mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 09.10.2024 : 00:21:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 299 300 301 302 303 [304] 305 306 307 308 309 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 318429 krat)
0 članov in 25 gostov pregleduje to temo.
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #4545 : nedelja, 09.11.2008 : 18:14:55 »

No mi smo pa dočakali prvo gonitev... Kuba je zelo pridna in nosi hlačke brez pritožvenja, v bistvu je še malo važna, ker ima nekaj novega...Smiley
http://shrani.si/f/3G/Wf/1CKYwOQb/1/dsc00268-01.jpg

Ima pa tudi novo bundo, ki je stala več kot moja...khm...tako da čakamo mraz, da jo lahko obleče...je pa prikladno bež barve, tako da bo umazana še preden bomo sploh do ven prišli:)
http://shrani.si/f/3u/9v/3rTCnjLm/1/dsc00280-01.jpg
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #4546 : nedelja, 09.11.2008 : 18:17:22 »

Prava "fensi kužika"
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #4547 : nedelja, 09.11.2008 : 18:56:21 »

Tale pa ne sme več nič pridobiti na teži, saj ji bunda ne bo več prav, vsaj tako je videti Grin Je pa res fensi-luštne hlačke Wink
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #4548 : nedelja, 09.11.2008 : 21:54:52 »

hehe to samo izgleda tako...ima še dovolj lufta bunda:) ja, je pa Kuba res zelo fensi hehe, se tako tudi obnaša:)
hlačle so pa za otročke od 2-3 leta hehe
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4549 : sreda, 12.11.2008 : 14:11:01 »

Boks je fajn za psa za v avto, lahko je pa komot tudi na zadnjih sedežih ali v prtljažniku, če je odprt. Moj se tam pelje ali pa na zanjih sedežih, ki jih pregrnem Wink
Fajn, da so se ušeska kar sama postavila pokonci Smiley

Brez varnostne oprtnice so tudi zadnji sedeži smrtno nevarni (ob močnem zaviranju lahko pes pade med sedeže in se poškoduje, lahko pa celo zleti naprej skozi vetrobransko steklo). S tem se ni za hecat. Če jih ne vozite v boksih ali prtljažniku, ki je zavarovan z mrežo, jim nabavite oprtnico. Se jo dobi v vsaki pasji trgovini. Skozi se napelje vranostni pas (ta človeški) in pes je varno pripet.
Logiran
Piksi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #4550 : torek, 25.11.2008 : 14:54:38 »

Joj kako je Kuba lušna v bundici!!! Prava lepotica. Koliko je stara?

No Tiba se zmrduje nad snegom, rav nič ji ne diši. Dva dneva nazaj je dopolnila tri mesece in se mi zdi, da tako hitro raste...tudi jaz sem ji včeraj kupila bundico podloženo s fliskom, ker se tako trese na snegu, da več ne vem a se pretvarja al ne..Smiley) jaz takoj ko vidim, da se segreje, ji bundico snamem dol.

Še vedno molim za dan, ko prenehava notri lulat in kakat. Lepo napredujeva, tako da sedaj to stori mogoče enkrat do dvakrat na dan. Problem je ponoči. Obvezno gre dvakrat kakat in kakec poje....seveda, ker jo ne vidim. Drugače ga ne. Zakaj to delajo mladički? Da pospravijo za seboj? Oz mene že skrbi, če je lačna? Joj kako bom vesela tega dneva, ko je to za nama. Sad(

Logiran
Piksi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #4551 : torek, 25.11.2008 : 14:59:25 »

aha drugače sem pa pozabila dopisat, da se "bohotim" od ponosa, kako je pridna in lepo napredujeva v mali šoli! Smiley

Svojo trmo mi zaenkrat kaže le pri povodcu, čim ga vidi, mi obrne hrbet..Smiley
Logiran
Piksi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #4552 : torek, 25.11.2008 : 15:03:46 »

Naša je bila v prvih pol leta tudi podobno bolna ma gre vse mimo. Edino nekaj časa že opažam da se ji pojavijo vsake toliko majhni otočki brez dlake v velikosti kot so koščice v limoni recimo, brez kakšrnega koli znanega vzroka, edino kot nekakšen mozoljček zgleda pa posušena rumeno kristalna snov je gor-v majhni kapljici.Ima kdo kakšne podobne težave? Prvo smo mislili da je imela klopa pa ga ni ker se jo kontrolira redno vsak dan zvečer.

Sandiu, kje se ji pa teli otočki naredijo,  pri očeh..smrčku..glavi?
Logiran
Sandiu
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #4553 : torek, 25.11.2008 : 19:07:07 »

Teli otočki se ji delajo po hrbtu in trebuhu z vrhnje strani. Smo šli do veterinarja in nas je malo okregal ker smo po pravici povem pozabili ji čistiti analno žlezo, ji je on in je bilo noter za dva lešnika materijala. Naj bi bilo to zaradi hormonov in smo jo redno kopali z neko raztopino, pa še vitamine za kožo smo ji dajala pa se je stanje izboljšuje.Upam da gre mimo čimprej.Bomo pa redno praznili žlezo da se ne bi ponovilo.
Logiran
Piksi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #4554 : torek, 25.11.2008 : 19:13:30 »

Sandiu jaz prvič slišim za čiščenje analne žleze...a to pomeni, da moram jaz moji tudi? Kako pa to naredim?
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #4555 : torek, 25.11.2008 : 23:07:33 »

Joj kako je Kuba lušna v bundici!!! Prava lepotica. Koliko je stara?

No Tiba se zmrduje nad snegom, rav nič ji ne diši. Dva dneva nazaj je dopolnila tri mesece in se mi zdi, da tako hitro raste...tudi jaz sem ji včeraj kupila bundico podloženo s fliskom, ker se tako trese na snegu, da več ne vem a se pretvarja al ne..Smiley) jaz takoj ko vidim, da se segreje, ji bundico snamem dol.

Še vedno molim za dan, ko prenehava notri lulat in kakat. Lepo napredujeva, tako da sedaj to stori mogoče enkrat do dvakrat na dan. Problem je ponoči. Obvezno gre dvakrat kakat in kakec poje....seveda, ker jo ne vidim. Drugače ga ne. Zakaj to delajo mladički? Da pospravijo za seboj? Oz mene že skrbi, če je lačna? Joj kako bom vesela tega dneva, ko je to za nama. Sad(



Hehe, hvala. Kuba je stara 10 mesecev in je imela včeraj prvič oblečeno bundo ... seveda brez problemov. Sneg ji ni posebno zabaven, je pa dober za pojest... itak:)

Moja Kuba je tam okoli 5-ih mesecev že bila popolnoma sobno čista, vendar se pokakala ni v stanovanju nikoli. Mogoče ji daš zvečer prepozno za jest, in mora potem sredi noči ... poskusi s tem, da ji po peti uri zvečer ne daš nič več za jesti, ven pa jo odpelejš na wc tik predno greš spat. Pri meni se je to obneslo. Ko sem jo dobila, je bila stara 3 mesece, in prve dve noči sem panično vstajala okoli 3-eh zjutraj, in jo peljala ven. Tretjo noč tega nisem več storila, in od takrat tudi nikoli več.
Sem pa Kubo tudi navadila, da greva zjutraj lulat, ko se JAZ zbudim ... oz. se je kar sama tega navadila. Med vikendi spiva do desetih, enajstih, včasih celo do 12ih, in ni nobenega problema! Že od samega začetka...

Upam, da vama čim prej uspe!:) Pa prilepi še kakšno fotko!

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4556 : torek, 25.11.2008 : 23:32:40 »

Za trimesečnega mladiča je prehudo, če bi ob petih popoldne nazadnje dobil jest. Pravilo je, da se po sedmi uri mladiču ne da več jest, zato da ponoči ni kupčkov, zadnji izhod za lulanje in kakanje je pa tik preden greš spat, se pravi pozno zvečer.
Logiran
Sandiu
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #4557 : sreda, 26.11.2008 : 21:21:03 »

Piksi
Upam da ne bom  naredil narobe če bom skopiral vseebino iz neke knjige.

Analne ali zadnjične žleze pri psih pogosto povzročajo bolj ali manj resne težave. Žleze, ki jih imenujemo tudi "analne vrečke", se lahko prekomerno napolnijo, okužijo, vnamejo in zagnojijo. Prizadete živali si ponavadi v takih primerih ližejo območje okoli zadnjice, se z zadnjo platjo drsajo po tleh (vozijo "kočijo") ali pa imajo težave z izločanjem blata.

Analne žleze najlaže poiščemo, ko od zadaj gledamo psa. Žleze so parne in so ob spodnji strani zadnjične odprtine. Če njihovo lego primerjamo s številčnico na uri, bi rekli, da so nekako na četrti in osmi uri. Če si vse skupaj pogledamo bolj od blizu in morda celo malce razmaknemo zadnjično odprtino, lahko na vsaki strani opazimo tanko izvodilo, ki se odpira neposredno ob zadnjični odprtini.

Naj bi se ji praznilo nekje 2-4 letno pri kopanju najlažje.
Logiran
Piksi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #4558 : četrtek, 27.11.2008 : 14:56:08 »

Sandiu res hvala za opis. Razumem sedaj. Samo eni so mi rekli, da to veterinar naredi, če ne gre po naravni poti. Oz če bi ji sama , potem to naredim pri komapnju s prstkom?
Logiran
Sandiu
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #4559 : četrtek, 27.11.2008 : 19:46:46 »

Ja malo nekako uščipneš vendar nežno psa ne sme boleti ker bi to pomenilo lahko vnetje. Verjetno pa ne bo ravno vesel kuža:)
Lahko pa prosiš veterinarja da ti pokaže.
Logiran
Strani: 1 ... 299 300 301 302 303 [304] 305 306 307 308 309 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines