mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 08.10.2024 : 13:37:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 274 275 276 277 278 [279] 280 281 282 283 284 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 318215 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #4170 : ponedeljek, 18.12.2006 : 12:23:31 »

GreorF, spet sem si ogledovala slikice tvoje psi?ke in moram re?t, da je res lepa. Krasen ksihtek ma. Se kar zaljubisˇ vanjo.

Sem pa zadnji? obiskala en par z devet mese?no sami?ko. Je pa tudi krasna, samo da je manj nabita in "stoji" na daljsˇih nogah (po telesni strukturi bolj podobna bostonu, kot buldogu).

Kako je s tem? Kaj je za fren?ija (po standardu) bolj primerno. Eni celo govorijo o amerisˇki liniji in evropski liniji....a kdo ve kaj o tem?

Meni so sicer vsi lepi, sam me je pa fasciniralo, da zna njihova psi?ka plavat. Brez problema. In da hodi z "atijem" tekat na trim stezo.

Ja na en nacin si ze sama odgovorila... Pravi Fancozi niso na dolgih nogah...Dolge noge in slabotna postava je dostikrat povezana z mesanjem bostona in francoza. To se dogaja na farmah (ponarejeni rodovniki...)kjer obe pasmi krizajo zaradi lazje kotitve... Francozi ponavadi kotijo z carskim rezom, zaradi svoje postave, ce pa imas drobne kuzke dostikrat ni potreben carski rez ...odgovor je na dlani....
Sem  zagovornik rodovniskih psickov- na to temo je bilo ze veliko povedanega....
Standarde najdes na netu...
Americani imajo malo podhranjene francoze raje. Standardi so pa jasni in to je francoski buldog. To pomeni da je francoska zveza zadolzena za izgled LINIJO standarde... V franciji je na razstavah po 150 temnih in 100 belih feancozov...   Cheesy
Logiran
maticko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #4171 : ponedeljek, 18.12.2006 : 16:38:52 »

Zdravo

Ula je tudi iz Trbovelj in sta najbrž res v žlahti. Grin Ko smo izbirali deklino je bila ena res malo manjša od drugih.. ne vem kako je s tem ampak moja ni prav nič suha.. Cheesy Cheesy tu so slike:
http://matija-ula.moj-album.com/
Amm..tisto okrog rodovnika pa to, tile psi so rodovniški, vzrediteljica pa je sama sodnica na pasjih razstavah. Slike so pa več ali manj slabe ker so večinoma slikane s telefonom Undecided Bom dal še kake nove slike gor ko bo čas.. Tongue

lp vsem in vašim francozom
Logiran
Frenchie
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #4172 : torek, 19.12.2006 : 00:54:06 »

Ja, res je od gospe sodnice. Sem videla tudi rodovnik. Kužica je res bolj visoka, pa bolj vitka, ampak ni pa "suha". Je fino mišičasta, pa nič se ji rebra ne poznajo..je nabita ampak bolj na "boston" način. In za požret lepa.

(Čeprav mi moj dragi ravno sugerira zraven, da se njemu ni zdela bolj kot boston...Sam, kaj pa on ve.... Cheesy)


Maticko, tvoja je tud cuker...


Logiran
ksenija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4173 : ponedeljek, 15.01.2007 : 12:54:34 »

Lep pozdrav!
Sem nova uporabnica foruma, ki ga pridno prebiram že eno leto.Od maja sem tudi lastnica prikupnega francoza, po imenu Keops. Berem o velikosti in lahko rečem, da je moj mladič pravi gigant. Ima namreč 15,5kg!!!Pa nič debel...Le velik.Je pa gospa sodnica navdušena nad njim...
Ne vem kakšne so vaše izkušnje ampak Keops je res hudičev.Če mu kaj ni prav, ne samo da je užaljen, ampak se tudi maščuje. Cheesy
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4174 : sreda, 17.01.2007 : 10:53:59 »

 Grin  Grin  Grin Keops, mali vragec  Kiss Francozki so ful pametni, veliko si zapomnijo in imajo svoj način uveljavljanja, kar se njim zdi prav. Se spomnim, ko je bila Buba še mladiček (ene 4 mesece je imela)pa smo jo v odsotnosti zaprli v predsobo in če bi se slučajno pokakala, je imela na voljo tisto posteljno podlogo (pa je vedela, za kaj se to uporablja). In tisti dan je skoz grizla (zobki pa to) in sem jo enkrat ušvrknila po riti s časopisom, ker mi je nonstop visela na hlačnici. Užaljene učke pa kazanje hrbta- jasno, da je zamerila. Ko me ni bilo doma, je pa tisto podlogo spremenila v čisto mini koščke. V predsobi je bilo kot bi snežilo, Buba pa je imela polna useša in nos tiste bele file od podloge- ampak bila je blazno zadovoljna in ponosna sama nase, ker ji je "maščevanje" uspelo  Roll Eyes
Logiran
ksenija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4175 : sreda, 17.01.2007 : 16:26:28 »

 Grin  res so brihtni. Prej sem imela 13 let mešančka,ki je bil prekrasen kuža,prav tako pameten, vendar tale mali črnuh počne samo to, kar mu prinese korist Wink Wink Sem pa v soboto na razstavi videla njegovo sestrico, ki je pol manjša, suhica...bi rekla da še pasme nista iste, ker sta tako različna. .Keops je res nenavaden.Počne vse, kar so rekli da francozi ne počnejo. Plava kot riba Smiley, uživa na soncu ( poleti je na plaži ležal na soncu ), niti malo ni požrešen, na Šmarno goro teče celo pot, čeprav komaj vidi čez korenine..Je pa TRMAST...Nikakor ga ne moreva spravit iz postelje. Če bi vsaj spal pri nogah..ne, gospod line med naju na blazino....Ne vem kako naj ga odvadim, brez da nama demolira stanovanje
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4176 : torek, 23.01.2007 : 12:16:54 »

Uh, Ksenija, težka bo, spravit malega iz postelje. Če sta ga tako navadila, pa vaju zdaj moti, bo postopek kar dolgotrajen. Malo pobrskaj nazaj po temle francoskem forumu, smo o tem že pisali.
Odločit se morata, ali bo pes spal na postelji ali kje drugje. Zelo težko pa ga bosta navadila, KJE na postelji lahko spi. On to potem smatra za svoj prostor, kjer lahko lahko leži dobesedno kjerkoli.
Mogoče bi bilo najlažje, da ga odvajat z boksom (kletko), ker ga imam na sumu, da zna res kaj uničit, ko mu bosta odvzela pravico kraljevanja na postelji. Če pa te še kaj zanima, pa piši  Wink
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #4177 : petek, 26.01.2007 : 15:17:39 »

Uh, Ksenija, težka bo, spravit malega iz postelje. Če sta ga tako navadila, pa vaju zdaj moti, bo postopek kar dolgotrajen.

Samo na hitro se oglasam!! Nisem vsega brala, samo tole pa moram povedat, da sem jaz tudi mogla mojega Torzica navadit, da ne spi vec v postelji in se je takoj sprijaznil!!! Mogoce je prvi vecer malo jokcal (izsiljevanje), ampak je itak videl, da ne bom popustila... Se je nekako zeeeeloooo hitro sprijaznil. Po eni noci. Wink Grin
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #4178 : petek, 26.01.2007 : 15:20:26 »

Aja pa se to: odvadila sem ga tudi skakanja na kavc!!! Torej je izkljucno lahko samo se na tleh in v svoji postelji. Nikjer drugje. Samo vztrajen je treba bit. Saj pes dobro VE, kaj hocemo od njega, le hocejo uveljavljat svojo trmo. Torej ne popuscat in strogo povedat in ne popuscat in rezultat bo zelo uspesen. Wink
Logiran
ksenija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4179 : sreda, 14.02.2007 : 14:30:24 »

Malega sem vrgla iz sobe..Prvo je praskal, potem prinesel žogico pred vrata in jo metal, naslednja faza je bilo cviljenje in potem je odprasketal stran.Zjutraj sem vstala, odprla vrata in stopila v lužo...Hudič ve, kaj je najbolj učinkovito.Smo morali že parket popravljat zaradi njega ( v novem stanovanju!!!!). Mislim, da je manj škode, če mi spi na ledvicah,hihi....Da ne govorim, da me gospod ni niti pogledal, ko sem vstala....
Človek kar ne more verjet da je lahko pes maščevalen.....
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4180 : sreda, 14.02.2007 : 16:27:54 »

Superca! Kar vztrajajte- tudi maščevalnost jih mine po določenem času, brez skrbi. Samo tem velikim okroglim "žalostnim" učkam se je treba upret, hehe.
Logiran
ksenija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4181 : četrtek, 15.02.2007 : 11:26:46 »

uf ti učki...totalno ti zmehčajo srce....moja mama, ki je drugače zelo načelna in dosledna pravi, da ko keops pogleda z učki in jih začne obračat ga še kregat ne more...hehe
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4182 : četrtek, 15.02.2007 : 16:19:38 »

Hehe, sej zato pa nekaterim francozkom uspe zrast v neukrotljive zverince z zelo slabim poznavanjem bontona...
Logiran
maticko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #4183 : sobota, 17.02.2007 : 13:04:15 »

Da se malo še mi oglasimo. Danes smo bili pri veterinarju ker je od včeraj šepala na prednjo levo nogo. Če se stanje ne izboljša do ponedeljka gremo slikat da potem postavi diagnozo. Možno je da je samo čudno stopila ali pa da se ji je odkrušil hrustanec ali nekaj.. (spet ta momljajoča latinščina) v ramenskem sklepu. V večini primerov se pozdravi samo ali pa je potrebna operacija. To se rado zgodi pri mladih psih do enega leta. To je vse kar do sedaj vem. Skakanje po kavčih in posteljah očitno tudi pri nas odpade. Šepat je začela ko je skočila dol s postelje zjutraj za it na sprehod tako da upam da je res samo nepravilno stopila in da bo vse v redu.Pa veterinar je rekel da je to že tretji fr. buldog v njegovi ambulanti danes.
lp in počohajte svoje male
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4184 : torek, 20.02.2007 : 09:58:29 »

maticko, pred kakrsnokoli operacijo se posvetuj se z drugim ortopedom. Pri francozih se namrec ful rado zgodi, da je pogacica v kolenu slabo pritrjena ali pa si pri skakanju kaj pretegnejo, ko tkole divjajo okrog. Preveri tudi blazinice na šapicah, da nima slučajno akj vneto. pri Bubi so postavljali vse mogoče diagnoze in jo že skoraj obsodili na nož, pa smo potem ugotovili, da ima vnete blazinice od soli, ki je potresena po cesti v zimskem času. Včasih je rešite problema res zelo enostavna in niti ne potrebuje veterinarske pomoči. Sporoči, kako bo.
Logiran
Strani: 1 ... 274 275 276 277 278 [279] 280 281 282 283 284 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines