mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 08:16:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 317039 krat)
0 članov in 27 gostov pregleduje to temo.
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2190 : ponedeljek, 27.06.2005 : 18:21:48 »

Tadeja, mislim, da je ta plavalni tečaj že višje stopnje. Kako si ga pripravila do take visoke vode, ne vem. Zgleda pa morje tako genialno, da se mi kar sline cedijo in bi se takoj enkrat vrgla, še posebej zato, ker letos še nisem nič plavala!     Cry     

Čisto čisto sam se je pripravil do tako globoke vode. Že kakšen mesec nazaj ko smo bli na morju, sem šla enostavno najprej v vodo sama, Torči pa je zalaufal in se sploh ni ustavil niti prestrašil, tudi ko mu je že tal pod nogami zmanjkalo. Shocked Od takrat se veselo namaka, tunka, plava, podi, si meče palčke v vodo.. Res je pravi plavalni mojster! Edino kar zeeeloooo pazimo je to, da ga hitro zagrabimo oz. da smo v njegovi bližini ko vidimo da se mu upočasnuje nožni propelerček. Grin

Kaj še čakaš - hitro na morje, pa tudi če samo za en dan. Voda je res ODLIČNA!!! Cheesy
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #2191 : ponedeljek, 27.06.2005 : 18:24:15 »

JA, že po izgledu je enkratna. Hugotu še rokavčke nabavimo, pa gremo!
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2192 : ponedeljek, 27.06.2005 : 18:30:28 »

 Grin Grin Hihi rokavčki.. si ga u živo predstavljam kako čofota z rokavčki na tačkah.  Grin Grin

Tukaj je še par novih fotk kar tako. Wink

http://www.moj-album.com/uredi/baguska/355819/
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #2193 : ponedeljek, 27.06.2005 : 21:29:00 »

Vidim, da Torči še ne ve, kaj bo, ko bo velik - gozdar (lepo deblo si je najdu, najbrž ga že zima skrbi)
ali profesionali plavalec.  Grin Grin Grin
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2194 : ponedeljek, 27.06.2005 : 21:37:44 »

 Grin Ja in celih 100m si ga je vlekel proti domu, dokler ga ni jezik premagal ko mu je spet padel do tal.. Tongue Verjetno je pogruntal da je še prevroče za zimo. Roll Eyes
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2195 : ponedeljek, 27.06.2005 : 21:41:20 »

A lahko vprašam kdaj so vas vaši koštruni sploh začeli poslušat če so vas sploh? Huh Roll Eyes

Midva sva bila prejle pred stolpnico kjer so se z njim igrali otroci in me je mulc lepo slišal
kako ga na ves glas kličem, me je celo parkrat pogledal, vendar se je potem vedno obrnil
in stekel stran. sram Angry Verjetno si je mislil kar ujemi če me moreš. Ampak jaz se ne dam!
Ne resno: kako najbolj učinkovito prikličete svoje knedlje k sebi? Roll Eyes
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #2196 : ponedeljek, 27.06.2005 : 21:49:21 »

Različno, Hugo včasih takoj uboga, včasih pa leti stran in se ga ne da priklicati tudi, če imam briket s sabo. Potem odkorakam za njim in ga bolj trdo primem, sicer pa že takoj ve, da ga je polomil in se hoče nazaj prikupit tako, da začne veselo migat z ritko - kot takrat, ko me po dolgem času vidi, ko pridem iz službe. Sicer pa sliši že na stoj (uporabno pred prehodom za pešce predvsem na enem mini križišču, kjer ga brez vrvice šetamo), pa tudi črepinje že pridno izpljune, ko se derem za njim "SPUSTIIII"!!!!

No, navadno ga motiviramo s kako poslastico.
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2197 : ponedeljek, 27.06.2005 : 21:52:47 »

Ravno tega je mene strah. Tukaj okoli nas so same ceste in se ga sploh ne upam več spustit z vrvice. Ko je bil majhen se je pač non-stop držal pri nogah, zdaj pa ga že daje firbec in veselo skače naokoli. Hudo mi pa je, ker ga imam ves čas in povsod privezanega, ampak kaj ko se bojim cest.. sram sram
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #2198 : ponedeljek, 27.06.2005 : 22:06:32 »

Ja se kaksen fant je bil tud oblecen v njih.... Cheesy Wink Lips Sealed
=))
A res .. Smiley To pa nisem videla ... Sad
p.s. Jaz bi tut mela tak avatar Grin Grin Grin
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #2199 : ponedeljek, 27.06.2005 : 22:17:59 »

Mi imamo tlele štiri zelenice in ko je bil Hugo majhen je prevohal le en majhen košček ene od njih. Ko pridemo do trave ga vedno spustimo. Sedaj si je že vse zavojeval in ko ga spustiš prevohlja vse, potem pa šiba še k drugim blokom, kamor je treba čez cesto.  

Na začetku smo muponavljali razne ukaze, kot npr. stoj, počasi,sem... in ga nagradili ko je ubogal, sedaj pa revček vse to zastonj dela....                      
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #2200 : ponedeljek, 27.06.2005 : 22:20:05 »

Aja, pa še to. So nam rekli naj ga čim prej spustimo z vrvice, sicer bo kar zdivjal, če ga bomo odvezali šele pri npr. enem letu in ga bo takrat zelo težko naučiti naj prilaufa nazaj.
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #2201 : torek, 28.06.2005 : 07:29:11 »

Baguška, Torijeve vodne pustolovščine so me čisto prevzele Shocked Shocked
To je ful dober, da si upa takole namakat svojo pregreto ritko Grin Grin Grin
Mi gremo morda ta vikend na morje in me prav zanima kako bo naša Žuži reagirala na vodo. Cheesy Cheesy
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2202 : torek, 28.06.2005 : 08:27:45 »

Baguska, a ne hodite vi v pasjo šolo? Tam bi te morali naučiti odpoklica... Bistveno je, da imaš ali delaš nekaj, kar je psu bolj zanimivo kot tisto, kamor bi raje šel- tako da mu ne preostane drugega, kot da pride k tebi. Zmotiviraj ga z igračko, palčko, poslastico, karkoli, kar mu je blazno všeč. Ali pa probaj laufat v nasprotno smer, da bo videl, da te lahko izgubi (najslabša varianta je, da greš ti k njemu, ker mu bo to blazno zanimivo in bo tekel še bolj stran, češ "lej kako je fajn, Tadeja laufa za mano, dejva se lovit"). Ko kočno pride k tebi (tudi če traja 15 minut), mu seveda blazno navdušeno rečeš: "Priiiiideeeeen, Toooorčiiiiiiii!" Da bo videl, da je nekaj ful dobrega naredil. Nikoli ga ne kregaj, če je počasen pa pride do tebe po ene 15 poskusih klicanja, ker v bistvu je naredil to, kar si hotela- prišel je do tebe, zato si zasluži pohvalo / nagrado.

Fotke so pa hude  Grin
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #2203 : torek, 28.06.2005 : 09:04:44 »

Najprej VELIKE pohvale za res fantastične slikce od vseh - "kapo dol"!! Cool

Torči je pa res ta prav plavalec! Cheesy Cheesy Naš Dudo izvaja tudi podobne norčije, ampak gospod "šminker" plava samo v mirni in "sladki" vodi, kot npr. bohinjsko jezero, predvsem pa ne mara kakršnihkoli valov, hehe. Ampak me ne skrbi, da bo tud v morju zaplaval, tako kot je treba.... Cool

Glede "odpoklica" je pa pri nas zelo podobno kot pri vseh trmastih francozkih.... Sad Angry - če se mu zahoče, uboga kot kakšen zlati prinašalec, če je pa trmast, ga pa niti z desetimi rokami ne spraviš do sebe, haha Grin Grin - takrat ga pač moraš privabiti z raznimi triki (ob seveda obveznem 5-minutnem potrpljenju Angry Wink); Čeprav imava midva s Tino zadnje čase na zalogi vedno več fint/trikov, kako ga privabiti, ko gremo npr. na sprehod brez vrvice in se vračamo proti domu/avtu - takrat gospod seveda ponavadi še noče domov oz. v avto.

1.) zakličeva ADIJO, pa skoraj vedno priteče, ker misli, da odhajava
2.) ponudiva mu kakšen priboljšek
3.) zakličeva kakšno njemu poznano ime, kot npr.: DUDO, GLEJ - ŠPELA JE PRIŠLA (t.j. moja sestra)
4.) usedeva se v avto, kot da se bova odpeljala...
5.) začneva se stiskati in takoj postane ljubosumen ter priteče k nama  Grin Grin
6.) Še najbolj učinkovito je pa to, da ga ene 100m pred avtom oz. stanovanjem na hitro priveževa, ko se mu še nič ne sanja, da bo sprehoda kmalu konec - to je zaenkrat najbolj učinkovito!

Je pa zelo pomembno, da ga pohvališ, ko končno pride k tebi (kot je že rekla Tina)!!!! - čeprav bi ga/jo včasih najraje dvakrat "okol ušes", hehe!!


Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2204 : torek, 28.06.2005 : 09:19:44 »

Dudo, številka 5 pa tudi pri nama najbolj "pali"  Grin  Cheesy Sicer ne zunaj za odpoklic, ker je skoraj nikoli ne sprehajava skupaj, doma je pa takoj zraven, vrag mali ljubosumni  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines