mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 03.10.2024 : 10:31:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 315957 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #825 : torek, 10.05.2005 : 15:52:07 »

Kaaaaj 4-5x na dan?Huh Shocked

Midva mu dajeva 3x na dan. Ne dougo nazaj 4x. Sedaj dobi zjutraj, opoudne in zvečer. A to ni uredu al kako?? Joj taka navodila sva dobila. Zdej pa spet ne vem. A mi lahko nekdo prosim pove kje na Hillsu piše količina, ker smo zgleda pri nas vsi matasti. Beremo in iščemo, pa nikjer ne najdemo zaželjene dnevne količine. sram Huh Zraven smo dobili le en lonček na kateremu pa spet nič ne piše. sram
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #826 : torek, 10.05.2005 : 15:57:06 »

Baguska zadaj na vreči piše. Naš dobi zaenkrat 3x na dan večji obrok pa vmes še malo goljufamo, ker toliko žica za hrano. Wink
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #827 : torek, 10.05.2005 : 15:58:08 »

Smiley baguska, 3x na dan je čisto dovolj... samo količino moraš razporediti (kot je bilo že napisano). Kakšno količino pa mora dobiti, je pa pri Hillsu napisano (se mi zdi, če me spomin ne vara) nekje ob strani vrečke. Lonček z "odmerki" pa lahko kupiš v vsaki pasji trgovini. Čeprav jaz sedaj Šanu dajem kar po občutku. Za začetek pa se mi zdi, da so tisti lončki kar priročni. Wink
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #828 : torek, 10.05.2005 : 15:58:42 »

no ja, zgleda, da piše zadaj Smiley
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #829 : torek, 10.05.2005 : 16:08:19 »

Jaz res ne vem... Samo midva ne najdeva. Kakšno mava potem to pakungo??? Undecided

Ja tudi midva mu dajeva po občutku, samo ne vem če je moj občutek pravi... Huh

Kok se pa daje lončka vsak obrok če ga kdo ima??
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #830 : torek, 10.05.2005 : 16:13:35 »

http://www.hillspet.com/zSkin_2/products/sd_product_list.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374302025365&bmUID=1115734615844

Na tem linku si lahko pogledaš za vse hills puppy hrane.
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #831 : torek, 10.05.2005 : 16:16:31 »

Pa zmotila sem se.... Sad Nimamo hills ampak Nutro.
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #832 : torek, 10.05.2005 : 21:54:07 »

Katja K. hvala za link res je super. Imam le eno vprašanje. Tam kjer je razpredelnica mi ni čisto jasno ali je omenjena teža za odraslega psa ali za mladička?? Huh Ker me je zdele skoraj kap ko sem vidla koliko mu moram dat.  Undecided sram Prosim pomagajte mi ker se resnično ne znajdem. Zdej bom pa še mislila da ga hiram ubožca. Pa še neki. A vi brikete namočite ali jim date suhe?? Tori namreč po suhih zelo težko kaka zato mu jih vedno namočiva in jih zato pride 3x več.. Undecided
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #833 : sreda, 11.05.2005 : 08:40:07 »

Živjo,

sem se pa komaj skozi poste pretolkla, toliko ste napisali  Cheesy

Najprej da odgovorim baguski: na vrečki od Hill'sa (če se prav spomnim) imaš razpredelnico po težah psa in pogledaš tisto težo, ki naj bi jo pes imel, ko bo odrasel, torej med 12 in 14 kg za francoza (če te teže ni, si zračunaj). Na lončku pa imaš barvne črte, ob katerih navpično navzgor piše ime hrane, verjetno imaš Puppy ali pa Puppy Mini. Tiste črtice s številkami pa označujejo grame. Ampak pazi, ker ti na razpredelnici na vreči piše dnevna doza, ne doza za vsak obrok. Če ti kaj pomaga, Bubica naj bi pojedla 220 g briketov Royal Canin na dan, jaz ji to razdelim na 2 obroka. Ampak mladiček mora dobiti malo več hrane, naj te to ne preseneti. Ji pa dajem suhe brikete, namočenih niti od daleč ne povoha  Angry
Jo pa moram pohvalit- včeraj je bila sama (z enim zelo kratkim sprehodom okoli 15h) približno 13 ur, ker sva imela še faks popoldne, in je bila fuuul pridna. In na najino blazno presenečenje je pojedla brikete brez dodatkov  Shocked takoj, ko sva prišla domov (to sem že omenila, da rabi družbo, ko je?). Smo se pa potem toliko bolj crkljali...

Pixy, hvala za idejo, bomo probali še z vegi briketki, jo imam na sumu, da bi ji bili lahko prav všeč. Drugače bo pa Šan dobil darilo od Bube  Wink Ali pa bomo probali Purino, baje je tudi kar v redu pa še nek ribji okus imajo, kar bi tudi znalo "vžgat". Me pa ful veseli, da nima tvoj lepotec nobenih posledic po tistem napadu v Zajčji...

JennyK, Bubico peljem ven vedno vsaj za 15 minut (zjutraj in zvečer pred spanjem), popoldne pa smo zunaj kakšno uro, včasih tudi več. Pa še kakšen extra sprehod kdaj naredimo. Nikoli je ne peljem ven samo lulat, torej za minuto ali dve, razen če zelo dežuje- ker potem se dama noče sprehajat (jaz se tudi ne bi hotela, če bi mi dež padal direktno v ušesa)  Roll Eyes Mi je pa pri psu najbolj važen red oz. nek ustaljen urnik, da tudi kuža ve, kdaj lahko pričakuje kakšno stvar, npr. sprehod ali hrano. Če se tega držiš, ni panike, da bi pretiravala pri Jenny.

Samo še eno vprašanje: a se bomo spet kaj dobili ob brvi ob Ljubljanici?
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #834 : sreda, 11.05.2005 : 08:46:19 »

Hi...vsem
Katja...ja kar vzemi slikco od Megi!!!!
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #835 : sreda, 11.05.2005 : 08:52:40 »

Hi....vsem
Ja ste se pa razpisali o hrani...Cheesy:D
Ja nasa DeeDee je Royal Canin...Do 5 meseca 3x dnevno, Od 5 meseca 2x dnevno
Glede gramov pa takole... 200g hrane za mladice...
Hrana za mladice je tako ali tako bolj kaloricna, ker vsebuje snovi za rast...Tako, da 200 g otroske hrane ima vec kalorij kakor 200g odrasle hrane.... Tongue Tongue Roll Eyes
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #836 : sreda, 11.05.2005 : 09:01:58 »

Dobro jutro. Wink

Najprej hvala za tako podrobne odgovore. Res sva ga z mojim malo kiksnla, ker sva Toriju vedno dala namočene briketke in ker so se tej full napihnili je dobil tok manj... Cry sram Se bova pa zdej potrudila da bo dobil več in mogoče ne bo več tako požrešen. Samo ne vem kako bo potem to zgledalo, ker mu suhih 'ne smeva' dati. Huh Ima namreč potem tako stisko v ritki da še mene boli. sram

Pa še neki me spet zanima. Včeraj smo bili z malim spet v mali šoli in se že full pridno uči. Ko smo se peljali proti domu pa se mu je čisto zmešalo. Non-stop si je grizel zadnjo tačko in še ko sem mu jo prijela da bi se malo pomiril ni dal miru. Skoz mojo roko je hotel prit do tačke in si jo zgrizti... Huh Ko smo prišli domov sva mu dala kost s katero se je zamotil, vendar ne za dolgo. Tačka je spet zmagala in ponovno pristala med njegovimi zobmi. Undecided Sva gledala če ima karkoli zapičeno ali poškodovano in nič. Tudi šepal ni. Le grizel. Ali mogoče kdo ve kaj bi to lahko bilo??

Hvala in lep dan. Grin
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #837 : sreda, 11.05.2005 : 09:05:18 »

Aja pa še neki. Ali mogoče koga zanima razstava pasem?? Na Hrušici naslednjo soboto. So nam priporočali da pripeljemo našega Torčija da mu dajo oceno. Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #838 : sreda, 11.05.2005 : 09:15:44 »

Baguska, verjetno misliš CAC Hrušica, ki je pa v nedeljo, 29. maja? Pa mislim, da se rok prijave počasi izteka, tako da pohiti. Prijavnico dobiš tule http://www.kinoloska-zveza.si/indexSLO.htm. Klikni levo na strani na Razstave pa boš našla ta pravo. Mi na Hrušico zelo verjetno ne gremo (še za Portorož smo "samo" 90% odločeni)... A gre še kdo na Gorenjsko?

Tačko pa Torčiju dobro preglej, mogoče ga je kaj pičilo. Pretipaj blazinico (mogoče ima kakšno majhno ureznino), med "prsti" pa na spodnji strani šapke, med blazinicami. Če ne bo nehal, ga pelji k veterinarju. Ko te pa ni doma, mu daj gor nogavičko, da si ne bo močil tačke.
Za brikete pa ne skrbi- namoči jih toliko, kolikor jih mora dobiti, bo že pojedel tako količino, da bo sit. Se pa suhi briketi ravno tako napihnejo v želodcu, samo da tega ne vidimo in nas pač ne skrbi  Wink
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #839 : sreda, 11.05.2005 : 09:23:16 »

Tinnnnnaaaaaaaaa kaj pomeni 90%!!!!!! Tongue
Ja mi v Hrusico ne gremo...smo se premladi...smo pa seveda v Portorozu... Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines