mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 08.10.2024 : 01:24:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 261 262 263 264 265 [266] 267 268 269 270 271 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 318055 krat)
0 članov in 43 gostov pregleduje to temo.
ajka333
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #3975 : sobota, 18.03.2006 : 12:59:42 »

Malce ostra debata , vendar dam Tini popolnoma prav, ker vem kaksno trpljenje je alergija za psa, nemoc lastnikov, veterinarji zal ne delajo cudezev, cetudi skusajo in zato mi je nerazumljivo pocetje produciranje psov, da bodo lastniki poleg vsega, kar daje ta pasma, dozivljali tudi trenutke, ki bodo zanje prevec stresni. Mi smo to dozivljali pri nasi Ajki, katera je bila res zlata psicka, vendar tega, kar smo dozivljali ne zelim nikomur. Tu ne gre za rodovniske ali nerodovniske pse, vecja verjetnost obstaja, da se tovrstne tezave pojavijo pri nerodovniskem psu, ce pa ima eden od starsev alergijo je pa to vsaj zame zlocin nadaljevati z vzrejo in prodajo taksnih psov. In misel, kako lahko lastnik proda ali podari psicka, ki bo svojo pasjo pot koncal na tako bolec in krut nacin. Moja srcna zelja je imeti psicko buldiko, vendar mi noben od rejcev ne more in tudi ne zna odgovoriti na vprasanje ali bo psicek zdrav in to je tista tragedija, da kljub ljubezni do teh psickov, ne upam narediti tega koraka, da bi kupili buldija.

pozdrav,Mojca
Logiran
cvijo
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #3976 : sobota, 18.03.2006 : 18:03:45 »

Čestitke za novo leglo brez rodovnika niso niti najmanj na mestu  Angry Točno vsi veste, kakšna je politika tega foruma  Lips Sealed
Zares mi je žal ,da sem sprožila takšne debate okoli nerodovniških psičkov.Moje čestitke so veljale temu ,da so psički in "mamica"dobro in da je Lena lepo okrevala po carskem rezu.Tudi mi imamo rodovniško psičko bordojko.Aprila gremo na vzrejni pregled,čeprav ni še nič gotovo ,da jo bomo tudi parili.Prebrala sem članek objavljen na Moj pes .net o vzreji oz parjenju pasemskih psov.da ti mislit.Vsak sam ,če je dovolj pošten do sebe lahko odgovori zakaj se spušča v to in ali je pripravljen nositi tudi vse ,kar to prinese s sabo.Glede nerodovniških psičkov ,ki so prav tako lepi in jih imamo lahko prav tako radi pa je na žalost tako ,da vsi vemo zakaj so prišli na svet.Po drugi strani pa ti tudi rodovnik ne jamči ,da boš kupil psa brez napak oz. bodočega šampiona.Mojca
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #3977 : četrtek, 23.03.2006 : 13:02:22 »

Lepo pozdravljeni po dolgem času.

Uf, sem ravno naletela na tole ostro debato, ko imam eno novičko, katera se dokaj nanaša na tole. Sicer imam rodovniškega frenčija, ampak večina itak veste, da je Torči že tako nekaj posebnega, po svoji velikosti in teži. Poleg tega, se zadnje čase srečujemo še z njegovo alergijo. Začelo se je kmalu po selitvi in po njegovem enem letu starosti. Najprej mozoljčki po njegovem smrčku, katere si je dnevno spraskal do krvi, potem bris in antibiotiki - analiza je bila pubertetniški mozoljki, ko se bakterije zasidrajo v pore okoli brčic. Včeraj pa je imel še močno vnetje jajčk. Ker ga je srbelo, se je seveda še močno drajsal po tleh, ker kot veste se lizat ne more in si jih je tako posledično še spraskal.. Seveda sem ga takoj odpeljala k vetu in so mi dali neko mazilo. Zdej upam, da se tole čimprej umiri. Mali se mi smili v dno duše in verjetno nas čakajo kar konkretne preiskave, da ugotovimo na kaj je alergičen. Obstaja verjetnost, da je kriv cvetni prah, hišne pršice, mogoče hrana ali pa celo kakšna sintetika. Povedali so mi, da je možno vse, zato nas verjetno čaka kar velik boj proti temu. Zdaj je na antibiotikih še do naslednje sobote in če ne bo nikakršnega izboljšanja, potem se vojna začne. Baje pa, da se take stvari začnejo kazat šele pri psičkih od enega do treh let starosti, zato nikoli prej ni imel nobenih problemov. Bomo videli.

Pošiljam poljubčke vsem frenčijom.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3978 : četrtek, 23.03.2006 : 14:14:42 »

Bagi, držim pesti, da bo s Torčijem čim prej vse OK. Preden se podaš v vse tistem zoprne kožne teste, probaj ugotovit, da ni mogoče alergija na hrano. Dostikrat se alergija na hrano izrazi kot kontaktna alergija (torej na prah, pršice, sintetiko,...). Sporoči, kako vam gre in polupčkaj revčka  Kiss
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #3979 : ponedeljek, 27.03.2006 : 14:12:07 »

Zaenkrat se stanje počasi normalizira, vendar je malček še vedno na antibiotikih, pa tepih sem umaknila, ker se je ves čas drajsal po njem.. Bomo vidli kako bo šlo naprej.

Imam pa še eno vprašanje: ali ima mogoče kdo izkušnje z epileptičnimi napadi?? Nam se je namreč zdaj že 2x zgodilo, da je 'padel skupaj'. Takrat namreč, ko mu gre na bruhanje, opazim, da mu zmanjka sape, ga zagrabi 'krč' , pade na tla in obleži. Prvič sem ga hitro zagrabila v naročje in je blo potem hitro ok, zdaj pred tremi dnevi, pa je padel na glavo in obležal, tako da sem mu na silo porinila prst v gobček in mu potisnila jezik navzdol, da je prišel do sape... Cry Cry Da sploh ne govorim potem o šoku, tako mojem, kot njegovem. Ali mogoče kdo kaj ve o tem?? Ali ni enkrat nekdo pisal o tem?? Pogovarjala sem se namreč z eno gospo in mi je rekla, da je mel njen kuža pdb težave in so mu ogotovili napaku na srčku.. Cry Cry Jaz mooočnooo upam da ne!!!!! Sicer se je pri njih to dogajalo večkrat, medtem ko se je pri Torčku do zdaj to zgodilo le 2x. Undecided
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3980 : ponedeljek, 27.03.2006 : 14:19:52 »

Joj, Bagi, ful mi je hudo tole brat... Kaj pa je veterinar rekel za te napade? A si v zadnjem času dala naredit krvno sliko? Mogoče mu pa česa primanjkuje...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #3981 : ponedeljek, 27.03.2006 : 16:29:10 »

Baguska, tema o epilepsiji je odprta v forumu o zdravju, preberi si vec ... http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,401.0.html Definitivno pa - NUJNO se o tem pogovorite z veterinarjem.

Pa se link do teme o produciranju nerodovniskih mladicev, da bodo tudi tistim med vami, ki podpirate steparje, jasne stvari kot so vzrejni pregledi, rodovnik, dedne bolezni in hibe ... http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1981.new.html#new. Pa se ena http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4014.0.html
Mislim, francozi in druge kratkogobcne pasme lahko imajo ze same po sebi dovolj tezav in res ne vidim razloga, zakaj defektne predstavnike pasme parit naprej. Tole sem napisala grdo (namenoma), je pa res. Pa preden me kdo od lastnikov nerodovniskih frencijev (ali kaksne druge pasme) tresci po glavi, naj si prebere linke in se spotakne ob dejstvo, da imam sama doma psico iz zavetisca, ki je seveda najlepsa, najboljsa in najbolj moja. Ko bom iskala psa, za katerega bom zelela, da izgleda tako kot sem si zamislila, bom kupila pa rodovniskega ...
m.

Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #3982 : torek, 28.03.2006 : 19:24:23 »

Joj, Bagi, ful mi je hudo tole brat... Kaj pa je veterinar rekel za te napade? A si v zadnjem èasu dala naredit krvno sliko? Mogoèe mu pa èesa primanjkuje...

Tina vetu še nisem omenila, mu bom pa v soboto, ker imamo že itak dogovorjeno kontrolo za njegovo alergijo. To je bil do zdej njegov drugi napad. Ker je bil prvi popolnoma drugačen od tega, pač nisem delala prevelike panike. Upala sem, da je bilo to slučajno, vendar se je zdaj tole ponovilo in definitvno vem, da ni vse ok. Zavedam se, da nas čakajo hude preiskave in hudo mi je, če ga bom mogla filat s tabletami... Cry U bistvu sem v veliki dilemi, saj navajajo tudi stranske učinke, njegovi napadi (vsaj do sedaj) pa le niso bili tako intenzivni in pogosti... Undecided Definitvno ga bom dala pregledat, da vsaj izključim kakšne tumorje, šume na srcu ali kake pdb okvare... Cry
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #3983 : torek, 28.03.2006 : 19:24:55 »

Maja01 hvala za link.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #3984 : torek, 28.03.2006 : 22:16:27 »

ni za kaj. upam, sicer, da ne gre za epi., da je kaj manj hudega... Predvsem se pa pogovori s kaksnim dobrim vetom.
lp, m.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3985 : sreda, 29.03.2006 : 09:25:48 »

Vse lepo in prav, omenila bi pa samo nekaj: dosti prevečkrat berem tukaj na forumu, kako imajo nekateri kužki precej hude zdravstvene težave, pa se noben ne zgane in pelje psa k vetu TAKOJ. Vsi najprej sprašujete tukaj za nasvete... Tega res ne razumem najbolje. Vem, da nihče noče izpostavljat psa po nepotrebnem zoprnim preiskavam, zavedajte pa se, da smo tukaj laiki, ne kakšni strokovnjaki za pasje zdravje. Včasih se vprašanja res berejo kot kakšna tragikomedija v stilu: "Odsekali so mi roko, kri mi izteka po pol litra na uro, od tega je že 3 dni, a naj grem k zdravniku al mislite da se bo samo popravilo?" Karikiram, ampak približno tako to izgleda. Vsaj zase vem, da če bi mi pes omedlel, bi bila najkasneje v pol ure pri vetu...
Bagi, brez zamere, upam, da s Torčijem ni nič hujšega in da res ni epilepsija. Poročaj, kako boste opravili v soboto...
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #3986 : sreda, 29.03.2006 : 13:33:22 »

Hi vsem po malo daljsem premoru....
Upam res upam, da nam je jasno zakaj so na svetu zdravniki pa veterinarji in strokovnjaki raznih podrocij. Ja zbolimose odpravimo  k zdravniku... Ko je pes bolan pa se odpravimo do veta... Slisi se mogoce neumno ampak pri psih je potrebno hitro in strokovno reagiranje na nastale tezave... Pa berem:*moj pes pa bruha ze cel teden, kaj naj naredim...KAJ VSE NISEM NAREDIL!!!
Ja odgovornost do sebe in do psa...z majhno razliko da pes nima moznosti izbire!!! Popolnoma nam zaupa in nam je predan!!!...
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #3987 : četrtek, 30.03.2006 : 00:46:49 »

Ah zakaj bi pa zamerla. U bistvu sem ravno jaz običajno taka, da za vsak drek letim takoj k vetu. Zase niti ne, za Torzija pa VEDNO. Tokrat sem se odločila, da pač počakam do sobote, ker sva že itak naročena.. Zakaj nisem letela takoj?? Ker se je to zgodilo sredi noči in zato, ker je bil takoj potem vredu. Nekaj o teh napadih sem sicer že slišala, to kar sem pa zvedela v zadnjih parih dneh, pa me le še bolj prepričuje, da ga nebi sploh dala na tablete. In kaj še?? To, da itak nikoli in res v zelooooo redkih primerih, sploh ugotovijo vzroke. Da ne govorimo o stranskih učinkih in doživljenjskemu zdravljenju.. Pes bo zadrogiran!! Zdej pa res ne vem - al nej ga matram, pa vozim na preiskave in še in še potrošim denarja (kar mi drugače ni problem), ampak da na koncu itak nič ne zvem?? Ali naj raje 'potrpimo' ta dva napada in ga pustim v miru živet. V tem primeru mislim, da nebi nihče mučil in trpinčil svojega psa. Vsaj moje mnenje je tako. In ker je že enkrat nekdo pisal pod to temo, da je imel frenčija, ki je imel napade, sem vas pač vprašala. Ja?? Smiley Definitvno pa se strinjam, da tukaj gor ni nihče strokovnjak. Izkušnje pa so le izkušnje. Boljše vedet h komu it in se prej pozanimat kaj in kako, kot da malega peljem najprej k enemu vetu, potem k drugemu in tretjemu, ker noben ni dober, nihče mi nič ne pove, ker ne znam vprašat ipd. Zapravljam potem čas, denar, živce - pasje in še svoje. Nisem pa tok stupid, da bom tukaj gor spraševala o tem, ali peljati k vetu, če mu teče iz glave kri!? Mislim, da se tega sploh ne da primerjat. Wink
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #3988 : četrtek, 30.03.2006 : 12:33:51 »

Hi...moja opazka na vete je bila generalna...

Orodovniskih kuzkih pa smo ena anekdota ki se mi je pripetila v Portorozu na plazi, kjer sem se sprehajal z mojo DD... Od dalec zagledam kuzka za katerega se mi je zazdelo, da ima mogoce daljne francozke prednike. Ker se imam za kao poznavalca pasme sem pohitel proti kuzku. Lastnik kuzka se mi je priblizal in me nagovoril: A JE MOGOCE VAS KUZEK TUDI FRANCOZKI BULDOG ALI JE KATERE DRUGE PASME!!!!
Logiran
maticko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #3989 : petek, 31.03.2006 : 14:17:59 »

žijo

jaz sm nov tukaj. mi prosim lahko kdo pove kako naj pridem do mladička fr. buldoga v slovniji?

hvala
Logiran
Strani: 1 ... 261 262 263 264 265 [266] 267 268 269 270 271 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines