mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 11:19:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 191 192 193 194 195 [196] 197 198 199 200 201 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 317352 krat)
0 članov in 20 gostov pregleduje to temo.
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2925 : ponedeljek, 22.08.2005 : 14:30:02 »

STOP!!!  Angry Angry Angry Dovolj je. Vsak je sedaj povedal svoje mnenje, nihče nima namena nikogar žalit in vsak ma pač svoje mišljenje in pogled na različne stvari, katere ima vsak tudi pravico napisat in izrazit, kar pa še zdaleč ne pomeni, da taka nestrinjanja pomenijo kreg.  Wink Sploh ni važno kdo ima rodovnik, kdo je večji, kdo manjši, kdo je bolj potrpežljiv in kdo manj, važno je, da vsak lastnik pri sebi ve, zakaj se je odločil za določenega psa. Jaz osebno sem se za rodovnik odločila le zaradi kontroliranega porekla. Vse ostalo se mi ne zdi pomembno. Glede zdravja pač nikoli ne moreš vedet, glede oblike pa mislim da tudi ne. Roll Eyes No, lahko se pač motim in spet je odvisno če je pes namenjen razstavam ali samo za domačo uporabo.  Wink

Skratka itak je tako, da vsak zagovarja svoje stališče in to še ne pomeni da se moramo kregat, ker itak vemo da ima vsak najraje prav svojega štruklja in ne glede na to kakšnega porekla je, kakšnega karakterja, kakšne oblike ipd. Tako pač je.  Wink
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #2926 : ponedeljek, 22.08.2005 : 14:55:49 »

Baguška, se popolnoma strinjam s tabo, ampak samo par popravkov iz Tininega hvalospeva...:

1. Tina nikoli ni žaljiva.....: "Marjani res ni treba razlagat nobenih fizikalnih razlogov, ona ima francoza po standardu   Če so ti pa tako zelo všeč večji psi in dolgi sprehodi, me pa čudi, da si si omislil francoza (in imel v bistvu "srečo", da je tako velik in zadošča tvojim zahtevam). Bi pa rada videla, kaj se bo zgodilo, ko bodo vsi te francozi odrasli, ko se jim tudi konstitucija spremeni in se malo umirijo...

2. "Skupaj smo preživeli 1 teden....": Skupaj smo preživeli mogoče 10 minut, ko si se bila pripravljena "kao" pogovarjati, saj si bila 90% časa pod palubo oz. v jadrnici. Vsi ostali smo vsak večer preživeli skupaj (cca. 10 nas je bilo), Tina in Anže pa sta "skupne" večere preživljala zase, tako da moram povedat, da je bilo "skupnega poletja" bore malo oz. nič. V bistvu sta se obnašala, kot da sta sama (kar je na jadrnici sicer zelo težko, ampak očitno se da?). Tudi ostali so se temu čudili, ampak kaj čmo? No toliko o "čudakih" oz. "budalah"....

3. Katera "budala" si gre omislit francoza pri Matoši?......Toliko v vednost, s Tino sva kupila psa v Slovenj gradcu in NE v Celju pri zloglasnemu preprodajalcu. Je pa res, da je Dudo-tova mama od delavca, ki dela pri Matoši. Tako da je očitno prišlo do rahle zmote v tvoji pametni glavi.

4. To, kar je Gregor izjavil, je seveda v prijateljskem tonu, to je jasno, ampak očitno nisi dovolj brihtna, da bi dojela, da je bilo to mišljeno v kontekstu tvojega vsesplošnega "pametovanja" po forumu. Očitno tudi tvoj "prijatelj" opaža, da rada malo "popametuješ" drugim nepoučenim lastnikom francozov.

5. Glede veterinarjev....lahko bi navedel najmanj 20 tvojih post-ov, v katerih žališ in navsesplošno kritiziraš veterinarje, ampak se mi ZATE res ne ljubi.

6. 2 zelo dobra vzreditelja.....ne dvomim, da to sta, problem je v temu, da sta oz. je (go. Kojek) zate edini PRAVI vir podatkov. Tako kot rečeta, je zate sveto in vse ostalo je nepravilno. Saj boš kmalu spoznala, da skoraj vsi rejci postanejo kmalu tako kot ti malo prepametni in velja samo njihovo mnenje in prav nič drugega. Me zanima, kako ti bosta dvigovala telefon sredi noči, ko se boš (baje) začela sama ukvarjati z vzrejo. Prepričan sem, da bo "prijateljstva" konec za vedno!! - ker prav VSI takšni rejci se ukvarjajo s tem predvsem zaradi denarja, če ne verjameš, pa malo poglej njihove cene. Ko sem jih klical, če bi malo spustili ceno, so me gladko zavrnili....no, toliko o velikih ljubiteljih iz Kočevja.

7. Taja ima ogromne zdravstvene težave.....Taja je za Shar-peia zelo lepa in zdrava, saj ima probleme samo s kožo, pa še te smo v zadnjih letih praktično izničili. Če se ne motim, je bila vaša "lepotica" že prav kmalu pod nožem? No, Taji tega nikoli ni bilo treba.






Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #2927 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:02:15 »

Aja, še en citat iz rubrike "Tina ni nikoli žaljiva"...
Ko smo bili na gradu, zaslišim Tino v ozadju s tišjim glasom (da seveda ne bi kdo kaj slišal): kakšen pes (z negativnim tonom). Bosta že vidla, kakšen bo šele, ko bo zrasel.....VSI se mu bodo smejali, haha....
Res prijazno! Prava ljubiteljica psov, ni kaj!!
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2928 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:16:13 »

Ojoj kam smo zaplužli. Sej je brezveze da se nekaj trudim, ampak se mi zdi da sem 1x nekje zasledila, da take stvari pašejo privat (osebne??).. Roll Eyes Še vedno se držim svojega prejšnjega komentarja, sicer pa je tole forum za pse in ne njihove lastnike.. Raje si izmenjujmo mnenja o tem!? Huh
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #2929 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:20:17 »

Z moje strani je o tem nepreklicno KONEC, tako da nič skrbeti. Me pa skrbi, da Tina ne bo odnehala, ampak mi je vseeno. Se ne bom več s tem ubadal, itak ne bo nič pomagal.

Drugače bom pa zvečer al pa jutri mal poletnih slikc v album nalimal - nekatere so prav super! Wink Wink
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #2930 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:20:43 »

Opazila sem, da tekmujete za strani in nabijate sporocila.
Kar precej vasih sporocil, ki ste jih posamezniki pisali v presledku nekaj sekund, je ze zdruzenih in tako bo tudi v bodoce.
Tekmujemo za strani?  Grin Če je bilo kdaj govora o tem, je bilo edino v šali.  Roll Eyes
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #2931 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:23:11 »

Ku ku.

Mi smo en teden preživeli brez Hugija, en pa z njim. In je bil ta drugi lepši, čeprav je moral revček en večer prehoditi nekaj več kot 7 km, ker smo na ležernem sprehodu malo zašli.... Grin Cheesy Grin

Sicer pa smo preživeli standardno prekratek dopust, ki se je končal včeraj tako pozno, da sem Hugija kopala ob enih zjutraj, potem pa še spati nisem mogla in sem danes vse prej kot spočita. Undecided

Otko je car. Hugo je priden. Wink

Par slikc je v albumu, bom danes naložila še ostale, če ne bom prej zakinkala.....
Tanja, kok sta lušna!!! A je Oti res temno rjav ali se le tako vidi na fotkah?
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #2932 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:26:58 »

Oto je črn, slikce bi bilo treba malo obdelat.... Je pa vaš Jirji cela mrceta, nazadnje sem ga videla na gradu, ko je bil še mladiček, sedaj pa je že cel dec.
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #2933 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:36:12 »


Gregor, tudi tvoje mnenje, da francozki ne vedo, kdaj se ustaviti - nisem siguren, če drži? Mislim, da točno vedo, kdaj imajo dovolj, če ne pa Tino vprašaj, kako je bilo z izletom v Tamar (o katerem je govorila pred časom...).

Seveda pa je od posameznega knedla odvisno, kakšne svojstvene lastnosti pač ima. Wink

Seveda se vzdržljivost od psa do psa razlikuje, je pa splošno znano, da je buldoge (tako angleške kot francoske) pametno brzdati pri fizičnih aktivnostih, saj si jih radi privoščijo več, kot je zanje priporočljivo. Naš se na primer ustavi le takrat, ko je res že na meji. tudi če od napora bruha, ga ne moti, pač zbruha in nori dalje. Naš zagotovo ne ve, kdaj je dovolj. Wink
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2934 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:37:48 »

Črn črn Otkič. Grin Grin

Ja Janez slikice od Dudlna bi bile zelo zaželjene, tako da kar veselo na delo. Tongue

No meni so Torija odpeljali domov, tako da sem ostala sama, ampak počasi tudi sama odputujem. Cheesy
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #2935 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:45:38 »

Je pa Oto tak cartavc, da ni za verjet. Lahko ga prekadaš sem ter tja, on se ti pusti in potem nasloni glavo na ramo ali jo stisne v komolec in zaspi. Pa še en velik plus ima: njegovi prdci zaenkrat ne smrdijo oziroma res izjemno redko spusti kakega odišavljenega. Počasi sumim, da je kakšne prav posebej elitne francoske sorte. Res, pravi plemič napram našemu kmetiču Hugiju oziroma natančneje divjaškemu smrdotu.
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2936 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:46:23 »

Kot sem enkrat že napisala, tudi naš Torč ne ve kdaj je dovolj. Dokler se okoli njega dogaja in je zanj interesantno ne bo odnehal sploh. Za primer: enkrat smo ga za cel dan pustili pri njegovem bratcu in sta se od jutra do večera oz. poznega popudneva NON-STOP brez kakršnekoli pavzice podila po travniku. Ko sem ga prišla iskat sem ga najprej komaj ujela, ker je igra še kar trajala, ko pa sem ga končno ujela se mi je dobesedno sesul. Najprej sem ga mogla sama posadit v avto, ker ni imel moči skočit vanj, kasneje niti iz njega, da ne govorim kako se je potem plazil pred liftom in se medtem še dvakrat dobesedno sesul na tla. Spal je neprekinjeno do naslednjega dne in še tisti dan je skoraj ves dan preležal. Od takrat naprej sem 100% prepričana da nikoli ne vejo kdaj imajo dovolj (vsaj Tor ne) in gre totalno preko svoje meje. Tako da zelo pazim da ne pretiravam preveč s hojami in igrami, še zdaleč pa se mi ni sanjalo, da je lahko 5 oz. 7 km preveč. Huh Roll Eyes No zdaj vem in bom vsekakor bila še bolj pozorna. Wink
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #2937 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:47:14 »

Sem malo Jirijeve albumčke pregledal...in vse kar lahko rečem je....leeeppppp štrukelj. Če pa ta črnuh ne bo vseh možnih nagrad pobral, potem pa ni pravice na tem svetu! Grin
On je Brad Pitt pasjega sveta (razen barve las seveda Grin Cheesy)

Pa Tor, Hugič+Otto, Buba, Luna, Nita, Šan & co. so itak frajerji!! Wink
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #2938 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:50:49 »

Oto je črn, slikce bi bilo treba malo obdelat.... Je pa vaš Jirji cela mrceta, nazadnje sem ga videla na gradu, ko je bil še mladiček, sedaj pa je že cel dec.
A res, črnuhec je? Iiii! Jaz bi ga mečkala!!!! Pa Hugeljna tudi!  Kiss  Kiss

Joj, zdaj sem prebrala tole do konca... Dudo, najbolje bo, da prenehš biti žaljiv in odneseš pranje umazanega perila, kamor ti je svetovala Bagi (na ZS).

Tina je meni in mnogim drugim s svojimi nasveti pa tudi drugače že velikokrat pomagala, zato ji lahko samo čestitam za vse znanje, ki is ga je pridobila v želji, da bi Bubo čim bolje in zdravo vzgajala. Če ti to jemlješ kot soljenje pameti, je to tvoj problem. Morda tudi tebi ne bi škodovalo, da bi se malo bolj pozanimal o pasmi in rejcih, ko si kupoval Dudota, če pa se nisi, pa vsaj zdaj ne klati neumnosti.

Buba je najbolj atletski francozek, kar sem jih videla in je v fantastični formi. Morda je res malo presuha, to pa je posledica neapetita, kot je razložila že Tina. Mislim, da smo tebe in tvojega kužka lepo sprejeli, tudi na vsa srečanja si bil povabljen. Kljub temu, da je bil Dudo kupljen pri dvoriščnih preprodajalcih in je brez rodovnika. Seveda (kot itak že vsi vemo) taki kužki niso nič slabši. Problem je v tem, da se na forumu trudimo ozaveščati ljudi o preprodajalcih in o tem, kaj nerodovniška vzreja za sabo potegne.

Forum o francozkih je bil eden redkih brez prerekanja in podobnih smeti. Naj tako tudi ostane!  
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2939 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:52:25 »

Ja ja tudi moje mnenje je da bi lahko Jiri pobral kar precej nagrad, vprašanje je le kako zelo bojo z njim zadovoljni mistri sodniki. Roll Eyes Sicer sem bila udeležena tekmovanja le enkrat do zdaj, ampak se mi zdi si vzamejo kar precej meril in ne samo lepote. Roll Eyes No sicer sem glede tega totalna nevednica. sram

Ko smo ravno pri cartljivcih kot je Otkič, bi rada povedala da je prav tak tudi Tor, ki odkar ga imava ni niti enkrat samkrat še zarenčal ali karkoli pdb in ne glede na to kaj mu počneva. Pa me zanima če so taki tudi vaši, ker me prav preseneča, da sploh ne vem kako taki štruklji sploh zarenčijo!? Huh
Logiran
Strani: 1 ... 191 192 193 194 195 [196] 197 198 199 200 201 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines