mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 03.10.2024 : 22:22:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 316170 krat)
0 članov in 46 gostov pregleduje to temo.
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #1035 : ponedeljek, 16.05.2005 : 20:20:00 »

Mah sem smotana, sem šele sdaj opazila, da sta sama napisala imeni...  Cheesy
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1036 : ponedeljek, 16.05.2005 : 20:47:05 »

Evo mi smo tudi prišli končno domov. Smo bili v city parku in smo dobili celo vrečo reklamnih Pxxxxx (pazimo na reklamo)  izdelkov. Saj vemo, da niso glih najbolj kakovostni, ampak Dudo je nad njimi naravnost navdušen, glihkar je pohrustal že cca. 50-i košček! Cheesy (Pa še njihova reklama na tv je ZAKON!)

Ja, v Tivoliju smo se pa igrali z Šanom (v bistvu sta se Dudo in Šan valjala in norela kot norčka po travniku) in spoznali njegovo lastnico, ki pa se še vedno ni predstavila, hehe  sram . Midva pa sva  Janez&Tina. **Ampak Šanči je pa res en ta prav knedl!!;D

Krema se pa imenuje "Kuterid G", in je klasičen antibiotik krema (sicer za ljudi). Midva jo uporabljava za vsa Dudotova vnetja, majhne prijateljske ugrize raznih kužkov, klope,.....in je res odlična! Močno priporočamo! Sva jo preizkusila tudi na shar-pejki Taji, in je še vedno pomagala.

LP,

T & J & Dudo
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #1037 : ponedeljek, 16.05.2005 : 21:41:45 »

Hvala za informacije.

Lahko noč vsem!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1038 : ponedeljek, 16.05.2005 : 21:53:25 »

No, vidim, da se vsi počasi tudi v živo spoznavamo  Wink Da se ne predstavimo, je pa zato, ker smo tako navdušeni nad kužki, da se nam naša imena enostavno ne zdijo več tako pomembna  Grin Opažam, da vedno več ljudi poznam samo po imenu njihovega psa  Tongue

Dudo,

en (ali pa dva) majhna nasvetka: Pedigree je zelo nekvalitetna hrana. Psi pa jo imajo zelo radi zaradi velike vsebnosti soli, zato tudi ima okus. Ponavadi povzroča prhljaj, nesvetlečo dlako in na splošno slabo kondicijo psa. Sploh take občutljive pasme je treba hraniti z najkvalitetnejšo hrano (nekaj strani nazaj smo pisali, s katero hrano hranimo naše štruklje)... Na dolgi rok je Pedigree sigurno zelo slaba izbira. Reklamo pa imajo lepo, to pa priznam  Wink

Pa še nekaj o Kuteridu G- če prav vem, je to kortikosteroid, ki ne preprečuje ponovnega nastanka kožnih obolenj, ampak le izboljša trenutno stanje. Vzrok težav na koži je treba ugotovit in ga zdravit. Kortikosteoridi pa ob daljši uporabi zelo stanjšajo kožo, kar pomeni, da je še bolj izpostavljena raznih "udarom"... Vem iz lastnih izkušenj (tudi Kuterid sem uporabljala), pa sem si naredila več škode kot koristi... Pixy, vV vsakem primeru raje vprašaj  veterinarja, ker je to kar močna krema... Ne vem sicer, za kaj potrebuje Šan to kremo (mogoče za jajčka?), bi bilo pa dobro, da probaš ugotoviti, ali je morda na kaj alergičen... Probaj z izločevalno dieto (tako sva midva ugotovila, da ima Buba rahlo alergijo na mlečne izdelke)...

Pa brez zamere!
Pozdravčke,
Tina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1039 : ponedeljek, 16.05.2005 : 22:02:56 »

Hojla!

Sem skoraj pozabila: a je ta vikend spet "srečanje"? Zdaj, ko nas je vedno več, bi lahko to spravili na urnik tedenskih obveznosti  Wink Naju sicer ne bo, mogoče pa Bubica vseeno pride z Nejcem (kjer bo v varstvu cel vikend)...

Sem pa še enkrat prebrala moj prejšnji post in vidim, da zveni malo grobo: nisem mislila nič slabega (ali kot provokacija), le moj pogled na to hrano in to kremo. Vsak pa za svojega psa ve, kaj mu najbolj paše  Wink

Lp, Tina
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #1040 : ponedeljek, 16.05.2005 : 22:18:08 »

Katja koliko slik! Skoraj nisem imela vztrajnosti vseh prekopirati, a mi je le uspelo.

Tina se strinjam, da bi lahko povečali frekvenco srečanj, Hugo je izredno užival, meni pa tudi paše čvekati in pobirati nasvete.



Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1041 : ponedeljek, 16.05.2005 : 22:23:41 »

Absolutno sem za srečanja. Grin Cheesy
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1042 : ponedeljek, 16.05.2005 : 22:27:45 »

Tina, kot veš, imamo pri nas tudi Tajko, ki je šarpejka, za katere vemo, da imajo prav vsi brez izjeme takšne ali drugačne težave z kožo, čeprav nekateri lastniki pravijo, da ne - pa jim mimogrede prav nič ne verjamem. Tako da verjemi da odlično poznam vsaj 30 različni proizvajalcev pasje hrane, katere smo morali prav vse preiskusiti na naši ubogi Tajki, ki je imela velike probleme z vneto kožo. Hvalabogu smo jo na koncu tudi našli in nimamo zadnja 4 leta prav nobenih večjih problemov.

Glede Pedigreeja pa tole: sigurno ni ravno odlična hrana, je pa povsem v redu za ogromno kužkov po svetu, saj drugače pedigree ne bi bil eden največjih proizvajalcev nasvetu, se ti ne zdi? Če bi bila tako zanič, je sigurno nihče več ne bi uporabljal. Ne moreš vsako stvar kar tako skritizirati. Moja stara starša sta imela dva čistokrvna nemška terierja in nemškega ptičarja, ki so vsi dosegli visoko starost brez večjih zdravstvenih problemov, pa so vsi po vrsti jedli pedigree, pa še tudi veliko slabše zadeve, kot npr. Runo konzerve ipd.

Midva drugače za Dudija uporabljava Technical in sva zelo zadovoljna. Mu pa skoraj vsak dan dava tudi kaj iz najinega menija, pa je popolnoma zdrav, živahen in zadovoljen. Se pa popolnoma strinjam, da našim malčkom poiskušajmo dati kar najbolj kvalitetno hrano - povedati hočem samo, da niso vsi psi enaki, in večina kužkov (tudi čistokrvnih seveda) po svetu je še veliko slabšo hrano kot je pedigree, pa so prav tako živi in zdravi.

Krema, ki sem jo priporočal, pa je sigurno o.k., pixy. Moj oče je zdravnik in jo na Tajki uporablja že vseh 8 let. Seveda je ne smeš uporabljati vsak dan, ampak sem pa tja pa brez problema. Zaradi kortikosteroidov se seveda lahko začne tanjšati koža, vendar samo po dolgotrajni uporabi, parkrat pa jo lahko uporabiš brez problema - ti zagotavljam iz 1. roke. Samo namažite na tanko, pa bo. Jaz na primer skoraj vsak dan že 5 let zaradi pogosto vnetega lasišča uporabljam Elocom kapljice za lasišče, ki prav tako vsebujejo kortikosteroide, pa nisem opazil še nobene stanjšane kože, hehe - mi jo je priporočal dermatolog.

No, toliko za danes pa lahko noč vsem skupaj.....pa brez zamere seveda - govorim iz dolgoletnih izkušenj, ki jih imamo v naši družini s kužki.

janez+tina+dudo
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #1043 : torek, 17.05.2005 : 07:24:42 »

Jeana je zakon tolk je luškana.
Kar se pa tiče Šana in Žuže pa mislim, da sta res luškan parček.  Kiss
Hugo me je pa presenetil s svojo neuničljivo kondicijo. Še v sanjah si ne bi predstavljala, da lahko tako dolgo zdrži v takem tempu.  Grin
Če bi še kakšno srečanje na gradu na vsak način poiskusim priti.
Bi pa imela eno vprašanje. Kako čistite svojim lubčkom ušeska. Se mi zdi
da moji Žužiki malo ušeska smrdijo, pa ne bi rada kakšne neumnosti naredila.
lp
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1044 : torek, 17.05.2005 : 08:17:15 »

Dobro jutro Žuža. Wink

Jaz mojemu Torotu čistim očesa s posebno tekočino ki sva jo dobila pri veterinarju. Zlijem v ušesni kanal da raztopi umazanijo in maščobo (cca 1-2 min), nato pa s kosmičem vatke sežem v uho tako globoko kolikor pač sežem z roko. Nikakor ne uporabljam palčk ali česa pdb. Seveda kakšna packa še ostane noter, ampak nikoli ne morem verjet koliko umazanije dobim ven. Undecided Seveda je postopek tedenski oz. po potrebi. Wink

Lep dan vsem.

Aja glede hrane: sama hranim s Hillsom in občasnimi priboljški od Pedigreja. Cheesy
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1045 : torek, 17.05.2005 : 08:41:25 »

...
Glede Pedigreeja pa tole: sigurno ni ravno odlična hrana, je pa povsem v redu za ogromno kužkov po svetu, saj drugače pedigree ne bi bil eden največjih proizvajalcev nasvetu, se ti ne zdi? Če bi bila tako zanič, je sigurno nihče več ne bi uporabljal. Ne moreš vsako stvar kar tako skritizirati.
...

Če že vprašaš- ne, se mi ne zdi... Sicer sem pa napisala zgoraj (v mojem drugem postu), da je to samo moje mnenje in da vsak za svojega psa ve, kaj mu najbolj paše... Tudi moj oče je zdravnik, pa se ne strinja z uporabo kortikosteroidov- pač, različni pogledi na stvari... Tukaj lahko vsak napiše svoje mnenje (ali da nasvet), za katerega ni nujno, da se vsi strinjamo- taki so pač forumi... In mi je kar malo žal, da sem sploh komentirala to - mislila sem samo dobro in nikakor, da bi koga hotela užalit...

Ušeska pa čistimo samo z vlažno vato, kolikor globoko pač lahko sežemo s prstom. Buba sicer ni navdušena, ampak pujsa pač ne more hodit naokoli...

Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1046 : torek, 17.05.2005 : 08:48:20 »

Uf zdele sem šele vidla da Toriju čistim očesa.. Grin No saj veste da sem mislila ušeska. Grin Grin
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1047 : torek, 17.05.2005 : 09:04:50 »

Neee, a res  Cheesy Malo čudno bi bilo, če bi mu nekaj v učke zlivala pa segala globok not z vato  Grin Ajs....
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1048 : torek, 17.05.2005 : 09:10:46 »

Jutro vsem skupaj!

Ja, Tina, najbrž bi bilo res bolje, da ne bi komentirala.... Brez veze, da se prerekamo glede hrane in zdravil, ker niti ti niti jaz, niti tvoj in moj oče nismo nobeni strokovnjaki glede pasje kože in njihovega zdravja. Jaz sem samo odgovoril na prošnjo Pixy, ki me je v Tivoliju prosila za nasvet glede rdečice pri njenem Šanu, to je vse. In ker smo mi imeli popolnoma enak problemček, sem ji pač povedal za tisto kremo, ki nam je odlično pomagala.... Zakaj pa ne bi tudi njenemu Šanu? Sej ne bo umrl zaradi malo kreme? V vsakem primeru bo že čez en dan videla, ali bo bolje. Če bo, potem super, če pa ne, je pač ne bo uporabljala. Ampak sigurno pa ne bo bolje, če bo s kakšno Niveo kremo namazala, a ne? V glavnem, pozabimo na to..... Wink

Midva sva tudi za čimprejšnje srečanje francoskih knedlov, še posebej pa Dudo, ki je celo noč sanjal o norenju z Šanom  Cheesy! Ta ideja o tedenskih srečanjih se mi zdi super - še posebej, ker nas je skoraj vsak dan več  Grin!

LP, J&T&Dudo
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #1049 : torek, 17.05.2005 : 09:37:44 »

Dobro jutro!
Od kar toliko naklofamo na naši temi sploh nimam več časa brati ostalega foruma!  Tongue

Tanja oprosti, ko sem jih videla enostavno nisem mogla nehat škljocat! Roll Eyes  Cheesy

Tudi jaz sem za srečanja! To soboto žal delam do 12h, tako da bom malo povprašala kdo bi imel čas Jiržkota pripeljat, jaz pa priletim po službi pogledat, če še kdo vztraja. Sicer imamo pa tudi mali problem, ker ima Matej močno alergijo na cvetni prah trav in je od sobote dalje čisto fertik, čeprav se je zadrževal bolj v gozdu. Sad

Jiriju ušesca čistimo z vatko in kapljico olivnega olja.

Glede Pedigree hrane se pridružujem Tini. Ni treba biti stokovnjak, da vidiš, da je hrana slabe kvalitete. Enostavno primerjaš sestavine napisane na vreči Pedigreeja in npr. Hillsa ali kake druge kvalitetne hrane. Ne mislim, da bo pes, če ga hranimo s Pedigree umrl ali kaj podobnega, je pa veliko večja možnost, da zboli, če ga hranimo s tako slano in nekvalitetno hrano. In če lahko to možnost kakor koli zmanjšamo, se vsekakor splača potruditi. Seveda občasni priboljški morajo biti!  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines