mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 03.10.2024 : 01:17:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 315906 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #615 : ponedeljek, 25.04.2005 : 13:13:52 »

Cortkane štručke, za polubčkat Cheesy
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #616 : ponedeljek, 25.04.2005 : 13:20:27 »

Kakšni cukrčki  Kiss  Kiss  Kiss Komentarji so pa itak super  Grin

Pa še tole: po nasvetu pasje psihologinje, nam ne kaže nič kaj dobro  Cry Zelo verjetno je Bubica podedovala kakšen agresivni gen po svoji mami, čeprav je lahko mamica tak gen nosila skrit (vsaj mi takrat v Novem Sadu nismo opazili, da bi bila tečka), ker Buba v okolju ni imela nobene slabe izkušnje. Tako se pri njej to izraža, kadar nanjo vplivajo hormoni, pa tudi starost je taka (18 mesecev), da se je šele zdaj začelo tako vedenje kazat (toliko o tistem, da se pri mladičih to vidi že pri 3 tednih). Mi je potem rekla, da se zna zgodit, da bo to vedno hujše, ker razvoj traja do nekje treh let starosti. Tako da je za psičko najboljše, da se jo sterilizira (zaradi zdravja, ker se namišljene brejosti ponavljajo), pa še potem ni nujno, da bo agresivnost izginila (se pa da s terapijami veliko naredit). Zaradi samega zdravja Bube in velike možnosti raka na seskih, bi bila sterilizacija najboljša opcija... Pa sploh ne vem, kako naj se odločim... Za vzreditelja že vem, da bi bil zelo zelo proti, saj je Bubica po vseh ostalih standardih zelo lepa. Kot mi je ta veterinarka povedala, mora sicer pes ustrezati trem postavkam (če se greš vzrejo) in ena od njih je tudi karakter- tukaj smo pa pogrnili  Sad
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #617 : ponedeljek, 25.04.2005 : 13:28:11 »

Svašta, res!  Cry  Tina, jaz vseeno upam, da se boš odločila optimalno dobro; torej po svoji vesti in seveda v  dobro Bubice! Pa resnično resnično upam, da se čimboljše izteče.
Sicer pa - najbrž ne gori voda in tudi vsaka juha se ne poje tako vroča kot se skuha? Hočem povedati, a ni najpametneje še počakati?
Sorry, nočem nič soliti pameti, ker nimam pojma! Samo upam in verjamem da se izteče čimboljše!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #618 : ponedeljek, 25.04.2005 : 13:32:49 »

Seveda bomo počakali in vrtali po drugih, tretjih, četrtih,... mnenjih  Wink Tudi če bi jo sterilizirali, je ne smemo sedaj, ko namišljena brejost še traja... Definitivno bo pa vsaka odločitev v dobro Bubice  Kiss
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #619 : ponedeljek, 25.04.2005 : 13:35:06 »

Tudi meni je žal zaradi Bubice in upam, da se s časom dobro izteče. Cry Zanima pa me, kako izgleda namišljena brejost in zakaj je nevarnost raka na seskih.
Naša Žužika je še mladiček, mi pa nimamo kaj dosti pojma o psičkah, ker imamo izkušnje samo z psički.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #620 : ponedeljek, 25.04.2005 : 14:53:24 »

Živjo,

namišljena brejost je nevarna zaradi hormonov, ki v tistem času "napadejo" psico, mlečne žleze pa se povečajo, v bistvu brez veze, ker nima mladičkov, da bi jo sesali. nekatere psice celo dobijo mleko in zaradi tega dobijo mastitis, vnetje mlečnih žlez, zelo boleča zadeva, ki jo je treba zdravit z antibiotiki. Če malo pobrskaš po forumu pod Zdravje, je kar nekaj tem odprtih, ki so povezane s tem. Boša pa videla, da zelo malo ljudi zagovarja sterilizacijo, večina veterinarjev pa jo- veliko raziskav so naredili na to temo in ugotovili, da sterilizacija pred prvo gonitvijo zmanjša možnost za raka na seskih in rodilih skoraj za 100%, potem se pa z vsako gonitvijo ta procent zmanjšuje...
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #621 : ponedeljek, 25.04.2005 : 15:52:22 »

Tina, če ima psihologinja prav mi je zelo žal za Bubico, pa vseeno bo ostala vaš mali cuker, tudi če ne bo imela mladičkov. Vsekakor se pa strinjam, da ne vržete takoj puške v koruzo in dobite čim več mnenj čim večih strokovnjakov.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #622 : ponedeljek, 25.04.2005 : 16:08:07 »

... pa vseeno bo ostala vaš mali cuker, tudi če ne bo imela mladičkov.

Definitivno! Saj je nismo kupili za "štepanje", ampak za crkljanje- in kot ste vsi lahko videli v nedeljo, nam gre to še predobro od rok (Bubica postane odlična pevka, če jaz cartam kakšnega drugega francoza)...
Ne bomo pa ničesar metali v koruzo (he he) in bomo počakali še na nasvet kakšnega vzreditelja ali dveh...
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #623 : ponedeljek, 25.04.2005 : 17:37:59 »

Fantastične fotke! Super, ker ste se potrudili in tako na hitro vse dali v album. Mene je res veselilo in komaj čakam, da se naše žabe (in seveda mi) še kaj srečajo.

Katja, kar se tiče utrujenosti, nisem imela takšne sreče kot vi - Hugo se je po poti domov (prišla sva namreč peš) pred prehodom za pešče sicer za sekundo ulegel, doma pa se je potem samo napil in mi že začel nosit tisto vrv za igranje.   Huh         

Tina, jaz sem te spraševala za sredstvo proti klopom, ker sem slišala naj bi bile neke ampule, ki se jih dobi pri nas, zelo strupene - pa niti ne vem kako se jim reče. Upam, da se bodo zadeve umirile in boste kmalu cartali Bubune otročke!

Tanja
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #624 : ponedeljek, 25.04.2005 : 22:10:37 »

Hoj!
Fotke so super! Mi je res žal, da nisem mogla priti!  sram No ja, pa kdaj drugič!
Joj, Tina! Ko sem prebrala prvo tvoje sporočilo o vzrejnem, mi je kar kri zavrela!  Angry Potem se je pa samo še stopnjevalo! Ok, saj ne rečem, res se (baje) agresivnost podeduje - ampak kot je opazno pri Šanu, je to usekalo v drugačno smer kot pri njegovih starših. Šanov očka ne prenese drugih samcev, medtem ko je do ljudi čisto prijazen pes. Zgleda, da se je pri Šanu ta agresivnost obrnila ravno v nasprotno smer  . Čeprav jaz temu ne bi glih rekla agresivnost, ampak prej bojazen do neznanih ljudi, ki jo brani s tem, da zarenči na tistega, ki se mu zdi vsiljiv. Po drugi strani pa ne vem, zakaj se ne more npr. dedovati poslušnosti - Šanova mami je bila ena izmed najboljših v poslušnosti - Šan pa je ta "gen" kot kaže nekje pozabil.  Roll Eyes
Ne vem pa kako lahko na podlagi tega, da je bila gospa edina, do katere se je Buba tako obnašala, sodnica označi tvojga cukra za nasilnega.  Shocked Pač je mela punca (Buba) slab dan! Smiley
Kar se pa sterilizacije tiče. Naša prejšnja psička je imela enkrat mladiče, potem pa nekajkrat tudi namišljeno brejost. Potem smo jo dali sterilizirati, pa ni bilo z njenimi hormonskimi težavami nič boljše. Tako da ne vem, kaj je bi bilo najbolj priporočljivo.


Lep pozdrav vsem in koš  Kiss vsem vašim cartam!
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #625 : torek, 26.04.2005 : 07:08:06 »

odali smo še nekaj fotk Žužike in Gaja.
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #626 : torek, 26.04.2005 : 09:21:36 »

Marjana, počakaj da Jiri zraste, potem pa naj se pazi Hugič!  Wink

Žuža, super slikce in krasni štruklji! Cheesy
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #627 : torek, 26.04.2005 : 09:22:57 »

Ja vem- pristal je v Kranju... Olga je prvega francoza ATKO-ta dobila iz Kranja...in belcek je odsel k njim v Kranj...


Prav rada bi videla kako zdaj izgleda! Beli francozki so meni prekrasni.
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #628 : torek, 26.04.2005 : 10:04:13 »

Hi...K
Med prazniki se bom pozanimal grem v Kocevje ..bom probal dobit podatke in slikce od belcka...
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #629 : torek, 26.04.2005 : 10:23:25 »

...Ne vem pa kako lahko na podlagi tega, da je bila gospa edina, do katere se je Buba tako obnašala, sodnica označi tvojga cukra za nasilnega.  Shocked Pač je mela punca (Buba) slab dan! Smiley
...

Mi je čisto jasno, da je imela slab dan, sploh po pogovoru s še dvema strokovnjakoma včeraj (hvala, ker sta me pomirila)- ampak saj veš, kako je, če bi ji začela govoriti (no, saj enkrat sem ji rekla, ampak očitno ni zaleglo), da moj pes ni tak in da ni nikoli nobenega ugriznila... Saj jaz tudi ne bi verjela, če bi me en pes šavsnil (ker tisto niti ni bil ugriz, bolj praska) pa bi mi lastnik rekel, da je to prvič...  Smo se pa doma malo pomirili in sedaj že razmišljamo bolj trezno kot včeraj ali pa v soboto...

Pa tudi jaz upam, da se bomo spet kaj videli, da se malo nažulim malih žabonov...

Lp, Tina
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines