mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 08.10.2024 : 06:35:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 272 273 274 275 276 [277] 278 279 280 281 282 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 318108 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #4140 : ponedeljek, 09.10.2006 : 16:03:51 »

Tudi moja frajlica DD je praznovala drugo leto!!!  Kiss Kiss Kiss
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4141 : torek, 10.10.2006 : 09:43:42 »

Lupčke za DD  Kiss  Kiss
Logiran
jerac78
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 12


« Odgovor #4142 : nedelja, 15.10.2006 : 21:06:05 »

Na rit! Shocked Roll Eyes
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4143 : torek, 17.10.2006 : 10:43:47 »

jerac78, da nis ti mal primitiven  Roll Eyes
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #4144 : sreda, 18.10.2006 : 14:09:58 »

Tina,

spet nekaj časa nisem bil na forumu, tako da šele sedaj pošiljam Bubici snop poljubčkov za rojstni dan. Upam, da mi ne bo zamerila Wink.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4145 : sreda, 18.10.2006 : 14:44:49 »

luka, hvala  Smiley Nič ne bo zamerila ;-) Sem bila pa včeraj pri njej na obisku in moram rečt, da res super krasno izgleda. Bo že res, ko pravijo da pes odraste šele pri 3 letih- glavo ima čisto odraslo, telo kratko pa mišičasto, ni več tako suhljata, še sprednje tace so se ji zaradi "okroglega" teleščka optično skrajšale. Res lepotička  Kiss Največji plus pa je, da so ji drugi psi v vedno večje veselje  Smiley
Logiran
jerac78
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 12


« Odgovor #4146 : sreda, 18.10.2006 : 22:43:09 »

jerac78, da nis ti mal primitiven  Roll Eyes

A ker sem spravil skupaj vsega 11 postov?
Logiran
Frenchie
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #4147 : ponedeljek, 20.11.2006 : 12:04:18 »

Živjo vsi!

Zadnje leto sem čisto obsedena z francoskimi buldogi. Stalno srfam po netu in berem in gledam in raziskujem o bullijih in upam da me bo minilo. Ampak me ne. In ker je minil testni rok, ki sem si ga zadala (če te želja drži eno leto, in se poleg vsega še stopnjuje v moči, že mora biti "pravična" želja!) sem se odločila za "nakup" (zoprna beseda).

Seveda se bo "nakup" zgodil samo pri preverjenem rejcu. Vendar me je vseeno malo strah. Ker mi ni čisto jasno kdo je resen rejec. Sploh za to pasmo, ki ima veliko genetskih napak.

Vzpostavila sem že kontakt z rejcem iz Dunaja. In grem proti koncu meseca pogledat kužke. Samo pogledat! Pa da ga malo izprašam o tem in onem. Sem pa govorila tudi z rejcem iz Slovenije. Pa me je presenetila izjava, da njihovi kužki nimajo problemov z zdravjem. Pika. Pa še to, da ima naslenje leglo razprodano in naj kupim psa zdaj. (Ko sem klicala sploh nisem vedela, da imajo mladičke.) Ker sem glede nakupa psa res prav paranoična  bi bila vesela vseh nasvetov in priporočil. Pa tudi vaše izkušnje z zdravjem- dihalni problemi, hrbtenica...
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #4148 : torek, 21.11.2006 : 21:57:38 »

Hi...Frenchie...
Jaz ti tudi priporocam nakup francozka v sloveniji. O rejcih se tukaj ta ponovem ne sme govorit...
Za dobrega psa oziroma leglo vrhunskega rejca bo najbrz treba se malo pocakati. Ti pa polagam na srce, da se splaca, ker potem zminimaliziras mozne tezave na minimum,
O genetskih tezavah francozov je pa nekako tako kakor z vsemi pasmami. Jaz ne opazam nic vec tezav kakor pri drugih pasmah. Jaz osebno v 2letih in pol res nisem imel tezav z mojo damico...
Malo potrplenja pa bo..... Gregor
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4149 : sreda, 22.11.2006 : 11:22:12 »

Frenchie, čestitam za odločitev o "nakupu" francozka. Odločitev za psa iz slovenskega ali tujega legla ima seveda pluse in minuse. Pri Slovencih osebno vidim "problem ta, da so že skoraj vsi francozki v sorodu. Res pa je, da je prednost imeti vzreditelja v Sloveniji, torej na dosegu roke, v primeru kakšnihkoli težav ali vprašanj. Francozki iz tujine pa imajo tudi svoje prednosti, saj se v primeu paritve takega psa dosti lažje najde primernega "partnerja" (ravno zaradi nesorodstvaenih vezi v Sloveniji). V končni fazi tudi komunikacija z vzrediteljem ni težka, saj obstajajo maili in mobiteli. Jaz sem Bubo kupila v Srbiji, tja sem jo šla tudi sama iskat, vzreditelj mi je vedno na voljo, zdravstvenih težav pa tako kot pri Gregorju psička nima. Je pa na žalost tako, da ti bo vsak vzreditelj (tudi še tako odličen in priznan) seveda zamolčal vsakšno zdravstveno težavo mladičkovih staršev (še posebej tako, ki se lahko prenese naprej). Denar je žal še vedno na prvem mestu.
Želim ti uspešen nakup in čim manj problem z malim štrukljem.
Tina
Logiran
Frenchie
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #4150 : sreda, 22.11.2006 : 15:18:24 »

Gregor F- a imamo vrhunskega rejca v Sloveniji? Sama bi čisto kupila psa pri nas, če bi imela dober občutek. A dve leti staro psičko imaš? Kakšne barve? A maš slikce kje za videt? (Sej vem, da me ne pozna, sam vseen ji dej lupčka od mene Roll Eyes)

TinaZ- Zanimivo je, da ima eden od rejcev z Dunaja tudi kužka slovenskega "porekla". Sam še ne vem od katrega našega rejca je. Tako, da je "gene pool" itak kr mejhn..

Zdaj čakam na knjige, ki sem si jih naročila pri Amazonu. Dve o frenčijih, eno pa o tem kaj moraš vedet preden kupiš mladička in kaj potem, ko ga pripelješ domov.Sem se odločila res temeljito pripravit.

A ima kdo izkušnje s treniranjem frenčija s klikerjem (clicker training)?
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #4151 : četrtek, 23.11.2006 : 18:21:38 »

Hi....J
http://gregorf.moj-album.com/
Mislim da je to tapravi link povej ce je.... slik je cela gora....
Francozi so zelo brihtni kuzki mislim da bo na kuncu on imel kliker sam da ga ti ne bos videla... Wink Cheesy

Za rejca ti pa lahko povem privatno...  *****
Logiran
Frenchie
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #4152 : četrtek, 23.11.2006 : 20:05:13 »

GregorF- Sem si ogledala slikice. Sami lepi kužki! .....Je takoooo težkoooo čakat na svojega.

(Madona, se počutim kot da bi bila stara 10 let  Cheesy Se mi pozna, da mi starši v mladosti niso dovolili živali  Undecided )


Hvala za vse infote!

Tina

 




Logiran
maticko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #4153 : torek, 28.11.2006 : 16:59:51 »

živjo

ula se je ta tedn prvič gonila.. Tongue sploh ni pustila sledi za sabo.. mogoče smo dve kapljici opazil, a zares majhni. zdaj hodi na sprehodih ko ena manekenka Grin vsak vogal prevoha in se kar šrši ko ji kaj ni všeč Cheesy
sem mislil da se bo po gonitvi malo umirila.. pff.. kje pa. še bolj trmasta je ratala kot prej Angry Grin spat more na moji postelji. tako pač je Angry in ne zaspi dokler nisem jaz nekje na robu ob zidu da ima celo posteljo zase..grrr Grin
zdaj ko je odpadlo listje po tleh ula prav uživa. ni ga kupa na travniku ki ga ne bi ona obdelala. deževniki pa itak.. stvar zase. najprej jih ovohava, potem začne renčat in se zaganjat vanje in mogoče kdaj celo da kakšen glas od sebe Grin kako so pa kaj vaši? ubogajo?

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4154 : sreda, 29.11.2006 : 12:26:52 »

maticko, prava gonitev se začne šele potem, ko se krvavitev konča, zato moraš Ulo paziti še kakšnih 14 dni, da ne bo neljubih presenečenj... Vse skupaj traja tri tedne od prvega dne krvavitve.

Drugače pa vama želim veliko zabave s kupi listja!

Logiran
Strani: 1 ... 272 273 274 275 276 [277] 278 279 280 281 282 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines