mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 04.10.2024 : 00:22:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 316193 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1200 : petek, 20.05.2005 : 08:28:39 »

Mojca, moje sožalje zaradi Ajke  Cry Ravno prejšnji teden sem mislila na vaju pa kako, da se nič ne oglasiš tukaj, potem pa tak šok... Si sploh ne morem predstavljati, kako ti je hudo...Mogoče ti bo lažje, če boš mislila na to, da zdaj ne trpi več...
Drži se,
Tina
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #1201 : petek, 20.05.2005 : 08:36:09 »

Mojca, moje iskreno sozalje zaradi Ajke. Cry
Poslovil sem se ze od dveh psick...ja zelo hudo je...
Upam, da bos kar najhitreje z mislimi pri novem kosmatincu Kiss
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1202 : petek, 20.05.2005 : 08:39:59 »

Marjana, sramota da ne spoznaš lastnega psa  Grin Tisto je brez dvoma Buba na fotki- če jo ful povečaš, se vidi odsev modre ovratnice, jaz sem jo sicer spoznala še drugače (progasta je manj kot Hugo, pa pri spodnjih prednjih zobeh ima nalevi strani dlesen čisto roza, medtem ko so drugje črne pikice)... Ah ja... OK, priznam, da so si pa vsi v tej fazi, ko jim že jezik iz gobčka visi, fuuul podobni...

Se pa strinjam, da je treba imeti dva francozka, edino za parček (po spolu, mislim) nisem tako prepričana- mora biti prav peklensko, ko se samička goni (razen če ju takrat ločiš za ene 3 tedne)... Drugače pa sem bila jaz bolj za samičko čisto iz preprostega razloga- do sedaj so bile vse moje živali samičke (mačke, pes, morski prašiček in hrček)... Pa tudi pri psičkah mi je všeč to, da so blazno cartljive  Roll Eyes čeprav ne bi bila rada preveč pametna, ker še nikoli nisem imela nobenega samčka psa (imam občutek, da so vaši Šan, Hugo, Jiri, Torči, Dudo ravno tako razvajeni)...
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1203 : petek, 20.05.2005 : 08:41:38 »

Mojca tudi meni je hudo.. Cry Naj bojo spomini nanjo lepi in nepozabni. Šopek rožic zate in angelček za Ajko da jo bo čuval.

Tina, moram se ti zahvalit, ker si omenila tisto trgovino pri Tušu. Včeraj sem jo obiskala in me je postregla ena zelooooo prijazna punca in sem jo takoj izkoristila za več informacij. Sem se notri zadržala skoraj eno uro. Upam da je nisem preveč zamorila. Huh Je bila pa res polna nasvetov in pripravljena pomagat.. No, tistega Bubinega valjčka za hrano nimajo več, sem pa nabavla nekaj priboljškov za Torija in jih naravnost obužuje. In kar mi je še najbolj všeč je to, da mi je prodajalka dala eno testno hrano (žal ne vem imena) in Tori končno nima več prebavnih motenj. Sploh ne znam opisat kok sem ji hvaležna in seveda tudi tebi Tina, ker si povedala za to trgovino. Končno namreč Toriju ni več treba namakat briketkov in jih lahko poje suhe, ne da bi pri tem imel težave pri kakanju. Cheesy

He he sem se prav nasmejala nad vašim točkovanjem o lastnostih francozkov in moram priznat da se strinjam s prav vsako, le s to ne, da naskakuje vsakega kužka ki ga vidi.. Žal se jih zaenkrat raje izogiba.. Je pa prav zanimivo, da namesto tega raje in je čisto navdušen pri naskakovanju vsakega otroka. Bolj vriska boljše mu je in manjši je raje skače na njega. Undecided Ravno včeraj sem ga peljala pred stolpnico in se je eno uro podil po dvorišču in so bli prav vsi zadovoljni. Otroci in Torči. Grin

Smo se pa odločili da ne bo imel več domačih obiskov njegovega bratca Benija.. sram Njuna igra je namreč prerasla v noro divjanje (približno tako kot Hugo in Sai na Gradu) in je po več urah stanovanje dobesedno v razsulu, polulano in pokakano...  Angry In kar je še najhuje, da če Beni lula povsod, potem avtomatično tudi Tori misli da lahko in me je včeraj skoraj kap, ker je šel Tori (kljub temu da je bil sam) na svojo deko kjer spi in se polulal nanjo.. Undecided Angry Cry Da ne govorim kako potem po vsakem obisku Benija grozno smrdi stanovanje. Tako - sedaj bo igranje dopustno le uzunaj na travniku ali pri Beniju doma. Wink

No zdaj sem se pa res razpisala. Pozdravček vsem skupaj - vključno z vašimi kužoni. Smiley
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #1204 : petek, 20.05.2005 : 08:41:52 »

Ja jaz sem se zavestno odlocil za psicko. Ce povem po pravici kuzkov sploh dobro ne poznam, ker smo vedno imeli psicke. Tako se mi je zdela edina alternativa psicka.
JAaaaa je pa super ce mas lahko psicko in kuzka-par...
Psicke se mi zdijo bolj mile in nezne, mislim, da se bi dal o vodljivosti razpravljati...Tina bi lahko kaj vec povedala o svoji damici in njenih navadicah Roll Eyes Roll Eyes Tongue
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1205 : petek, 20.05.2005 : 08:47:07 »

No pa še to: tudi midva sva že od začetka želela fantka in sva ga dobila. Grin
Zakaj?? Ne vem. To je bila želja obeh, čeprav imam sama izkušnje z obemi. Roll Eyes
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #1206 : petek, 20.05.2005 : 08:54:58 »

Jaz sem se pa odločila za psičko, ker sem slišala, da so bolj vodljive.
O nežnosti bi pa lahko razpravljala. Moja je namreč ful podivjana. Cheesy Cheesy
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1207 : petek, 20.05.2005 : 08:58:25 »

...Psicke se mi zdijo bolj mile in nezne, mislim, da se bi dal o vodljivosti razpravljati...Tina bi lahko kaj vec povedala o svoji damici in njenih navadicah Roll Eyes Roll Eyes Tongue

He he, Grega, zdaj si me pa spravil v neprijeten položaj  Tongue Buba je pravi gavnar, včasih človek ne bi pomislil, da je punca- sicer pa ste sami videli, kako se obnaša... Včeraj sem se prav nasmejala, ko sem (končno) dobila vzrejno knjižico in noter piše pod Posebna opomba za vzrejo: (priporočen) samec ljubeznivega značaja! Mislim, da sem s tem vse povedala  Roll Eyes Doma je pa čisto druga pesem- ravno včeraj sem ležala na kavču, Bubinih dobrih 10 kil pa na mojem trebuhu... Jaz sem se seveda naveličala že po parih minutah, ker je postajala vedno težja, Bubici se pa ni nikamor mudilo (a ja, tudi ona je ležala na hrbtu, da sem jo lahko nemoteno čohala po trebuhu)... Sladko življenje teh naših štrukljev, ni kaj... O vodljivosti pa jaz rajši ne bi razpravljala- mene uboga samo, kadar ima kakšno korist od tega (OK, odpoklic ni problem, sedi tudi gre, kaj drugega je pa odvisno od okoliščin), Anžeta pa vedno, sploh če ji reče bolj z resnim tonom... Naj omenim še to, da sva seveda sama kriva, da se tako obnaša  Tongue Ampak, tiste frnikolaste učke  Roll Eyes ne moreš se jim upret...
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1208 : petek, 20.05.2005 : 09:00:01 »

Jutro vsem skupaj!

Najprej najino sožalje, Mojca. Si kar predstavljam, kako težko ti/vam je...ampak za to žalost obstaja super zdravilo - čimprej si omisli novega francoskega knedla!! Garantirano pomaga!

Midva s Tino pa razmišljava še o enem francozku, ki bi delal družbo Dudotu. Sicer še ne veva, katerega spola bo, barva pa bo sigurno črna. Imate kakšne predloge glede spola?? Malo me skrbi, kakšne bi zganjala v primeru fantek/punca?? ker tile štruklji imajo kar resne probleme s svojimi velikimi dozami hormonov, hehe!

LP T&J&D
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1209 : petek, 20.05.2005 : 09:05:57 »

... in noter piše pod Posebna opomba za vzrejo: (priporočen) samec ljubeznivega značaja!...


Hehe Tina - potem bo naš Torči pravi zanjo.
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1210 : petek, 20.05.2005 : 09:11:08 »

Hmm...  T&J&D moje mnenje je v kolikro sem uspela spoznal in razbrat in ugotovit, da je čisto vseeno kateri spol izbereta. Saj je očitno da ima vsak kužek svoje muhe in svoj karakter, ne glede na to kaj je. Tako da se bosta mogla verjetno kar sama odločit kaj vama je ljubše. Sicer pa glede na to da imata sedaj Dudota, bi jaz na vajinem mestu definitvo izbrala punco. Kiss

Drugače pa čestitke ob tej odločitvi. Grin
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1211 : petek, 20.05.2005 : 09:16:28 »

J&T, super, da hočeta še enega, mislim, da je to tudi želja nas ostalih tukaj  Wink Po mojem zna biti problem, če si omislita še enega samca- se znata kdaj kasneje poklat zaradi rangiranja. Če si nabaviš samičko, ti pa predlagam, da daš enega od niju sterilizirat/kastrirat, da ne boš imel problemov z gonitivjo (samec ti zna takrat polulat celo stanovanje)... Sploh če bosta tokrat kupila psa pri preverjenem vzreditelju, pa da se odločita za psičko, dajta Dudota kastrirat (zaradi zgoraj omenjenih težav pa tudi, da ne pride do kakšnega ups-a in imaže čez dva meseca namesto dve franocozov, doma še kakšnih 5 več)... Pa da me ne bo kdo od fantov tukaj zadavil, ko predlagam kastracijo  Wink Če bi jaz ugotovila, da je z Bubo kaj narobe pa da ne bomo imeli mladičev, bi jo brez pardona dala sterilizirat... Pa naj se sliši še tako kruto...

baguska,
Torči bo pa moral še malo zrast, da si bo lahko omislil ljubico  Grin Pa kasneje mu bojo šle take stvari po glavi, bolje bo  Wink
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1212 : petek, 20.05.2005 : 09:35:24 »

Ja, sej nagibava se bolj k punci, čeprav bi pa skoraj raje dal samičko sterilizirat, in sicer zaradi menstruacije in problemov, ki spadajo k temu...

Da vam pa še povem eno smešno zgodbico o našem barabinu: Dudo ima nov hobi, in sicer: REFOŠK! Zadnjič sva na mizici v dnevni sobi imela 2 kozarca refoška, pa je barabica mala izkoristila najino 2-minutno odsotnost in popila skoraj pol refoška iz kozarcev Grin Grin Grin! Ko sva prišla nazaj, je bil čist rdeč okol gobčka, pa nekam čudno je zavijal z očmi, haha! Potem so se pa začele norčije: najprej je začel sumljivo lajat brez razloga, potem je šel pa na hodnik in dirkal gor pa dol po stopnicah (sva v 4. nadstropju) - do pritličja pa nazaj, vmes pa preskokoval po 3 stopnice naenkrat. nakar je čez ene 5 minut prisopihal gor, dvakrat prdnil, 3 krat rignil in zasmrčal za 12 ur brez prestanka  Cheesy Cheesy Cheesy Grin!
Zdej pa vsakič, ko zavoha refošk, začne zavijat s tistimi nagajivimi učki!!!
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1213 : petek, 20.05.2005 : 09:49:27 »

 Grin Grin Grin Grin Grin Bravo Dudo!!!  Grin Grin Grin Grin Grin

Tina sej vem da je Buba za Torčija že prava dama,
ampak mislim da ko bo enkrat odrasel za to ne bo ovir.  Cheesy Grin

Če bo seveda do takrat še vedno tako ljubezniv.. Roll Eyes
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #1214 : petek, 20.05.2005 : 10:06:37 »

Uffffffffff zenitna posrednica....B  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines