mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 08.10.2024 : 20:27:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 286 287 288 289 290 [291] 292 293 294 295 296 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 318343 krat)
0 članov in 27 gostov pregleduje to temo.
julci
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #4350 : sreda, 05.03.2008 : 23:29:15 »

Ja mojga francoza moram , ce dezuje skozi vrata porint, da gre vsaj lulat.  Grin taksni so, vsaj moj
Logiran
burn
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #4351 : sobota, 15.03.2008 : 11:28:26 »

lep pozdrav vsem.rad bi kupil družinskega psa, pa sma se odločila za nakup francoskega buldoga.prosil bi vas da mi mal povete kak pa kej je s tem psom.(imam 6mes staro hčerko) bo kej lubosumn,je napadaln,je igriv?Huh??mal mi napište. tega psa pa bi vzel pri *****.
A je pri njemu ok. kupit psa ali ne? Pogovarjajo se veliko slabega o njemu?
H V A L A  Z A  O D G O V O R E.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4352 : sobota, 15.03.2008 : 16:31:36 »

burn, sprasujes o najvecjem legalnem preprodajalcu psov v Sloveniji. Jaz te bom namesto odgovorov vprasala, ali nameravas s psom ravnati kot z vreco krompirja, da ti je vseeno, od kod prihaja in kako so ravnali z njim in njegovimi predniki pred tvojim nakupom?
Se sploh zavedas, da kupujes zivo bitje?

Moj odgovor je vsekakor nasvet za branje o pravilnem nakupu psa, sele potem pridejo na vrsto vprasanja o ljubosumju, primernosti za otroke in podobno.

Preberi:
- Ali sem pripravljen na psa?
- Kako kupimo psa?
- Nerodovniški, zakaj pa ne?
- Smo osveščeni potrošniki?
- Umirajo za denar... (to ni mit, temvec realnost, povezana z ljudmi, o katerih nas sprasujes)

O preprodajalcu, ki ga navajas, je odprtih kar nekaj tem v rubriki Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa!, ki je dostopna clanom mojpes.neta z ustreznimi paketi.
Logiran

burn
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #4353 : nedelja, 16.03.2008 : 13:06:29 »

gospa JANA hvala za odgovore, čeprav niso takšni , kot sem jih pričakoval.
ta forum je po mojem zato, da se med sabo pišemo o psih, ne pa da me pošiljaš na članke.imel sem 5 psov zdaj bi rad nabavil f. buldoga.
nemški ovčar, labradorec, 2x irski seter, ameriški stafford terier.
pa vse sm mel v stanovanju oz. hiši . tako da znam z delati z njim.
me pač zanima f. buldog. vi ste prava vreča krompirja.hahahaha
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4354 : nedelja, 16.03.2008 : 13:55:40 »

Si pa upaš pamet soliti o vlogi tega foruma prav osebi, ki ga je ustvarila! Bravo!

Zanimivo, toliko psov si imel, pa bi kljub temu mladiča kupil pri preprodajalcu. Bolj malo pameti se te je prijelo v vseh tistih letih, kljub temu, da si "imel vse v stanovanju".

Psa kupi pri pravem vzreditelju, registriranem pri Kinološki zvezi Slovenije, ne pa pri barabi, ki pobije trikrat več mladičev kot jih proda in kot jih potem tudi preživi.

Vsaj to bi ti moralo biti jasno!

Pa kakšen bonton v roke vzemi, ti ne bo škodilo.

lp
Logiran
julci
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #4355 : nedelja, 16.03.2008 : 15:33:30 »

burn
pravis, da si imel 5 psov a si star 100 let ali si  imel vsakega 14 dni?

 Angry
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #4356 : nedelja, 16.03.2008 : 15:55:27 »

Cisto tako mimogrede (BTW  Wink) imam eno vprasanje.

Ker smo s kmetov doma, mi ni cisto jasno... A je mozno, da si ob 12:06:29 pod vplivom kaksnih "substanc", ali je normalno, da napises tako neumnost (v SSKJ najdemo se kaksen izraz...)?

lp
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #4357 : nedelja, 16.03.2008 : 17:05:16 »

Gospod, fant ali kakorkoli že, se po moje dela norca. Nimam druge razlage za takšno razmišljanje in žalitve.
Logiran
burn
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #4358 : nedelja, 16.03.2008 : 18:08:42 »

pozdravljeni g. jana in ostali.to ni bila nobena žalitev, poglejte odgovor g. jane na moje vprašanje,glede vreče krompirja.na vprašanje mi je lepo odgovoril kalsang.
glede substanc agnesana in julci 100 let. to so žalitve.hvala vsem za zbijanje veselja do psov. pa brez zamere g.jana
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #4359 : nedelja, 16.03.2008 : 18:55:41 »

Burn nisi razumel kaj misli Jana z vrečo krompirja, tako da si preberi še enkrat njen odgovor. Imel si vprašanje za katerega odgovor bi našel, če bi si prebral članke, ki ti jih je dala Jana. Je hotela pomagati in te odvrniti od nakupa psa pri temu človeku. Ni nič žalila, samo ti nisi razumel kaj hoče povedati.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4360 : nedelja, 16.03.2008 : 19:11:02 »

burn, rekla bi, da ne znas brat, tudi uporaba pravopisa ti dela preglavice. Pa pustimo to ob strani, ker verjetno ti gremo ze precej na zivce, ker ti ne odgovorimo na vprasanja, kajne?

Tale pasemska tema ima skoraj 300 strani, kjer so med seboj debatirali ljubitelji in lastniki pasme in prepricana sem, da so tudi na tvoja vprasanja ze odgovorili. Zato le pobrskaj malo in se izobrazi o pasmi, ki jo kupujes. Druga stvar je tvoje vprasanje, ce je OK kupiti psa pri preprodajalcu. Ker ocitno nimas casa in volje poklikati na linke, ki ti jih je dala Jana, ti naj jaz na kratko odgovorim. Ne, ni OK kupovati pse kot vrece krompirja pri taksnih steparjih. To prav klice tezave in verjemi mi, da ti bo zal, ce bos tako kupil psa. Obrni se na Kinolosko zvezo Slovenije, kjer bos dobil podatke o leglih in kontaktiraj vzreditelje. lp
Logiran

burn
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #4361 : nedelja, 16.03.2008 : 19:11:54 »

se opravičujem ga. jani.
Logiran
julci
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #4362 : nedelja, 16.03.2008 : 19:44:46 »

burn
ne  nisem mislila zalit tebe ocitno me nisi razumel in se opravicujem.
Dobila sem pac obcutek, da pogosto menjas pse.
Res vzemi si cas in mal nazaj preberi stvari, ki so ze napisane o F.B.
Pa se nekaj pelji se vsaj mimo tistega gospoda pa ti bo mogoce mal jasno zakaj gre. A se taksnemu cloveku, kot je  (M.I. je to dovoljeno napisati?) sploh lahko rece gospod?

                                                          lp
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4363 : ponedeljek, 17.03.2008 : 10:13:29 »

burn, absolutno ne jemlji psa kot nekaj, kar se kupi kot štruco kruha (glede na to, da si že imel pse, verjetno to veš). Mene pri vsem tem boljs krbi, da si si zapičil francoza v glavo in ga hočeš imeti takoj. Žal pri tej pasmi velja imeti gromozansko potrpljenje. To pomeni izbira pravega vzreditelja (podatke dobiš na Kinološki zvezi Slovenije, gospa **** pa "skrbi" za male pasme) in čakanje v vrsti (dobesedno) na mladiča. Postopek je dolgotrajen, se pa splača, ker le tako dobiš pasmo, ki si si jo izbral. Za takega mladička boš plačal več kot pri preprodajalcu, vendar se na dolgi rok to izplača. Pri omenjenem "gospodu" se ti lahko zgodi, da boš v prvih mesecih zmetal za stroške pri veterinarju krepko več, kot si sploh lahko predstavljaš.
Tu ti hočemo le dobro, zato si res najprej preberi vseh 291 strani o francozih, potem pa še vse linke, ki ti jih je nalimala Jana. Upam, da se boš prav odločil.
Logiran
KAMEJA
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #4364 : ponedeljek, 17.03.2008 : 22:31:58 »

Joj, ne kupujte psa pri njem...  Cry
Logiran
Strani: 1 ... 286 287 288 289 290 [291] 292 293 294 295 296 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines