaz lahko dam en cloveski r.j. in ga (zelo) predelas..
m.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #121 : ponedeljek, 28.06.2004 : 22:55:46 »

Maja,

v trstu so mi rekli, da naj bi se to mogoče dalo dobiti v "jadralskih" trgovinah, samo preden bi tako našli, bi spet trajalo. Hvala vseeno- je premalo časa do dopusta, da bi se lotila takega projekta  Wink Bo manj dela, če ga ti predelaš za Špelo  Grin

Lp,
Tina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #122 : sreda, 30.06.2004 : 13:48:22 »

Živjo!

Eno (mogoče malo čudno) vprašanje: Buba se še vedno drsa po riti  Undecided pa mi je prišlo na misel, da bi lahko šlo za kakšno "ginekološko" zadevo. Test na parazite je bil negativen, analne vrečke so OK, kožo ima v redu, bolh nima. Sem pomislila tudi na to, da se buldogci pač ne morejo sami čohat zadaj (konstitucija jim tega žal ne omogoča) in problem rešuje na ta način. Počne pa to samo doma, kjer je tapison po tleh, na gladkih površinah tega ne počne, zunaj pa tudi ne.

Trenutna rešitev je ta, da jo večkrat na dan fino prečohava po zadnjem delu hrbta in zadnjih nogicah. A je kdaj imel kdo podoben problem?

Lp,
Tina
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #123 : četrtek, 01.07.2004 : 10:59:35 »

Živjo Tina!

Hmm... mi smo imeli s prejšno psičko iste probleme, je pa bilo boljse, ko smo ji spraznili vrecke... Če so pa vrečke OK, potem pa ne vem... mogoče se ji samo fino zdi po tapisonu drsat svojo francosko ritko Smiley
Je imela pa moja prejšnja psička še eno smešno navado - in sicer je lahko prepuzala cel travnik... seveda je imela potem ves obdrajsan trebušček, tako da ji nismo več pustili tega delati... Tako da je potem to počela vedno "na skrivaj"  Wink

Drugače pa ti ne vem svetovati, kaj naredi... Upaj da jo bo minilo Smiley

Lep sončen dan,
Ana
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #124 : četrtek, 01.07.2004 : 12:22:39 »

Če so pa vrečke OK, potem pa ne vem... mogoče se ji samo fino zdi po tapisonu drsat svojo francosko ritko Smiley

Živjo Ana,

jo imam na sumu, da bo tole s francosko ritko kar držalo. Imela je že eno obdobje, ko je to počela, pa sva ji vedno prepovedala in jo je minilo. Zdaj je v puberteti in je spet prišla na to idejo z drsanjem  Tongue Jaz sem optimist in upam, da jo bo minilo.

Hvala za tolažbo.
Lp,
Tina
Logiran
ALEKS D.
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #125 : nedelja, 04.07.2004 : 17:45:07 »

Zanima me, ce je sploh mozno dobiti francoskega buldoga brez rodovnika oz. ceneje kot so obicajne cene teh psov.

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #126 : nedelja, 04.07.2004 : 18:14:13 »

Tema o francoskem buldogu je na:

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=5;action=display;threadid=253

vsekakor ti ne priporočam psa brez rodovnika-pasemskega. Res.  Wink

preberi si še:

*Nakup psa pri ARM d.o.o.
*Preprodajalci psov
*Prijava zoper g. Motošo
*Javite se prevarani!
*Trgovina s psi
*Rodovniki
*Pasje trpljenje


Lp in upam, da se ne boste napačno odločili



Logiran
francoz
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #127 : ponedeljek, 05.07.2004 : 20:16:51 »

 Zdravo!

Če bi kdo rad videl slike od Gorgija sta  2 sliki v galeriji mojpes na 4 strani pod francoz.Več slik bo v galeriji kasneje.



                                                    LP Jernej
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #128 : torek, 06.07.2004 : 12:46:42 »

Živjo Jernej!

Ti moram priznati, da že dolgo nisem videla tako lepega francoza, kot je tvoj.  Smiley Včasih je tudi Šan spal v taki košari, mu je pa ratala kmalu premajhna in zato sedaj najraje leži kar na tleh, v predsobi, da ima vse pod nadzorom  Roll Eyes

Tina,
Kako je pa kaj s tvojo Bubo? Se še vedno drsa?

Lepo se imejte,
Ana
Logiran
francoz
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #129 : torek, 06.07.2004 : 21:00:36 »

Hvala Ana!

Sva s punco Matejo občudovala Šana! Mi je ta črno bela kombinacija ful dobra. Pa sej so vsi FB ful dobri.
Kar se tiče pa košare so bli z njo problemi saj ga je vse srbel( verjetn zarad plastike), pa še ponoč je ful prasko po njej tak da ni blo mira pa ma zdej kr en povšter na tleh pa topli pod sm mu odrezu.Drugač pa mu je tak vseen kok pa kje spi ker ni razvajen.


                        LP     Jernej in Mateja
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #130 : torek, 06.07.2004 : 21:36:06 »

tina je ta teden na jadranju.
m.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #131 : četrtek, 08.07.2004 : 01:01:59 »

Kaj je zdaj? Kako se odločate? Že imate izbranega vzreditelja?



Lp
Logiran
teddy2
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #132 : nedelja, 11.07.2004 : 08:42:30 »

no, pa smo tudi mi kupili buldoga. Je zdrav in vesel, skrbi me le
prhljaj od repa pa proti sredini.
Je čiščenje ušes priporočjivo že v tej starosti?
Kaj pa ščetkanje?
Uh, sem tečen.
hvala hvala hvala hvala hvala za vse pametne nasvete.
darko  
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #133 : ponedeljek, 12.07.2004 : 08:02:21 »

Živjo Darko!
Me veseli, da ste tudi vi postali lastniki francoskega lepotca  Wink - pokaži kakšne slike! S kje pa je, kako mu je pa ime... Smiley
Drugače pa kar se tiče prhljaja...jaz mojemu Šanu dodajam v hrano olje, tako da za enkrat nismo imeli nobneih večjih problemov s prhljajem. Res pa je, da se mu včasih prav na tem predelu, ki ga opisuješ tudi ti, pojavlja prhljaj, vendar le v majhnih količnah, ki mu že po enem dnevu zopet izgine  Huh Se mi zdi, da ti ni treba pretirano skrbeti zaradi tega, če se bo pa nadaljevalo (in to v velikih količinah) pa najbolje, da se obrneš na veterinarja.
Glede čiščenja ušes... Jaz se držim načela, da mu čim manj šarim po tistih njegovih ušeskih (le, če so zares umazana), prav tako pa mu ne čistim zob (ima veliko igrač, s katerimi si jih po mojem mnenju sam dovolj očisti)...
No ja, to je samo moje mnenje...  Smiley

LP,
Ana
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #134 : ponedeljek, 12.07.2004 : 09:33:50 »

Živjo!

Smo že nazaj z dopusta- kot ponavadi, je minilo prehitro  Cry Vreme je bilo super, morje toplo (objadrali smo južni Jadran, kjer se je voda segrela na 28°C), Buba se je super držala cel teden in ovrgla vse dvome, ki smo jih imeli, ali je pes primeren za na jadrnico ali ne.

Najbolj pa me je presenetilo to, da zna plavat  Shocked Kot sem slišala, naj bi buldogi ne bili preveč plovni, zato me je malo skrbelo. Voda jo je ful zanimala, plava pa kot navita- še ko jo dvigneš iz vode, maha s tačkami po zraku, kot tiste igračke za navit  Grin Tudi stuširat se je vedno pustila po plavanju.

Drsa se na žalost še vedno, tako da gremo v teh dneh na posvet k veterinarju.

Me pa veseli, da se je vmes dogajalo tudi pri naši pasmi, tule na forumu. Sploh me pa zeloooo zanima, kje je Teddy2 kupil svojega buldoga, Aleksu D. pa svetujem (enako kot Jessy), da opusti vsako razmišljanje o nakupu nerodovniškega francoza- ta pasma ima že tako dovolj težav z zdravjem- raje vzemi kakšnega kužka iz zavetišča, če je denar problem. Pa brez zamere, je mišljeno dobronamerno  Wink

Lp,
Tina
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines